Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

catherine2505
7. jan 2010

NYG-ak chces poziadat o porodne na SK,musis najskor poziadat o porodne aj sem v UK a ak ti to neschvaila tak ti pride papier ze na to nemas narok a ten zoberies domov na SKa poziadas u nas a na SK ho uz urcite dostanes

hathor1231
7. jan 2010

tu ho dostane isto lebo pobera child benefit... nie je to prve babo 😉

slovakia13
7. jan 2010

ahoj
askurat sme sa vratili od GP,tak ideme na scan na klby-som rada 🙂
malej nedala nic ,ze jej to musi prestat same,ale uz je ovela lepsia ako v pondelok 🙂 este pochvalila malu ,ze krasne drzi hlavicku 😵 a to ked ju ja dam na brusko ani za svet a tam krasne drzla cely cas-bosorka mala ma prekvapila 😵 🙂
na zlte lupinky nam dala Epaderm
a este nam potvrdila ziadost na tych 500libier ,som zvedava ci ich schvalia,radsej by som mala z SK
tak to je o nas vsetko
pekny den 😉

mzuzka
7. jan 2010

no babulky, ste ma teraz zaskocili, pretoze mne pravdepodobne tiez schvalia tu, lebo mam benefity, ale ja som chcela zo SR, lebo tu dostanem na dvojicky 1000 libier a na SR skoro 2000 eur ☹

slovakia13
7. jan 2010

mzuka
ja tiez chcem radsej z SK a tajne dufam ,ze tu mi nepriznaju

dadulka2000
7. jan 2010

ahojte,... mne to nepriznali,.... haha takze je vyriesene..... 😀

hathor1231
7. jan 2010

na slovensku sa oplati dostat na prvorodene,druhorodene uz nie... ja som tiez dostala lebo som nebrala ziadne benefity... ziaden child tax,working tax,child benefit... preto to tu mozes poziadat do 3mesiacov lebo pravdepodobne uz benefity mas... mne to len nahralo do karat,ze ako tehu (ked som to ziadala) ni to zatrhli lebo som nepoberala nic...
slovakia,neviem,ci ti to ako slobodnej mamicke nepovolia, dozicila by som ti tych 800 zo slovenska i ked je to viacej oplecaciek....
dobre,ze jej to prechadza 😵

boli sme sa prejst, ginny ma cely cas tahala,chodniki plne knehu a s tym kocikom to bol zaberak,esteze ginny pomohla 😀
a nevim,co varit!

rimmel
7. jan 2010
hathor1231
7. jan 2010

rimm,ja mam bezmliecnu dietu kvoli malej 😝 tym sa moj okruh moznosti dost zuzi 😀 idem si len tak cosi zobnut,drahy jedava v robote a potom skocime na nakup, isto bude chceiet bramboraky 😀

loki01
7. jan 2010

ahoj holky jak je?u nas taky snehu, muj drahy je snad jediny kdo se dostane do prace, jinak se pry nikdo nemuze dostat a to bydli i na jeho trase kama on jezdi, takze bude v praci strasne oblibeny 😀
Jinak maly v pohode, akorat je porad vzhuru?
slovakia: kolik hodin je tvoja mala vzhuru? muj treba cele odpoledne...ja nic nepodelam, protoze se mu porad venuju

loki01
7. jan 2010

rimmel: to ja miluju carbonaru, pridej tam kureci maso a bude to jeste lepsi 🙂
hathor: mnaaaam, bramboraky, tys me uplne navnadila, udelam ondrase 😀

hathor1231
7. jan 2010

liki,ondrasa sme mali len tod,ja som si myslela,ze si zo mna mara robi srandu,ze ci to fakt take nieco existuje 😅
a mne mala tiez velmi nespavala,az neskor zacala. prve dva mesiace som ju mala vkuse na rukach alebo cecku 🙄 tak sa netrap,ak si nic nestihla 😉 ono ich to prejde a budu spinkat lepsie 😉

slovakia13
7. jan 2010

loki
o tom istom ,rano niekedy spinka do tej 9-9.30 a potom zaspinka az okolo tej 13-14 na hodinku a ked ma dobry den ,tak potiahne aj 3 hodky 😵 co uz davno nebolo 😝 a vecer zacinam zaspavat o 18.00, takze cely den je o kojeni a zaspavani 😝 😀

slovakia13
7. jan 2010

ale dnes asi potiahne tie 3hodky 😵

rimmel
7. jan 2010

loki praveze som chcela daco bezmasite , furt len maasssssoo jeme 😀

mzuzka
7. jan 2010

ked som si podrobne precitala cely zakon, pise sa tam ,ze moze ziadat o prispevok pri narodeni kazda matka a nemusi byt slovensky rodny list, staci uradne overeny preklad zahranicneho rodneho listu

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

a v priplatku je zas uvedene ze ma narok prve, druhe a tretie narodene dieta a tiez staci preklad rodneho listu

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

tak neviem, asi by som sa v ziadosti ohanala citovanim priamo slovenskeho zakona

kvietocek7
7. jan 2010

baby s tym prispevkom je to uz po novom ze aj na 2 a 3 baby dostanete okolo 800 eur u nas. Viem lebo sme teraz v procese papriere tu z UK mam uz komplet a dnes zajtra to podavame doma na urad.
A AK NECHCETE DOTSTAT TU V UK TEN 500LIB benefit tak to POSLITE TO PO TERMINE teda po 3mes od narodenia baby a urcite vam to neschvalia. Ja som to tu tiez pred casom riesila ale jedina mozno ze som to poslala az ked mal maly 4mes a neschvalili mi to vraj uz bolo neskoro. Takze ten papier mam aj ako proof ked to budu chciet na Sk.

slovakia13
7. jan 2010

kvietocek
ja krava som to poslala teraz 😅 a budeme mat nosic ten babybjorn od fracle 😵 ,tak usetrime money 😵

kvietocek7
7. jan 2010

este som chcela -totiz neskorsie som zobrala ziadost z job centra a neskor po termine som to aj dala potvrdit gp a datum prehlasenia bol tiez mesiac po termine tym bola vec vybavena.

Ak tam budete mat datum od gp potvrdene este v case ked ma baby 3mes tak sanca ze to dostanete.

loki01
7. jan 2010

hathor: huraaaa, uz se tesim, uz jsem se bala, ze takhle bude porad
slovakia: a co koliky?uz je to lepsi?
rimmel: sak tam mas bacon, toz uz tam kure at to mas s celou paradou
ja bych si dala cocovicu, ale bojim se ze by to maleho rozskublo

slovakia13
7. jan 2010

mala este zalomena v kociku ,zas sa vyhladovane vrhne na ciciky 😀 chudatko 😵

slovakia13
7. jan 2010

loki
lepsie,ale vcera som musela zas dat rurku 😝

slovakia13
7. jan 2010

baby ja totalna krava to hlavne koli comu sme isli k GP bola hernia a ja som na to uuuuplne zabudla a GP sa na pupcek voooobec nekukla,som ja totalny debil

mzuzka
7. jan 2010

kvietocek dakujeme za super radu. na slovensku je lehota 6mesiacov, takze sa to v pohode stiha. i ked v tom zakone je pisane, ze podmienkou je NEZOBRATIE obdobnej davky v inej krajine EU, nie neschvalenie. ale istota je istota.

slovakia super, ja si nosic dovolit nemozem, jedine jedneho na chrbat a druheho na cicky 😀 a budem este aj vyvazena 😀

rimmel ja som vcera varila mrkvovu polievku a slize s tvarohom. sice chlapi kukali, kedy bude obed, ze predjedlo uz maju za sebou, ale neumreli 😅

rimmel
7. jan 2010

loki ja som jedla hocico ked kem bol maly exkluzivne kojeny a nic mu nebolo 😀 hlavne kapustu juuuj tej som sa nevedela dojest 😀 a to kura tam nedam 😝 😀 mali sme vcera sweet and sour kura a i ked tam je bacon, ja si aj tak poviem ze je tobez masa..bacon nepovazujem za maso 😀 mam slovensku dobru slaninku mnam uz sa tesim 😵

hathor1231
7. jan 2010

loki,som citala,ze podla vyskumov dieta spi najlepsie v 4m. vraj ti ostane kde ho polozis,prespi ti 16-17h,prosto najkrajsi mesiac dietata... a mala bola presne taka. vstali sme o 11-12 😀 dali sme si prechadzku, poobede od 14-16 mala spaci cas,potom este schrupla po kupani a o desiatej pekne spinkala 😀 prosto krasa 😀 az nato,ze vkuse revavala kvoli brusku 😝 ale ten spanok to aspon vyrovnal 😀

mzuzka,ak myslis,to co som pisala o novo schvalenom zakone pre slovenky v anglii,tak je tam podmienka slov.rodny a trvaly pobyt na slovensku (matky)... a lepsie penizky by mali byt pri prvorodenom,nie? ci je nieco noveho?

slovakia,ja som tiez casto zabudala! oni ta z tej ordinacie tak rychlo vysackuju,ze som nemala cas zareagovat 😅 daj noveho app 😉 ved si malu chvalila,ako ste to zvladli 😀

catherine2505
7. jan 2010

baby ja som o to porodne ziadala sem v UK este pred ukoncenim 3tieho mesiaca dietata a neschvalili mi to aj napriek tomu ze mam schvalene child benefits a child tax credit na obidve deti.Lenze pri tej ziadosti sa udava aj prijem ziadatela a to urobi tiez vela,ak zarobite dost tak porodne v UK nedostanete aj ked mate benefity 🙂

mzuzka
7. jan 2010

hathor, debata bola o jednorazovom prispevku pri narodeni dietata, a ty si myslim vcera spominala rodicovsky a matersku.
o tom co si pisala ty, som nikde necitala, a sledujem to celkom poctivo, viem akurat o tom zakone co prisiel v platnostteraz 1.1. o rodicovskom, ale tam sa nespomina nic specialne o slovenkach v anglii. ale ak na nieco natrafim, tak to sem supnem, prip. mozes aj ty. i ked ja mam este do slovenskej materskej daleko. teraz sa akurat zaoberam porodnym a rodnym listom.

mihouk
7. jan 2010

mzuzka, ja som o nic tu neziadala a ked sme isli domov tam som si poziadala o prispevok a do tyzdna som ho aj mala na ucte. oni sa len pytali ci som nieco take dostala tu, ja ze nie a vec vybavena. pravidlo je neziadat o tu istu vec v dvoch statoch a je to.

kvietocek ako ste na tom??? boli sme dnes vazit, aka parada nikto tam nebol... a mame 9.5kg!!! takze za mesiac 1kg aj napriek castym hovinkam, tak som kludnejsia a neriesim to. dnes maju priletiet nasi, ale akurat mi mama volala ze maju 2 hodky meskanie, tak dufam ze pridu...

mzuzka
7. jan 2010

no mihouk, toto presne si myslim, ze by malo fungovat, lebo tot tam je doslovne napisane. ale baby vyssie pisu, ze od nich chcu potvrdenie, ze to nedostali, je celkom mozne, ze slovenske tety uradnicky maju v roznych mestach, rozne poziadavky. vobec by som sa tomu nedivila, prave preto by som sa asi priamo v ziadosti odvolala na ten zakon a priamo ho citovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre