Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
20. dec 2009

wild a neposles aj mne link pls?? 🙂

ja musim varit oboje, aj kapra aj hus 😠 ale vlastne muz robi tu hus tak ja sa budem zatial tlacit kaprikom 😝 ja sa este chystam dorobit ginger bread man a syrove pagaciky a uz mam vsetko co treba

catherine2505
20. dec 2009

Baby vy ste tu fakt super partia,zbytok sveta vas uz vobec nezaujima 😒 .Odpisujete jedna druhej co a ako a ked sa snazi pripojit niekto novy ani len nezareagujete 😝 ,fakt super,som si myslela ze je to pre sirsiu verjnost ale asi som sa zmylila,pekny vecer

rimmel
20. dec 2009

catherine ja napriklad som si tvoj prispevok ani nevsimla, musela som teraz ist dozadu a hladat co kde si napisala 😔

nie nepoznam ziadnu polevu, pernicky som este nerobila i ked sa chystam! 🙂 😀

saza007
20. dec 2009

catherine, neber to tragicky, ja tu velmi neprispievam, ale obcas mrknem.

do polevy na zdobenie ide bielok, preosiaty praskovy cukor a citronova stava na zriedenie. pripadne potravinarske farbivo ak chces rozne farby. A niekto dava aj zemiakovu skrobovy mucku. Skusim niekde vyhrabat moj recept, kde mam presne pomery ingrediencii, ale neviem, ci sa mi ho podari najst....

catherine2505
20. dec 2009

baby sorry za ten OSTREJSI prispevok,nemyslela som to az tak zle.Pisala som tu uz viac krat a ziadna odpoved,tak to zo mna uz asi vybehlo zufalstvo (alebo poporodna depka).Tak este raz sa ospravedlnujem a dik za odpoved 😉

saza007
20. dec 2009

catherine 😀 v pohode, to bude asi tym predvianocnym stresom 😅 nech sa ti tie medovnicky vydaria!

rimmel
20. dec 2009

catherine ja by som reagovala tak isto ako sa poznam 😀 😀

maly este neni v posteli! zaspal na muzovi o 5 a chrapal az do 6 takze cakat od neho ze pojde spat o 7 je asi naivneee 😀

inak baby, tie linecke(Ano zase sa daco pytam haha) mam ich dat do nadobky a tu nadobku zavriet aby tam nesiel vzduch alebo nechaj pootvorenu??

hathor1231
20. dec 2009

cauko, wild. som vedela,ze som na nieco zabudla 😀 😉
super. hlavne to,ze je to zadarmo 😀 (myslim tym,ze si tam nemala dorobene ceny) akurat ten vyber nalavo hore sa mi zda napisany dost mini pismenkami 😉
este mrknem,co si dotukla... ci sa nahodou neulievas 😉

rimm, hlavne,ze je maly oka, zvladla si to super,mna by asi porazilo... 😝

cat, tu sa musis VTIERAT 😀 😀 😀 my sme vsetky zasiahnute tehotenskou demenciou a uz tak trochen zabudame 😀 😀 😀 ja nepeciem a jedinu polevu,co pouzivam je dr.oetker. normalne kupis v asde 😉 neviem,ci je vhodna,je skor kolacova, tortova...

catherine2505
20. dec 2009

ja si myslim ze pootvorenu,lebo ak ju hermeticky uzavries tak ti nezmeknu a budu tvrde

rimmel
20. dec 2009

jezis tak porad idem pootvorit ja som to uplne foliou zafoliovala 😀

peppapig
20. dec 2009

catherine, me si tady taky nikdo nevsima, asi proto, ze nemam doma mimise ani jedno v brisku 😉

Poleva na zdobeni pernicku je jednoducha: jeden bilek, 180g icing sugar, par kapek citronove stavy, par kapek vody, nekdo pridava i lzici skrobu (nebo corn flour). Pekne zdobeni, ja na to naletim zitra s malou a bude o zabavu postarano 🙂

rimmel, nejlepsi je krabice od bot 😅 , ja mam pernicky i linecke v plastove krabici s tesnym vikem a vse ok mekke, ja myslim, ze na lineckem nema co meknout, je to obyc maslove cukrovi, nemelo by byt tvrde. A dej to do zimy

rimmel
20. dec 2009

no neviem peppa dadulka hovori ze zmakkne lebo toto moje je tvrde ako shortbread ☹ a recept je dobry ale kto vie s tou sprostou ang.mukou a margarinom 😝 😀 no do zimy to nemam ani ako dat, skusim do kupelky tam je furt zima 😠

rimmel
20. dec 2009

peppa ja ti fakt neviem...uplne chutia inak ako babkine a pritom ten isty recept! tebe sa to nezda?? s tymi ang.ingredienciami? podla mna to musi byt v tom rozdiel...normalne mi to neda spat 😀 lebo mam doma babkine a teraz tieto moje co som robila presne podla jej receptu..a uplne ina chut...a tiez niesu makke ako jej..ale dufam teda ze aspon zmakknu no ak nie tak uz viacej nerobim 😒

newyorkgirl
20. dec 2009

ahojte, ale vas musim docitat veru...

catherine na polevu 150-200g praskoveho cukru 2x preosiateho par kvapiek citronovej stavy a jeden bielok a vyslahat, tak ako pisala peppapig myslim... netreba toho cukru tam veeelmi vela dat, lebo potom ked to zaschne, tak ta poleva odpadava a lame sa...

rimmel mne kolaciky chutia uplne normalne aj z anglickych surovin, az som prekvapena, ale v USA som mala takyto problem s jedlami co som varila na slovensky sposob mi nic nechutilo veru 😀

rimmel
21. dec 2009

nwg ja si myslim ze to bude tym maslom co som pouzila..storke..aj ty ho pouzivas?

hathor1231
21. dec 2009

ach to vase pecenie!!! 😀 😀 😀
rimm,ja som prave kvoli tomuto prestala v anglii piect mamickine kolaciky lebo aj tak to bolo na mile vzdialene od maminkovskych 😉 vychutnaj si ich,ked pojdes na slovensko 😉 😉 😉

pepp, ale ale. tak to aby ste si nejake este poridili, aby si sa tu medzi nami necitila moc blbie 😀 😀 😀

dneska som sa akosi divne vyspinkala 😕 nemohla som celu noc spinkat 😕 a rano ma zobudil budik od draheho a neskor si (sikula) zapol rano fen!!! zobudil nielen mna ale aj malu 🙄 ale akosi som ju prehovorila,nech este vydrzi aspon do osmej 😵

rimmel
21. dec 2009

hathor to vazne? a tak ma to zacalo bavit ☹ ale muzovi tieto linecke velmi chutia i ked su uplne ine, mne teda nechutia..ale ked som robila kokosky ci puncovy rez to chutilo ako z domu. asi budem musiet odskusat viacero kolacikov a robit ibe tie dobre 😀 noo ja som sa velmi dobre vyspala..maly sa dost malo budil, mozno iba 3-4krat ak si dobre pamatam, zazrak! muz zaspal, potom este musel ist do obchodu pre chleba abysom mala co jest tak meskal pol hod.do prace haha

hathor1231
21. dec 2009

rimm,chlebik si si mala upiect 😀
fakt ma to prestalo bavit,moc odpadu a malo jedleho 😀 😀 😀
to sa ti tak casto budi 😕 ja pindam,ked sa mi zobudi 4krat 😕 bezne papame 1max2krat v noci a potom o 6tej 😕

akutat som malu nechala v koliske a pocujem buchoty,isla som pozriet a ona si na cot mobile prepinala melodie 😅 😅 😅

rimmel
21. dec 2009

Hat mne sa kludne aj 10krat vie zobudit 😀 ale da sa to, spim s nim, takze vzdylen vytahnem cece a o minutku spime obaja dalej..ale dnes v noci normalne sam dvakrat zaspal, bez cece tak sa vytesujem a vidm ze robi pokrory 🙂

no jaka sikovna je!!

peppapig
21. dec 2009

rimmel, ja teda moc nepecu, nikdy jsem nebyla na sladke pecene a hrozne me to nebavi se v tom placat, ale muzik je kolacovy a babovkovy, navic malou to velmi bavi, tak jsem se pro ne obetovala lol. Podle me suroviny tady jsou stejne jak doma v CR, teda skoro stejne, az na hrubou a polohrubou mouku. Moje linecke chutna jak od maminky fakt, pekla jsem to s neslanym Lurpak maslem. Jinak pernicky jsem pekla 2x, prvni jsem prepekla 😅 a druhe se povedly. Musis to dat ven do zimy (pred dvere do zahrady, balkon, za okno) jinak se ti to vysusi.

Kdyz uz tu o spani, my jsme se nevyspali vubec, tatinek nas prvni vzbudil, kdyz dosel pozde z prace, pak mu v koupelne 100x spadl sampon, celou noc se snoplil a kaslal a stenal, ze umira (man's flu) a pak rano mu 3x zvonil budik grrrrr. rimmel mas to ale service, jeste cerstvi chlebik ti donese 🙂

hathor, stale resime dalsi baby, ale tak na 80% jsem si rekla, ze je ted muj cas, dodelam si skolu, zacnu vysku, tam kde jsem v tehu prestala, Mia zacne skolu, budu mit cas i pro sebe. Kamosky mi rekly, ze na dalsi mame 10 roku cas 😅 , prej jsem moc mlada lol. Ovsem muzik se me stale vlidnym hlaskem pta, zda by to mimco do meho planu jeste nezapadlo, takova rychlovka prej 😀

U nas lije jak z konve, ach jo, ze by Vanoce na vode 😒 Jdeme s Miaskem kuknout Santu x

rimmel
21. dec 2009

peppapig ok dam to na taky mini balkon..ono to ani balkon neni uvidim ci sa to tam vobec nejak da dat..no vidis, nabuduce pouzijem ten lurpark ktory inak stale kupujeme len som si myslela ze to musi byt vyslovene na pecenie maslo..ten stork ma aj sol v sebe 😒
a kolko mas rokov peppa? neviem ci uz som sa pytala no zabudla som 🙂

rimmel
21. dec 2009

a do ladnicky to nemozem dat?? ked znizim "teplotu" ze aby nebola priliz studena????? lebo na ten balkon sa to neda dat uz som kukla ☹

hathor1231
21. dec 2009

rimm,zjedz to 😉
a coze sa ti tak casto budi? to stale alebo ma len take obdobie?

konecne mi nachvilku zaspinkala v kociku 😵

pepp,tak honem do toho!!! ved to este tie tri-styri roky zvladnes,nie? a potom si mozes studovat do 60tky 😀 skola ti neujde,ale hodinky tikaju 😉 tik tik 😀 pomataj, tik tik 😀 sa ta smazim zhypnotizovat 😀 podarilo sa? 😕
fakt, prosto chodte do toho a potom si uz len uzivajte jeden druheho a dalsie dve k tomu 😀
a hlavne,ak ti ten tvoj umiera 😀 co ty vies,ci bude pouzitelny 😅

rimmel
21. dec 2009

to on stale takto...potrebuje cece a mamicku 🙂 ale tych 10+krat to ked ma zlu noc alebo ked mu idu zubky ci ho daco trapi, inak to mame tak 4-7krat za noc 😀 a v kociku svinak to tiez zaspi jedna radost, vtedy cece nepotrebuje, i ked vcera mi zaspal namuzovi, taky bol chutny, aspon viem fakt ze sa posuvame dalej a eventually bude vediet sam zaspat...ked bude nato pripraveny 😵

a nezjem to! JE to humus 😝 nechavam pre svokrovcov haha

hathor1231
21. dec 2009

aj my nechavame keksi a podane dobroty,ktore nemame radi pre `navstevy` chi chi 😀 😀 😀

mala u tatinka zaspinkava kazdu noc. na ceci si ju vezmem,ked sa mrvi v postielke a potom len prelozim a spinkame dalej 😀 tak sa nemam na co stazovat. ak ma hruza noci,tak spime vo vedlajsej izbe na single posteli.

wild.horses
21. dec 2009

rimmel... uz som to tu neslavne preberala, ale ja na vsetko pecenie pouzivam len obycajne, neslane maslo. linecke sa tiez tento rok veeelmi vydarili a ta orieskova pena na vdrchu-ach jaj, uz len schovat ich, nech ich nezozeriem 😀
suhlasim s pp, az na tie muky su aj podla mna suroviny rovnake ako na slovensku. treba chciet a hladat 😉
maly este spi a to mame byt o 30 minut na tej party 😎 asi budeme meskat ako zvycajne
nam tu nasnezilo asi 10cm, vcera aj dnes sme robili s kocikom ladoborec 😀

rimmel
21. dec 2009

no teda skoda asi pojdem kupit to norm.maslo a napieciem znova 😎

saza007
21. dec 2009

peppa - man flu 😀 😀 😀 moj muz ju ma uz asi 5 dni, ach jaaaj, to je drama... 🙄

catherine2505
21. dec 2009

jeeej,dik za tie polevy,dnes vecer sa chystam na to zdobenie tak snad to bude ok,drzte palce 😀 rimmel ono to fakt bude tou angl mukou,ja tiez ked som robila lin.pecivo bolo tvrde ako skala,ale dala som to potom do vlhkeho prodtredia aono to potom trosku zmaklo.Ja si preto tieto surovimy vozievam zo svk(pre pripad)

hathor1231
21. dec 2009

koki,to je zase den. spi strasne nepokojne, zatim spala len 2x30min 😕 a zacalo ju zase prehanat 😝 uz aby bol januar a ideme k tomu pediatrovi,ak sa nemienia pohnut,tak kontakt s pals a de sa na slovensko 😝 takto to je hruza 😝
rozmyslam,ci jej mam dat zase trochen tej pure rice do MM alebo by jej to len urobilo zle 😕

wild,az tolko usilia kvoli jednemu kolaciku a kope spinaveho riadu (lebo ja ak varim alebo peciem,to je v kuchyni bomba)... ja si urobim kokosove gulky a hotovo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre