Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

loki01
18. dec 2009

rimmel: hm..to je taky fakt...zatim to necham, kupime az pozdejc 😀 a kontrolovala jsi ho porad kdyz se narodil? myslim, ze to jsou ty hormony..

uankab
18. dec 2009

dadulka, aj u nas v Sussexe je hodne snehu 😉 ... teraz to chytilo juh anglicka... vonku je kraasna biela perinka...
hathor, nasa Magdalenka teraz pribrala za 3 tyzdne len 100g 😲 ... ale u nas nebude problem s papanim, papa stale, aspon 7-8 denne aj viac... zacala byt zrejme ovela aktivnejsia ako predtym... a velmi rychlo sa unavi, vydrzi byt hore len 1.5 hodinky, max. 2 a chce spinkat... nie je to nejao malo???
slovakia, drzim palce... Magdalenka spinka v kociariku bez problemov, ked bola uuplne malicka tak v nom zo zaciatku plakala, ale len chvilocku.. aj teraz ked je unavena, tak ideme von s krikom a do minuty je tuha 😀 ... a cumlik ked bola mala vobec nechcela, teraz jej ho davam ked ma potrebu cucat, nechcem aby si cumlala rucicku... niekedy ho cucka, niekedy ho vypluje, ako kedy...

rimmel
18. dec 2009

praveze nie 🙂 ja som nejak vedela ze je ok...

rimmel
18. dec 2009

i ked prve dva tyzdne bol v nemocnici tak som ho ani nejak extra kontrolovat nemohla 😀

rimmel
18. dec 2009

uankab neni to malo 😉

uankab
18. dec 2009

rimmel, co nie je malo? nejako nechapem 😅

rimmel
18. dec 2009

a velmi rychlo sa unavi, vydrzi byt hore len 1.5 hodinky, max. 2 a chce spinkat... nie je to nejao malo???

😉 😉

uankab
18. dec 2009

no tiez sa mi zda ze je to malo... 😖 ... nevedela som ci reagujes na ten prirastok vahy alebo na to.... 😉

newyorkgirl
18. dec 2009

uankab aj nasa mavala presne taketo cykly a kolko ti spinka? ona spavala tak 30min. a potom stale dokolecka 2hodky hore a pol si schrupkla...

tak sme vcera ozdobili stromcek, ale este nie je dokonceny, stale sa neviem dokopat k tomu peceniu, ale vikend to isti 😀 tiez mame troska snieziku vonku tak 1-2cm taky poprasok iba, tatinko v praci aj s autom, zas pojdeme peso do sainsbury na vychadzku nakupnu...

newyorkgirl
18. dec 2009

slovakia, zozen si tu satku bo ti poslem tu moju 😀 ta na nas pocka do maja este 😅 ale citala som na nu super ohlasy na nete, je to ako ten Close co pisala kvietocek, ale tensi material... ale uvazovanie je celkom jednoduche, myslela som, ze to bude veda, skusali sme to s Nikolkinou babikou to vkladanie a polohy su tam 4 na nosenie a Nikolka musela opakovat po maminke a uviazala som jej plienku na trojuholnik, krizom cez plece a uz aj ona nosila babiku 😀 vsetko chce opakovat, som zvedava ako to bude, ked budeme kojit potom 😅

rimmel
18. dec 2009

uankab 😀 😀 ja som lez skopirovala co si ty napisala!! a hovorim ze to neni malo 😉 😀 😀

uankab
18. dec 2009

spinkame tiez celkost dost, urcite viac ako doteraz... dnes napr. zobidila sa o 6.00, spinkala od 7.00-9.15, a znovu od 11.00-11.50... poobede zvykne spinkat aj 2-3 hodky...

uankab
18. dec 2009

my sme stromcek zdobili vcera 😉 ... este musime dokoncit vyzdobu a kolaciky... mm teraz pracuje az do stredy..

hathor1231
18. dec 2009

loki,ja mam angelcare ten s podlozkov. ja som akasi chodiaca paranoja ked ide o malu 🤐
v nemocke som vobec nespala a doma to iste,len divne vydychla a uz som bola pri nej 😅 prvy tyzden som ale uz od unavy zaspala a rano som nasla v baskete vedla malej tvaricky grcku,tak som sa zlakla,ze sa mohla zadusit a ja som si sladko spinkala!!! normalne som bola na seba nasrata 😅 mala sa dost dusila,ked bola malinka.
takze monitor je pre mna super vecicka,ved ak mi zaspi a ja chcem ist nieco porobit (mame dom 3+1),tak ju supnem do postielky a zapnem... v baskete uz nespi,je jej maly,ona je dost dlha a potrebuje priestor,tak ju sem tam necham pospat v kociku,to je pri mne alebo vo vedlajsej izbe....
ak si tiez taka vyhukana,ako ja,tak isto budes lepsie spat ak budes mat monitor...

nyg,len aby ti potom nezobrala mimco a nesnazila sa ho uviazat do satky 😀

uankab,uzivaj si ked ti spi. okolo 4teho mesiaca je to naj,babuso sa este tak nemrvi,neuchodi ti a zaroven spi okolo 15hod denne 😵

my vstavame tak 8-9.00, doobeda nespi,poobede maximalne 2-3hodky a potom vecer okolo 22.00. ale posledne tri noci bola kazdu hodku a pol hore 😔 dnes v noci som uz nevladala a vyhnala som draheho do druhej izby a ja som si ju vzala k sebe,ked sa mrvila,dala som cici a bolo dobre 😵

uankab
18. dec 2009

bola som vonku otestovat kociarik na snehu, no a poviem vam bola to ina drina !!! mame asi tak 10-15cm snehu, samozrejme chodniky neodhrabane, trosku uchodene, ale islo to doost tazko... no som zvedava, kto bude chodit doma v januari kocikovat, ak nahodou bude kooopec snehu 😀
hathor, ved ja sa tesim, len mi to pride take neobykle.. doobeda zvykla spinkat max. 30 minut, niekedy vobec nezaspala a teraz uz treti den spinka ako na zelanie 😉 ... a ma neuveritelne ukecanu naladu, rano nas s manzelom zobudila dzavotom z postielky 😉 ... uz ste inak vyriesili ten CTF? nam to tiez uz konecne prislo, tak to musime poriesit... a tie noci nezavidim, nie je nahodou hladna? my sme take mali asi dva tyzdne dozadu, som ju kojila kazde dve hodiny, no bolo to fakt na porazenie...

loki01
18. dec 2009

hathor: a spokojena s angelcare? zadne falesne poplachy? Ja mam ten repsisense a uz jsem mela dva..nevim jestli falesne, ale myslim, ze ano

wild.horses
18. dec 2009

nas spi cez den 2 razy tak po polhodku az hodku a v noci hotovy disaster.
vcera som to ratala-14 razy som kojila! 🙄
z toho 7 x sa zobudil a zaspal na dve kojenia. tuto noc som uz len nastavila cici a spala pokial sa on dosyta nenadudlal a nezaspal sam, som komplet ko, ale uz mi to ani nepride 😕
a to uz papa solids aj finger food, hladny istotne nie je. asi ma zase nejaku separacnu depku ci co!
no idem ja pracovat zase trochu. 😎

hathor1231
18. dec 2009

zuzi, my zubkujeme 😀 😝

loki,este ziadne falosne ani nefalosne 😉 vzdy to kontrolujem- nedam tam malu,ci to bude pipat a podla toho nastavim senzitivitu. som velmi spokojna.

bach na cici,mne sa prisala vedla,ja som sladko spala a zobudila som sa na stipanie na cici. prisala sa mi na dvorec 😀 😀 😀

loki01
18. dec 2009

hmmm, poridim asi aj normalni monitor a tenhle bude mit pres den a tu podlozku pres noc. Ono je mozne ze jak je maly tak ta plyna odchlipa

rimmel
18. dec 2009

loki odporucim tento
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...

nema ziadnu chybicku 😉

kvietocek7
18. dec 2009

loki ked to tu tak citam o tom monitore dychu tak ma napada otazka ci ma Vas Misak nejake problemy-napr reflux? ja si myslim, aj som citala ze vacsinou sa monitor dychu nechava pre chorucke alebo predcasne narodene deticky. Myslim,ze ked tak ti staci klasicky monitor ako ste tu aj spominali. Ak tak mu skus trosku vypodlozit postieklu do naklonenej roviny.
skus si pokukat web

http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

slovakia-dom hore nohami? 😕 oj jooj tak to si budes musiet pekne upratany bytik nachvilu odpustit 😝 ja som sa s tym uz davno zmierila a poviem ti,ze to nebolo jednoduche. Si obdivuhodna,ze to zvladas sama aj kedby bolo dobre ak by ti niekto z casu na cas trochu pomohol.

aj nam tu v londone vcera perfektne snezilo -perimbaba ustedrila- a potom to super zamrzlo
😀

s tym materskym mlieckom a spankom to je niekedy fakt poriadna drina 😝 . Ale clovek si povie ved je to iba nateraz, ale dietatko to ma na cely zivot-myslim,zdravi telesny vyvin takze asi o tomto to aj je.

wild.horses
19. dec 2009

kvietocek..aj ja dakujem za link, tak som sa len usvedcila, ze proste musim vydrzat. ved co by som pre neho neurobila!
uz som vyzrala skoro celu zasobu kokosiek a zazvorovych kolacikov. mozem piect odznova 😉
dnes rano sme robili test drive kocika na snehu. cosatto nesklamal, ale uvidime, ci zvladne aj slovensku zimu v januari 😅

newyorkgirl
19. dec 2009

jaj babulky, tak zas vikendik nas babsky ako vzdy 😀 cakame kuriera, ale kedze je vsade snehu budem rada ak vobec pride tento vikend a este chcem poslat balik aj domov, teda on jeden nesie nam a ja druhy na otocku posielam...
my sme monitor dychu nemali ani kupovat nejdem teraz, vysielacky mame klasika tiez Tomy advanced nejake, kupovala som ich z ebaya a som spokojna, v malom byte ich netreba ale v dome alebo tak je to isto potrebne...

baby budte radi ked vam tie babena este buvaju cez den a nebehaju po dome a nerobia bordel, my mame vsetko upratane, len vsade akosi hracky hracky hracky, tak sa idem dnes do toho pustit 😀 treba nam aj obyvku preorganizovat lebo tam stahujeme na vianoce vzdy dining table a mame tam veceru, len neviem ci ten isty layout ako minuly rok, ci ho dat niekde inde, takze idem vylozit nohy a rozmyslat 😅

dneska sme presne 20TT jaj, tak polka ubehla ani neviem ako 😨

hathor1231
19. dec 2009

kvietok,posli to babam na forum kazde dieta sa vie naucit spat alebo odnaucenie kojenia cez noc... 😝 uplne to vyvracia teoriu- brat mimi do postele,ponukat cici atd 😅
vecer isla mala hned ku mne do postele a v noci sme papali len raz 😵 akurat nad ranom sme si vymenili strany a spali sme do 8 😀

k tomu monitoru,ja som spokojna,je v poho cenovej kategorii a hlavne upokoji moje hormony 😀

my stale snehu nieeeeeeeeeeeeeet 😝 ale kosa je riadna 😝

vcera som jej primiesala do 50ml MM stvrtku CL pure baby rice. cakam,co to urobilo...

dadulka2000
19. dec 2009

ahojte kocky
u nas v kente aj nadalej panuje krasna, biela, zimna a slnecna atmosfera. jedina nevyhoda je, ze sa bojim ist co i len prejst aby to so mnou nesvihlo,.... v tomto stadiu sa mi moc nechce uz padat na zadok (a to by bol ten lepsi pripad 😀 ). ja ako tak pozeram uz to mam fakt za par..... dnes som si dokonca zbalila aj tasku,.... 😀
NYG, vidis ako to rychlo tebe preslo,... ja uz vobec ani neviem ako a som pri konci 😎
drobec s daddym sli do mesta nakupit, a ja som si aspon zatial poriadila 😉
idem piest este kokosove - linecke (mam novy recept, tak chcem skusit), a co som uz mala napecene tak sa zjedlo v praci vo stvrtok.
pekny vikend 🙂

newyorkgirl
19. dec 2009

my mame snieziku take 3-4 centi ale veru ten svet vyzera krajsi...

dadulka ani mi nevrav ja mam jedine cizmy aj to na podpatku, takze davam riadny pozor ked teraz chodim von, som akasi leniva ist si zhanat druhe, ked tuna take nepremokave a zateplene aj tak nemaju a mne cizmy vacsinou vydrzia aj tak iba jednu sezonu 😀

loki01
19. dec 2009

kvietocek: Misak je dikybohu naprosto v poradku a o par dni prenoseny (tuk tuk), to jenom maminka je nervozni a je jak hlidaci pes🙂 Ale uz se to zacina lepsit. Dneska jsem se uz v noci i otocila od postylky. Jinak jsem spala nalepena na postylce 😀
U nas je taky krasne, dneska jde muj toho naseho Misana zapit tak osirim 😢

rimmel
19. dec 2009

nyg ja si pamatam ked som bola tehu kupila som si gumaky a hotovo 😀 ..bala som sa s cizmach vysokych, predsa len clovek lahko spadne

hathor1231
19. dec 2009

baby, SNAPFISH alebo PHOTOBOX??? ja som si objednala zo snapfishu photo books, boli v nutri rovnake ale obal bol rozdielny a oni mi poslali dva rovnake!!! ved je to lahsie tak urobit... a tiez som si dala vyvolat foto a z 80tich boli 2 do polovice fialovo-biele!!! tak neviem-nevim,ci od nich budem este kupovat,ci to bolo len temp kvoli vianociam alebo mate aj vy taketo skusenosti??? 😕

tak sme sa vykakali o 6hodin neskor ako normalne a bolo pekne,nezapieklo ju... ale nikam sa nezeniem. ved tu stvrt lyzicku ani nezaregistrovala a MM bolo len kapanek hustejsie...

kvietocek7
19. dec 2009

loki- ved som si aj pri citani myslela ze ta asi chytila nejaka uzkostlivost 😝 to je nic moc, ale po porode sa na nas nalepi vselico. Ono niekedy jedno prejde a druhe sa zas nalepi ale to je uz raz tak -hormony s nami poriadne zatrasu ale musime zostat cool 😎 ved aj nas maly bol o tyzden dlhsie ako Misa -apacilo sa im 😀
ale ja som absolutne nevidela dovod na monitor dychu.Skor vyuzivam ako pisu aj dievcata-tiez spolahliva technika 😉
hathor-no poviem ti ze deticky su fakt rozlicne s rozlicnymi potrebami,ale osobne si nemyslim ze nie je fer nechavat dietatko vyrevat uz len preto, aby sa same naucilo spat. Hovorim to z vlastnej skusenosti. Bola som tym este pred rokom a nieco doslova ohurena co tam pisali ale ked som to skusila tu ich metodu pri malej -jednoznacne som to musela uz len pre svedomie stopnut.Dieta mi zacalo byt placlive a to uz bolo nieco-ona bola pokojne dieta. Chcem tym povedat ze kazda mamka si vie najlepsie odhadnut kedy je dobre POSTUPNE nechavat spavat dieta same. Myslim,ze kazde na to individualne dorasta. Aj nasa mala potrebovala cas a nie moje unahlene rozhodnutie. Uz od januara-teda pomalicky bude rok-pekne prespinka bezakychkolvek problemov celu noc.
Ina skusenost na tu temu-kamoska ju praktizovala a zjavne sa jej darilo avsak stalo sa ze boli kdesi na navsteve -dlhsie, a ked sa vratili cela jej metoda zaspavanie-ze sak dieta si poplace a zaspi- sa uplne zosypala. viac ako po polrocnej namahe rocne dievcatko musela doslova nosit na rukach a opat ju pekne ucit zaspavat, ale to uz bez placu.
Inac dik za info o snpfifh-planovala som tam dat urobit foto nuz ale nie vsetko co je lacne je aj dobre.

v londone je fakt prava zima 😀 napadnuty sneh a este lepsie zamrznuty ze sme sa po chodnikoch az klzali a na zivo videli pady okolo iducih 😝 snad to maju bez nasledkov
Skusenosti je mnoho-len skoda ze ta tema nema temu trosku z ineho uhla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre