Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

minius
5. jan 2010

ale este nezacalo ani snezit ☹

uankab
5. jan 2010

baby, u nas uz zacalo snezit... mame fujavicu vonku, napadlo uz dobrych 5 cm snehu... a mm je v robote, GTW bude zrejme zatvoreny a jeho prichod domov v nedohladne ☹

evka, ten papier o materskej, to moze byt nami vytvoreny, ci ma mat nejaky specificky obsah? a dokedy to musime podat, plati to aj spatne?

eviska83
5. jan 2010

zuzi- musi to byt papier od zamestnavatela kde mas napisane kolko si dostavala+ od kedy do kedy.Kedze ja som to mala formou- 13 weeks- fullpay atd -musela som pisat cestne prehlasenie ,ze tie sumy niesu mensie ako minimum na svk- oni chceli odo mna presne kolko- vraj keby som poberala malo tak doplatia 😀 A ano- platia aj spatne- tusim pol roka,ale nie som si na 100% ista

rimmel
6. jan 2010

boze traposaci, spravy same o snehu!! Ja neviem co by cela britania robila kebyze zili na slovnsku debili 😀 😀 😀 😀

gaby0205
6. jan 2010

ranko kocky,
dadula no ved tebe sa to ale blizi, moc moc na teba myslim a drzim palceky! bud strong a zvladnete to..hmmm mne sa tol ahko hovory co? ja by som asi skolabovala v tvojom pripade 😉 no ale na druhej strane starocia porody zenske zvladali tak to zvladneme aj my holky bez pro teda dufam! No tu v londyne ziaden sneh a ja ze nepojdem do roboty ale som tu kedze tubes working!

dadulka2000
6. jan 2010

dobre ranko
klasicky zimny scenar,.... muz doma (praca zavreta), nastastie skolka je 3 min chodze od nas a je aj otvorena, tak Ellie sa sla pohrat.
mne ostava verit ze sa to zacne topit, lebo ozaj by som nerada zacala rodit doma a navyse v pondelok prilieta maminka, tak nech aj doleti 😲
pekny snehovy den prajem detickam

hathor1231
6. jan 2010

hlaaasi sa stratena 😀 😀 😀
vcera sme u pediatra stravili 9 krasnych nekonecnych hodin,prevazne cakanim na doktora 😝 😅 😅 prdel ma bolela,vse ma bolelo a od malej ani na krok... draheho som radsej nebrala,ten prisiel az na poslednu hodku a aj to tam uz cupital,nervozny,ze co tam tolko robia... on to prosto nemusi....
vcera sa diali zazraky v ang.zdravotnictve 😅 normalne nam bez toho,aby som mavala palsom,sono,ctg srdiecka. nastastie vse oky 😵 objednali nas na ortopediu 😵 a urobili dalsie testy,lebo malu to trapi uz 5mesiacov 😝 od jednej znamej som si nechala vypisat,co vse by mali urobit,testy atd... na mna cumeli ako ci som spadla z jahody,ci som dotorka 😀 a hned sa vse zjednodusilo a vraj,ak bude mat krv v plienke do konca januara (mam specialnu dietu),tak nas poslu na specializovanu kliniku do b`hamu 😅 no prosto som sa nestihla cudovat 😅 9hodin ale dockala som sa,po tych 5tich mesiacoch a 6tich aj sona na srdenko a klby... 😵

tu je od vcera zavreta skola,v nemocke vcera (cca 3cm snehu) vsetci ochkali,nech nesnezi... a na cestach kalamita v podobe anflickych driverov bez skusenosti so snehom,drahy ich len ocami kopal do prdele,nech si pohnu 😀 no prosto sranda,kto isiel viac ako 30km/h to bol europan🙂)) drahy v praci jednej povedal,ze nech si da zimne gumy,ked sa boji jazdit. sa na neho pozerala,ze co to je,ci si z nej robi srandu 😀
teraz mame asi 10cm,na cestach nikoho a asi idem do mesta,su tam brutus vypredaje. vzdy je tam ludi a ludi,tak terz by to malo byt lepsie,ked radsej sedia doma 😕
este uvidim,ci sa mi bude chcet...

a ozaj,povolili nam solid food naplno 😵

slovakia13
6. jan 2010

ahoj
tak my mame tiez sneh,no mne to vsetko iba skomplikovalo ,zajtra mame ist k GP a netusim ako sa tam dostanem ,kedze este stale snezi 😒 kocikom nehrozi 😝
uankab
mala mala tiez zvysenu teplotu vcera, je umrncana a strasne jej chrci v prieduskach-bojim sa aby nedostala zapal priedusiek,neviem co by som si pocala,chudatko moje.najhorsia je ta bezmocnost ,ked ani len netusim ako jej mozem pomoct ☹

slovakia13
6. jan 2010

hathor
super,ze konecne zacali nieco robit 🙂

uankab
6. jan 2010

slovakia, no dufam ze budete ok.. my mame nastastie dychanie ciste...
a napadlo u nas koopec snehu, mame aspon 30cm, letisko zatvorene, mm vcera pristal na opacnej strane londyna a prisiel domov o tretej v noci, dnes mu lietanie zrusili, letisko je zatvorene aspon do 3pm, stale snezi.. no parada, dufam ze sa to umudri ked pojdeme domov.
hathor, tak som rada ze sa to pohlo dalej... inak prisli fotky z photoboxu a su kraasne 🙂... dnes by mali prist kalendare, ale silne pochybujem ze posta bude chodit..
utekam nakojit magdalenku, nejako nechce zaspat, asi bude hladna.. posledne dni ju kojim kazde 2-3 hodiny, aj v noci 😔

mzuzka
6. jan 2010

pekny biely dnik. moj mm sa tiez rano smial, ked prisiel z roboty. supervisor zalamoval rukami, ze musi nechat auto pri robote a ist DLR kou, lebo je koopa snehu (asi 5cm bolo rano 😀 ) a Marekovi vravel, ci sa chce zabit, ked ide autom domov. teraz som bola v asde, inokedy plne parkovisko a plny obchod, teraz uplna parada.

hathor, myslim ze ranajkujes trpezlivu kasu, pretoze vydrzat cakat na vysetrenia 5 mesiacov, ti poviem dole klobukom. moj syn mal pred rokom vysoke teploty a po troch dnoch som narobila taky cirkus u dokiho, ze nam obtelefonoval v nemocke vysetrenie este v ten den vecer o 8mej sme isli.

slovakia - ak mas doma daj jej na priedusky a plucka taku masticku Vapour rub sa to vola, ak nie kupis v hociktorom markete, co mas najblizsie. potieraj aj plucka aj priedusky, uvolni to hlieny, z ktorych najpravdepodobnejsie chrci. a spinkat na boku, nech jej to nezateka a po madrac v postielke taj naskladany uterak alebo pevnejsi vankus, nech ma vyssie hlavicku.

hathor1231
6. jan 2010

mzuzka,a neisu vsetky tie maste aoleje az od 3mesiacov? ja som to chela malej kupit a na vse co som siahla,tak od 3mesiacov 😠
slovakia,snad neodides od dokiho s kvapkami do nosa a paracetamolom 😝 skus sa ho spytat na tie masti,oleje... mne moj povedal,ze je velmi mala....

dik,baby aj aj sa tesim...

mzuzka, ono je to kvoi tomu,ze mala nevizera chora,prosto sa na doktorov usmieva! nemavala teploty,ziadne akutne priznaky ako zvracani... prosto nikdy nemala nic,za co by sa dalo chytit a vydupat si... teraz je to len kvoli tomu,ze to uz ma dlho a neustupuje to. prve testy sme mali v nov. a odvtedy sa nezhorsili. keby bola na tom velmi zle,tak sa ani je nedam odbit,ale co,ked sa na nich pozera krasne,vesele,ruzvucke dievcatko 🙄 a tato nemocka je fakt dost shitna,nic tam nemaju... 😝 som len rada,ze sa mi podarilo aspon toto... ved aj mamin znami,co mi tiez pomahal a pravdepodobnymi diagnozami sa pozrel na foto od malej a hned zahlasil. ze jej nic nie je,ze je to zdrave dievcatko,ktoreho len nieco hneva a to musia zistit,co.

rimmel
6. jan 2010

baby ja neveriim 😕 😀 ..moj hned ako mal teplotu nad 38 volala som nhs a hotovo...vzdy nas poslu do nemocnice nech to je cokolvek a ktokolvek.....dokonca raz nhs volala nasej surgery a spravili nam appointment na ten isty den ..

catherine2505
6. jan 2010

slovakia vsetko tak ako povedala mzuzka eate pomaha aj solna sviecka alebo jednoducho horuca voda so solou v miestnosti,drzim palce a poliecte sa
minius-my sme s mojou polovickou tiez neni zobrati a moje deti maju jeho priezvisko,ked sme niekam isli za hranice tak nikdy od nas nepitali ziadny doklad o tom ze som jeho matka ale syna som mala zapisaneho v pase 🙂 😉

mzuzka
6. jan 2010

hathor, myslim ze ty ako mamina, vies najlepsie odhadnut , kedy je ten spravny cas pre svoje dieta vydupat cokolvek, alebo cakat. ja som to vobec nemyslela tak, ze by si to nedajboze zanedbala, ale ja proste i tak by som nevydrzala cakat tak dlho a to nevravim ze je jedine spravne riesenie. proste mas moj obdiv, ze ides po veci, ked uznas, ze je ten spravny cas a cakas nan. to je fajn.
ten vapour rub som pouzivala pri emanovi uz hadam od narodenia,mali sme velke problemy s plucami, len to nesmie momonko inhalovat, alebo naparovat nad niecim no a papat.
ale ked jej potrie plucka a priedusky, to len lokalne od vonka odlepi hlieny, ktore bud vygrcka, alebo vykasle, ale hlavne dostane von a nebudu zanasat priedusky a nesposobia zapal.

keby bola starsia, je dobre to pridat aj do kupela, nech to mimco dycha, ale na to je mala. tu sol s vodou co radi catherine, by som dala iba ak ma ustavenu nadchu a nechcu sopliky von, predsa len netreba ju zbytocne drazdit. naparovanie alebo vyparovanie drazdi detske sliznice a predsa Mia je este chrobacik.

mzuzka
6. jan 2010

ja mam inak teraz momentalne klop klop absolutne super GP, pomohla nam strasne vela, vychadza v ustrety a ako som zostala tehu, tak sa o mna stara viac, ako by som si bcas zelala. strasne ma to tu zerie, ze ked sa prestahujes, nemozes zostat u stareho GP. ja sa desim, ked sa prestahujeme ( co kvoli krpcom v kratkej dobe budeme musiet) tak ak zmenim GP a bude podobny ako ten nas stary tak joooooj. absolutny protiklad tejto.

hathor1231
6. jan 2010

tak este raz- nenechala by som malu s teplotou 38doma 😅 nie som ani lekar ani skusena mamicka...
chodila som po doktoroch tak casto,ze mi moja hv navrhla sedativa lebo mala sa im prosto zda byt vporiadku 😅 testy z hovienka vporiadku,krvne vporiadku,ziadne zvracania,teploty, neschudla mi razom kila,dokonca mi ani nerevala ako kedysi hodiny,je prosto spokojne babusko...
keby som vedela,ze je to akutne,tak ju predsa tak nenecham. skusala som to naozaj castejsie,dostat skorsieho app u pediatra ale ked som viedela tie dieticky,co tam chodia,tak som sa fakt ani necudovala,ze sme neni akutny pripad... a keby som ju brala na slovensko zakazdym,keby sa mi nezdala,tak sa hned rovno prestahovat mozem... a let nezvlada kazde babusko dobre a nebudem tam malu tahat ak neviem,ci je jej srdiecko vporiadku..
. na slovensku by bolo tiez tazke teraz dostat za tie 3t nejakeho app lebo maju dovolenky a taka hviezda som neni aby koli mne prisiel doki z lyzovacky 😀 takze som rada ze som rada a mozete si o mne mysliet,ze som nezodpovedna...

dadka 😀 ved uz mas jedno odrodene,porod doma by si zvladala a krpcovi by si mohla rozpravat ako si sa nemohla dostat do porodnice lebo bolo 10centi snehu 😀 😀 😀
zuzi,ja som sa prestahovala a mam stale toho isteho,nemusela som si ho zmenit. ty musis? 😕 ci idete do ineho mesta? lebo ja sa stahujem vkuse v tom istom len ine leokality 😀

mzuzka
6. jan 2010

hathor, ak nam daju dom z councilu, tak vezmeme, co bude, kde bude a tym padom, ako nahle prehlasis adresu a je to v inej lokalite, automaticky ti zmenia dokiho podla bydliska ( taku mam predoslu skusenost) ,ale ak budeme hladat dom sami, tak rozhodne len tu, kde sme a tym padom nam doki zostane. v Londyne je to proste rozdelene na casti a je to podobne, ako keby si presla z mesta do mesta. je to podla post codu, kazdy doki ma urcite post cody, ktore k nemu patria.

hathor1231
6. jan 2010

zuzi,to dava logiku,ved londyn je dost velky a keby ludia chodili v navaloch z inej casti ku gp a druhy by bol prazny (zeby bol chuj 😀 )... nam sa to este nestalo,len sa ma na surgery spytali,ci je to stale west brom a bolo...
dokonca som sa zapisala ku gp,co je este dalej ako ten predtym.
ake maju podmineky na council dom v londyne?
tu musis mat na 3izbovy dom 2-3deti. ak 2,tak rozdielneho pohlavia a starsie,inak 3 male,ktorym je jedno,ze su spolu na izbe...

hathor1231
6. jan 2010

a mama mi hovorila,ze sa rodicovsky prispevok bude vyplacat kazdej mamicke v anglicku s babusom 6m+ ktora sa v anglii nezamestna,babuso musi mat slovensky rodny list a mama nezruseny trvaly povbyt na slovensku. je to cca 200eur mesacne... pozrite detalii,to jej hovorila znama na urade. ide to do platnosti

slovakia13
6. jan 2010

baby zas sa tak rozsnezilo,nevidno na krok 😝
mala cusi v kosi,hadam bude uz lepsie ,dokonca uz aj papala ,tak ako vzdy-vcera nechcela
madrac som uz vcera podlozila,Mia uz nieco z tych hlinov vygrckala tak hadam 🙂
s tym rodicovskym by to bolo super 😵
este sa chcem spytat ,ked ste ziadali porodne na SK posielali ste kopiu rodneho listu,alebo musi byt origos s apostilou?

kvietocek7
6. jan 2010

hath no to s tym prispevkom som poriadne nastvana lebo od noveho roku je to rozdelene na malych a velkych 😠 teda nie vsetci po novom dostanu 250 eur ako rodicovsky. Podla toho co som sledovala na TA3jke tak mamicka musi mat odpracovane 270dni-tusim neviem ci viiac a budu ho vyplacat v tej sume len do 2heho roku zivota dietatka, inac stara klasika ak to nesplna ziadatelka ma smolu dostane len a len po starom to co je tusim 160eur. Bola na to aj kritika ale tych co to schvalili to netrapi. Takze inac povedane mamicka druhorodicka ma smolu ak ma prve baby este 1-2rocne.Skratka to maju poriadne potocene 😠
a gratulko ze si sa predsa dobila s malou k takemu uspechu. Vsetky mamenky tu vieme ze sa netreba dat len tak odbit ako ste spominali s mzuzkou.

slovakia-ano musis mat na overenie len a len 'original' a tiez ked si vybavujes child benefit. Kopie nikde netoleruju. Daj vediet ci ste uz skusali satkovanie. Napadlo ma ze aj to je dobry sposob prepravy v tomto super sneznom pocasi pokial sa clovek nesmykne a nezrype ako ja dnes v parku 😀 😀 😀
Ako hovoria dievcata pre Miu bude dobre nechat odparit-alebo odparovat solovu vodu aj blizko jej postielky. Tiez nie som si ista s tymi olejcekmi ci vrapo vzhladom ze ma len mesiacik 🙂 skor ak ma trosku zaneseny nostek tak odsat nech jej to neschadza dole.

rimel -konecne poriadna zimaaaa 😀 😀 briti su fakt hotovy 😀 trochu viac snehu a su z toho kak kaa 😀 😀 v spravach uz odvcera ani o inom nevedia hovorit. Budu si musiet zvyknut lebo asi nad ostrovmi rok co rok zacne globalne ozimovanie 😀

ozaj neviete kde sa daju kupit normalne sanky ci boby na sankovacku do parku?
a co sa tyka lietania s ryanarom-co je na tom pravdy, vraj ked ma dieta uz 2roky tak si za kocik ci buggy musite zvlast platit?? mate skusenost?

hathor1231
6. jan 2010

kvietok, oni tu sanky a boby asi ani nepoznaju 😀 😀 😀 😀 skus ebay,nemam sajny... 😀 ale nepredpokladam,ze ta snehova nadielka vydrzi. u nas jeden den napadne a na druhy je to len clapkanica...
ten prispevok velmi neriesim,ved do prace pojdem 😝 nesce sa mi,uz sa mi to krati-buduci mesiac!!! bozeee 😝 😠

navarene,upratane a idem si vyvencit havkaca a dzieca 😀

dadulka2000
6. jan 2010

ahojte, prave som postavili snehuliaka - taku slovensko/ anglicku miesaninu snehuliaka 🙂,....
zatial cesty okolo su OK, tak som "safe", ale stale snezi, tak ktohovie do kedy 😀 , muz nema problem so mnou rodit to aj sam doma, ked ho budu navadzat cez telefon,.... ja sa len bojim ak by nastali komplikacie a musel by ma zacat rezat 😀 😀
ked mala kaslala , dala som jej olejovy zabal na prsicka,.... a aj nakrajanu cibulku pod postielku,... zdalo sa ze to zabralo.
kvietocek - ja s malou som letela teraz (a to mala uz 3 roky) a za kocik nic nechceli, normalne bol zadara. ale mozno zmenili pravidla ak mas take info,... kukni na nete.

mzuzka
6. jan 2010

no v podstate aj tu su tie podmienky rovnake na council house, ako pises ty, ale hoci budu vsetci traja chalani, tak beru v uvahu vekovy rozdiel 16rokov medzi emanom a svistami. nas uz do council house na cakacku zaradili, lenze cakacia doba je okolo 10 rokov. a do priority nas zaradia, az ked budu mali na svete, lebo vraj sa aj nemusia narodit. lenze sme si dali ziadost na socialny byt, kde to posudzuju individualne, ci ta zaradia, alebo nie. proste pojdme 19.1. na prvy pohovor, kde musim doniest papiere od lekara, syn doporucenie zo skoly ( teraz konci v maji GCSE testy) tak v skole doporucuju, aby mal do vtedy svoj klud, pre lepsie psychicke zazemie a bla bla 😀 a plus na radu od Slovakie, mam papier od landlorda, ze si nezela v jeho dome male deti. takze ak prejdeme tymto prvym kolom, tak pridu k nma domov, kuknut aky mame dom ( jeden double a jeden single room) a potom nas zaradia do priority, kde sa da dostat dom do pol roka. no tak hadam to vynde.ak nie, tak ci tak budeme hladat nove byvanie, lebo krpcom zmestim do spalne len jednu postielku a v tej spolu spavat mozu tak 3-4 mesiace, viac ani nie.

kvietocek na stranke maju tel cislo, na ktore ked zavolas, podaju ti najnovsie info o tom zaco sa plati a pod. ja som tam volala vtedy ked som sa rozhodovala ci letiet na sviatky domov a overovala som tam infosky o fit to fly.

kvietocek7
6. jan 2010

dadulka ako je to prosim ta s tou cibulou? to sa iba nakraja a da na tanierik a sup pri ci pod postel? s nicim sa to nemiesa? fuu to bude ale smradu 😀 ale dufam,ze zdraveho 🙂 mala nam chytila poriadne asi hrdlo a dost chrapci 😝

newyorkgirl
6. jan 2010

baby ale ste toho dnes napisali, sneh a GP hlavne temy 😀

slovakia drzkajte sa, my sme dnes tiez zacali teplotkovat tak davam panadol sirup z domu, kupim aj 3 flasky asi lebo Calpol mi ona nechce nikdy, dufam ze ju to tak o 2-3 dni prejde ako vzdy...

kvietocek mas pravdu s tym rodicovskym, ja ho poberam, teda uz nie Nika ma 3 roky, ale od maja zas ked sa babuso narodi aj mi dala pani doma na urade papiere, kedze som v UK nerobila nikdy mam narok na davky aspon zo SR

baby ked ziadate na SK to porodne, odo mna chcu potom papier ze som tuna ten prispevok myslim ze okolo 500 nedostala ako to riesite? vraj sa neda tu vydat papier ze ste cosi nedostali...

kvietocek co sa tyka ryanair tak neviem o tom ze by sa platilo, mna sa vzdy pytaju ci mame nejaky baby equipment a planujem teraz letiet vo februari tam aj spat s kocikom tak ti potom poviem...

hathor1231
7. jan 2010

MYG, skoc si za midwife,ona ti da formu na SSMG (ale tusim az od 31tt), vypln to a posli. ale tebe sa viac oplati porodne ziadat tu,nie? na slovensku je 800eur len na prvorodene babuso a to ti tu tych 500 nemozu schvalit az potom ich dostanes...

ten prispevok nevie,ved aj tak vacsina z nas do prace pojde... teda ja jo 😝

kolko vam trvalo dostat child tax credit? ja som to v auguste poslala,volala som tam na 3x,vraj mam este pockat,v novembri mi povedala,ze ju stale neeviduju,tak mam vypisat dalsiu formu a to som sa jej spytalal,co sa stane s tymi mesiacmi co mi maju zaplatit? a ze mozno mi to schvalia a preplatia!!! ja mam taku smolu na tuto ich poslu,normalne si myslim,ze to ti uradnici robia nadschval,aby nemusili platit.... 😝 mesiac presiela a nic... tak to pockam 3mesiace a zase mi povedia- sorry?! 😅

o ryanaire som citala na yahoo,ze ich ohovaralju kvoli poplatkom za batoziny,a je to pravda... ale zato letenky su tam 'za facku' aj za to.ze babusko plati vzdy 20libier...

idem vziat malu zo samotky 😀 a zachranit postu pred ginny 😀

dadulka2000
7. jan 2010

ahojte
sniezik sa nam chumeli,.... 🙂, stale snezi a snezi,.....

kvietocek - len som nakrajala cibulku a supla pod postielku - a presne ako vravis - smeradu bolo vsade. 😅
hathor - CHTC - bolo vybavene rychlo,... poslali nam papiere, my sme ich vyplnili a do par dni bola odpoved. tak potom neviem co to tak dlho u vas trva. 😉

hathor1231
7. jan 2010

dadulka,uz mi to prislo. schvalili nam tych 1600rocne. akurat mi na ucet prislo 800 a do aprila doplatia ostatok... od aprila to vychadza na 170mesacne,som myslela,ze viacej... ale aj to je nieco 😀 som sa bala,ze mi to neuznaj a uznali praveze odkedy mala mala 3dni a nie 3t ako som to poslala ja,tak som rada 😀 😀

u nas svieti slnenko,nech si mala pospi a pojdeme sa zase vsetky tri vyvencit na babsku jazdu okolo bloku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre