Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
13. nov 2009

baby ste toho popisali 😀

nie je to so skolkou nahodou tak ze ak robite aspon 16hodin tak vam plati vlada?

co sa tyka rodicovskeho, ja ho poberam zo slovenska, ale myslela som ze prave preto ze tu nemam nic odpracovane... neviem ako to je ked ste tuna pracovali 😒

rimmel
13. nov 2009

mihouk dieta bude mat styk s detmi ak s nim chodis do parku, do baby group a ine 😉 ja neviem, ja osobne nemam chut "vypadnut" ..smalym somnajradsej na svete a ked s nim niesom chyba mi...a takito mali su iba raz tak si to treba uzit kym sa da...ja si neviem predstavit ist do prace

kvietocek7
13. nov 2009

ahojte
slovakia no to teda este stale si domka? miuske musi byt very very good v brusku 🙂 prijemne teplucko

mihouk uz ste tu v uk? tiez to co by som zarobila tak dam do nursery takze zatial neplanujem davat do skolky az po tom 3 roku.Social life riesim sposobom,ze chodievame na spievanie, tam sa mi aj pohra s detmi. Vidi sa mi to celkom fajn tak sa neponahlam davat ju do skolky. Mam z toho hlavu v smutku pokial sa pre nejaku normalnu rozhodnem a hlavne ju najdem. A benefity? tie asi sotva

uanakab-zuzi to na tie ch b si volaj nech ti daju odpoved lebo ony tam vecne maju cas, aj pol roka mozes cakat

wild da sa o to poziadat aj spatne do pol roka od narodenia dietata ak si nepoberala matersky prispevok ale na to potrebujes potvrdenie od tychto UK uradov,ze si nedostavala ziadny benefit,no a to potom musis dat prelozit
aspon co ja viem rodickovsky prispevok z sk mozno poberat ked skonci poberanie materskeho prispevku ci tu alebo na sk treba o to poziadat a doplnit nejakymi dokumentami
tiez sa neda rodicovsky prispevok poberat suvisle s materskym prispevkom
teda mozno ho poberat ale nie popri praci
rodicovsky prispevok sa pobera do 3roku zivota dietata

new jednoducho na ten rodicovsky prispevok mas narok zo zakona kedze nepracujes a nepoberas na Niki ziadne benefity tu v UK

mne ten papier o 28 dnoch zivota dietatka aj o navsteve midwife or gp pocas tehu potvrdili bez poplatku

dankag
13. nov 2009

ahojte
fuha dost citania je tu za jedne den
riadna debata sa spustila o pridavkoch
o tych 500 som nevedela, takze dik za info
ja poberam rodicovsky od vtedy ako mi skoncila anglicka materska

mala som dnes stresy, moja mala bola dnes dajaka nervozna, ale ved aj nase deticky maju svoje dni
halo kvietocek myslim ze sa pozname, co ste dnes neprisli? boli sme spievat
po spievani sa Lilly skludnila

peppapig
paci sa mi tovoje nickname alebo ako sa to tu vola, sme faninky peppa pig
koutek poznam, baby maju playgroup kazdy pondelok, rada by som isla ale je to na Wimbledone, takze 2-3 prestupy, takze nemam odvahu v tomto stadiu tehotenstva a s malou sa tam trepat
ale tiez som pocula ze baby si to pochvaluju
mozno ten Mikulassky by stal za uvahu, ale my sa dufam 1.12. stahujeme, tak neviem
ale ak by ste sa tam viacere chystali, mozno by nebolo zle sa tam skusit stretnut

tak ja asi na dnes koncim
strasne von fuci
Lilly sa mi zobudila s placom, boji sa
tak pekny vikend vsetkym

mihouk
13. nov 2009

Kvietocek, od soboty sme uz konecne doma, veci nabrali rychly spad a minulu stredu sme dostali rodny list a do obeda sme vsetko vybavili a mohli sme ist. Taka som rada ze sme uz doma, aj ked na druhej strane bolo fajn mat mamu pri sebe a vedela som ze sa nemusim o maleho bat, no a mat vzdy navarene, na to sa rychlo zvyka... Uz sme konecne zacali aj s ockovanim, uz nam dosiel aj list zo surgey ake je ockovanie dolezite, maly to zvladol v pohode, mal trochu teplotu, ale nic vazne. Takze sa pomalicky dostavame do rutiny aj tu a celkom sa dari.

Ozaj je tu niekto z okolia Colchester, Ipswich, Braintree??? lebo mam taky pocit ze vy vsetky sa tu stretavate a tu okolo nas nik nie je.

newyorkgirl
14. nov 2009

dobre ranko 🙂 ale sme my mali ufukanu a uprsanu noc, ale dnik vyzera zatial schopne, tak uvidime ako sa to vyvinie, ci sa aj von dostaneme vyvetrat
Nikolka uz 2 noci pekne spi vo svojej izbicke novej, tak sme na nu veeelmi pysni, len ja som nejaka nesvoja ze je to nezvyk, ale som rada, ze sa jej to paci, len vstava skoro na moj vkus miesto o 8.30-9.30 o 7.30,no tak si musim zvykat 😀 a neponocovat po nete tolko 😒

dankag
14. nov 2009

newyorkgirl
mne vstava Lilly tiez o 7.30 a som stastna prestastna
lebo skoro 2 roky vstavala o 6, tak toto teraz je parada
ale s tym vysedavanim na nete mas pravdu, stava sa z toho rychlo zavislost
🙂

newyorkgirl
14. nov 2009

tak vies ked chodi normalne spat o 22-23 a rano taha aj do 9.30 niekedy tak je to nezvyk 😀 a teda mam jedine vecer cas si sadnut a cosi pozriet v archivoch slovenskych serialy 😀 ale uz budem chodit buvat skor veru, lebo potom som rozbita cez den 😖

mircek
14. nov 2009

baby mne mali pravidelne zaspi o21.00 a vkuse spi do8.oo.Potom mu dam mliecko a taha do 10.00.Hovorim,anjelik 😀

newyorkgirl
14. nov 2009

mircek taky maly? neblazni wow 🙂

rimmel
14. nov 2009

mircek pockaj kym dovrsi 5-6 mesiacov 😀 😀 😀

adoracion
14. nov 2009

moja chodi spat okolo 22-hej a vstava o 9-tej a medzi tym asi 4x 🙂 este nebolo od narodenia noci aby sme ju prespali...
co sa tyka tych benefitov ak mamicka nenastupi do prace po materskej nedostane working tax kredit pretoze nepracuje...musi odpracovat aspon 16 hodin tusim .. dostane sice child tax kredit a child benefit ale to nieje az nejako vela takze aj ked muz zaraba hoc ako dobre a vysli by sme prislo by mi divne nepriniest do rodinky ziadnne peniaze u nas doma su zeny s detmi az do troch rokoch ale maju aspon rodicovsky prispevok..
ja som sa vratila do prace aj hlavne kvoli tomu ze som chcela byt medzi ludmi takze uplne chapem ak sa chystate do prace po materskej nam to nastastie vyslo a s malou je muz ked som ja v praci.. nemyslim ze malicka o nieco pride ked dve poobedia stravi s ockom aspon nebude zavisla len na mamke a uzije si ju aj on trochu 🙂

rimmel
14. nov 2009

working family tax credit my dostavame...a ja nepracujem..ale ano kebyze som single asi nedostanem...ten sa totiz odvodzuje od prijmu rodiny.

adoracin a to ty budes pracovat poobede?a to je aka praca? 🙂

ja som happy ze nemusim robit...a ze dalsie 4roky nebudem,,,boze chcelo by totak vyhrat loteriu a nikdy uz viac nepracovat! 😀

mircek
14. nov 2009

Kezdy vecer ho 15-20 min masirujem a potom spinka...a spinka... 😉

dadulka2000
14. nov 2009

mircek,.. tak take dobre dieta mam aj ja. mala mi od 8tyzdnou spavala celu noc (a to sme sa kojili do 9mes). aj nadalej je super spacka,.... cez obed potiahne skoro 3 hodky a celu noc tiez od 20.00 do 7.30.
teraz sa mi chudatko budi koli kaslu (neviete co na suchy kasel?? - please) - je to sok hlavne pre mna v noci vstavat teraz = obdivujem ako to zvladaju maminky s takymi detickami. 🙂

adoration,... aj ja som v praci uz po roku MD, a nestazujem sa. je tam super, vypadnem medzi ludi a na part time je idealne spojenie. nechcela by som byt doma viac ako ten rok,.... 😉

prave sme sa vratili z birthday party - uz sa vrece roztrhlo tymi detskymi oslavami 😎

slovakia13
14. nov 2009

ahoj
tak sweep nerobili ,lebo som komplet zatvorena a krcok tuhy,sice hlavicka uz je nizko....ale nepacili sa ozvy srdiecka tak som musela ist na monitor do nemocky 😒 prvy monitor zly po pol hod zavolali doktora ,ze nizke ozvy mala mala 110-80 na nom sme boli nieco vyse hodiny....doktor ze po 2 hod este jeden monitor ,ten dopadol lepsie ale tiez nie idealne 😢 zajtra nas pride skontrolovat opat midwaife domov a ked budem citit ,ze mala sa nehybe okamzite ist do nemocky 😢
sweep sa pokusia urobit opat v pondelok a v nemocke natresk uz cakali kedy odidem aby mohli ulozit dalsiu pacientku 😕 midwaife hovorila ,ze tak busy uz davno nemali a koli tomu nas aj poslali domov
uz mi je uplne jedno kedy porodim hlavne nech je mala ok

minius
14. nov 2009

Slovakia nech ti to vsetko dobre dopadne!!!

cathryn
14. nov 2009

slovakia...neboj sa,vsetko bude dobre...stale na teba myslime... 🙂

mihouk
14. nov 2009

Slovakia, neboj vsetko dobre dopadne a stale drzime palceky!!!!

Dadulka, na kasel je to recept manzelovej rodiny, nakrajas celu cibulu na kocky, zasypes ju cukrom a nechas tak, aby sa ti urobil taky syrup, nie je to az take hrozne na chut, len ti z toho smrdi cely byt, ale celkom to pomaha.

peppapig
14. nov 2009

slovakia, drzim ti pesti!!! Miminko bude v poradku neboj a relaxuj 🙂 Posilame hugs 🙂

loki01
14. nov 2009

slovakia: myslim na Tebe!!!!!!dej vedet ze je vsechno OK jo?

dadulka2000
15. nov 2009

mihouk diky, vyskusam. vcera som dala malej pod postel nakrajanu cibulu - vyparuje sa postupne, (presne ako vravis,... smrdelo to vsade) 😀 , ale zda sa mi ze lepsie bolo, ani tak v noci nekaslala. a na priedusky som jej dala olejovy zabal.
slovakia drzkaj sa, bude to ok, uvidis. 🙂

dankag
15. nov 2009

slovakia
aj ja drzim palce
hlavne nech ste obidve ok
moj muz robi do 2 a tiez rozmyslam ze ked druhe baby bude mat rok tak na poobedie by som brala nejaky part time
som uz doma vyse 2 rokov, od kedy sa prva dcerka narodila a veru s dvomi detmi len doma, no som zvedava ake to bude
2-3 poobedia by boli super ist medzi ludi, si myslim, uvidi sa

adoracion
15. nov 2009

klop klop ja mam velmi dobru pracu od 3 pm do 2 am po dve dni a potom 6 dni volna pracujem v tovarni na meso aj ked moja pozicia je skor praca s papiermi pracujem na linke kedze som sa vratila az po roku ale mam kontrakt na inu poziciu takze som platenna podla nej ja to beriem vlastne ako keby som bola stale na materskej zarobim nejake peniazky a hlavne vidim ludi a mozem s nimi kecat a tak ked som bola nna materskej s ludmi som sa stretavala malo vsetci kamosi zaneprazdneny a cely den sa nemat s kym porozpravat okrem manzela nieje nic moc... este ze existuje internet 🙂 aspon keby malicka uz zacala rozpravat hmm ale asi potrva este dlho kym si sommnou da kavicku a pokecame normalne rozumne hehe..

slovakia aj ja na teba myslim....

neviete ci mam narok na rodicovskyprispevok ked pracujmem 21 hod tyzdenne a o malu sa stara ocko a co mi k tomu treba????

dnes je inak pekna nedela aspon tu u nas vobec akoby nie polka novembbra. kto idde na vianoce domov na sk??

eviska83
15. nov 2009

Slovakia- drzime paste- a myslime na teba- neboj vsetko bude ok 😉
My sme boli min.rok na vianoce doma a tak skoro nepojdeme- ja mam na vianoce rada klud a to sa doma neda ked pridete na 2 tyzdne- ved to poznate -navstevy,navstevy,navstevy 😀 Ani jednu rozpravku som nevidela ☹ Ale toho roku si to dufam uzijeme- inak sme rozmyslali ze to bude asi prvy rok co budeme na vianoce sami- komplet rodinka 😉

adoracion
15. nov 2009

my uz druhy rok tu na vianoce a tak by som uz chcela ist domov dufam ze nam to uz vijde tesim sa na vianoce teraz hlavne kvoli malickej aj ked to este nebude az tak vnimat ale predsa rozmyslam kde postavim vianocny stromcek aby ho nezvalila aspon ze si este nevie otvorit kolekcie a salonky ako sme ich stale kradli zo stormceka mi doma a dala by som si kapra a kupala by som ho s malou vo vanicke hehehe

dankag
15. nov 2009

my ostavame tu
v tomto stadiu tehotenstva by som uz nesla na taku dlhu cestu
a som rada
dufam ze toho 1.12. sa prestahujeme a budeme sami
doteraz sme stale chodili k nasim a veru to boli stresove Vianoce
a uz som si povedala ze dost!
este minuly rok ked sme boli na Slovensku som si hovorila ze zavediem tradiciu 24. doma s detmi, potom navstevy
od teraz vianoce doma s mojou rodinkou
ale zase tu mam segru, takze sa tesim ze sa uvidime

ozaj baby neviem ci som sa pytala ale nie ste niektora v High Wycombe? tam sa totiz stahujeme

peppapig
15. nov 2009

Caute,

dankag, divala jsem se, ze dorazite na Mikulase, to je super. My taky na 100% pojedeme, uz se tesim. Podle napsaneho a z doslechu maji holky ty akce vzdy super. Navic Mia jeste andela a certa nikdy nevidela. Co vam budu povidat tesim se jak male decko 😀 Ja mam moc rada Mikulase, byla jsem sama pro nase takova po Mikulasska nadilka, 7 mam narozeniny.

Na Vanoce uz jsem nebyla doma ani nepamatuju. Jela bych hned i muzik, ale ani letos se neda kvuli praci, tak mozna priste i kdyz jak pisete, ze je to hekticke, mozna nam bude lepe tady. Moc se na Vanoce tesim, M zacina rozumet vic a vic. Navic prijede moje sestra, tak budeme 4 😉 Uz jsem objednala turkey 🙂 a shromazduji recepty na cukrovi. Pecete nekdo?

Holky, jak jste psaly o skolkach. Vetsina mate zatim miminka, mozna za rok zmenite nazor. Ja jsem se do prce nevratila, pac to byla stejne prace pri studiu a navic jsme se stehovali. Ted hledam vic jak pul roku a zatim nic. Pro me by byla part time prace idealni, M by si uzila ve skolce deti i jineho rezimu a ja bych vypadla a jeste vydelala penizky. Nekdy je to na me moc, aspon ze jednou tydne vypadnu do skoly a pokecame s babama o necem jinem nez jen o detech 😝 Malou miluji nadevse, ale docela se mi libi idea, ze pristi september bude v pre school kazde dopoledne 🙂

rimmel
15. nov 2009

aj my ostavame tu...aj ked svokrovci pridu 25teho ale 24-vianoce vzdy a vzdy len sami 🙂

baby ja furt neviem kedy mat druhe babo ☹ neporadite mi resp chcela by som pocut aj ine nazory, uhly pohladu..

bud.sept.zacinam uni. po nej sa ideme zit na sr. a tak rozmyslam, kebyze porodim na sr ked prideme tak zase do prace ist hned nemozem, hypo nam asi nedaju ak nebudeme dvaja robit ci ano? aj rozmyslame ze porodim HNED ako skoncim uni , pockame rok v UK a potom na sr kde ked bude mat baby c.2 rok, dame ho do skolky a ja pojdem do prace...alebo sa na uni vykaslat, otehotniet o rok a ist na sr hned? a uni si spravit doma neskor? ale ked ja velmi uni z UK chcem....a tiez nechcem deti daleko od seba(casovo) a tiez nechcem nepracovat, zit z jedneho prijmu dalsich 7 rokov.....co by ste vy robili?

najviac sa mi paci varianta ze porodit hned po ukonceni skoly t.j.otehotniet v 4.rocniku, pockat tu rok, byt s baby doma, a potom ist na SR hm? mne uz z toho sibe, nevieme co je najlepsie 😖

peppapig
15. nov 2009

dankag, netusim zda je nektera v High Wycombe 😒 My jsme daleko predaleko odevsech, na samem jihu Hampshire 😉 vsak se zeptej ve skupince na FB

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre