Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
11. jan 2010

slovakia, nie, nieje to vyhoda...teda aspon ja neviem aka vyhoda by to akoze mala byt 😕 ja byt tebou urcite mu dam svoje, nech mame rovnake 😉

mzuzka
11. jan 2010

hathor ano, je to znacka jane. tuto vanicku budeme vyuzivat ako autosedacku, len kym budu krpci v perinke, mozu pekne rovno lezkat a nemusia sa krcit vo vajickach. pretoze predpokladam, ze ked sa narodia, nebudu mat ani jeden 3kg. cize mudu hrozne malinki si myslim. tak pre istotu. potom mame druhe sedacky, PRO strata a tie su uz na normalne uchytenie ISO base.
co myslis hathor, tu podlozku ISO base, ci co som mala vidiet? neviem presne na co sa pytas.napis mi podrobne, mne treba obcas lopatou ,alebo po lopatke 😀
auto mame velke dost, toyota avensis combi, a vzadu sa daju perfektne uchytit po dlzke, nie len po sirke. moj mm ma skoro 2metre a synovi do 190 vela nechyba, tak sme kupovali auto tak, ze mm sedel na prednom sedadle a syn hned za nim a ked sa neodierali synovi kolena, auto vyhovovalo 😀

slovakia, co sa tyka priezviska, pokial nie je sanca ze budete niekedy spolu, tak mat jeho priezvisko skor pokladam za nevyhodu. my sme mali na hranici do Francuzska (ked sme isli autom domov) problem, nechceli nas pustit, lebo syn ma ine priezvisko ako ja a nemala som pri sebe ziadny doklad, ktory by dokazoval, ze je to moj syn. ale kedze uz mal 15 a prehlasil ze ho nikdo neunasa ani noc podobne, tak nas pustitli. ale tak mi stiskalo rit, ti poviem. a tiez casom, keby si sa rozhodla, ze jej chces zmenit priezvisko po tvojom pripadnom manzelovi, aby ste mali rovnake, prip aj tvoje dalsie deti, ze nech Miuska nie je ''ina'' tak by s tym mohol byt problem. takto, ked bude len tvoja, tak nech je i papierovo.

hathor1231
11. jan 2010

mzuzka,tu striebornu konstrukciu,kde to nakliknes. na ebay som akurat nasla,tak pokukam poriadne... inak,vanicka je super,pohodlna... len to upevnovani,uz ste skusali?
my sme predali bmw lebo bolo viac sportove ako rodinne a ta sedacka sa tam nevmestila a tiez kocik v kufry a nakup naraz nehroziiil 😀 tak mame omegu a to uz je vpoho 😀

hathor1231
11. jan 2010

vcera a dneska sme spapali prve lyzicky ozajstnej pure baby rice 😀

catherine2505
11. jan 2010

slovakia to stym priezviskom si fakt rozmysli.Neviem aku vyhodu by si z toho mohla mat ak spolu neplanujete zit a v buducnosti sa zobrat,mozes s tym mat v buducnosti iba opletacky.Co ak si najdes niekoho ineho a on bude chciet dat tvojmu dietatu svoje priezvisko a ty sa budes musiet tomu terajsiemu co ta nechal v stychu doprosovat!!!!! 🙂 😉 jednoznacne daj svoje 😵

wild.horses
11. jan 2010

dadulka...drzime palce, uz sa tesim, ked sa ozves 🙂

gaby0205
11. jan 2010

Dadulkaaaaa vela vela stastia, moc na teba myslime a uz s atesime na spravicky 😉

Mzuzka, no super ze ste zvladly kocik a matye vybrane. Viem si predstavyt aky to musi byt problem.

Slovakia, ja si myslim ze ak tam nie je sanca ze budes s tym priatelom tak nie je dobry napad davat Mie otcove priezvisko, myslim ze zivot budes mat lahsi ak ma tvoje priezvisko mala. Pekny den babule

mona12071
11. jan 2010

ahojte pekny dnik zelam 🙂
ja som dnes niako ako mechom prastena mala by som poupratovat a vobec sa mi nechce malinky sa dnes vobec nehybal tak mi uz nahanal strach ale ked som ho pekne poprosila tak mi skoro vyskocil z bruska 😀
ja sa strasne tesim na neho uz sa nemozeme dockat Martin dokonca cazal odskrtavat dni v kalendary no to mi teda pomohol 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ked som otehotnela tak som sa aj bala porodu ale cim je to blizsie tak na to menej myslim co by asi malo byt opacne ale hovorim si ze ked to zvladli ostatne zvladnem to aj ja len dufam ze sa teras ten cas nezastavi a pojde to rychlo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzi-ten kocik je fakt super mimousci tam budu mat aspon dost miesta 🙂
dadulka-prajem rychly porod 🙂

luciebx
11. jan 2010

ahoj holky chci se zeptat.. takovy porodny jak se vyplaci u nas asi v anglii neni ze? teda aspon sem o tom neslysela..

loki01
11. jan 2010

luciebx: je, ale musis na tom spatne. Pokud oba pracujete tak ti to nikdo neda. Je to 500 liber. Zazadej si v cechach , take si budu zadat v CR

slovakia: ja bych ji nechala Tvoje prijmeni

mzuzka: a mela jsi syna napsaneho v pase nebo mel svuj pas?

mzuzka
11. jan 2010

loki mal praveze svoj. tak prave preto a ani ma nenapadlo, ze takemu capovi mam brat zo sebou rodny list alebo nieco take, aby som dokazala, ze je moj..... plati to do 16rokov. raz dokonca ked letela segra s malym sama, tak od nej pytali povolenie otca,ale nastastie ju bol zaviest na letisku, tak prisiel hore a z parkoviska a podpisal pred nimi prehlasenie, inak boli rozhodnuti ze ju nepustia. od vtedy nosi prehlasenie zo sebou vzdy a nepytali ho este ani raz 🙂

loki01
11. jan 2010

mzuzka? povoleni otca? to jako kdyz poletim s malym sama a mam ho napsaneho v pase tak se me muzou zeptat na povoleni otca?

mzuzka
11. jan 2010

no sestre sa to raz stalo. lieta s nim uz 2 roky, velakrat sama a stalo sa to len raz. a fakt stastie, ze ju doviezol na letisko svagor , len mu zavolala a z parkoviska vybehol hore, lebo ta zenska jej rozhodne povedala, ak nema povolenie, nepusti ju. a ma ho aj v pase, a maly ma aj svoj pas.

luciebx
11. jan 2010

to jde si zadat porodny v cr i kdyz do porodu budu mit za manzela anglicana kterej podnika? no ty blaho na to vyslu mamu at se opta teda.. no mi je jasny ze tu mi nikdo nic neda ... s tim jsou cechy na tomhle lepe... tam at rodis jak rodis tak furt dostanes od statu pekny penizky

loki01
11. jan 2010

mzuzka: neuveritelne...co jsme? v Saudske Arabii? 😀
luciebx: ano, pokud mas porad trvale bydliste v cechach(nejsi odhlasena)

hathor1231
11. jan 2010

baby,konecne mam app na tu operaciu 😅 takze po siedmich mesiacoch snad bude vse ako ma byt a hlavne fungovat na co ma 😝 mam to koncom februara,som si myslela,ze sa nedockam!!! to akoze budem musiet dodrzat dlsie 'sestonedelie"? sice sest tyzdnov naviac je uz nic 😅

loki01
11. jan 2010

hathor: co je s Tebou? mas neco s delohou?

wild.horses
11. jan 2010

hathor... no to im teda trvalo! Tak nech to vsetko uz funguje na co ma 😉 😀

hathor1231
11. jan 2010

loki,ja patrim k tym stastnejsim 😀 prosto ma zasili tak na chuja,ze sa mi tam vojde max.tak prst a to rucim od bolesti 😝
wild.aj ja som rada... snad sa v nasej spalni konecne nieco poriesi... ved uz som panna 😅 len si,bohuzial,nemozem povedat,ze mozem kedykolvek 😀
povedala,ze to bude tak na 15-30min,pod celkovou anestezou a este idem na testy 21ho...
este som to neoznamila drahemu 😀 ten sa potesi 😀

wild.horses
11. jan 2010

drzim palce, ked si mi to prvy raz napisala, mala som z toho husiu kozu a stale ma drzi 😅

loki01
11. jan 2010

hathor: jezisi to jsou debilove!!!! A to jsi musela cekat tak dlouho? Jak jsi je donutila aby te presili?

hathor1231
11. jan 2010

gp mi povedal,ze sa to este hoji ale predsa ma posle ku gyn.on mi povedal,ze ma zasila natesno a treba operaciu,ze to neurobi ambulantne ale pod celkovou anestezou a na operacke 🤐
a na co sa v anglii dlho necaka 🙄 mala som z toho nervy lebo este aj toho app u gyn mi raz zrusili 😝

loki01
11. jan 2010

hathor:jezisi...takovou dobu cekat.. to je hrozne

mzuzka
11. jan 2010

fu hathor, tak to ste na tom ako my 😉 ked som to teraz citala mojmu mm, tak sa ma spytal, ze kde byvate, ze by aspon s tvojim mm skocil na pivo, ked uz postia spolu 😀 ja mam app na operaciu 3.juna. na krcok a postime uz od maja. takze ja som uz panna obrastena pavucinou 😀 😀

z_vesela
11. jan 2010

Ahojte kocky! Clovek sa sem tyzde neprihlasi a uz vasa diskusia nadobudla asi 30 stran..akurat sa vraciam z domu a tam som si napocuvala kolko vysetreni sa robi doma - teda hlavne po porode babatku -...ze tu nebalia nasiroko, tak neviem ci tu tie klbiky kotroluju, alebo budem musiet ist domov az sa mi raz narodi?zevraj na to ako stredoeuropania mame predispoziciu...

Ako je to so scanom vnutornych organov - robia to tu...viem ze je to este pre mna daleko ale rada by som sa sa ako tak informovat aby som vedel ze ci mam bookovat letenku domov ked bude mat babo 2-3 mesiace...

hathor1231..vidim ze ty si si to fakt tu uzila!...co ti v tom sandwelly narobili ze teraz musis mat dalsiu operaciu..aj si to niekam nahlasila? Mozno mas narok na odskodne ak je chyba ich!

newyorkgirl
12. jan 2010

ahojte kocky ale ste toho popisali 😀

mzuzka a vy mate ake auto ze tam chcete vozit 2 vanicky spolu? 😀 ja pokial viem ta jedna vanicka sa nezmesti ani vedla autosedacky ked su 2 deti vzadu teda taky point, neviem ci som to dobre pochopila... 😖

slovakia ja by som dala veru tiez svoje meno ale vyber je na tebe 😉

hathor no ty sa drz teda taketo opletacky a este tuna v UK no zbohom 😅

dadulka myslim na teba, uz mas isto babuliatko pri sebe, baby a kde su nejake tipy sak myslim ze sa nevedelo co to bude ci hej? tak sem sem chlapceka, nech mate parik ako my 😀

newyorkgirl
12. jan 2010

nas nursery prispevok este:
dneska sme boli v skolke a musela som byt 2,5h v triede no dalsia pani ucitelka zo mna uz mi aj povedali ze mozem tam pracovat ale Nika uz sa lepsi troska ku koncu uz bolo fajn celkom sa hrala, prva polhodka bola hrozna chcela ist domov...ked im sa tam vobec nevenuju, deti revu za maminami zavesene na takej branicke a ucitelky na to seru strasne mi ich bolo luto, vobec ich nevezmu ze by ich priviedli na ine myslienky a hrali sa s nimi nech zabudnu, teda 1-2 baby su tam ok ale tie zvysne 3-4 hruuuza... a som prekvapena aky system tam funguje ze maju poradovnik na prebalovanie hej a deti co su bez plienok teda musia na wc asi sami nevidela som nikoho im pomahat takisto umyt a utriet ruky, usoplene nosteky to ani nevravim ze ich netankuje, dieta 2-3 rocne si samo musi dojst pre kapesnik a utriet sa pricom ani nechape ze mu cosi z toho nosa ide hej... dalsia bohova vec je jedenie, dieta si vezme tanierik a dostane aj poharik plastovy, nikolka si nalozila 1 platok jablka a asi 5 chrumiek, na tom mala akoze vydrzat 3 hodiny lebo ucitelka jej povedala ked si sla zobrat este, ze treba nechat druhym detom, to ma skoro svihlo hej... a taktiez dostanu dzbaniky s vodou a mliekom z chladnicky a SAMI si maju naliat do tych poharikov no des teda, ved to ani dvihnut nevedia... jaj som sa rozpisala co? ja by som ich tam lidicky dala hned do laty uvidim tento tyzden ako to pojde, ale mam chut ich tam poslat s prepacenim vsetkych do prdele 😅

hathor1231
12. jan 2010

NYG, to je krasa v tych nursery 😅 rodicov trepu pred sud za vychovnu,ze ich tyraju a to co robia v nursery je este horsie! zvedava,co by urobili,keby ten dzbanik rozliali 😝 a ked sa baby pokaka,tak mu pevedie,ze pockaj,nie si narade 😕 😅 alebo sa prebal sam 😝
ani nevim,co ma tam sokuje nejviac 😝 😅 ale vse...
mne mara zatrepol,aby sme malu dali na 8h do nursery a ja mozem naplno ficat v praci,som ho poslala do pr....e 😝 malu do nursery na par hodin len ak si bude uz vediet sama povedat,ukazat (podla toho,co pises,je to aj tak nic platne...).neskusala si inu nursery? ci tam maju lepsi pristup?

a to zasivanie,rozsivanie a zasivanie po porode a o par mesiacov neskor 😝 ja som docela napalena na tu zensku,co ma zasivala... vas zasivala midwife? lebo ona zahlasila,ze ide pre chirurga a potom sa vratila,ze ten je busy a zasije ma ona 🙄 ja som asi dobracisko,se...u ma vsetci dokrorski chuji ale ani jednemu nechcem robit problemy 😀 nevim,na co by som sa akoze mala stazovat,zavolat do pals a povedat,zle ma zasili a nemozem si pich...t? 😅 isto sa ohradia,ze na to je 8w check a pod 😝 doki mi povedal,ze sa to hoji,takze ani on nemal sajny,ze je to natesno...

inak,uz sme sa s marom smiali,ze ich udame lebo nam odopieraju najzakladnejsi ludsky pud 😀
mzuzka,tak to mate krasa 😀 do operacie to bude 13mesiacov+6t= 14m 2t 😅 a to som v najlepsich rokoch,kedy by som ani ine robit nemala,a ja takto rok strateny 😅 😝

z vesela,kam teda ides rodit? do toho b`ham WH? isto nie do sandwellu 😉

slovakia13
12. jan 2010

z vesela
ja som si poziadala o scan s tym ,ze ako dieta som mala problemy a bezproblemov malu objednali na scan 🙂
hathor
ale ake to bude super potom 😉 😉 😉
mne tu stale nutia tu anti do ramena,co pri mojom celibate myslim vobec nepotrebujem 😉 😀

vcera som sa bola dat zaockovat na rubeolu a samo mala bola so mnou.podmienky des ,nebolo kde odlozit veci ,kocik musel zostat na recepcii,milion chorych ludi a do toho ja s malou ☹ dufam ,ze mala nic nechytila....a samo to ich povestne:aby som malu polozila na zem 😖 co som odmietla-zem studena a hlavne spinava 🙄 tak ma ockovala ,ze mala zavesena na mne v jednej ruke som zachranovala dudel ,v druhej tasku a do toho som musela vyzliect rameno 😖 jak v stredoveku .to je vyspela UK!!!!!!!!!!!! nemaju ani ne nejaku hlupu podlozku pre babetka 😠

slovakia13
12. jan 2010

a to 21. ideme na prve ockovanie s malou ,tak som zvedava s cim prekvapia 😒

mzuka
ty ides na operaciu krcka tu?
mne to tu iba sleduju....teraz 3mesiace po porode idem na dalsiu colposkopiu,tak sa modlim aby tam ziadna rakovina nebola 😒 mne povedali ,ze operacia az ked tam budu rakovinove bunky 🙄 a to uz mam cervikal 3B,ale ze niekedy sa to zvykne aj porodom upravit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre