Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
12. jan 2010

inak,som rozmyslal,ze na toto je lepsie mat travel ako vanicku. z travelu mozes vziat autosedacku a kocik im tom nechat,babo ani nevytahovat... nastastie mam chuja v bezbarierovej budove a s vytahmi. preto odtial nejdem prec 😀

a ta antika do ramena,mne najprv dali tie hormony v tabletke aby som na 3m skusila a ak budu sedet,tak mi daju teliesko. lebo ak ti hormony nesedia,tak ti ho vyberu az po 6m najskor.
nezacala som ich brat leo posledne mrchy som mala take silne,ze som skoro vykrvacala 😝 a to teliesko zosilnuje krvacanie,tak si dam inu,rodsej.... asi injekciu 😕

scan sme dostali az teraz,6m, lebo jej vkuse pukaju klby...

slovakia, co ak som to uz zabudla 😀 aspon mam skusku pre maru,ci vydrzi 😀

mzuzka
12. jan 2010

baby, prosim vas, chcem sa opytat. bola som na wc a mam hnedu krv. ale neodtiekla voda a kontrakcie nie su vobec pravidelne. su vlastne 2 tyzdne rovnake. co to moze byt? ja som totiz oba razy rodila bez odtecenej vody a zatky. proste zacali kontrakcie, urobili mi hned cisarak.

slovakia13
12. jan 2010

mzuka
radsej volaj do nemocky ,alebo tam rovno chod....aspon ta skontroluju a ked to nic nebude poslu domov,ale neriskuj doma 🙂

hathor1231
12. jan 2010

mzuzka,krvneni svetla,takze nekrvacas. pravdepodobne sa ti otvaraju porodne cesty. chod sa dat skontrolovat,mas dvojicky,riziko predcastneho porodu je vacsie 😒 drzim palce 😉

hathor1231
12. jan 2010

dneska mame 6 mesiacikov. ale to leti 😅

catherine2505
12. jan 2010

mzuzka v kazdom pripade by si mala volat do nemocky alebo tam radsej ist 🙂

mona12071
12. jan 2010

ahojte
mzuzka-ja som nerodila ale co viem moze to byt hlenova zatka a ty cakas dvojicky tak radsej chod u nas je to ine ked odyde hlenova zatka je to len naznak ze sa miminko chysta kazdu chvilu na svet vraj je to vetsinou do tyzdna ked tak krv nieje cira ale je taka ako hneda alebo do ruzova je to hlenova zatka drz sa

mona12071
12. jan 2010

holky potrebujem radu ☹
ked sa malinky narodi a budeme mu vybavovat papiere ako rodny list a vsetky tieto veci obaja potrebujeme rodne listy vsak?

kvietocek7
12. jan 2010

mona -ano hlavne na ambasade su potrebne vase origos rodne listy

mona12071
12. jan 2010

kvietocek -dakujem
inak neviete mi niektora poradit zhanam nad postielku tu tic segra mi chce kupit na slovensku supravu s bardachynom ale potrebujem nad to tu tic aby som to vedela pripevnit 😒

kvietocek7
12. jan 2010

moni -inac co sa este tyka tych vybavovaciek s papiermi na web ambasady si najdes komplet podrobne co potrebujes. A co sa tyka tej zavesnej tyce -my sme to kupili spolu s koliskou, tak bud ti to nejaky sikovnik da dokopy a prisposobi podla velkosti postielky alebo to treba hladat pri cot assesoris.

loki01
12. jan 2010

mzuzka: mozna hlenova zatka, v kazdem pripade neni to svetla krev tak to je dobre, midwife mi rikala, ze hneda krev je stara. ale radsi zavolej do porodky

nevi nekdo neco o dadulce?

slovakia: a melas neco s kloubama, nebo sis to vymyslela? 😀

wild.horses
12. jan 2010

ahojte,
my ideme do nursery bud pooobede, ked sa mlady zobudi alebo zajtra. Ale len sa pohrat na hodku ci dve.
No, keby sa ku nemu a ostatnym detom spravli ako pise nyg, tak menim skolku. Nekompromisne. Aj tek je to dost na prd pocit, ked ho tam necham, tak potrebujem mat aspon aku taku ''istotu'' ze tam nebude hladny s tecucim nosom zabudnuty niekde v kute a nebodaj plakat a vystraseny!
mzuzka...dufam, ze je to ok.
pa. idem sa konecne napapat.
s.

newyorkgirl
12. jan 2010

wild tak mas pravdu aj hathor ako pise, zmenim skolku ale teraz v zime sa trepat niekde, ja s bruchom bez auta, tuto mame strasne blizko domu, tak zatial sme tu a potom uvidim, je vychvalena skolka na mojej college vraj ale je tazke sa tam dostat, kamoska tam ide teraz dat malu 12mesacnu, lebo musi ist do prace, tak sa od nej povyzvedam, ci je to tam lepsie alebo ako...

slovakia tak si ma potesila ze vas objednali na ten scan, ja budem chciet isto tiez, ale asi by som chcela ist na jesen domov a aj k nasmu dr to skontrolovat mame velmi dobreho ortopeda, predsalen budem pokojnejsia, ze klbiky budu OK
co sa tyka ockovani, tak ja som z toho taka divna, lebo minule som odmietla ockovat Nikolku, kedze ju davam ockovat doma na SK a minule mi mila sestricka do nej chcela narvat 3 injekcie ze je pozadu s vakcinami, pricom som pozerala doma nedavaju tolko davok az tak sa poradim s nasou mudr. teraz vo februari, s mimiskom to bude horsie, to budeme musiet ockovat tuna, inac tuna TBC neockuju ci co ze? to co sa u nas este v porodnici vlastne...

baby este co mate chlapcov, ja som sa zabudla spytat, v usa viem ze je strasna obriezkova mania, aj krestania a tak, proste vsetci chlapci v UK je to ako? ja len aby som ich dopredu upozornila, ze paprce laskavo prec od nasho maleho pipika potom, ale snad to nerobia automaticky tuna dufam... 😖 aspon ze uska nemusime prepichovat na nausnicky tentokrat som rada 😀

no a celkovo ako vidim tak mozme skonstatovat ze UK krajina nadherna, zdravotnictvo a skolstvo pomaly na africkej urovni 😅 ja to nechapem vazne... 😠

hathor1231
12. jan 2010

akurat levim ten ram pod vanicku a ten jeden na ebay nevie,co si pytat 😅 za pouzity len ram pod kocik chce 80libier a 13postovne 😝 ved to je prehnane... ma to tam 7dni a ani jedem bit 😅 prosto predrazene 😝 za 30min konci,tak som mu napisala,ak je ochotny zrazit cenu... viem,ze chce zarobit,ale to je az moc 😅

hathor1231
12. jan 2010

a dadulke som uz pisala na FB,mame radostnu spravu,nech ju sem zavesi ona 😀

hathor1231
12. jan 2010

jejda, to su blbosti,co som popisala 😀

takze: lovim na ebay.... a nie ram pod kocik ale ram kocika- pod vanicku,kde sa vanicka naklikne a je z toho kocik 😀

hathor1231
12. jan 2010

to je zgrlo, nikto to nekupil a on to radsej da na 30dni za tu istu cenu 😅 🙄 ved to viac zaplati na fees ebayu ako keby to dal lacnejsie 😝

rimmel
12. jan 2010

sa stavim ze je to 😀 dievca!

rimmel
12. jan 2010

nwg neboj nikto sa pipika nechyti 😀 😀

a to s tou urovnou..ja to chapem 😀 resp krajina je strasne zaludnena.....priliz...

uankab
12. jan 2010

baby, musim pochvalit nasu Magdalenku, aka bola vcera hrdinka.. boli sme na poslednom ockovani... po prvej injekcii trosku zafnukala, po druhej spustila plac ale hned prestala... no a ked dostala do druhej nozicky tretiu, tak len vygulila ocka, spustila kvilenie na 3 sekundy a usmievala sa... ja som nechapala, kedze pri dvoch predchadzajucich mi vzdy narobila cirkus (a to dostala vzdy len 2 injekcie), manzel na mna pozeral ze naco som chcela aby siel so mnou, no a sestricka skonstatovala ze to sa teda naozaj malokedy stava a deticky odchadzaju vacsinou s placom... no skratka, mala hrdinka 🙂
akurat ze vecer mala zvysenu teplotu, dnes tiez a do rana sa objavili sopliky (dostala asi odomna nadchu), tak dufam ze bude ok...
hathor, blahozelam k 6 mesiacikom 😉 ... kolko vazite a meriate?

eviska83
12. jan 2010

mzuzka- si v poriadku????
nyg- no hroza co pises o tej skolke- aj ja som menila skolku- ale cakacka do tej lepsej boli 3-6 mes.ale vyplatilo sa.my sme cakali 3m.Ani ta prva nebola taka katastrofa ,ale s tou druhou sa to nedalo porovnat.A prave dnes mi volali z playgroupu z tej dedinky kde sme sa prestahovali ze ho od pondelka beru 😎 tak sme happy- tiez vychyrena skolka- doteraz sme ho museli vozit 7mil ,tak chodil len 3x to tyzdna -teraz moze kazdy den.Skolku mame asi len 2mile 😉 A hned som podala appl.do skoly kedze v septembri zacina (skola tiez preplnena a vychyrena) tak mame teraz vacsie sance ze sa tam dostane ak chodi k nim do praygroupu.Uz len cakat do aprila 😒
Ja mam vsetky deti zaockovane na TBC -ziadala som o to- SVK sice nieje na zozname rizikovych krajin,ale ak poziadas myslim ze neodmietnu 🙂
Pipika sa nikto nechyti -tak ako pise rimmel 😉
Hathor - gratulujeme k polrociku 😵 😵 😵

slovakia13
12. jan 2010

hathor
Mia posiela velky bezuby usmev k polroku Nicole 😀 😀 😀
mzuka
dufam ,ze si ok

uankab
12. jan 2010

my sa tiez chceme teraz objednat na ockovanie TBC, je to zadarmo... mame cislo do nemocnice, kde mame zavolat a objednat sa.... a este chceme dat magdalenku zaockovat proti hepatitide, su to tri davky a jedna stoji 35 libier... ockuje sa na surgery, potrebuju mat ale povolenie doktora (o ktore vcera poziadali, GP sa k tomu musi iba vyjadrit)... a ockuje sa tak, ze zaockuju prvu davku, po mesiaci druhu a po 5 mesiacoch tretiu...

hathor1231
12. jan 2010

eerwacv cs\

to napisala mala 😀 ze dakuje 😀 😀 😀

rimmel
12. jan 2010

ja sa zase musim pochvalit, teda maleho ze uz vie povedat mama 😵

slovakia13
12. jan 2010

rimmel
mas sikovneho synatora 🙂

eviska83
12. jan 2010

rimmel- sikovnik 🙂
Inak nasho Andreja ockovali na TBC ked mal 5 mes (akosi som na to pozabudla) ale teraz som si to vyziadala este pred porodom a drobcov ockovali na 3 den.

z_vesela
12. jan 2010

Hathorn: Ano, nejdem do Sandwells, ale do BWH, tak ako pises tak sand to bude ok, ale aj ked asi nezalezi na nemocnici ale na doktorvi...tak ty si mala asi peknu smolu--

no stazovala - ze si mala 'negligent care' a ze koli tomu musis mat another painful surgery, emotional stress, partnership problems...toho je teda dost...aspon by som to zahlasila...keb nevedela co robi, mala si zavolat toho surgeon aby sa na to aspon pozrel...

Kde vlastne byvas vo Sanwell?

hathor1231
12. jan 2010

vesela, vo west bromwich. este uvidim,co mi na to povedia,ked pojdem na tie testy pred operaciou,sa ho spytam ci je to jej chyba a ci ma mala pravo ona zasit... uvidim,ako ma este stihnu vytocit 😀

rimm,sikovny ale taky krasny odkaz ako moja mala isto nevie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre