Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mirka007
21. nov 2009

Ahoj kocky 🙂

Tak dnes som sa rozhodla ze kaslem na to a nebudem si namyslat blbosti....som len z toho nervozna ked tu vsetko ide tak pomaly a na vsetko maju cas .
Z krvi aj z mocu mam tehu potvrdene 🙂
Akurat ma znepokojovala ta ciarka vyblednuta na tom teste,zlakla som sa lebo jedna mamicka pisala ze to moze byt missed abort,ze vtedy pomaly mozne ciarka z tehu testu :( lebo sa znizuje hcg.
Ale ja tu ciarku tam stale mam 🙂 i ked je slabsia ako predtym 3 tyzdnami ....
Ale neva verim ze malicke je ok 🙂
A dufam ze ma neporazi kym ma konecne poslu na to prve sono 🙂

newyorkgirl
21. nov 2009

teda tehulky co uz koncite ale vas tu veru pribudlo... ja som mala uzv tiez v 11tt tusim ci 12 to bol ten dating scan na urcenie velkosti babatka a terminu porodu... a teraz v 20tt v decembri budem mat ten kde vsetko pomeraju a pokial viem to je vsetko... ked som bola v USA tam mi robili len jeden a to az v 21tt dovtedy nic... to som mala ine nervy... potom som odisla na SK a tam moj dr. robil uzv za kazdym a to sa mi tiez zda zbytocne vela zasa... 😖

loki01
22. nov 2009

mirka007: vyborne, tak na to! Muze to byt missed ale nemusi, muze to byt taky dalsich milion veci, ti se fakt nesmis stresovat nebo skoncis jak ja🙂
kvietok86: a odkud jste?
newyorkgirl: hmm, tak jeden to je fakt malo, ja se na neho rada divam takze ja radsi vic🙂 Byli jsme v CR tak jsem tam mela utz, a pak ten soukromi na zjisteni pohlavi tady v UK a jeste jsem se aktivne zapojila do jakesi studie tady a za to mas dalsi utz ve 34tt. takze jsme dohromady meli 5 utz🙂

kvietok86
22. nov 2009

mirka007: uvidis vsetko je ok. ja som neverila,ze som tehu. lebo som si dala urobit v lekarni test a boli 2 ciarky,ale ta jedna bola slapsiaa,mne sa to nezdalo.povedali,ze mam ist s tym potvrdenim k GP,on pozrel nan a ze ahaa gratulujem, a objednal ma k midwife o mesiac.Len potom som mala problem. Az ked som po 2tyz.zacala trosku krvacat a tu mi povedali,ze to je normalne,tak som na rychlo isla domkov a doktor mi urobil sono a potvrdil,ze som tehu.ale dal mi lieky. Tu je tak,ze vzdy ti povedia,ze vsetko je ok. tu prve 3 mesiace nepovazuju za tehu.

newyorkgirl
22. nov 2009

tak bre ranko, my nadchujeme teda mala, no co uz dufam ze to aj ja chytim 😖

aj v USA mi povedali ze prve tri mes. ked to potratim tak to potratim nestarali sa, prve vys. som mala az v 15tt, je pravda ze doma to beru vazne uz od zaciatku... ja som mala obe tehu zatial celkom OK, akurat v prvom sa mi zacinal otvarat krcok v 27tt mi na to doma prisiel lekar ked som priletela v USA tam ma odspodu cele tehu nepozreli, tak ma strasili predcasnym porodom a nakoniec som prenasala, akurat z toho som taka troska nervozna ze tuna to nepozeraju a potom maju tych predcasnych porodov isto viac si myslim...

rimmel
22. nov 2009

baby ja si nemyslim ze to beru vazne od zaciatku ale je to preto lebo zena v prvych troch mesiacoch moze potratit..dokoca moze potratit este predtym nez si vobec uvedomi ze je tehotna..proste v tom nevidia vyznam, caka sa do ukoncenia prveho trimestra..ved to aj da zmysel nie? aspon mne ano 🙂 lebo baby jedna zo 4 zien potreti v prvom trimestri 😉

rimmel
22. nov 2009

pardon..ze to NEberu vazne od zaciatku malo byt napisane 😉

kvietok86
22. nov 2009

hej, ale ked som bola doma,tak hned sono aj ma pozrel potom som bola este koncom 3mes. a to iste doma mi moj gyn. povedal,ze keby som bola na sk tak by som mala vzdy sono,ze on tak ma. ja som sa tu bala,ked som mala posledne sono v 20tt,ze a ako budu vediet,ze je ok. preto som bola happy,ked ma poslala este v 32tt.Mojej svagrinke pred porodom zistili,ze synovec ma pupoc.snuru okolo krku,ze sa moze zadusit,tak ju stale kontrolovali. Nastastie mam chutneho synovca 😀 😀

kvietok86
22. nov 2009

boze mi mame teda susedov.Anglicania maju 2deti, jedno ma 1,5r a druhe ma len 4mes. stale placu a oni len fuckuju po sebe aj na tie deti, to je strasne. raz ten 1,5r chlapcek hovoril: mum,no, please.mum, no, help. Naco si robia deti ked kricia len fuck..... a stalee mne je vzdy z toho na nic.jak mozu. A ked ju vidim,tak je milaa.

mihouk
22. nov 2009

Kvietok, na slovensku sa podla mojho nazoru robi privela vysetreni, co moze aj dost stresovat, moju svagrinu 3 tyzdne drzaliv neistote, ci nahodou nema tehotensku cukrovku a ked sme sa rozpravali, tak ona len po kontrolach behala (boli sme tehotne v rovnakom case). No nehovorim ze tento uk system je najlepsi, mne napriklad nezistili ze maly ma snuru okolo krku a to rovno 3x a scan mi robli v 37.tyzdni. Hovori sa to lahko, ale zeny boli odjakziva stvorene na to aby rodili deti, je to prirodzene, netreba to prehanat s ani vela vysetreniami, ale ani s nezaujmom. Je to jedinecny cas pre zenu a treba si ho uzit.... Vela stastia vsetkym cakatelkam!

rimmel
22. nov 2009

inak baby mozno odveci otazka ale ja som nadtym vzd rozmyslala..ze co ked ako tebe mihouk zistia ze ma babo snurku okolo krku? aj tak s tym nic nespravia no nie? neda sa....

alebo zeby to riesili cisarskym rezom?? to hadam nie? ci ano? dik 😅

dadulka2000
22. nov 2009

ja som sa pytala kamosky midwife, ze ako to je s tou snurkou a ona povedala, ze skoro kazde 3tie babatko ma snurku na krku a ze to len tak lahko prevlecu pri porode okolo hlavicky a je to. vraj to ani nepovedia mamicke,.... tak uz neviem co si mam o tom mysliet 😅

dadulka2000
22. nov 2009

inak kamoska nedavno rodila (tu v uk) a nema moc dobru skusenost s porodom,.... jej tam nejako zabudli cast placenty a zacala po par dnoch mat infekciu, vysoke horucky,.... a ze si nieco sama doma vytiahla a leteli spat do nemocky. tam sa ospravedlnili a bolo 😠

rimmel
22. nov 2009

ja som zase pocula pripad kedy matke zomrelo dietatko v brusku lebo sa udusilo touto snurkou 😔

kvietok86
22. nov 2009

fuha,tak to nie. Vzdy ti povedia vsetko ok ok a niekedy to neni ok 😠 . Ohladom tej pupoc.snur. ,zevraj ked sa stane,ze je kratcia,tak sa dieta pri porode moze zaskrtit na nej, svagrine v tedy povedali, ze ju ma dlhu,ze sa bude dat porodit normalne,len ho museli nejak odtacat z nej. Tak neviem 😀 babeny mam v trube babovku uz bude date si? 😉 ako som doma tak len vyvaram a peciem 😀

dadulka2000
22. nov 2009

kvietok, ja si dam, mnam... posli cez cd mechaniku 😀
btw v sainsburys maju 1/2price na detske a tehotenske potreby (obrusky, kozmetiku, atd), tak sa zasobte ak chcete. ja som co to nakupila, aj breast pats maju za 0.85£ cely 40ks balik, a v boots stoji 3.50£ 😀

rimmel
22. nov 2009

mnam babovka..ja som akurat spravila puncovy rez ale papat sa da az zajtra 😠 😀

peppapig
22. nov 2009

Holky, podle me jsou ty caste prohlidky tehulek zakorenene v komunismu, proste tenkrat to tak bylo, neuveritelne se tehulky monitorovaly, stale poradny. Proste nebyla zadna zdravotni pojistovna, vse se hradilo z dani, vse bylo vsech a skoro zadarmo. Ted si myslim, ze zdravotnikum ty caste navstevy tehulek vyhovuji, pac jim to zdravotni pojistovny mastne proplati. Pro vetsinu zen je to jen stres. Ja jsem byla vazne spokojena se szstemem v UK, ale podotykam, zadne komplikace, zadne stresy.

kvietocek, to mate teda hrozne sousedy. Me je vetsinou lito deticek, trebas kdyz jsme na nejake verejne play ground, rodice po nich bezduvodne rvou, deti jsou otrhane a spinave. Pak je mi z toho moc smutno 😢

peppapig
22. nov 2009

Jaj i mamca ted upekla babovku, ale ja jsem se rozhodla drzet delenou stravu, takze zadna babovka, ale zatim to jde 🙂

dadulka2000
22. nov 2009

peppa, posla delenej stravy si daj babovku v obyvacke a masko v kuchyni,.... rozdelis si to 😀

hathor1231
22. nov 2009

zdravim to tu 😵
cau,vendi. tak ako na hupacke. bolo dobre,ja som to zariekla a mam to tu- vcera vstala o siestej,cez den spala len 4hodky,protivna ako cert a v noci kazdu hodinu hore!!! prosto na porazenie... 😠 konecne mi zaspala,uz spinka skoro 3hodky,tak som si aj ja schrupla 😀

k tym prehliadkam,tu si ta nevsimaju ani ak je zle a to je podla mna chore... na zaciatku si ta do 14tt nevsimnu, ved ak potratis,zbytocne papierovacky, v druhom trimestri bud porodis alebo potratis a v tretom uz len porodis 🙄 tak to tu podla mna beru... ale na mamicku,co ma strach o babatko ohlad neberu...
boli sme si pre postu v starom baraku a ta nova baba 2t vkuse krvacala a doktori len to je dobre,nic s tym nerobili, chodila do prace a potratila.... no comment.

uz na mna pozeraju hladne oci 😀

loki01
22. nov 2009

nad tou pupecni snurou radsi nemyslet. nekdy se to bohuzel a nic s tim nejde delat. muze se to stat z minuty na minutu. Proste na to nemyslet. Nestava se to tak casto, to je s tim nahlym umrtim novorozence, proste s tim clovek nic nenadela tak proc se stresovat.
Doufam, ze nam to vsem dobre dopadne!!

mircek
22. nov 2009

tu robia 2 x sono,lebo na prvom sa zistuje vonkajsia stavba babatka pomer hlavicky,ruciciek,noziciek,chrbtica..atd a zistuju sa anomalie,ak je vsetko o.k. je dalsie sono neskor a tam sa zistuju vnutorne organy srdiecko,pecen,mozog atd... mne bolo povedane a aj s tym suhlasim,ze viac sono nie je treba,lebo tie ostatne su uz zo zdravotneho hladiska nepotrebne (ak je vsetko o.k.) a kazda si moze dat za poplatok spravit dalsie sona,aby vydela babatko 😉

baby ja som si tiez vsimla,ze niektore matky sa spravaju uplne strasne k babatkam,maju ich uplne hole(nozicky) a neskor tie deticky su jak certi...mam takych milion skusenosti.Decko sa stvera na pult na recepcii a matinka sa debatuje,decko sa sucha v zime po zadku na ulici a matinka telefonuje,dieta ma od zimy az take mapy po bielom telicku a maqti naobliekana vo vetrovke.... ☹

kvietok86
22. nov 2009

babeny,ale ta suseda na tie deti zjape od rana,aj v noci .Ved taksa nesprava k dietatku.potom z toho co vyrastie.mne je tych deti velmi luto,uz som myslela,ze mozno na socku,niekde informovat,ako sa k nim sprava.v piatok v noci krical na nu muz,ze f...k u i kill u.

a ja si dam zajtra ten puuncovy 😝 budem musiet aj ten urobit 😀 😀

rimmel
22. nov 2009

kvietok no otras uplne si to viem predstavit..ale mam takypocit ze aj kebyze dakoho zavolas nikto s tym nic nespravi 😒 jooj uz sa tesim ked prideme byvat na sr 😀 tam taketo socky az tak nehrozia resp neni to taky extrem ako tu v uk

newyorkgirl
22. nov 2009

kocky kto by ste chceli ist domov januar februar Ryanair ma akcie na letenky po 5 libier zajtra do polnoci 😉 my sme prave kupili konecne pojdeme domov vsetci 3ja, teda 4ia no, ale neboli sme tak este 😀 vzdy lietam sama s malou muzik za nami a tak.... juuuj tesim sa, budeme mat akurat vyrocie aj valentina, tak babky budu strazit a my sa budeme sebe venovat 😵

rimmel
23. nov 2009

nyg no ale s poplatkami ta to vyjde aspon 80 😒

newyorkgirl
23. nov 2009

rimmel treba pozerat co je za 5 a cena zostava my traja letime tam aj spat za 30 libier 😉 ziadne poplatky uz len batozina

rimmel
23. nov 2009

faakt?!! no hned idem poziet 🙂

rimmel
23. nov 2009

☹ nic som nenasla .. z edinb.do BA buuuuuuuuuu ziadne za 5. iba za 2.99 ci ine...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre