Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
17. dec 2009

baby, ja kojit nechcem prestat! kojit chcem do roka 😕 😀
keby chcela normalne papat aj kazdu hodku,tak by mi to isto nevadilo,ved som na materskej pre nu,nie? ale ked ona na cici je asi 2min,niekedy si len parkrat cucne a to by musela byt fakt super babuso aby vycucala aj zadne,lebo citim,ze moc nevypila a stane sa aj zelena stolica-takze k zadnemu sa velmi nedostane. mne sa skor zda,ze sa jej uz mechce tahat,ze je leniva a zaujima ju vselico naokolo len nie cici a keby len to,ona sa odvracia,pozera okolo seba,kope,tlaci (to robi od narodenia ale ked bola mala,tak som ju udrzala,teraz uz ma dost sily),takze je kojenie horor. v noci papka krasne,na cici sa nasaje a pusti az po 10-15min a rano tiez riadne papa,potom cez den uz robi blbosti,pozera okolo seba,robi rodeo... 😝

rimmel
17. dec 2009

no hathor...prikrmom vas problem neodstranis..aj ked zacnes, stale bude potrebovat to iste mnozstvo mliecka nakolko to je to najdolezitejsie..prikrmy sa davaju od 6m a to preto lebo vtedy MM uz neobsahuje vsetky potr.ziviny ktore dieta v tom veku uz potrebuje, resp vtedy ich potrebuje viac nez je v mm...poradim ti stale iba kojit, vidim ze mate zelenu stolicu, treba aby si ked ju kojis, sla do tichej miestnosti, bez interupcii, pripadne si s nou lahla do postele a v klude kojila 😉 vies, aby sa nemala cim rozptylovat, a ak to nebude fungovat, skus si odsat mliecko a dat jej cez flasu, ak teda dokazes odsat dost lebo ja som nikdy nedokazala 😕

ak sa ale zelena stolica stala raz, dvakrat a netrvala viac dni posebe alebo aj tyzden, nema to nic spolocne s prisunom mliecka...to ci ma dostatok mliecka sa da zistit iba podla poctu mokrych plienok a podla prirastku na vahe 😉 ale samozrejme ak ta zel.stol.trva dlho moze to znamenat ze ano, nema dostatok mliecka ale vtedy by si uz aj asi spozorovala ze necika tak casto ako predtym atd.

newyorkgirl
17. dec 2009

hathor, rimmel ma pravdu, skus ju troska skludnit... kasicky ste nepapali ziadne vecer alebo tak? my sme veru zacinali radsej zeleninkou, mrkvicka, zemiacik vzdycky s mlieckom materskym, nech to lepsie chuti... a ovocie sladke az potom... a neskor masko do tej zeleninky a tak... ja si myslim, ze ak chces tak mozes zacat aj prikrmovat, myslim ze mesiac uz hore dole...

rimmel
18. dec 2009

nwg neni to ze mesiac hore dole 😉 je dovod preco hovoria ze az od ukonceneho 6mesiaca..jednoducho predtym nato organizmus este nieje pripraveny.

dadulka2000
18. dec 2009

ahojte,...
hlasim nastup z domu 🙂,.... jeeeeej mame tu snehovu kalamitu. 😀
vcera z party som soferovala okolo 23.00 spat domou a bolo to dost o hubu. kydalo riadne snehu, na 2 metre viditelnost a rychlost 25km/ hod. cesty neposypane, smyklave (par krat ma aj mierne stocilo), bola som rada ze po skoro 1.5 hod som bola doma,..... uffff
ale Ellie sa tesi zo snehu, tu mame 15 cm - je to krasne biele vsetko. pojdeme sa neskor vysaliet vonku. 😅

slovakia13
18. dec 2009

ahoj
mne tiez uz kojenie lezie krkom ,ale musim vydrzat aspon do roka 😉 moja mala je na ciciku 70% dna 😒 ostatnych 30% sa ju snazim uspat 😢 den horor ! nestiham nic urobit,dom hore nohami ,akurat dorobili kuchynu ,ale ja nemam kedy ju upratat......
moje dieta ,nelubi kocik -vzdy sa ju snazim uspat na dome,potom rychlo do mesta povybavovat a dufat,ze sa Mia nezobudi 😝 vcera som to nejak neodhadla a mala vrestala ako o zivot az kym sme neprisli domov chudatko 😢 nemala som odvahu ju vybrat a utisit mimo kocika koli strasnej kose 😢
baby ako ste svoje deturence naucili na kocik a cumel? ja uz proste nevladzem....
hathor
mne sa tiez mala strasne vzpiera pri kojeni,ale u mojej to je o tom ,ze uz je strasne unavena a nedari sa jej zaspinkat.
dnes musim ist opat council a uz teraz mam stres ,ci bude Mimi v pohode.....fakt je to o drzku ,ked ju nemam prikom nechat a vsade chudatko musi ist so mnou

som sa vyzalovala z mojich problemov a hned je lepsie 🙂 musim kupit ten nosic

rimmel
18. dec 2009

no dadulka ja mozem iba zaavidiet!! oooh my tiez ideme domov 28th tak dufam ze bude poriadne vela snehu 😵

slovakia13
18. dec 2009

baby ja by som tiez isla domov .....uz druhy rok budem bez vianoc 😝 😔 tisko vam zavidim...

rimmel
18. dec 2009

slovakia! ako ze bez vianoc ☹ ved si spravite vianoce tu v uk ci nie?

rimmel
18. dec 2009

inak videla som nove fotky mala je kraasna 😵

slovakia13
18. dec 2009

ked mne to pride bez nasich take o nicom 😝 a uprimne sa citim strasne unavena aj na postavenie stromceka 😨
ale dufam ,ze buduci rok si to s malou vynahradime 🙂
rimmel dik ,kazdy drobec je nadherny pokial neplace 😵

rimmel
18. dec 2009

mas pravdu slovakia plus mala si to aj tak pamatat nebude 😝 😀

wild.horses
18. dec 2009

ahojte,
slovakia..nas maly vypluva dudel doteraz 😉
hathor... my sme zac 😉 inali baby rice, mal 5 mesiacov aj par tyzdnov. Ale len preto, ze uz nam zacal ist po jedle, vsetko si daval do ust a ocucaval jablcka 😀 Mrkvou som nezacala, lebo ho z toho zapchavalo. Baby rice som miesala do mm, ale len tak pol lyzicky denne. S normalnymi prikrmami-ovocie, zelenina sme zacali az hodne po 6 mesiacov. Maleho velmi zapekalo, takze som davale len trosku prve tyzdne. Teraz som rada, ak zje denne 100 g. Stale visi na cici 😉
dnes ideme na dalsiu christmas party, v pondelok na snad uz poslednu tento rok. Idem ja nachystat to moje male party animal 😀

gaby0205
18. dec 2009

dievcence moje zlate tak si uzite vianoce, mi tieto zostaneme s manzelovymi rodicmi kedze sme sa tak dohodli. jeden rok s nasimi, druhy rok s jeho a treti iba mi traja bez rodicov ked sa mala narodi. No jak to nasi rodicia opreziju tak to neviem, ale budu si musiet zvykat!
Slovakia, nepride ta niekto pozriet? kamosky alebo rodinka ?

rimmel
18. dec 2009

gaby aj my to mame podobne..24th sme vzdy sami spolu, a potom po 24tom,jeden rok letime k jednym rodicom a druhy k druhym, no tento rok 28th napriklad letime na slovensko no svokra by to asi neprezila kebyze nevidi maleho na jeho prve vianoce takze oni pridu k nam 25th..co mi nevadi, hlavne nech to neni na vianoce haha.

dadulka2000
18. dec 2009

babky my sme v anglicku,.... tu mame plno snehu a kalamitu, vsak aj vy nie??

rimmel
18. dec 2009

ja ne 😠 je to trosku snehu na zemi ale tak pol centimetra..a nesnezi..ale hadam aj k nam to pride soon. 🙂

rimmel
18. dec 2009

dadulka som sa chcela opytat, ne tie linecke pouzivas stork? moze byt?

dadulka2000
18. dec 2009

rimmel, my tu mame skoro 15 cm ,.... teraz zacalo svietit slniecko, je to krasne biele vsetko okolo
ja som na linecke pouzila Stork, a boli fajn,.... vcera len tak zahucalo v praci po slovenskych kolacikoch 😅

rimmel
18. dec 2009

wow 15 cm to je fakt dost na uk 😀 oki tak pouzijem stork nakolko ten mam doma a chystam sa na ne zajtra rano 🙂 ak mi nevyjdu asi sa obesim lebo som akurat zozrala vsetky co nam babka poslala a svokrovcom nic neostane 😝 😀

hathor1231
18. dec 2009

rimm, uz zelenu tak casto nemavame,ale predtym toho bolo viac... s annag sme to upravili... teraz mava 3-4 hnede kaki,niekedy aj viac,ale to su neni plne, pocikana plienka je kazda a minimalne 6denne je riadne tazkych... ale nepriberame poriadne. moze to byt tymi jej trablami co ma teraz ale mozno ani nie,ja neviem,ved tu ti doktori vedia menej ako je 🙄
to vsetko o nepripravenom organizme viem,citala som nejake clanky,viem,ze to moze sposobit alergie atd...
preto chcem radu,co urobi mensie zlo,ci ta baby rice alebo mrkvicka...
kojim vylucne po leziacky lebo posediacky nad nou nemam totoalne kontrolu a ona je schopna len tak pozerat na luster aj ked je tichucko v celej izbe,prosto ma oci vsade 😅
odsatym to riesim posledne 2 dni,inak by nic nezjedla ale babuso je naj odsavacka 😀

wild,mala otvara usta,ked vidi poharik s kavou alebo cajom a minule drahemu cucala hrusku 🤐 skoro som ho zabila....

a maju tu dojcenske vody ci nie 😕 ja som nasla len jablkove...

to byvate v anglii 😕 my mame 0cm 😅

dneska spala pri mne celu noc,uz tretu noc vobec nespi,idu nam dalsie zubadla 😝

rimmel
18. dec 2009

hathor no ale ked das tu baby rice, aj tak budes musiet kojit presne tolko co predtym, takze tym vela nevyriesis ☹ ale asi fakt budes musiet dokrmovat tak poradim skor tu kasicku 🙂

dadulka2000
18. dec 2009

kocky ste na facebooku? ak ano,.... pridala som aktualne foto snehu - pohlad z okna,.... dajte mi vase mena a pridam si vas do zoznamu,.... 🙂
hathor,... sme v kente - south east a tam je snehu neurekom 🙂 🙂

rimmel
18. dec 2009

dadulka my niesme, fb sme si zrusili len nedavno 🙂

loki01
18. dec 2009

teda u nas je snehu 😀
slovakia: drz se holka drz se. jsi silna zenska!!! klobouk dolu, ja si nedovedu predstavit, ze bych na nej byla sama.
holky pouzivate nejaky monitor dechu?ja se o toho mojeho prcka tak bojim, porad ho hlidam🙂

rimmel
18. dec 2009

loki to si ani nekupuj, zosalies 😀 ja mam normalny monitor a je to super vec

wild.horses
18. dec 2009

tiez sme uvaozovali nad monitorom dychu, napokon sme nekupili. maly spi so mnou, monitorujem za monitor 😉

loki01
18. dec 2009

rimmel: prave ja mam ten respisense a uz mi slusne jebe 😀 normalni nepotrebujem, mame 1 bedroom flat takze maly je porad se mnou v pokoji( posunuju ho v moses basket)
uz mi to vcera dvakrat spustilo 😠

loki01
18. dec 2009

wild horses: zacinam uvazovat ze ho fakt zahodim nez se uplne zblaznim

rimmel
18. dec 2009

loki neskor to budes potrebovat..my mame sice 2 bed ale vecer ked spi si zatvorime dvere do obyv. a nemusime sa bat ze budeme hlucni ci ze nepocujeme maleho ci place 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre