Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
7. jan 2010

cele znenie toho noveho rodicovskeho je celkom zrozumitelne popisane tu

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

loki01
7. jan 2010

hathor: tak to se teda tesim🙂
baby odkdy se vam mali smali? Muj jeste nic...myslim vcera se usmal na vazu, ale mozna to bylo takove to neuvedomele usmati...ani z chrastitka neni uchvaceny ☹
rimmel: toz dobra🙂jinak ja jim taky vsechno, ale kapusta mu moc dobre nedelala pres vanoce 😀

rimmel
7. jan 2010

baby odkedy moze dieta sa zacat ucit lyzovaatt?????

hathor1231
7. jan 2010

odomna cheli o tom neschvalenom porodnom v uk presne OBE strany,aj ked na tej druhej stranke nie je nic takeho zvlastneho napisane... fakt to asi zalezi na uradnikoch,ci sa preukazes papierom alebo len prehlasis...

loki,daj mu caaas 😀 moja sa zacala spontanne usmievat tak okolo 8t a doteraz nemam foto s jej riadnym usmevom 😕 prosto vidi fotak a vazna tvar 😀 a to sa rehoce vkuse 😀 no neva... uz som ho skusala aj schovavat ale akosi sa mi nedari zachytit taky ten riadny s jazykom vonku 😀 😀

wild.horses
7. jan 2010

mzuzka...vdaka za ten link na rodicovsky
ja som komplet ko. dnes sme vela nenaspali. som zvedava, kedy z toho vyrastie. tako to uz tahame ani neviem uz ako dlho. bola som vencit vsetky 4 psy naraz v tomto snehu aj s kocom, nadherna experience a aj pekne fotky a potom sme boli kuknut susedove koniky. asi sa vratim spat k jazdeniu 😉
idem ja opat nieco porobit. to je hrozne uz aj s tymi odberatelmi. mala som uz vybrateho, aj veci od neho nahadzane na stranke a dnes ma na...l, tak idem kupovat vecicky od inych, nebude ma nikto natahovat ako sopel 😉 takze opat odznova 😔

mzuzka
7. jan 2010

wild nemas zaco. hod mi do IPcky link na tvoju stranku. mozno mi nieco padne do oka 😉

slovakia13
7. jan 2010

wild
hod foto 😉

loki01
7. jan 2010

hathor: chce vypadat seksi 😀 , je to modelka 😀 , toz to jsem rada, jsem myslela ze je maly pomaly

slovakia13
7. jan 2010

baby ,tak mala opat zalomila a sama 😕 ,co jej porobila ta GP 😝

eviska83
7. jan 2010

Ahojte
presne ako pises zuzi- kazda uradnicka chce nieco ine- nam to vyslo- nedostali sme tu -tak sme dostali na SVK 😀
A od nas chceli potvrdenie ze sme nedostali v uk ,ale nastastie nechceli uradny preklad- a aj rodne listy im stacili prefotene ang.- ale neskor chceli dodat slovensky rodny list.
A od 1.1 je zakon taky ze ak aj pracujete na dohodu tak ziadny rodicovsky 😠 takze som ho ziadala- ale dostanem len 3 mes.- ale aspon nieco 😉

loki01
7. jan 2010

slovakia: okamizte mi domluv appoitment 😀

newyorkgirl
7. jan 2010

ahojte, ja mam dnes na prd den ale uz som pisala na facebooku, mala mi teplotuje odvcera tak uvidime co z toho bude no... a do toho ma moj muz teda vystresoval s jeho kolegom co jeho zena polka so mnou robi group projects s este jednym poliakom, ze potratila teda cez vianoce KVOLI MNE, ze do noci ona robi projekty do skoly... no dobre, tak som si zanadavala aki su ludia sprosti a ideme dalej...

baby k tomu prispevku PORODNEMU jednorazovemu je to uz na 3 deti ako myslim kvietocek spominala...
mzuzka, ja som pocula ze ked das doma cestne prehlasenie, ze si to tu nedostala, vyplatia ti aj tam, a viem o ludoch co to urobili double aj tu dostali aj doma a neprisli im na to, no ale kazdy si urobte sam nazor no 😀 moj muz "vela" zaraba vraj takze asi to tuna nedostaneme si myslim, hoci jeho kolega to teda dostal aj tu aj doma, tak neviem.... my dostavame pridavky 80 na malu mesacne a to je vsetko tax credity ziadne, vseeetko nam zrusili... neviem ako je to pri dvoch detoch...

dadulka nevies ako to budes mat pri dvoch detoch child tax credit?

slovakia, tak mala ma asi respekt pred GP ked tak buva dneska 😀

loki01
7. jan 2010

newyorkgirl: boze ti polaci jsou blbci to je nehorazne 😠

slovakia13
7. jan 2010

no ale co bude v noci 😨 uz sa zacinam bat 😝
loki ok 😀 😵

dadulka2000
7. jan 2010

NYG, no to veru neviem,.... vraveli ze ked sa dieta narodi treba zavolat, nahlasit im zmenu a oni vyrataju kolko CHTC nam daju. plus pridavky na dieta CHB - co ale nie je dvojnasobok 80£, je to vraj menej.

eviska83
7. jan 2010

ahojte- tak nam sa Child tax credit po narodeni deti vobec nezmenil- poberali sme 7£ .Az ked mi prestali platit matersku som volala a nahlasila presne kolko materskej som dostala a vypocitali nam 200£ mes.CHB- je na prve dieta 21/tyz na dalsie 17£/tyz- nie je to na penny presne ale priblizne.Od dalsieho mes. uz nastupujem do prace tak tam zasa musim volat.
loki- este vydrz - nasi sa tiez zacali smiat asi okolo 8t 😵
a zasa vsetkych poliakov nemozes hadzat do jedneho vreca- viem je ich tu neurekom a aj mne uz lezu hore krkom- ALE poznam aj par Slovakov - o ktorych teda skoda reci.Ja len ze nemam rada skatulkovanie podla narodnosti 😉
Nyg- kasli na takych ludi 😠

kvietocek7
7. jan 2010

tak este dodatok k tomu porodnemu u nas aj na 2 a 3 dieta je 850eur. Takze sa to opalti aj ked s tymi papierami co robit kym sa to da dokopy

rimmel
7. jan 2010

co sa poliakov tyka...oni uz maju aj svoje autoskoly 😀 ja to nechapem, sak idem do cudzej krajiny zit..to je ok, ale hadam aspon z respektu sa naucim ich jazyk no nie? muz pracuje v skole a ziaci poliaci, deti, maju rodicov,ktori nevedia ani zatat!!! musia prekladatelku volat..mna toto jedine na nich rozculuje, ze su lenivi a neschopni sa naucit po anglicky ..muz ide do obchodu kupit kapra,,mate kapra, yes bola odpoved, mrazeneho ci cerstveho?, yes,...takze mrazeneho? no.....takze cerstveho hej? no.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
7. jan 2010

ja si na benefity nestazujem dostavame mesacne cca 650 libier takze to je habadej.. 😀

eviska83
7. jan 2010

rimmel- no ja mam s paaar slovakmi presne take skusenosti ako ty s poliakmi- su tu skoro 3roky a ang ani ranu- teraz uz to neriesim lebo uz som im povedala ze si maju volat prekladatelku kt.je za to platena a nie mna ,ale zo zaciatku som chcela pomoct a volali mi denne koli kazdej kravine.Ale ani ja nemusim poliakov- je to presne ako pises- oni chcu mat vsetko ako doma- skoly,noviny atd.
no a som zvedava kolko nam daju benefitov kedze idem do prace len na part-time 😉 snad to nebude take zle.

mzuzka
7. jan 2010

dobru noc na dnes, hlavne nech vam deticky hajaju a nechaju oddychnut aj vas. a tehulkam pekne sny.

slovakia13
8. jan 2010

ahoj herecky 😉
tak mne sa den zacal pekne zostra, nezaplatili mi matersku 😠 ,musim tam volat
vidim,ze riesite poliakov.ja mam aj dobre aj zle skusenosti s poliakmi(inak hovorim plynule polsky 🙄 )tak si myslia ,ze som od niekal od hranic 😝 slovakaci ani cesi v mojom okoli nie su,chyba mi si iba tak pokecat 😅 .este tu mam par lotisov-oni su ok 🙂 tu je celkovo malinko cudzincov 🙂 a walesania su tiez ok 😉 🙂 velmi mi pomohli,hlavne kolegovia s prace a aj ked chodim vybavovat mam iba dobre skusenosti 😉

chudatko mala ,tak tlaci ,ze ju je pocut na cely dom 😨 ☹

slovakia13
8. jan 2010

z prace sorry gramatika

gaby0205
8. jan 2010

Caute babule, iba vam chcem zazelat krasny vikedn. Vidim ze ste tu busy a ja nemam cas na nic. Polka kolegov nedosla do prace cely tyzden a ja co som v 32tt som tu kazdy den a v pohode. Boze ty anglicania trocha snehu a panika jak hrom 😉 taktiez uz len tento mesiac a som off z prace, trenujem novu kocku, zlata je.
Co sa tyka poliakov tak ja nemusim, vyhybam sa im a nesnazim sa kontaktovat ich. nemam dobre skusenosti.Ale tak ako aj eviska pisala Slovaci yu v uk niektory su hmmmmm ... nemam slov. Nie aby sme si pomahaly jeden druhemu ale naopak zavidime si a chceme si zle. ja uz tolkym slovakom pomohla, aoni ma okradli, oklamali no ale naucila som sa a uz nepomaham koho nepoznam!

Joj ako vam zavidim ze mate vase babetka pri sebe, aj ja chcvem moju malu uz teraz. Ale kedze som iba v 32tt musi sa este piect par tyzdnov. Vcera sme boli na kontrole a moja Gp a aj midwife si myslia ze nasa mala pride skor ..tak snad hej.

Baby moja svagrina je v 33tt a jej babetko vazi 2900g nie je to nejak moc?

hathor1231
8. jan 2010

rimm,to ste kde tolko nabrali? my mame 280 😅 horko tazko 😅

slovakia,mne sa to tiez stalo,vyriesili sme to tak,ze mam dlhsiu matersku....

NYG, s tym obvinovanim je to pritiahnute za vlasy.... ignoruj,je to tazke,ale prosto ignoruj... uz len aby na teba nieco nenatrepali v skole 😝

mara mal znamich,co cakali. nemali auto, sharovali dom, ona nerobila a prosto to brali tak,male sa narodi,dostanu council flat a benefity.... potratila... radsej zajednali termin sobasa namiesto toho aby kupili za posledne peniaze nejaku vybavicku...
ja to berim tak,ze babusko sa narodi,ak su doticni nan pripraveni a dokazu sa on postarat... ak neberiem do uvahy zdrav.problemi...
ved z vlastnej skusenosti viem,ze na babusko treba mat peniaze vopred odlozene,lebo sa nemozes spoliehat hned na benefity,ja som ich predsa dostala 6mesiacov po tom!!! prosto tam nejaky zaklad musi byt...
slovakia,voooobec som nemyslela na teba 😉 si super,ze malu zvladas sama,mas moj obdiv... myslela som to ako nezodpovedna couple

a mne je tiez zle,ked stojim v rade v shope a pride polena s 10rocnou dcerou a ona za nu pyta cigarety 🙄 prosto des.... ja som uz pocula hlod,ze preco sa anglanci nenaucia polsky 😀 som im povedala,ze nie anglanci prisli do polska, ale oni do anglie,tak by sa mali prisposobit,ak tu chcu zit.... potom nas hadzu do jedneho vreca, blba polena,co jej treba,paracetamol 😝
ja som v praci tiez zboznovala,ked prisli ku mna a bez niecoho ako,ahoj pomozes mi prosim ta,nerozumim mu. na mna vyrukuje co on gada 😝 😝 😝 mame vsetko susedov z jednej strany poliakov a z druhej anglanov,ale ti rozpravaju s takm prizvukom,ze to je hruuuuza rozumiet 😀 😀 😀 tunajsi prizvuk je akoby kvakali kacice 😀
a tiez mam rovnaku skusenost aj so slovakmi a cechmi,co tu prisli len tak bez slovicka na benefity... smutne 😝

rimmel
8. jan 2010

hat a co vsetko poberate resp o co vsetko ste si poziadali a kolko ak sa mozem spytat tvoj muz zaraba?

hathor1231
8. jan 2010

gaby, nie je. ono je to tak 0,5kg hore-dole... niki mala mat tiez skoro 4kg ale mala som vela plodovky,takze preto ten rozdiel,nam to urobilo jedno kilecko. ale tiez som porodila v 37+3,cize predtym ako babuso zacne uz len priberat... neva, vyvynuta bola,aspon som lahsie porodila 😀 vypasla som si ju vonku 😀
len nech sa nepoponahla az moc!!! davaj si na seba pozor 🙂

idem pre malu zo samotky 🙂 uz je tam 40min 😀

slovakia13
8. jan 2010

baby ja tiez este ziadne benefity,asi si este pockam,ja som mala dost vela ,tak mi to nevychadzalo 😝 ,ale teraz pri tych 123 hadam priznaju 😉
hathor
viem 😉
ja som tu uz 5 rokov a to som makala od rana do vecera,ale tiez poznam par ludi co sem prisli vyslovene koli benefitom 😢 ,presne ako hovoris
moja stale tlaci 😨 chudatko ,som zvedava ci sa jej nieco podari aj vytlacit

slovakia13
8. jan 2010

gaby
hod do pasu v kolkom si tyzdni 😉

slovakia13
8. jan 2010

inak baby vcera mi volala jedna litvinka ,ci nechcem prenajat jednu izbu a neviem co mam robit 😨
na jednej strane penieze naviac-teraz sa naozaj zidu,koli nedoplatkom na SK byte a na druhej strane sa bojim ,ze sa mi to tu znici ,vsetko mam pekne nove 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre