Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
27. dec 2009

hathor, prave pro takove duvody, ze jde vse pomalu a nebo nekdy te vubec nikam neposlou, premyslim nad Bupa pojistenim, ale treba si to poradne procist atd, levne to neni, ale pokud das pojistit jen malou pak se to myslim da.

wild ty nemas zkusenost s Bupa?

hathor1231
27. dec 2009

hiiiiiii, wild 😀

vitaj 😀 ako sa mas? este `lejes`?

inak,aj anglanci mi hovorili,ze pre ich psa je lehsie dostat lieky,sono atd ako pre nich 😅 ze je tu lepsie postarane o psa ako o nich 😅 a ze psi zivot 😀

4zuby naraz musi byt narez... krpec zacina okusavat hracky,tak je to lepsie lebo si ich prerezava aj sama...
kedy zacinas s cistenim??? my mame este len take malinke,ze sa cistit nedaju...

este som chcela dodat,ze stazovat sa na nhs je na rozmyslenie. ved ak odtial odidem,tak si musim najst noveho gp a ten predosly mu posle papiere o tebe v krorych si rozpisana ako cholericka stazovatelka,narocna,vse chces vysetrit.... a s takymi zaznamami ta asi nebudu brat vazne nikde 😝

hathor1231
27. dec 2009

hiii,pepp 😀
tak ja si myslim,ze ak sa jedna o deti,tak by si svihnut mali aj ak nie su pripoistene. viem,ako to myslis,ale je to dalsia kopa penez a nikdo ti nezaruci,ze mala dostane co potrebujes... ved male mimi ti nepovie,ci nieco bolka,ono prosto place a ked poviem.ze place,tak su to koliky,neskor zubky prosto si vyhovorku najdu... 😝

wild.horses
27. dec 2009

tiez som premyslala nad Bupa, este ked som bola tehotna. prisli mi vtedy necakane Bupa papiere. Aj sme to studovali, ale asi mi to prislo nie velmi vyhodne, ked sme do toho napokon nesli. Neviem budem musiet kuknut na Bupa opat.
Mam moznost pripoistit aj cez spolocnost, kde pracujem. kuknem na vsetky moznosti, ale to slovensko sa mi zda aj tak take najidealnejsie, lebo sa obavam, ze bupa a spol z vas budu len zmykat peniaze a nic moc. Ved bupa nefunguje ani pre tehotne zeny 🙄

wild.horses
27. dec 2009

hathor... no pomaly cistime, lebo zubky uz rastu. vyzera ako maly zajo.
o par dni ma 9 mesiacikov. idem ho ucit pouzivat nocnik. kupili sme comfy cushy, je mu sice este velky, ale neva 😉

rimmel
27. dec 2009

hat akurat som sa pre istotu pytala muza a tu v skotsku vzdy ked ideme k lekarovi s malym ideme k pediatrovi a nie ku gp 😉

no veru asi zavolam dakde ..mame letiet zajtra o 4..jooj ☹

rimmel
27. dec 2009

a hat neverim ze by gp pisal inemu gp poznamky, oni si preposlu iba tvoje udaje, tvoju kartu, nie ich osobne poznamky 😀

ale ako vas tak pocuvam asi to zdravotnictvo, ten system ozaj musi byt v skotsku iny! 😖

dadulka2000
27. dec 2009

ahojte
rimmel,... skus len zavolat niekomu a spytat sa na to lietanie, ja osobne by som sla, das malemu calpol a aspon bude aj v lietadle kludnejsi (kamoska ked lieta s malymi, vzdy ich "utlmi" calpolom - im to pomaha byt kludnucki a spinkaju celu cestu 😀 )
inak si dala super foto, malemu chutilo, co?? 😉
my sme uz spat z vyletu, super bolo, krasne sa o nas postarali.
idem sa prejst do mesta - vonku je krasne a aspon kuknem ake vypredaje nastali 🙂

rimmel
27. dec 2009

dakujem dadulka ano chutilo mu! spapkal hus so zemiakmi, zeleninkou a dokonca ochutnal aj moju kapustu! 😀 😀

nooo s tym lietanim bojim sa ze ked ma tu zvsenu teplotu ma aj oslabenu imunitu a moze hocico chytit plus moja mama s otcom su soplavi a chori...calpol dostal rano, zabral az po hodine 😀 teraz sa mi zda lepsi..uvidime zajtra ako natom bude.

hathor1231
27. dec 2009

rimm, vola sa to gp`s refferal...

wild a to si kupila aku kefku? mala ma len take biele ostre ciarocky, este netrcia ale pripravim sa 😉 videla som aj pastu ale mne sa nezda,ze by bolo treba 😕

dajte info 😀

rimmel
27. dec 2009

no my asi nikam nejdeme..akurat ideme do nemocnice, maly ma daco s pipikom 😢

wild.horses
27. dec 2009

rimmel....joj, a coze sa mu stalo? dufam, ze to nebude nic vazne. ☹

wild.horses
27. dec 2009

hathor... nas uz ma riadne zubiska, kupila som mu taku detsku kefku, ale neviem si spomenut aka to je znacka.

hathor1231
27. dec 2009

je zajtra bank hol?nie sme si s drahym isti 😕

wild,tak potom napis 😉

rimm,drzim palce 🤐

rimmel
27. dec 2009

diki baby uz sme naspat! ma infekciu na nom, premnozili sa mu tam vnutri bakterie co je zevraj bezne a nic vazne 🙂

zase musim povedat ze super service 😀 ..volali sme nhs najprv ti nas poslali do nemocky o hodinu sme uz boli v nemocnici cakali sme dve minutky, zobrali nas k lekarke, maleho vysetrila , vsetko vysvetlila, predpisala nam nurofen lebo ten je protizapalovy a aj od horucky a ze ak to nezabere zajtra vecer mame zacat s ATB. tazke zajtra letiiiime na sr 🙂 (ak teda sa jeho stav nezhorsi a nebude nonstop plakat alebo co )

dadulka2000
27. dec 2009

ahoj
rimmel, to je dobre ze ste sli aspon mas klud a mozes cestovat, isto sa tesis domou. ja sa uz tesim na maminku v januari,.... jupiiii.
bola som v meste a chodila 4 hodky po obchodoch a teraz lezim ako marod, vsetko ma boli, bedra, lonova kost,....hops asi som to prehnala. ☹

wild.horses
27. dec 2009

super rimmel, ze sa vsetko vyjasnilo. zajtra nech mate prijemny let.

rimmel
27. dec 2009

no tesim netesim..skor sa tesim ze konecne otec uvidi maleho a mama tiez, ta ho videla iba raz...a co sa mna tyka, modlim sa ze to cele prebehne bez hadok 😀 😀

rimmel
28. dec 2009

maly uz ma pipika v poriadku 😵 nejak rychlo 😕 😀 nurofen dostal iba dvakrat

mirka007
28. dec 2009

Ahoj maminky a buduce maminky...
Chcem sa vas spytat,teraz som v 15 tt,viem ze o chvilu by mi mali robit odber krvi na vyvojove chyby plodu dietatka,neviete ako sa povie toto vysetrenie v anglictine podla spravnosti?
Doteraz ma vysetrovali len u nas doma na SK a tento test chcem aby mi urobili tu...vam ho v ktorom TT robili?
Dakujem velmi vsetkym zelam prijemne sviatky 🙂 a ak mozete napiste mi prosim cez RP 🙂

wild.horses
28. dec 2009

ahoj mirka... myslis a screening test for genetic abnormalities alebo maternal blood screening alebo triple test/screen?
Mozes si priplatit a na specializovanych miestach robia krvny test spolu so specialnym sonom na odhalenie genetickych vad. Ak budes mat statsie, spravia to aj zadara ...ak nemocnica kam chodis je akreditovana a ma kvalifikovaneho doktora, ktory bud pracuje na certifikate alebo ho uz ma.
papapa

newyorkgirl
28. dec 2009

mirka ano mne ho robili 16tt do takych 2 tyzdnov mi prisiel list s vysledkami, je to dobrovolne, ked pojdes k midwife na kontrolu teraz sa ta spyta, ci ho chces....

babule ja nic nestiham, lebo mam kopec praaaaace, takze eshopy, domacnost... esteze muzik je doma a mam na to cas a to este esej do skoly bleeee 😖

hathor1231
29. dec 2009

mirka,ja som mala screening test az v 20tt 😅

nyg,a ake eshopy mas ty? 😀 kopos do ritos,dievcinka 😀

newyorkgirl
29. dec 2009

hathor ja mam take vselico pre deti, ale vacsie skor su to take veci ako disney princess, cars, high school musical a take bludy, ale pred vianocami to bolo busy hrozne fakt a vcera mi jedna krava pise, ze je dissapointed lebo jej nedosiel balicek pred vianocami, no ja mozem za to ked 3 dni pred si to objedna, ach s ludmi je to otras niekedy 😖

hathor1231
29. dec 2009

tak si sprav reklamu a daj link,ci si na ebayi? mozno som uz od teba kupovala 😀 😀 😀
ja tiez cakam na veci ,ale zatim som trpezliva 😀 oni myslia,ze to dodaas letecky alebo holubom 😀

loki01
29. dec 2009

newyorkgirl: to je ta debilni posta, ted mi dvakrat po sobe ztratila recorded delivery pro home office, sem myslela ze me slak trefi

wild.horses
29. dec 2009

nyg...tak aj ty mas eshop? Mozeme vymenit nejake skusenosti a rady a tak...posl IP 😉 Aj ked ja tych skusenosti moc nemam 😉
Dnes som cela nejaka spomalena, ale uz som si pustila moje pekne motivacne CD a maly spinka, tak idem ja nieco porobit. Termin spustenia sa blizi 😉
Holky, nemyslie si, ze si tu robim reklamu alebo co, ale akosi mi MK neako priraastol k srdcu (zavislost to este nie je 😀 ), tak mi prislo pirodzene napisat, ze robim ten esho.
No mozno som nemala, neviem... Niekedy je totiz viac napisat/povedat menej 😎

mihouk
29. dec 2009

Ahojte, mam otazku, som si vsimla ze maly od vianoc viacej kaka (pripisovala som to kapustnici, mala som iba jeden tanier), ale ked som ho prebalovala teraz, tak mal normalne zelene hovinko, nevie niekto co to znamena? Je iba kojeny a nejedla som nic neobvykle, az na tu kapustnicu, ale to bolo este vo stvrtok. Dik moc

uankab
29. dec 2009

ahojte, no neviem ako to je mozne, ale ja mam s GP celkom dobre skusenosti... teraz napr. sme boli kvoli ekzemiku (ktory je uz lepsi, klop klop), dostali sme repeat prescribtion na Aveeno cream and bath oil... tiez som ju poprosila aby sa pozrela magdalenke na nozicku - na prstekoch ma birth mark, objavilo sa to ked mala 3 tyzdne, vzdy to bolo ruzove, teraz to bolo take purpurovo cervene a myslim ze sa to zvacsuje (mozno ako rastie nozicka)... manzel ma nieco podobne na ramene... uz to pozerala ked som bola na 6weeks check (sama si to vsimla)... no ale kazdopadne povedala ze je to v poriadku, ale je to velmi netypicke a ze nebude na skodu ak sa na to pozrie pediater a dala mi k nemu referral - sama mi ho ponukla...uz sme tam volali a ideme tam zaciatkom februara...
co sa tyka BUPA resp. akehokolvek inakeho sukromneho poistenia, funguje to tak ze vas osetruju ti isti lekari, ale dostanete termin prednostne... na tehu sa to samozrejme nevstahuje, ved to nie je ochorenie, iba na komplikacie v tehu...
mihouk a nie je to sposobene tym ze maxim papa iba predne mliecko? vtedy je zelena stolica...

mihouk
29. dec 2009

Uankab, asi to bude tym, lebo v poslednom case robi vsetko ostatne len nie poriadne pit. Zaujima ho vsetko okolo, na vsetko sa vyskiera, je to taky maly truhlik, no musim si na neho dat pozor. Ale dakujem za radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre