Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
1. dec 2009

Kvietocek, nevies ci sa daju zohnat tie vigantol kvaply aj tu, alebo iba na SK?

hathor1231
1. dec 2009

cauky,

my mame tiez kvapky zo slovenska. malej to ustupilo,ked som jej ich zacala davat...
v draheho rodine ma mama nieco s kostami a aj tak neurobili scan,takze tak... 😠 ani som nemusela klamat a vy... sa na mna...

inak,volala som do nhs, aby mi poslali tie papiere na pals a complaints... ak s nou nezacnu nieco robit,tak to poslem... ked to pride,tak im s tym zamavam pred nosom,chujom 😠 inak sa s nimi neda...

a som sa zabudla 'pochvalit' sme isli s malou v buse a bus mal buracku 😨 ja som letela dozadu na zem a na malej kocik sa prevesila akasi zenska... som hned skakala,co sa jej stalo a ona si pokojne spinkala dalej,akoby nic... esteze som mala break a aj safety belts on 😲 mna prdel bolela dalsi tyzden a sako mam este stale spinave,co sa to neda vyprat 🙄 ale hlavne,ze mala bola vpoho....
clovek ide raz za 100rokov v buse a aj to musi naburat 🙄

slovakia,my mame bez. zatim nerobili problem (aj ked mame len 'kocikove',na pas sa akosi nemozem rozhybat 😝 )

kvietocek7
1. dec 2009

mihouk - vigantol sa da kupit u nas doma na SK pred eurami to stalo okolo 50sk ale ked ich predpisal lekar tak to bolo len za korunu. Myslim,ze ked by vam to vasi kupili tak to v poho dojde aj listovou zasilkou. Kvapky sa podavaju 1x2kvapky do mliecka sobota a nedela sa vynechava.
my ideme teraz poobede na 3vakcinu a vazit sa ako je to s vami?

jojka282
1. dec 2009

Ahojte dievcata,som tu nova a chcem sa spytat ci sa tu najdu neake maminiy alebo tehu ktore su zo Swindonu? Ja som v 38tt ,takze rodim kazdu chvilu ,ak neporodim do 11.12 tak idem na indukciu ,lebo moje babo je dost velke .Tak som chcela vediet o neakych babach na prechadzky s kocikmi ,juj uz sa tesim na prechadzky s kocikom.Este som sa chcela opytat v akych polohach ste rodili? Prvy porod na Sk som rodila tradicne na koze,taraz neviem co si mam vybrat . Dakujem za reakcie .

rimmel
1. dec 2009

ahoj jojka ja som rodila tiez na koze ale vtedy mi to bolo jedno,mala som naplanovany porod vo vode nuz ale situacia nedovolila mozno nabuduce 😀

newyorkgirl
1. dec 2009

babulky ako sa bavite o tom vigantole, citala som v sainsuburys magazine o detoch asi ze su tuna v UK tiez nejake take kvapky, len to musim niekde vyhrabat, akurat co ma prekvapilo ze tam bolo ze od 6mes. sa maju davat 😖 ale vitamin D a nejake ine zlozky tam boli este...

loki01
1. dec 2009

jojka282: hlavne pekne do rady, ja uz byla predbehlaaa dvakrat 😀 zadne rozeni predemnou. Jaktoze jdes tak brzo na vyvolavani???

hathor1231
1. dec 2009

mne zo slovenska mama poslala Dcko a davam jej jednu kvapku denne,ale mame aj gaviscon a nechcem to mixovat,tak to teraz nedavame...
tiez mi hovorili,aby som dala potom pavzu a znova.
tu sa vraj mas spytat hv,ta by mala dat kapsulky. nekojene babuska maju Dcko v mliecku uz pridane,asi preto im to tu nedavaju...

ahoj jojka,tak ja som bola rada,ze som konecne rodila a bolo mi jedno ako- tiez na posteli co neskor upravia na porodnu a ziadnu speci polohu som ani na vyber v tejto nemocnici nemala...

kvietocek7
1. dec 2009

mihouk - este som chcela,ze v tomto chladnejsom pocasi sa zvyknu podavat aj multivitaminy kde je tiez pridany vitamin D.Ked som zvykla dat multivit tak vtedy som vynechala vigantol. Inac ak by si chcela celkom dobra web je http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=faq kde sa mozes priamo spytat slovenskeho lekara. Velakrat mi dobre poradil.
Ked si precitas par riadkov tiez sa tam spomina ohladom vigantolu.

mircek
1. dec 2009

ahoj jojka a z ktoreho Swindonu?Lebo tu je jeden,ja som rodila v Darlingtone.
K tej polohe: podla mna je klasicka poloha najlepsia,netreba nic vymyslat,je to overene...polohy su zaujimave 9 mesiacov pred tym 😀 😀 😀

Vonku je riadna kosa!!!

wild.horses
1. dec 2009

ahojte,

v tej mojej eseji som este pozabudla, ze aspon teda tu, v meste kde zijem skenuju dvojicky, predcasne narodene deticky a deticky, ktore sa narodili zadockom ihned po narodeni.
To, ze babatko ma cisty scan po narodeni, resp par mesiacov po nom, este neznamena, ze napr v roku a pol sa nieco nevyskytne. Ten dr mi hovoril. ze prave v tomto obdobi sa cim dalej tym viac stretavaju s anomaliami u mimi starsich nez rok, pricom po narodeni bolo vsetko ok. Cize klb sa moze...obrazne povedane vyklbit aj neskor.

Vidim, ze tu dost pisete o Vigantole. V UK vigantol ani ziaden D vitamin neriesia, az multi kvapky po siestom mesiaci. Malemu som vigantol davla dovtedy pokial som tam nenasla plesen a to som vzdy dbala, aby sa kvapkatko nikdy nicoho nedotykalo 😕 osobne som aj za aj proti. Vit. D sice trochu pohne s pomerom Ca:P, ale je to umelina, bohvie ci sa neuklada niekde v peceni, ten isty ak nie lepsi efekt ma pobyt na cerstvom vzduchu. Usmiat sa denne na slniecko 😉 Okrem toho vit D vplyva na kosti a nie na klby.

Nehovorim, ze som proti Vigantolu, ved ''pre istotu'' je OK. ale myslim, ze viac sa tym klbom pomoze ked sa babatko bali do latkoviek 😉 pretoze je nasirsie nez v pamperskach. ked sa nebali do zavinovacky prilis casto, takze kolienka si moze dat nasiroko od seba a paticky k sebe.

Drzim palce... no nedala by som sa odbit s tym, ze je to ok, ked mu v tych klboch praska. horor, tito gp! 😖

mihouk
1. dec 2009

Kvietocek, ahojky, my sme s vakcinami pozadu a 17teho ideme iba na druhu. Ohladom toho vignatolu, som hovorila mame a pridu hned po novom roku, tak mi to prinesie. Ja Maximovi nic nedavam, my este stale iba kojime, zatial mu to staci, nevizera ze by nie ma uz 8.3kg.
A co vy, koliky uz mame uspesne za sebou, teraz nas zacinaju trapit zubky......

Hathor, chcem sa opytat na co jej davas gaviscon, to je predsa na palenie zahy,nie???

mircek
1. dec 2009

mihouk waaw! a to vraj moj malinky je valibuk 😉 ved tvoj ma este viac 😉

mihouk
1. dec 2009

Mircek nas tatinko ma skoro 2metre, to len ja vizeram v jeho rodine ako skriatok (158cm)... a este k tomu ked neposluchas, tak namiesto maleho dievcatka, dostanes velkeho chalana, ale nemenila by som za nic na svete 😀

hathor1231
1. dec 2009

mihouk, mala ma tichy reflux,dost vazny... gaviscon nam trochu pomaha... nechcela som jej ho davat,ale hv ma riadne zvozila,tak jej ho 6x denne dam... vraj jej ho mam davat na kazde kojenie,ale to je podla mna pricasto...

mala robi extra koncert,naucila sa skriekat,pistat tak nam tu piska ako myska 😅 sranda s nou 😅

klbiky,ach jo,ja sa asi k tomu scanu tiez nedopracujem... 😝

kvietocek7
1. dec 2009

mihouk-aj my sme stale na materskom mliecku comu sa tesim, lebo najskor to bol problem s nadprodukciou a asi 2tyzdne do zadu prisla laktacna kriza.No hruza z extremu do extremu. Takze si mliecko starostlivo strazime.
To ci je vigantol umelina to neriesim davam ho aj malemu,lebo sa mi to osvedcilo aj pri dcerke.Isto,pokial sa da som za balenie na siroko.
Nas uz koliky opustili, ale kedze sme na MM aj 3-4dni nemame kakusky. Ale ked brusko hneva pomoze emspumisan. Dnes sme mali uz 3tiu vakcinu a dalsia ked budeme mat rocik. No a vazime 7.49 takze si nestazujem -asi bude zo mna aj rambo 😀

hathor- to ako dlho mate reflux? zo skusenosti viem ze gaviskon reflux neriesi hoci aj z toho sa musi vyrast... Urcite si zisti viac, najlepsie nieco od nas z SK.

newyorkgirl
1. dec 2009

baby ale vam tie babusa vazia, vsak my sme mali 10 kg v roku 😀

danika12
2. dec 2009

Newyorkgirl, tak to som rada, ze nie som jedina, co sa dala zaockovat proti prasacej chripke. Tiez som nevedela, ci som dobre spravila ci zle, ale my sme mali u nas v robote 1 pripad, kolegyna mala, tak mi to aj sefovia odporucali a ze to odporuca aj vlada tehotnym zenam. Tak teraz som rada, ze to uz mam za sebou. Lebo na tuto chripku nie su 100% lieciva, kdezto na normalnu chripku su.

loki01
2. dec 2009

A me to ockovani nikdo ani nenabidl jakooo 😠 Ach jo, kaslou na me...asi mam depku 😀 JA uz chci rodit!!!

rimmel
2. dec 2009

baby co ste sa dali zaockovat-ste zaockovane aj proti normalnej chripke??? lebo viete, ze tu mozete dostat skor nez tu prasaciu? 😕

vlada to odporuca, lebo ich tie lieciva vysli kopec prachov....

boze furt len ludi strasia s touto chripkou! rocne na normalnu chripku zomier ovela viac ludi ako na prasaciu a nad tym sa nikto nepozastavuje..

a nechat sa ockovat vakcinou tak mladou ze nemozes vediet ci ta to ci dieta nejak neovplyvni? no neviem ja by som taky risk urcite nebrala, muzova kolegyna sa dala ockovat a na druhy den ostala doma tak jej bolo zle..a neni jedina..je to neoverena vakcina.
a fakt, vsetci s tym len strasia narod az mi je z toho zle..detto na slovensku..zomrel nejaky chlapik..a hovorim mame stavim ze ze mal nejaky underlying health problem, a ano, mal tusim daco s oblickami..no tam to ma, kebyze chyti norm.chripku tiez pravdepodobne skonci rovnako 😒 ale uuuuuuu uz z toho robia vedu, prasacia chriiipka! CHytro sa zaockovat..a to viete, ze kopec lekarov na sr a cr sa odmietaju touto vakcinou ockovat..tak to mi staci.ked uz lekar to nechce, preco by som mala ja 😕

soryy baby ze to pisem, len mna to vzdy tak vytaca 😀

hathor1231
2. dec 2009

kvietok,len to utlmuje,je to zhustovadlo aby sa materske mliecko trochu zhustilo v brusku. na fore som citala,ze davaju take iste-nutrilon a ak je to privelmi,tak prestavaju kojit a davaju specialne huste mliecko.
vyrast by z toho mala asi do 6teho mesiaca 😕 a davaju na to aj cajik. mama mi nieco zistovala aj z rakuska. takze zatim mam info...

dani,hlavne si tehotna,cize imunita nic moc... dobre,ze si si to dala 😉 ja ockovanie velmi napodporujem ale tehotne su pre mna vmimka....

rimmel
2. dec 2009

ale zase na druhej strane som za ockovanie ked ide o ludi, ktori sa normalne davaju ockovat rocne proti norml.chripke nakolko maju slabu imunitu a ked chripku dostanu, su natom veeelmi zle..

ako napr moja svokra..no chuderka dava sa ockovat kazdy rok a minuly rok chytila chripku..iny druh, ten proti kt.nieje zaockovana! AKA smola 😒 atiez bola kaput viac nez ja som kebyze chytim..

lebo viete, ked ockuju proti chripke, ockuju iba proti niekolkym druhom, a tych druhov je viac 🙄

bissau
2. dec 2009

Dobre ranko.

u nas doma mame lazaret. Sakra decka dostali horucky (v zivote neboli chori a tak to bol riadny sok) dnes uz zacalo vsetko boliet aj mna a mam pocit ze mi nejako opuchli chodidla 😕 ledva chodim a doslapujem. Verim, ze to prezijem bez ujmy. Ja som sa zaockovat proti prasaciej chripke nedala. Verim, ze toto rozhodnutie lutovat nebudem ale kedze je ta vakcina tak kratko vyvinuta mam strach co ak za par rokov sa vyskytne nejaky problem nasledkom tohoto ockovania a hlavne sa bojim o malu aby jej to nejako neublizilo. Na strane druhej sa samozrejme bojim ze to dostanem. Precitala som zopar clankov a kedze stale sledujem spravy z Kanady odkial sme sa prestahovali sem tak toto ma celkom zaujalo
http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

NO v kazdom pripade snad sa z toho rychlo dostaneme lebo ta bolest celeho tela to je des. Do certa za 5 rokov co mame deti sme nikto neboli chori a prave teraz ked mam par tyzdnov do porodu tak chytime takyto hnus.

Co sa tyka Vigantolu a vitaminu D tak som davala detom aj v Kanade aj tu. V kanade sa to predavalo ako Vitamin D a bol roztriedeny do niekolkych kategorii podla veku a ked sme sa prestahovali do Britanie tak pri druhom dietati som si zadovazila Vigantol lebo mi ho odporucila segra a priznam sa ze tu som ho ani nehladala. V kazdom pripade kedze moje deti boli plne kojene tak som radsej neriskovala lebo z nedostatku vitaminu D je aj krivica a podobne pliagy suvisiace s meknutim kosti.

newyorkgirl
2. dec 2009

bissau tak sa drzte
rimmel my sa davame kazdy rok na chripku, ale malu nedavame ockovat... a minuly rok nas na vianoce skolila vsetkych poriadna angina, takze viem o com hovoris 😀 ja som sa fakt dala iba kvoli tym komplikaciam co vraj tehotnym hrozia na tu prasaciu, inak by som sa asi nedala, kedze som zdrava, ale tiez som kludnejsia 🙂

hathor1231
2. dec 2009

cauke,

prave nam dosli vysedky z krvy,co jej brali z paty,ked mala tyzden,nastastie vse vporiadku. fakt pracuju ultrarychlo,ved ma cez 20t 🙄

cathryn
2. dec 2009

ahojte kocky a drobcovia,
chcela by som si dat poradit...co vsetko ste potrebovali,ked ste sli registrovat narodenie dietatka na register office?mam cakat na nejake papiere z nemocky alebo mi staci zobrat tu knizku maternity and neonatal transfer record book?dakujem

rimmel
2. dec 2009

ano musis cakat na papiere, mne ich dali ked som odchadzala z nemocnice tebe nedali nic? a tiez tusim ak sa nemylim treba zobrat tvoje doklady a doklady otca. alebo staci iba jeden z vas neviem 😀

slovakia13
2. dec 2009

ahoj
tak mne povedala midwaife ,ze nepotrebujem nic,nemocnica to automaticky poslala do officu 🙂
vcera sme sa s malou vybrali ,ze ju ideme konecne zlegalizovat,no len co sme prekrocili dvere spustila taky plac ,museli sme odist 😝 zajtra druhy pokus 😉

rimmel
2. dec 2009

slovakia 😀 😀 😀 sak si ju mala utisit 😀 😀 ci cecok dat a hotovo 😝 😀 ja som to tak vzdy robila ..vonku kocikujem a maly rev, tak zastaneme, na lavicku, cecok von a hotovo 😵

wild.horses
2. dec 2009

ahojte,

hathor... nam este doteraz tie vysledky neprisli! 😀
bissau..neda sa mi neopytat, preco ste z kanady odisli do uk. paci sa vam tu viac? lebo mi asi zvolime opacnu strategiu 😉
maly dnes vooobec nespal, az teraz pred 10 mi. zalomil 😲 no idem ja konecne trochu byt uzitocna 😉
pa.s.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre