Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
23. nov 2009

Slovakia jeejj GRATULUJEME mamicka 🙂 tak si sa teda dockala malej Mii...velmi sa tesime za teba.

Baby teda ale ste sa rozpisali 😉
no v ANglicku kazdy ma narok na dva scany aspon vsetky moje kamosky tak mali..jeden v 12tt a druhy v 20 tt samozrejme pokial nemate ziadne komplikacie...

Mirka, veru nestrachuj sa..mne bolo prve 4.5 mesiaca strasne zle nie len morning siocness ale all day a night..vela som schudla potom sa to ukludnilo a teraz som obrica v 26tt a pribrala som 12-13kg co ej podla mna strasne vela tak rychlo pribrat 😒 ale nevadi... mala ma kope o 106, niekedy je to az bolestive ale aspon viem ze je life 🙂
Mirka a kde v Chelsea hospital si? myslis Chelsea and Westminster , London ? ak ano tak aj ja som tam ..mozeme hodit kafco niekedy 😉

Loki neboj ty budes po slovakii druha..uz sa ti to blizi 😉

Nove babulky, vytajte !

newyorkgirl
23. nov 2009

rimmel neviem na ake je to mesta maju akciu do dnes do polnoci ryanair milion sedadiel za 5 libier 😒

newyorkgirl
23. nov 2009

my lietame z birminghamu a tam ich bolo dost na vyber len mame skolu a moj dovcu moze iba v urcite dni...

filomenka29
23. nov 2009

HI Rimmel.
Neboj sa s tou omotanou snurou to nie je az take strastne. Moj prvy syn mal omotanu snuru okolo krku, najprv poloha bola v poriadku, ale ked mi odtiekla voda, tak sa asi pohol a vtedy sa to stalo, tak ma dali na monitor a pozorovali par hodin, pri kazdej contrakcii mu kleslo srdiecko, lebo ho snura dusila tak mi doktor povedal, ze je tu sanca 50 na 50% ze ak budem pokracovat normalnou cestou tak to nemusi prezit. A tak sup sup a uz bol cisarsky a maly je v pohode. No a pred troma mesiacmi sa mi narodila dcerka a takisto mala omotanu pupocnu snuru okolo krku, ked mi voda odtiekla, ale rodila som prirodzenou cestou, zelezi to od toho ako porod prebieha, s mojou dcerkou to islo velmi rychlo. Prisla som do nemocnice kolojednej nadranom a dcerka sa narodila kolo pol desiatej rano, takze celkom rychlovka. A mam dve krasne zdrave deticky, ktore mali omotne krky, a vidis, nie je to vzdy take strastne ako to vyzera, v dnesnej dobe si uz vedia s takymi vecmi poradit, tak si netrap hlavicku. Pa

rimmel
23. nov 2009

filomenka ahoj dakujem! ale ja niesom tehotna len som nad tym tak dumala 😉

loki01
23. nov 2009

ahoj holky, dneska je mi nejak divne, uz asi 5krat sem byla na velke, a boli me cele bricho, je mi na zvraceni, ale vzdyt jsem nic spatneho nesnedla, davam si na to pozor 😠 No a za chvilku vyrazim do nemocnice, chteji tam poznat jestli maly nebude obludne velky 😀
gaby: ja te jako beru za slovo jo? 😀

filomenka29
23. nov 2009

loki01 no nazdar, aj mne sa mala narodila tyzden pred terminom, tak nikdy nevies, ale ked to uz na teba pride to pocitis, mne vzdy najrv odtiekla voda, no neviem ako je to u vas, ae tu sa do nemocnice nemas hnat, ak ked budes mat nejake velke bolesti. 😨

rimmel
23. nov 2009

jee loki..ja ti az zavidim!..ze si to tehotenstvo potiahla az do konca..ja vobec neviem ake to je ☹ hadam nabuduce 😵

loki01
23. nov 2009

filomenka: ne ne, mame jenom appoitment, malemu se ven jeste nechce 😠 😀 uz jsem zpatky, bylo tam busy az hruza
rimmel: ja zase zavidim tobe..me uz boli uplne vsechno

rimmel
23. nov 2009

loki ale aj tak..porodis krasne velke zdrave babatko ktore si budes moct uzivat hned..nie ako ja..on vlastne dobre dva mesiace nic take nerobil iba spinkal a cecal nonstop cely den 😀 ani len ocka moc neotvaral a ked tak pozeram na tie novorodeniatka niektore aj normalne kukaju na teba 😵

filomenka29
23. nov 2009

no ake to bolo loki01? co to rekli?v ktorom tyzdni si? a A ake su tam midwife? Umna to nic moc nebylo.

rimmel
23. nov 2009

filo kuk na pravo od loki01 je tam ze kt.tyzden je a datum a cas ...ps.ja som si to tiez az nedavno vsimla 😀

filomenka29
23. nov 2009

ok rimmel, vdaka a odkial vlastne si darling ak sa smiem opytat?

loki01
23. nov 2009

filomenka: prosimte, zmerili me metrem jak midwife, rekli ze dobry a jestli do dvou tydnu neporodim tak at prijdu zase a mozna udelaji sweep...nepochopila jsem co bylo duvodem tohoto cviceni 😖 akorat mi bylo blbe, cekala jsem 45 minut v cekarne a kdyz jsem, chtela vyhodit moc co jsem musela prinest tak mi sestricka rekla ze ne, ze az doma. Tak sem rekla whatever a smikla sem jim to tam do kose. Prece to nebudu tahat s sebou. My to jako vypadne v autobuse a trapas🙂 Sem curala do zkumavky az tam 🙂
Jinak midwife mam skoro pokazde jinou, tu posledni aj maly pokopal jak se mu nelibila 😀 , ale vsechny ostatni byly super.
A ty uz mas mimi, nebo cekas?

filomenka29
23. nov 2009

loki01 ja som stihla uz dva babatka, syncek bude mat dva roky koncom januara a mala bude mat tri mesiace za dva tyzdne.Midwife som mala pred porodom jednu a tu istu, nejaku japonku, a ta ma mala absolutne na haku, rychlo ma skontrolovala, obcas vzala krv, checkla moc a uz som aj odtial vypadla. Furt pozerala na hodiny, furt sa dade ponahlala. no a potom v nemocnici som mala kazdu chvilu ine midwife. a to s tym mocom to je teda uroven, aby si si to vzala so sebou a to este uvidis, ked sa ti narodi babo a budes chodit do clinic ho vazit, tak niekde, ked ho prebalis ti povedia, ze plienku si mas zobrat so sebou...

loki01
23. nov 2009

filomenka: ty voe...plynku... 😀 no ja se s nema srat nebudu, hodila jsem ji t do kose a hotovo🙂 A kde zijes?

rimmel
23. nov 2009

filomenka ja som z edinburghu a ty? 🙂

mircek
23. nov 2009

babeny prihlasovala ste malinkych na trvali pobyt na Sk? Ma to dake vyhody ci nevyhody?Mi ideme na mesiac na Sk a rozmyslam,ci malinkeho neprihlasit.

cathryn
23. nov 2009

ahojte babenky...ja uz som tak troska na nervy z toho cakania...a maly nie a nie prist...mam pocit,ze sa tak skoro ani nechysta...je strasne aktivny...kope,vystiera nozicky...zajtra ma caka appoitment s midwife...som zvedava,ci nieco poriesime... 😉

filomenka29
23. nov 2009

Ja som priamo v Londyne. Edinburgh, tak to je asi dost daleko nie? Mircek moj maly ma slovensky pas, tak neviem.... Cathryn nebud nervozna, ja som maleho mala 5 dni overdue. Midwife nic neporiesi, neviem ako u tebe, ale tu mi vraveli, ze ta nechaju aj 10dni a potom to budu riesit. Uz sa musis strastne tesit, ze?

mircek
23. nov 2009

cathryn moj malinky bol 13 dni po termine,vyvolavali ho tabletkami,tie nezabrali tak nasadili infuzku!!! Tak mu tam dobre bolo 🙂 A potom isiel sup-sup.Doteraz nechapem,ako rychlo a bez bolesti som ho porodila 😉
Mozno aj tebe to tak pojde 😉

dadulka2000
24. nov 2009

dobre ranko,... som prva, vsak?? 😀
babenky cakatelky, vydrzte a isto sa dockate,.... skor ci neskor. uvidim ako ja budem "stresovat" pri svojom termine
😀
dnes ma MM narodky, tak mu elinka vcera robila darceky,.... ja som potom od jej malovania cistila polhodiny vsetko okolo 🙂
pekny dnicek

gaby0205
24. nov 2009

Ranko babenky,
no loki ty to mas teda pestre ale neboj vsetko dobre dopadne 😉
filomenka kde z Londyna ?
dadulka no tak vsetko naj MM a co ste prenho pripravili? nejake prekvapko?

cathryn, drrrz sa nam moja uz ta to pochyti cochvyla. No neviem ktora skor bude ty alebo Loky 😀

slovakia13
24. nov 2009

ahooooj
hlasim sa z domu ....ked sa zorganizujem podam info:DDDD sme ok.
vsetkym dakujem za gratulacie 🙂

cathryn uplne ti rozumiem .... 😝 a neskor si vas musim precitat teraz nejak nestiham 😉
pridala som foto malej

dadulka2000
24. nov 2009

jeje slovakia, este raz moc blahozelam, hlavne vela zdravicka pre Miusku, nech krasne papa a rastie. je nadherna,.... a aka pankacka 😀
podaj info ked sa skonsolidujes,....

peppapig
24. nov 2009

Nazdar Slovakia, to je dobre, ze uz jste doma ve svem. Mas krasne mimíško!!!! užívejte si bonding

rimmel
24. nov 2009

jee slovakia gratulujem ku krasnej dcerke! 🙂

mihouk
24. nov 2009

Slovakia, Mia je nadherna!!!

bissau
24. nov 2009

Dobre ranko!

Slovakia gratulujem k nadhernej dcerke!

Oh babenky vy by ste tu len rodili 🙂 ja sa zase modlim aby sa ta nasa nenarodila skor lebo termin mam 19.decembra a nasi maju prist 17. decembra aby sa nam postarali o chalanov. Inak sucitim s vami. Obaja nasi chalani boli dost po termine a tiez som bola z toho na nervy. Prvy meskal 5 dni a druhy sa tam vyvalovat a priberal 13 dni! Mama prisla tyzden pred terminom a tak sme tu 3 tyzdne zabijali den co den a babo nikde. Potom som skoro plakala ked po 2 tyzdnoch odchadzala 🙂 Takze nase heslo cokolvek po 17.decembri je fajn len nie Stedry den!!!!! 🙂 no blbejsi termin porodu uz ani nemozeme mat 🙂

Prajem krasny den vsetkym!

kvietocek7
24. nov 2009

mircek -ak mas maleho zapisaneho na trvaly pobyt podla mna je to super vyhoda nap. pre nejake vybavovanie papierov na uradoch a tak...ja si svoj trvaly pobyt drzim a som rada,ze aj moje deticky ho mozu mat 😉

slovakia-naozaaaj Mia je rozkosnucke vlasatucke babenko 🙂 zelam vela sil!!! to je super,ze ste uz doma a ze je vsetko O.K

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre