Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mircek
16. nov 2009

slovakia,este tyzden a prehryzka sa von sam...ako moj 😀 😀 😀

mihouk
16. nov 2009

lydia ja som ziadne potvrdenie nemala a porodne mi dali bez problemov, pravdu povediac som ani nevedela, ze take nieco potrebujem, len sa ma spytali ci som nieco take dostala v UK a bolo. O materinty sure grant sa vlastne ako ziada, ja som zatial poziadala iba o child tax credit a child benefit.

Nevie niekto kde by som mala ist aby som dostala vsetky info na co mam narok a na co nie???? Urcite nie som sama ktora v tom ma dobry hokej.

rimmel
16. nov 2009

mihouk

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

a vsetky info ak chces s dakym hovorit je naj ist do jobcentra asi..ale inak na tej stranke co som ti dala najdes uplne vsetko 😉

dankag
16. nov 2009

ahojte baby
peppepig potom sa musime dohodnut ako sa spozname na tom Mikulasskom
ja by som mojej Lilly mohla dat Peppa pig tricko, cervene
aj medovnicky chcem upiect a doniest tam
tak sa tesim ze sa stretneme

ja som dnes rano bola v St Mary hospital na Prenatal kurze pre druhorodicky
a tam midwife hovorila ze mala aj taky pripad ze urobili sweep a spustil sa porod, praskla voda a uz to islo, takze slovakia aj na to sa priprav, ze sa moze stat

inac ja tiez mavam kontrakcie
teda myslim ze su to, take bolesti ako pri menzese nic hrozne ale veru kazdy den
ta midwife tiez hovorila ze druhy porod zvykne byt rychlejsi aj skor, tak uvidime, hlavne aspon do toho 37 tt vydrzat

dankag
16. nov 2009

a este aj cely bok ma v noci boli, teda obidva, normalne sa na to budim ale vcera v noci som sa riadne vankusmi oblozila a paradicka super sa mi spalo, takze baby v zavere tehotenstva vankuse vankuse vankuse

inac baby sa musim pochvalit ale dnes som robila segedinsky a mnam taky paradny sa mi podaril, aj knedlu som urobila, no mnaaaaaaaaaaaaaaam

no nic idem spat zajtra hadam cez den stihnem tu kuknut

mihouk
16. nov 2009

rimmel, dakujem pomohlo to...

slovakia13
17. nov 2009

dankag
vcera som mala tiez kontrakcie hadam do 3 rano,boli kazdych 20min ,tak som nestresovala ,ale uz take fajn belestive 😝 a stale mam krvavy vytok.ale v maternity record to je poznacene-asi pozostatky zadky teraz cakam na midwaife som zvedava kedy pride...mala by uz mohla pockat tie 2dni nech to mame naraz 🙂
ja by som si dala kapustove halusky-mnam 😵 ,len ja uz moc nechcem jest take veci ,bohvie co by som potom vytlacila okrem malej 😀 😀 😀

slovakia13
17. nov 2009

tak som stale komplet zatvorena a krcok je tuhy 😠 ,nemohli urobit sweep 😝
v piatok ,alebo v sobotu vyvolavacka 🙂 trosku sa bojim

newyorkgirl
17. nov 2009

slovakia, teda ja na teba myslim, ze uz isto mas babenko 😀 neboj este si jej uzijes... ja som tiez prenasala, su to tazke dni, ale potom ten pocit ze mas prazdne brusko a nic ta tam uz nekopka je taky zvlastny 😒

newyorkgirl
17. nov 2009

dankag ja som mala ku koncu prveho tehu praveze este jednu perinu tak stocenu do sulca a tu som mala od chrbta pomedzi nohy dopredu az pod brusko a tak sa mi super spinkalo 😀 teraz uvidime, ja si od zaciatku neviem najst polohu, vzdy ma pichava ten lavy bok a tak musim spat iba na nom, ked spim na pravej strane tak ma picha, na chrbte neviem, moja naj poloha bola na bruchu, ale to uz nejde, tak veru zacnem sa aj ja podkladat cimsi o chvilku, bo sa strasne prehadzujem v noci 😀

jaj nas tatinko ma dneska volno, dokoncujem obedik a hor sa niekam spolu na vyletik, tesim sa 😵 zajtra mam ockovanie na swine flu tak drzte palce 😔

dadulka2000
17. nov 2009

ahojte
za chvilku idem na kontrolu k midwife - bude to rychlovka ako vzdy 🙂
newyorkgirl - ides sa dat ockovat??? mne nic neprislo ako tehule - ziadna pozvanka..... ale asi by som uz ani nesla. nejako tych 8 tyzdnou musim vydrzat.
dankaq - tebe ponukli prenatal kurz pre druhorodicky? ja som sa na to pytala a vraj nemam ako druhorodicka narok - resp to robia jedine pre prvorodicky. ale je mi to jedno,... chcela som tam ist jedine koli spoznaniu mamiciek v podobnej situacii. 😀

rimmel
17. nov 2009

baby vy nemate ten tehotensky vankus!?? 😕 ved to je naj vec na svete!

http://www.mothercare.com/Maclaren-Quest-Sport-...

slovakia13
17. nov 2009

dadulka
na tom prenatal kurze sme mali aj druhorodicky 😕 sa este spytaj

dadulka2000
17. nov 2009

uz som spat z kontroly (malu som dala este spat a mam veget chvilku), vsjo je OK, a chrobacik sa od poslednej navstevy otocil spravnym smerom - dole hlavou
podla oziev srdiecka mi midwife povedala ze cakam chlapceka,.... a naco mi to vravela??? ale este to snad nemusi byt podla nej na 100%, len mi pokazila prekvapko.

ako casto davaju kontrolu ku koncu?? mne dala o 4 tyzdne opat. wow. sa mi zda ze by to mohlo byt aj castejsie 😒
slovakia,.... no skusim sa spytat este raz. a ty ako?? drz sa.... mne pri porode odisla zatka a do 7 hodin bola mala na svete. rychlovka to bola na prvorodicku - a to dovtedy som nemala ziadne bolesti.

newyorkgirl
17. nov 2009

dadulka, ockovanie mi GP odporucil ale zaujimala som sa o to sama,a to pohlavie podla oziev to je pekna blbost, to sa neboj 😀 😀 😀 to aj v usa sa snazili odhadovat... ja si neviem predstavit ze teraz medzi 15tt sa ide az v 25tt tusim k dr. to je veru sila, ale medzitym asi pojdeme na SK este chcem ist naposledy domov aspon na 2 tyzdne 🙂

slovakia13
17. nov 2009

dadulka
od 36tt som mala raz do tyzdna a teraz kazdy den 😉

loki01
17. nov 2009

dadulka: ja taky po 4 tydnech,ted po dvouch...jak nemas problem tak na tebe prdi 😒
Jinak muj drahy syn je pekne vyzrany po mamince, bricho nam merilo misto 37cm 41 cm , takze nas midwife poslala za consultantem do nemocnice pristi pondeli...a tam se dozvime co se jako bude dit..ale nenechaji me prenaset...huraaa.
Jinak ta midwife byla dneska nejaka divna( mela jsem uz 4 od zacatku a ani jedna me nebude rodit ach jo), ani malemu se nelibila tak ji pekne pri poslouchani srdicka pokopal🙂 sikula
slovakia: uz brzo budes mit malickou, jupiiiiii

slovakia13
17. nov 2009

loki
maly je valibuk podla bruska 😉
mne ledva nameraju 35cm 😝

peppapig
17. nov 2009

Holky, muzu jen otazecku...zitra jedeme na ambasadu vyrizovat cz rodny list, vsechno mam pohromade jen jsem zapomela ten UK RL prelozit do cestiny. Musi to byt preklad kompletni, tj stejny se vsema cislama a nadpisama, odstavcema nebo jen tak od oka o diteti, matce, otci??? Prosim poradte nekdo. Diky predem

wild.horses
17. nov 2009

u nas chceli komplet preklad, dokonca som musela dopisovat aj dlzne a makcene, lol 😲
na svk ambasade sa to mozenechat prelozit aj tej tete za urcity poplatok
pekny den v londyne. 🙂

peppapig
17. nov 2009

wild, diky moc za info, vidis ty hacky a carky me ani nenapadly. No tak jdu prekladat, ale vubec se mi nechce. jeste jednou diky

dankag
17. nov 2009

slovakia
coze?
mas krvavy vytok a stale doma?
kokso, nechapem
inac s tym neotvarajucim sa krckom som mala aj ja trampoty pri prvom, och len dufam ze sa to nebude opakovat, tajne dufam ze budem ma extrarychly porod
a bezbolestny, 🙂 samozrejme

dadulka
ja som isla na ten kurz hlavne kvoli tomu aby som vedela kde ma nemocnica vchod, kde zabocit do prava, lava........ hovorila som si ze ak to bude o nicom tak zdrhnem domov, vies ako oni zvyknu "vysvetlovat" anglickym mamickam ako treba kojit
nam take veci netreba vysvetlovat
ale si predstav 2,5 hodiny som tam vydrzala, a celkom dobre to bolo
ja som ale nemala normalny priebeh pri prvom porode, tak bolo dobre si vypocut dajake pokyny

nemala som so sebou zaznamy, tak ma sprdla ze to vsade uz musim so sebou nosit, ked len po chlieb vybehnem
a ze by som uz aj tasku do nemocnice mala mat zbalenu
okrem toho v nemocnici robia kazdy stvrtok "maternity tour" tak som spominala muzovi ci chce ist
a ma prekvapil ze podme, tak asi tam skocime

rimmel
obycajny vankus tiez dobre posluzi
hovorim si ze co nie je nevyhnutne nekupujem, co potom zas s tymi vsetkymi vecami

mircek
17. nov 2009

Baby aj ja som bola oblozena vankusmi 🙂
A este si spominam,ze vzdy vecer,ked som sa osprchovala a lahla si spat,prave vtedy sa mali zacal hravat na fotbalistu a prestal,az ked som si dala levandulovu masticku a hladkali sme ho s drahym 😀

pep veru,nezabudni ani na dlzne a mekcene

rimmel
18. nov 2009

dankag to som si aj ja povedala ale po jeho kupe som zmenila nazor a po porode mi sluzil ako nursing pillow 🙂 fakt dokonaly bol odporucam

slovakia13
18. nov 2009

ahoj
my stale 2v1 😢 noc otrasna aj ten vytok je nejaky intenzivnejsi 😖 akurat idem do nemocky koli nejakym testom ,uz iba vydrzat do piatku 😢
je normalne ,ze mam uz take kontrakcie kazdu noc? cez den to pokracuje ,ale nikdy nie tak bolestivo ako v noci....

gaby0205
18. nov 2009

Ranko kocky,
suhlasim s rimmel aj ja od kedy mam ten specialny vankus tak lepsie spinkam 😀

Slovakia, nasa zlata..vydrrrrrrzzzz moc na teba myslime. Chuda nasa tak si v bolestiach ? joj nech sa ti vsetko podari a uz coskoro budes mat svojho drobceka pri sebe 😉 len na to mysli... drzim palce v nemocnici!

rimmel
18. nov 2009

slovakia musis byt out! ☹ ja com mam skusenosti tak radsej volaj, volaj volaj pytaj sa domahaj sa odpovedi, vysetreni...neviem posudit ci to je normalne lebo som nebola tak daleko s tehot.ale normalne mi to nepride..ja si len pamatam ze som takeho bolesti mala, najhorsie v noci.....prvykrat ma na emergency odbili ze to pelvic bone disfunkcion a druhykrat v tu istu noc iny doktor som povedala nech ma zvnutra laskavo prezrie a uz som sa otvarala...4cm...ale jasne toto neni tvoj pripad drzim palce 🙂

atemi
18. nov 2009

Ahojte. Mam v UK kocik, ktory neviem dostat na SK. Takze by som ho chcela predat v UK. Aj ked nerada ☹ ☹ Je to Red Castle Whizz All Terrain Stroller + vanicka Cattycot. Predam ho za SUPER cenu! Vydrazila som ho cez ebay. Je to uplne novy kocik nepouzivany, len bol vystaveny na predajni. Je uplne bez chybiciek.
Predam sportak aj vanicku spolu za 220 libier a zaplatim aj kuriera. Novy stoji cca 300 GBP sportak + cca 100 GBP vanicka. (Da sa dokupit aj autosedacka).
Ak by ste mali niekto zaujem, ozvite sa mi cez IP, poslem viac info.

eviska83
18. nov 2009

slovakia- veeelmi na teba myslime a drzime palceky. Vydrz 😉 Za chvilu budes mat malu Miu pri sebe a ani si nespomenies ako si sa citila 🙂
Baby ani ja na vankus nedam dopustit 😵 Mala som ho pri prvom tehotenstve a fakt som ho aj neskor vyuzila na 100% 😎

rimmel
18. nov 2009

atemi a ato preco ako ze nemozes dostat na Sr?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre