Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
20. nov 2009

ahojte,... slovakia tak ako? uz??? drz sa! 🙂
dala som malu do skolky na 3 hodky, tak riadim a varim (brokolicovu polievocku - tu ma Elka rada) a neskor aj nieco druhe (len este neviem co)
co vy mamulky? nejako je tu ticho dnes,.... busy ste s drobcekami?? 😀
natalia,.... v nasej nemocke klystir nerobia,.... a som ani nic nebrala, moje telo sa samo pred porodom pripravilo a precistilo. tak s tym sa netrap 🙂 a kde v UK sa nachadzaas?? mame skoro rovnaky termin 😀

dankag
20. nov 2009

ja som rada ze tu klystir nerobia
iba problemy so stolicou su potom po porode
tiez si myslim ze telo samo sa precisti tesne pred
je to sprievodny jav porodu nie?

dadulka tiez rozmyslam co varit...?
zatial napad neprisiel
este mam jedne langos zo vcera, na emergency volaco je...

natalia777
20. nov 2009

dadulka, tak ja som v southamptone, uplne dole na juhu anglicka..... je to moje prve dietatko a ako sa to tak blizi tak zacinam mat strach 😒 ale nejak to uz zvladneme.....jeeej to mas fakt podobny termin... a aky termin ti povedali na sone?

dadulka2000
20. nov 2009

natalia,... ja som v kente,.... cca 1.45 hod od vas - vychodne 🙂
podla sona mam tiez 12.1.2010 termin,... a mas pravdu blizi sa to (neboj je to v pohode),.... aj ked je to "az" na buduci rok 😀
letim po Ellie do skolky 🙂

newyorkgirl
20. nov 2009

ahojte babulky 🙂 ja som bola u midwife na krv teda a vazenie a tak... dalsi appointment mam az o 13 tyzdnov wow to medzitym este na SK hadam odbehnem 😖
volala som so slovakiou, hovorila ze mala uz silne kontrakcie ale krcok nepovolil, tak jej davaju infuzky, vraj uz mala 4tu a ked nic mozno bude cisarsky.... myslim ze uz dnes to bude mat za sebou aj po tolkom trapeni chudatko 🙂

rimmel
20. nov 2009

jee natalia moj muz je z gosportu 🙂
no chuda slovakia....

gaby0205
20. nov 2009

rimmel ale vies aky su tu DR nic nepovedia iba ze je to normalne v tehu ale skusim sa booknut na buduc tyzden a uvidim co povie...
chuda very ta nasa slovakia a povedali preco sa nic nedeje s krckom, z coho to vznika?

saza007
20. nov 2009

Gaby - skus na postavit a chodit po patach (so zdvihnutymi spickami na nohach). Boli to vtedy viac? Mas to opuchnute a je tam nejaka zmena farby koze?

Natalia - s klystirom sa velmi netrap, nerobi sa tu. Pred porodom sa pocas kontrakcii s najvacsou pravdepodobnostou vyprazdnis , telo sa tak pripravuje na porod. 🙂

rimmel
20. nov 2009

jasne ze viem aki su a tiez viem ako na nich 😉 normalne sa jej/ho spytaj ze co to je..nie ze ci je to ok, ale ze co presne to je , ci moze byt..ja som zvykla v poslednych dvoch tyzdnoch volat NHS tam su velmi mili a ochotni a bez zbytocnych reci pomozu pripadne ti povedia ze treba ist k lekarovi ci do nemocnice a sami ti tvojmu lekarovi zavolaju 😎 😀

mircek
20. nov 2009

boli sme s drobcekom na ockovani,chudatko,zaplakal az pri 3-tej injekcii ☹
ma uz 7560 g 😀

inspiracia 😀 : ja robim zemiakovy salat a rybku(sa nevieme dockat prvych vianoc) 😉

newyorkgirl
20. nov 2009

aj my mame slovenske vianoce klasicke, aj s oblatkami ktore si nechavam posielat z domu 😀 ale uz nam zostali tusim iba 1 ci 2 balicky, lebo moje dite ich vyziera 😀 kapustnicu kupime u poliakov a tiez robim salat, rybku, minuly rok aj zemiakove opekance, uvidime ci aj tento to zvladnem 🙂

loki01
20. nov 2009

slovakia: vydrz, uz jenom chvilku!
uz to ma urcite za sebou a ma malou u sebe
ja porad nic..cekam bez zatky co se bude dit, obcas mam pocit ze nemam krev hlave, som dizzy🙂 a hlavne se doma nudim..kruci ja cely zivot chodila do prace nebo do skoly co mam jako doma delat? 🙂

gaby0205
20. nov 2009

Jejj Saza- Zuzi ako sa mi mate? Dlho som ta nevidela. na buducu stredu ideme Inka, Mirka a ja na obed. Blizkoseba robime, kedze sme vsetky tri tehu 😀 no skusim doma to co radis a potom dam vediet ale normalne sa zacinam obavat ze co to je..ale trpnutie ani cramp to urcite nie je..to viem aky je to pocit..lebo toto co teraz mam som este nikdy pred tym necitila 😒

loki vydrz, uz zachbvylku ked sa tvoje male narodi nebudes mat cas si vylozit nozicky 😀

wild.horses
20. nov 2009

loki... podobne som sa aj ja citila par dni /tyzdne pred porodom. teraz sa uz nemozem stazovat na nudu.
budes rodit v beverley ci hull royal? dufam, ze si dobre pamatam, ze si z hull... 😉

mihouk
20. nov 2009

Loki, chod radsej na kontrolu k midwife nech ti zmera tlak, ked si dizzy, ja som tiez bola dizzy a musela som do nemocky kvoli vysokemu tlaku. Daj sa skontrolovat iba pre istotu a mozno ti to zazenie nudu aspon na chvilku.

loki01
20. nov 2009

wild horses: ne ja jsem z Leedsu, ale taky yorkshire 😉
mihouk: ja su dizzy porad uz ted... 😖 u midwife jsem byla v utery a tlak 120/70. To bych musela do nemocnice, ja ani svoji midwife nemam kuaaa, tady v tom maji bordel jak prase.
gaby: ja vim no, to je na tom to nejhorsi, ted rvu ze se nudim a pak nebudu stihat ani prd. 😀 Jsem doufala, ze to bude ted do pondelka, protoze pritel jde v pondeli do nove prace tak to potom bude na prd...bude mit volno jen na porod:(

newyorkgirl
20. nov 2009

loki veru za chvilku sa nudit nebudes isto 😀 ja si pamatam tiez ako som este prenasala, kuchynsku linku som utierala 3x denne od nudy a napodobne 😀 😀 😀 teraz nehroziiii 😒 aj ja chodim zakazdym inak k inej midwife co mi tiez pride divne, v USA som mala jednu cele tehotenstvo 😒
slovakia zatial ziadne info, tak neviem veru, co ju nechavaju tak vytrapit 😖

newyorkgirl
20. nov 2009

tak mame nove babatko, Mia sa narodila 14.38 dnes, tak gratulujeme a zelame maminke vela spanku, mliecka a co najmenej starosti 😉

orionka1
20. nov 2009

ahojte kocky, ja som tiez v Uk, dost casto si vas tu citam 🙂 , chcem vas pozdravit a dufam, ze sa mozem pridat 😕 . Slovakia gratulujem k dcerke, chvalabohu uz to mas za sebou 😉

newyorkgirl
20. nov 2009

orionka vitaj, aj ty uz to mas za chvilku veru 😉

dankag
20. nov 2009

slovakia
jeeeej tak uz je na svete jupiiii
gratulujem gratulujem
som zvedava ako to nakoniec vsetko prebehlo
vsetko vsecicko dobre mamicke a malemu drobcekovi

dankag
20. nov 2009

newyorkgirl
nemas viac info?
miery
aky bol nakoniec porod
normal?
ci
cisarsky?
chuda slovakia si teda odtrpela dost

mirka007
20. nov 2009

Ahoj maminky a buduce maminky 🙂

Pisala som si s vami asi 3 tyzdne dozadu..ked som zistila ze som tehu...
chcem sa vas spytat len o jednu radu.3 tyzdne dozadu som si robila asi 5 tehu testov,vsetky vysli pozitivne,na vsetkych boli silno vyrazne 2 ciarky 🙂
Bola som v nemocnici kde mi robili krvny test aj urine test a tehotenstvo potvrdili.
Sono mi zatial nerobili,nakolko tu v Anglicku to vsetko dlho trva.
Som dost znepokojena a zmetena.Vcera a dnes som si urobila este 2 tehu testy len tak zo zvedavosti,reku posledne dva mi zostali tak si ich len tak urobim...a su na oboch sice 2 ciarky ale ta jedna je dost slabo vyrazna...
A to ma znepokokuje....ze ci je to normalne,ze 3 tyzdne dozadu boli velmi silne az mi to bilo do oci a teraz ta jedna je slabo vyrazna na oboch testoch....:(

dankag
20. nov 2009

mirka007
hlavne sa nestresuj
ak je to tvoje prve tehotenstvo naozaj to tie prve 3 mesiace vydrz
teda tolko moj nazor
pri prvom som sa inac tiez nevedela dockat, ked mi povedali ze prist az po 3 mesiaci, tak som sa strachovala ci je vsetko ok kazdy den
VYDRZAT
a inac gratulacie

dadulka2000
20. nov 2009

slovakia, gratulujeme
orionka vitaj - dalsia januarovka medzi nami. a kde v uk si?
pozeram "aj mudry schybi" na markize 😀 , boze tam aj ale plno blbov 😀
mala mi uz spinka,... muz siel za kamosmi, ja vegetim a chrumkam vianocne oblatky (som zavislak na nich) 😅

mirka007
20. nov 2009

Snazim sa nestresovat 🙂 len nakolko mi este nerobili sono tak som sa lakla ci to nemoze byt mimomaternicove tehu :(

Ale zas nerozumiem tie ciarky na teste 3 tyzdne dozadu boli veeelmi vyrazne a teraz ta jedna je velmi slabunka :(

mihouk
20. nov 2009

Mirka neznepokojuj sa, ked si tehotna, tak ti hormony asi skacu hore-dole, takze sa uz netestuj, ked ti to potvdili z krvi tak tehotna urcite si, mne doktor nerobil urine testy, ale iba krvne, vraj tie su najspolahlvejsie.

mihouk
20. nov 2009

Slovankia vleikanske GRATULUJEME a prajeme iba to najlepsie, bola to dlha cesta, ale stala za to. Teraz si len uzivajte same seba. XXX

newyorkgirl
20. nov 2009

dadulka viem iba ze 3048g, ale vraj malicku neodmerali a ze sa pekne napojila na maminu, tak neviem ale hadam nemala cisarsky, nechcem jej volat a vyrusovat a smsku mi zatial neposlala, hlavne ze uz to ma za sebou a presne ako mihouk pise uz nech si len jedna druhu uziju 🙂

mirka, neboj a vydrz... mne tehu testy ukazovali slabe ciarky teraz v tomto tehu na zaciatku, bola som na SK vtedy tak som sla aj na sono, tam vobec nic.. tak uz ma tiez pripravovali ze mimomaternicove a operacia a nakoniec babatko sa ukazalo ale neskor a tiez som si uzila stresy, keby na tie vysetrenia nejdem, tak som kludnejsia ti poviem... ak by si mala mimomaternicove, budes mat silne bolesti a aj krvacanie, vtedy treba bezat do nemocky... mna uz potom tak stresovali ze ma pichalo vpravo vlavo hruza... 😒

dankag
20. nov 2009

daju sa tu zohnat nase vianocne oblatky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre