Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
4. jan 2010

hathor, ja budem tento tyzden volat kvoli rodnemu listu na slovensko, pretoze ho chcem dat vybavit sestre, tak chcem zistit co je k tomu treba a mozem sa ti rovno opytat na tvoj pripad, ked nie ste manzelia.

newyorkgirl ja som prave brazdila na ebay 😅 inak dakujem za info, zatial sa mi este nestalo, ale clovek nikdy nevie... nevedela som, ze ak sa nedohodnes s predavajucim, ze sa mozes stazovat cez paypal. ale dufam, ze nebudem potrebovat - klop klop

inak da ssa to pekne zneuzivat, to je pravda.

newyorkgirl
4. jan 2010

mzuzka no da, hlavne ked si cosi objednas a pride to nie recorded ale normalne, cize nie je ziaden zaznam, uz tolko ludi odo mna ziadalo refund ze item bola lost a nic im neprislo a paypal to nezaujima ze som to poslala a mam aj proof of posting, proste mi to strhnu z uctu, vratia im plnu sumu a fajront, mozem sa stazovat tak na lamparni... ked sa mi stratili 2-3 baliky este OK, ale ked uz 10 alebo viac, co uz blbi ludia sa vsade najdu bohuzial.... clovek o tomto nevie, pokial nieco nepredava 😀

hathor1231
4. jan 2010

NYG, my sme tiez kupili nieco do auta a bolo to teda riadne rozdielne,najprv meskal s dodavkov,ale ja som kludas a cakala som,to,ze som ho upozornovala na 3x,neva,hlavne nech to posle... a ked to konecne prislo,tak to bol totaaal krap 😠 tak som mu napisla,nech mi to vymeni,neodpovedal 2tyzdne!!! cakal,hnusa,kym skonci refund... tak som kontaktovala paypal a az potom sa ozval,ze sa mi neda napisat (podla feedbacku je to jeho oblubena vyhovorka,na kazde cervene odpovedal rovnako-nedalo sa skontaktovat)... ze mu to mam na vlastne naklady poslat a on ma vyplati... co sa mi zdalo byt nefer a zbytocne opletacky naviac (uz sa nam stalo,ze sme poslali a doticny,ze nic neobdrzal,tak 60liier a item v pre...i) tak som to nechala tak a napisala som mu,ze si ma davat pozor co predava...
malo mi prist oblecko,tak som zvedava,su to dva tyzdne 😠 co,uz este pockam...

a to akoze,ked to pokazia na poste,tak ty zaplatis? ale nezda sa mi,ze by si jej musela platit postovne,ved to je prosto riziko nakupu na nete... a v refund a return pol.nemas napisane,ze to vracaju na vlastne naklady? ja som to tam uz parkrat videla...

rimmel
4. jan 2010

skusim sa tu spytat baby ak tu nejake su co chodili na vysoku skolu v uk na denne studium normalne da sa to casovo zvladat? aj s dietatom? ono viem ze to zavisi od course ale skor tak na psychiku ci sa to da v klude bez zbytocnych stresov zvladat ??

gaby0205
4. jan 2010

Caute kocky,
Zuzi tak sa nam to blizi 😉 ty si ale 14kg s dvojickami a ja mam 16kg s malou ale uz sa jej neviem dockat...vobec ma nebavy byt tehu..stale ma nieco boli 😖 no ale prezijem 😉

S tymi krstinami, no ja neviem ja ked som kontaktovala CS kostol tu v uk ked som sa vydavala tak az taky napomocny neboli, skor angl farar v kostole pri nas bol velmi ochotny. Ale som si ista ze ti pokrstia drobcov aj na sk, skus ineho farara...ja takych typyckych puritanskych-biro fararov na sk nemusim 😒 je ich tam dost!
NYgirl tak s tou vahou som na tom podobne ale strasne sa bojim ze to nezhodim ☹

cau fracle, my sme pri Fulham broadway-west kensington tak blizucko 😉 mozno by sme sa uz mali aj stretnut v jeden den..Mzuzka ved uz ako dlho sme si vraveli ze hodime stretko ? davno pradavno 😀

fracle
4. jan 2010

NYG, prave som docitala co si pisala o tom posielani balikov a doslova si ma odradila od predavania! 😅. Zatial som predavala len s tym, ze si musia ludia osobne vyzdvihnut, ale mam zopar veci ktore som chcela dat na ebay. Asi mi to nestoji za tie nervy...

Gaby, jasne! Kludne dojdi aj k nam kym porodis, neviem v ktorom tt si 😉.

slovakia13
4. jan 2010

ahoj
tak ja chcem krstit na sk ,ale knaz nieco ako u vas hathor 😠
chceme krstit naraz so segrou ,proste si drobcou iba vymenime,no ale segra nie je vydata.....tak big problem 😝
mala bola dnes v kociku a dokonca aj pospinkala 😀
inak ja som tiez poriadne vytocena ,ale na mojich najomnikov na sk byte 🙄 robia straaaaasne nedoplatky,ked mi nasi volali kolko skoro som odpadla 😖 😖 😖 😖 ,ale uz menim zmluvu.alebo najomnikov
a mala zacina byt chora 😢 trosku kasle a je strsne nervna asi zacinajuca choroba 😔
fracle poslala som IP 😉

uankab
4. jan 2010

ahojte, vsetko najlepsie v novom roku prajeme, vela zdravicka, stasticka a hlavne dobre deticky 😉
my mame dnes presne 4 mesiace, rano sme sa boli odvazit a mame 6.2kg... inak som dost unavena, zasa mame rozhadzane spinkanie a poslednu noc sa budila kazdu hodinu ☹ ...
my ideme krstit doma v januari.. najvacsi problem momentalne je, ze nemame rodny list, tak dufam ze vsetky tie papiere sa budu dat vybavit za tych par dni co budeme doma... moja sestricka ale uz kontaktovala knaza co nas aj sobasil a ten bol v pohode, tak snad to bude ok...
za dva tyzdne letime domov, uvidime ako malicka zvladne cestu... inak mame tu straasnu kosu, v noci snezilo a cely den je okolo nuly alebo minus... brr, uz som si od takej zimy odvykla..

son
4. jan 2010

ahojte babenky, prosim poradteak viete ako vybavim apostilu rodneho listu 😉

wild.horses
4. jan 2010

ahojte,
tak vidim, ze je tu aj par novych tvari. vitajte.

rimmel... robila som si popri praci este GP kurz a dalo sa to, pokial som bola tehotna. Teraz uz len dopisujem prace a odcestovane uz mam.
Podla mna to v poho zvladnes. Ved budes chodit len do skoly a nie este do prace, nie?

nyg... ja bezne predavam cez ebay a zatial v poho. Mam tam ze no refund a hotovo. Vec sa snazim popisat ako najlepsie viem, niekedy zbytocne dlho. 10 ludi je vsak uz sila, to by ma teda riadne nahnevalo. Mali by sme sa stretnut a dat sily do kopy, co povies? 😉
Mna dnes potesil kamarat. Pomoze mi s niecim a...nic za to nechce. Ake netypicke v tejto dobe!!!

son... o apostile tu bolo popisane..skus dat do vyhladavaca na MK alebo hociaj do google a vyhodi ti to vsetko co potrebujes-teda ich adresu v milton 😉
pa.

mzuzka
4. jan 2010

son - uz to tu niekto krasne rozpisal, tak som si to skopirovala a posuvam na pomoc dalej

Vybavovanie pasu a slovenskeho rodneho listu pre dieta narodene v UK:
1) Po narodeni dietata pojdes na lokalny Registration Office, kde Ti vydaju anglicky rodny list. U nas si bolo treba dopredu dohodnut appointment.

2) Aby na SK uznali tento anglicky rodny list ako platny medzinarodny dokument, tak potrebuje apostilu, cize overovaciu peciatku. Tiez sa tomu hovori legalizacia dokladu. Tuto peciatku Ti mozu dat len v Milton Keynes. Da sa to vybavit bud osobne alebo postou. Stoji to £28 plus pripadne postovne. Viac info tu: http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-... alebo tu http://dev.dracon.biz/embassy/legalizacia.php

3) Anglicky rodny list prelozis a osobne(resp. Tvoj partner) ho odnesies na ambasadu do Londyna. Vsetko je to rozpisane tu: http://dev.dracon.biz/embassy/zapis_narodenia.php
Tiez sa to da riesit aj bez ambasady tak, ze uradne prelozeny rodny list s dalsimi dokladmi donesies na Matriku v mieste trvaleho bydliska na SK. Matrika, resp. ambasada vsetko odosle na Osobitnu Matriku, kde dietatu pridelia rodne cislo a vystavia slovensky rodny list. Osobitna matrika ma na vybavenie maximalne 3 mesiace a radi tuto lehotu dodrzuju.

4) Trpezlivo cakas zhruba 3 mesiace nez Ti prijde slovensky rodny list.

5) Potom si mozes dat babo zapisat do pasu, alebo mu dat vystavit vlastny pas. Tiez mozes poziadat aj o vydanie cestovneho preukazu, na ktory Ti staci len anglicky rodny list, cize nemusis cakat tie 3 mesiace, ale vdaka nemu sa moze dostat dieta len na Slovensko, nie naspat.

eviska83
4. jan 2010

Ahojte
No my sme nasich krstili doma ,ale tiez to mas knaz je narocny- museli sme mat potvrdenie od tunajsieho knaza ze suhlasi s tym aby deti boli krstene na svk 🤐 na to sa proste uz neda nic povedat- kedze my aj krstni rodiacia sme mali vsetko v poriadku- nieco sa najst muselo 😠 😠
Slovakia - tak mame rovnaky problem- nasi najomnici nam dlzia za 2 mesiace- teda vcera tristvrte zaplatili 😖 takl nevieme co dalej- ale my im davame zmluvu stale len na pol roka- tak nam poradil pravnik.
ahoj fracle- tak dalsia dvojmamicka? 😀 😀 😀

fracle
4. jan 2010

Jej eviska, tak aj ty mas dvojky? Je nas tu v UK hodne 😀. A kde byvas ty?

newyorkgirl
4. jan 2010

hathor, ja chapem aj so strany kupujuceho OK, ale moja chyba toto nebola, alebo ked mi baba napisala ze jej to neprislo do vianoc a ona to objednala 2 dni pred alebo podobne pritom posta meskala aj tyyyzden, no sila...

wild, tak ci mas no returns alebo no refunds PAYAPAL sa s tebou nese.ie, pokial niekto poda claim proti tebe, oni mu proste vyhoveju, tak ti drzim palce, nech mas stastie na ludi... mne to pride hrozne nefer ze vsetko je sellerova chyba aj ked nie je no a strhnu ti to a mozes sa aj pototo... 😖 a potom este ludia radi bojuju feedbackmi, ze ti nechaju negativny na oplatku... tato baba mi uz ale nechala pozitivny a teraz sa stazuje a aby nebolo malo, dnes kupila dalsiu lampu a nezaplatila mi ju, to je vyslovena spekulantka, tak teraz cakam ze mi da sprosty feedback este alebo co, pane boze cert mi to bol dlzny 😠

mona12071
4. jan 2010

ahojte
newyorkgirl -no to je hruza ja si myslim ze keby bola normalna tak sa s nou da dohodnut 😖
holky mozte mi poradit/zasa otravujem
kde sa daju zohnat lacnejsie veci ako napriklad kojici podprsenka ,nocna kosela ,vlozky a tak mne sa zda mathercare troska predrazeny ale ked nebude nic ine tak nic mi nezbyva

luciebx
4. jan 2010

je fakt ze ja byla v mothercare dneska a je fakt ze ty deny no je to des...
my tu mame jeste obchod pumpkin cosi nevim presnejsi nazev.. tam jsou levnejsi veci..

mona12071
4. jan 2010

luci-to som este nevidela pozrem sa po nom no keby som mala vsetko tam nakupovat asi by som sa nedoplatila 🙂

mona12071
4. jan 2010
newyorkgirl
4. jan 2010

mona veru aj ja rozmyslam nad tymi podprsenkami ze co kde a nemam paru, my sme take prdi mesto ze az... nocne kosele a take veci si z domu, lebo tam viem ze som mala pri malej super obchodik s kojacimi, aj nohavicky poporodne a vlozky kupujem doma vo februari uz vyskusane, takze bohuzial poradit neviem 😒

lisa.j
4. jan 2010

mona, poporodne vlozky v supermarketoch (tesco, sainsbury's, ...), tak isto poporodne nohavicky - jednorazovky. kojacu podprsenku som si kupila aj v tescu jednu, ale je len obycajna biela bavlnena, potom este v tom mothercare, ked mali zlavu 😝 a nocnu koselu som kupila normalnu, nie kojacu, ale vyberala som taku, aby mala hlboke rozopinanie 😉

newyorkgirl
5. jan 2010

mona veru ako pise lisa, ja som zabudla, v tescu som to videla v detskej ulicke tie potreby, ale chcela som vediet, ci to ma uz ktosi overene 😀 napriklad mne vyhovovali velmi take priedusne sietkovane nohavicky co boli na SK a aj vlozky mi viac sedel jeden typ ako ine 😅

lisa.j wow 7mes. dietko a uz snazilka no teda, drzim palceky 😵

mona12071
5. jan 2010

jeeee holky ste zlate podivam tam ono sa to nezda ale cas rychlo leti tak to musim vsetko dokupit 😅

rimmel
5. jan 2010

ja som kupila kojenecke podprsenky v next a fakt su super 😉 mam jednu z mothercare a ta sa im nevyrovna 😝

mzuzka
5. jan 2010

dobre ranko prajem. pozeram ze sa uz nakupuju veci po porode 😉 ja este nemam absolutne naliate prsniky. zacinam sa obavat, ci bude cim kojit. proste nic, normalne prsia (teda skvor vextiky) ako aj pred tehu ☹

mona12071
5. jan 2010

mzuzka-tak to aj zavidim ja ich mam take ze uz mam aj pekne strie ☹

rimmel
5. jan 2010

mzuzka ja som sice rodila v 33tt ale naliate som teda nemala, mne sa naliali az po porode 😒

mona12071
5. jan 2010

tak mne sa naliali na zaciatku tehu a dufam ze uz viacej nebudu aj ked viem ze este po porode

mzuzka
5. jan 2010

tak to si ma upokojila rimmel, lebo v prvych dvoch tehu sa mi naliali, nie sice na zaciatku,ako mone, ale tak niako neskvor, ale uz si fakt nepamatam kedy. tak som sa uz trosku aj obavala, cize ked sa nemusia cele tehu, tak som pokojnejsia, vsak kazde tehu je individualne. teraz to mozno pride az po porode.

newyorkgirl
5. jan 2010

baby tak po porode to bude este vacsie isto, zas budete kupovat vacsie cisla 😀

v NEXTE nursing bra to ma nenapadlo veru hmmm... len ja by som potrebovala odmerat kdesi size a v nasom meste neviem vobec kde, budem kdesi musiet ist... 😅

eviska83
5. jan 2010

Fracle - ja som v sev.irsku- cize trosku od ruky, 🙂
Ja som mala kojacie podprsienky tiez z Nextu a boli suprove 🙂 🙂
mzuzka- ja som tiez vobec nemala naliate prsniky- a to som rodila v 38tt- mliecko prislo az po porode.kojila som ale len do 2 mes. ☹ ,ale aspon nieco. Nas Adam mal tongue-tie a bohuzial tu sa to neriesi- to ma dost nastvalo 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre