Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
9. jan 2010

mzuzka,mne tiez najviac chutilo o polnoci 😀 ked som bola vacsia,myslim... prosto som cely den nebola nejaka hladna a v noci to chytio,tak prosto sup do chladnicky na obed 😀 mama mi hovorila,ze ja som cez den spala a v noci buntosila ako babusko,tak si pri mne uzila 🤐 a zaspala som len ked boli zastrete purpuroe zavesy 😀 segre stacili 3 dudliky a spala... najmladsia segra prosto lahla a spala... tak si zober, jedno ti prespi den noc, dalsie den a dalsie noc 😕 busy mummy 😅

mala vie,ze v noci sa spi a prespi mi noc aj ked cez den spinkala. prosto ju nakojim (max 3x za noc-to uz pindam 😀 ) a aj ked sa este mrvi,tak sup do postielky,urobi si pohodlie a spinka sa dalej... nestava sa mi,ze by ju o 2rano chytil hrajme sa cas... ak je nekludna,tak si ju vezmem do postele a aj ked sa budi,tak prespinka bez dlhsieho bdenia az do rana... a som rada 😵

slovakia13
9. jan 2010

hathor
ja tiez nirvana ,guns....a pod 😵 skusala som aj hymnu-dochadzala fantazia 😀 🙂teraz stahujem na nete nejake pre miminka
mzuka
to mala az teraz,ale musi spinkat so mnou vo velkej posteli 😀

loki01
9. jan 2010

slovakia:tak aspon ted si odpocines 😉 , no muj maly byl taky jakysi hodny vcera. spal cely den a v noci od 0.30 az do 4.30. to se nam jeste nepovedlo. A pak nakojit a spal zas(asi 20 minut uspavani) az do 7.30. Sikulka.Jo a jde to nejak udelat abych postovne platila ja? Nechci abys za me neco doplacela

slovakia13
9. jan 2010

loki
kasli na postovne 😉

newyorkgirl
10. jan 2010

ahojte baby, ja ze idem pocitat po celom dni a tu kde nist tu nist teda 😀 som bola dnes busy, zasa do skoly veci no co mi zostava, tak ma normalne boli zadok zo sedenia a pisania by som si aj zabehat isla niekde 😀 dobru nocku 😔

mzuzka
10. jan 2010

dobre ranko a peknu nedelu. my sme vcera behali skusat a pozerat kociky, poviem vam, kocik pre dvojicky, to je fakt problem. musim kupit len za sebou, pretoze sa mi ten vedla seba nezmesti cez dvere do domu a stale ho skladat, to by bola fuska. a tie za sebou su vacsinou tak, ze to babatko , co sedi vzadu, je nacapene na tom prvom a kuka na zadnu dosku opierky kociara. plus kedze sa detuse narodia koncom februara, bude este chladno, cize potrebujem dat do neho minimalnme aspon prenosnu vanicku s fusakom, ked aj nie cely carrycot. no a nemal by byt drahy, pretoze chcem kupit i tak dva nove a tento vyuzivat iba v pripade , ze s nimi pojdem niekam sama. takze velmi narocne podmienky, na velmi uzky vyber 😀 😅

mzuzka
10. jan 2010

i ked tu nikto nie je, neda mi pochvalit sa - volala som tu do tohoto CS kostola s fararom a huraaa, pokrstit deticky hriesnici (akoze ja) nie je problem.

mona12071
10. jan 2010

zuzi-gratulujem som rada ze som ti pomohla oni su super hovorila som 🙂

mzuzka
10. jan 2010

monika fakt si nam pomohla.sme ti povdacni. nabuduci tyzden sa aj pojdeme prejst na omsu. dobre mi to padne, mam rada hlavne hudbu organu, strasne ma to ukludnuje 😅

mona12071
10. jan 2010

zuzi-no mozno sa tam niekedy stretneme akurat na buduci tyzden tam nemozeme ist ale urcite niekedy bolo by to fajn 😉

newyorkgirl
10. jan 2010

zuzi tak to je super 🙂 inak mne sa paci celkom Icandy kocik ale neviem ci maju aj vanicky videla som to s vajickami sedackami a sportove a pozdaval sa mi, ale viem ze je tazke vybrat kocik, to aj pre jedno, nie to este pre dve, ale cim vacsi vyber, tym horsie 😀

mzuzka
10. jan 2010

new ten sme boli vcera pozerat, on je super pre mimiska, ma aj vanicky, ale dam do albumu foto, ako je hrozne blizko v sportovom prevedeni.

monika, raz sa dohodneme 😉

loki01
10. jan 2010

slovakia: pisnu do ip 🙂

mzuzka
10. jan 2010

no vidim ze ste mali pekne rodinne nedele, ked sa tu toho nepopismenkalo nic 😉

dakujem za rady v IPckach

nam dnes odbudla jedna starost, kupili sme kocik. jane twin two, s vanickami Matrix, tak mozem mat krpcov pekne v perinke a v kociku. prajem pekne sny.

kvietocek7
10. jan 2010

mzuzka jeeej to je super a mas kocik na ukazku aj v albume?

slovakia ako,uz ste skusali nosit sa aj v satke?

mihouk - ja som ti minule akosi zabudla odpisat. My sme uz dlhsie neboli na vazeni sa ale ak sa podari pojdeme v utorok. Ale poviem ti ze uz na jednej ruke nehrozi udrzim tak 3-4min a som hotova. Zato vyuzivam satku je to super pomoc zataz vobec necitim a mam obidve ruky volne a urobim si aj bezne veci.Maly sa zas vytesuje ze je v pohybe a vela sleduje. Tusim je potom aj viac spokojnejsi -dokonca mi zaaaazrakom pred dvomi dnami porespal 6!!!h v kuse doteraz tomu nemozem uverit 😀 .Je straaaasny demandig boy 😝 fuuu uz casto neviem co by ho fakt zaujalo. Tak najnovsie vymyslam aku zabavku mu vytvorim ci kupim nejaku elektronicku hracku alebo hadam nejaku hojdacku.
Vas Maxik je fakt max size 😅 ti poviem ze mas co nosit ked uz tak. Ale hlavne ze su zdravucky priberaju a maju sa k svetu 🙂

mzuzka
10. jan 2010

kvietocek, uz som ho pridala do albumu 🙂

newyorkgirl
10. jan 2010

mzuzka super ste vybrali 😉 ja som az teraz pozrela fotky co tam mas, boze tie deti tvoje ako surodenci tvoji vazne 😀 skoda ze nemas tam tusim brusko v akom je teraz stadiu 😎

mzuzka
10. jan 2010

mam na FB poslednu fotku s Vianoc so svokrovcami. dnes som nemala cas,ale hadam sa v tyzdni trocha pohram s fotkami a pridam aj svistikov zo sona aj matriosku (akoze ja) tak ma nazval synak, velka tucna zenska, co ukryva male hracky v sebe 😀

newyorkgirl
11. jan 2010

ty si take extra kinderko ze? 😀

baby som sa nejako roz-ebayovala, veci pri mimiska... u jedneho sellera som nakupila asi 3 polozky a on ma miesto aby mi dal shipping discount teda, lebo veci stali strasne malo, tak mi poslal charge 13 libier postage, som zvedava ako to s nim vyriesim, co keby to chcem osobne pick up v Leicestri akoze, a prestudovala som ebay rules a nie je opravneny ma chargovat pomaly dvakrat taku sumu, tak poucenie pre ostatnych najskor sa spytajte potom nakupujte 😀 😀 😀

dadulka2000
11. jan 2010

ahojte kocky
ani ja som od 2.45 nespala,....
uz to na mna prislo. 😉 zacali mierne kontrakcie a od 4 rana to stopujem na kazdych 5 min,.... o 5.30 mi odisla zatka a uz som aj volala do nemocky, tak za 30 min vyrazame.
drzte palce,.... ozvem sa ked bude po tom
paaaaa

rimmel
11. jan 2010

jeziiiis dadulka konecne si sa dockala drzim palce!!!! 😵

mzuzka
11. jan 2010

no dadulka teraz si uz asi v nemocke ,ale drz sa. inak ja som tuto noc tiez strasne ze spala, hrozne ma bolel chrbat, zobudila som sa na kazde pohnutie a snivalo sa mi, ze sa mi narodili sviste a boli v nemocnici cely cas holi, lebo som nemala nachystanu vybavu.aj domov sme ich brali do autosedacky holich 😨 tak uz teraz vsetko nachystam, pre klud duse 😒

ja tiez dost ebay -ujem ,ale ako pises tak najskor poslem email, ci skombinuje postovne v pripade uspechu, prip.nech posle post code na pick up a ak neodpise,ani sa nezapajam. ale ja mam zatial chvalabohu len tie dobre skusenosti s ebay om.

dnes idem prvy krat predavat, mm mi kupil minuly rok na valentina listky na koncert do O2 areny na Depeche mode, a kedze David ochorel, koncert preplanovali z maja 09 na 20.february 2010. a to ja mozno prave budem rodit 😀 som zvedava, za kolko ich predame, on ich vydrazil za 190libier.

hathor1231
11. jan 2010

NYG- kolkokrat sa to ani na ebay neoplati kupovat a pockat radsej na zlavy, ja som tiez nakupila malej 6-9m a samotne veci neboli drahe,ale postovne ich tak navysilo,ze boli lacnejsie v obchode 😅
a niektori su fakt zgrlovia,poslu to v jednom packu a nevratia postovne,co usetrili ze to poslali naraz 😝 ale raz som narazila na babulu,co mi poslala 75p nazad lebo poslala vse naraz 😀 origos postovne bolo len 1.90,takze super seller 😀

bozeeee,dadulaaaa 😀 drzim palce,nech nerobi problemy ani mimi ani pocasie,manzel neodpadne a daj vediet!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 bude dalsie mimi 😵 😵 😵 😵 bude dalsie mimi 😵 😵 😵
mne zatim staci jedno 😀

zuzi,super,ten kocik 😅
videli ste tu cast ceskej vymeny manzelek,kde mala ta holka STVORCATAAAAA 🤐?

mzuzka
11. jan 2010

ja na ebay oblecko nekupujem, len ostatok, moses basket, movementy, cot mobile...... a take. je to o plovicu lacnejsie. a veci nakupujem vo vypredajoch, v asde,tescu, matalane.....
teraz na Vianocnom vypredaji somnakupila pomaly vybavu do roka 😀 a za facku.

ja som tiez rada tomu kociku, lebo ma dost daleko od seba tie vanicky a su hologizovane aj ako autosedacky, takze z toho vyberu pre dvojicky asi jedine, co mi ako tak vyhovuje.

mzuzka
11. jan 2010

teraz momentalne striehnem na ebay na niaky top changer co potrebujem na vanu do kupelky 😉

slovakia13
11. jan 2010

daddulka
drzim palce 😉 😀

hathor1231
11. jan 2010

mzuzka,to je znacka Jane?
ja mam od nich tiez tu lie flat car seat- tu vanicku. dufam,ze mate dost velke auto vzadu a tiez nervy na uchytenie autsedaciek 😝 my kvoli tomu radsej berieme inu,ta sa lahsie pripevnuje 😀
inak,nevidela si v tom shope len tu konstrukciu? na ebay som to nevidela a ta sedacka sama o sebe vazi 5kg,cize dost tazka s babusom 😝

slovakia13
11. jan 2010

mzuka
super ,ze uz mate kocik 🙂

ja tiez vela kupujem na ebay a tiez iba tie najlepsie skusenosti 🙂

ach baby zajtra ideme malu preregistrovat na register office a neviem sa rozhodnut ci necham moje priezvisko 😝
je vyhoda ked ma dieta angl.priezvisko 😕 ?netusim

hathor1231
11. jan 2010

slovakia,urcite je 😉 ak mas ale na siona tazke srdce,tak by ti to mohlo len pritazit a pripominat. on ide s tebou,nie,ved musi... tak je to len na tebe. ja som malej dala draheho priezvisko,ved svatba niekedy bude 😀

anglanci otvorili skolu oproti 😀 a to dneska napadal dalsi sneh 😀 asi pochopili,ze na tu ich negramotnost to asi nepomzoe,nechat ich zatvorene celu zimu 😀

slovakia13
11. jan 2010

aj tu boli zatvorene min tyzden 😀

musim malu zobudit a ist sa dat zaockovat na rubeolu,tak krsne spinko no co uz 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre