Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
13. jan 2010

Caute kocky,
dadulka jeeeej aka som jalous ze si mala taky rychly porod 😉 moc gratulujeme a vytame malinu na svete.
Tak wild , ja a mzuzka sme iba tehu? tak snad aj nam sa podary mat bezproblemovy porod. Baby ja uz sa citim ako keby som mala rodit teraz..niekedy mi tak cudne brucho tvrdne a to som len v 33tt a uz sa neviem dockat kedy to budem mat over.

Babule pekny den vam prajem.

newyorkgirl
13. jan 2010

rimmel tak ja sa teraz odklonim od vacsiny 😀 ja by som si radsej nasla niekoho spolahliveho, ako childminder a davala dieta tam, vidim, co robia v skolkach so starsimi detmi, dat tam 1,5 rocne a ako vravis nikto o neho nezakopne si neviem predstavit, nemyslim ze skolka da cosi extra 1,5 rocnemu dietatu, radsej nech ma pocit ze je safe a niekto sa o neho stara a zaujima akoby tam tie pipiny na nich kaslali, bola som pozriet aj v nursery triede s takymi detickami a prechadzala ma hruza no, ine je viete, ked tam pride rodic, to pani ucitelky sa zacnu starat ako najlepsie vedia a ine je co sa deje za zavretymi dverami, ked tam nie ste... ja to teraz vidim, ake to bolo na induction ked tam boli vsetci rodicia a ake je to teraz ked uz tam tyzden chodim den co den a som tam jediny rodic, to uz si tak zalezat nedaju 😔
rimmel a nemas nejaku kamosku? ja rozmyslam ze by som kamoske postrazila ej malu, ma rocik a tiez ju chce supnut do nursery, lebo nema na vyber, ale neviem ci do maja by jej to pomohlo, ale pride mi to luto, ked viem ako tam s takymi detmi zaobchadzaju ☹

slovakia13
13. jan 2010

ahoj
my sme sa akurat vratili z pohotovosti
mala ako rano tlacila ,tak namiesto hovienka vytlacila kusok crievka,strasne som sa vyplasila volala hnedGP tam ,ze robia iba pohotovost(napadlo v noci vela snehu a komplet vsetko zatvorene)tak utekala na pohotovost do nemocky a nakoniec to bol zbytok pupocnej snury 🙄 ,nastastie,ja uz v hlave strane scenare.hernia je v norme,ale sa ma sledovat.nieco jej s tym robili a o 2tyzdne kontrola

pepp
ty si tu uz poriadne dlho nebola 🙂

gratulujem daddulke

viete nieco o mzuke?

slovakia13
13. jan 2010

mzuzke,sorry

slovakia13
13. jan 2010

to akoze crievko vytlacila z pupku 😉 ,pisem ako tatar

rimmel
13. jan 2010

nyg..presne viem o com hovoris, ved ja som robila v par nursery a oni normalne hadzali detom jedlo na tanier, vobec sa mi nejak nevenovali, male sa hrali sami..atd..uplne otrasne to bolo, jedine co dufam ze fakt tato oblast co sa mame stahovat je draha tak ta kvalita by mala byt insia no ako to zistim? ked ako hvoris, ked tam pridem sa pozriet na cely den, budu sa chovat aj tak inak....hmmmm....len nursery mi by skola aj pomohla financovat, len neviem ci kebyze mam dakoho na doma, ci by aj to..kamosku nemam ☹
neviem co robit, muz ma v praci malu nursery a vidi z okna k nim a ze velim dobre, stale sa im venuju, starsie pani..no decka sa tam dost menia..dosta casto ...je to skor pre deti rodicov co tam chodia na kurzy...ale ze inak velmi dobre su a pani maju matta radi..tak neviem....ale to by ho musel brat do roboty ..a ja skolu uplne inde..nurserypri dome a skole by bola viac pohodlnejsia a maly by tam bol menej casu ako ked sa bude mmusiet zo skolytrepat k muzovi do prace pre malho atd.. 😖

rimmel
13. jan 2010

nyg a to aj..ze ak niekto bude ho doma strazit tiez nevies ci sa na neho nevysere..pokial to ale nenikamoska, to je ine

rimmel
13. jan 2010

nyg uz to mam! budem tam s malym chodit aj dva tyzdne,,,,vies, najrp ako hovoris sa budu snazit no ci im to dva tyzdne vydrzi sa uvidi 😝 😀 a ak ano, mam vyhrane!! 😵 hadam...

wild.horses
13. jan 2010

no ja som dnes komplet KO, ani nemam energiu to tu citat. Mlady vyvadzal v noci, chcel len cucu 😝 Idem aspon este trocha porobit na stranke a potom maleho snad prevezme jeho otecko 😅
my ideme zajtra snad uz naozaj do tej skolky, akosi to uspesne odkladam.
a ozaj,,, ekzem je prec, klop klop uz viac nez mesiac aj nieco 😀 😀

uankab
13. jan 2010

ahojte, nam tiez napadol sneh, postar a smetiari vobec nechodia... 😠 ... najviac nas stve, ze sme objednali darceky, ktore este neprisli a buduci tyzden ideme domov... a vobec to nevidim ruzovo, ze by to prislo.. u vas postari chodia????
Magdalenke sa spustila strasna nadcha po tom ockovani, uz 2 den mame zvysenu teplotu a sopliky, odsavame kazdu chvilku... dufam ze bude ok ked pojdeme a nebude mat problem s uskami, lebo inak domov neletime...
dadulka, super, gratulujem k malej princeznicke 😵

uankab
13. jan 2010

wild, super ze mate ekzemik prec... nam sa zasa zhorsil... 😖 ... co si nan davala?
pridala som nove fotecky 😉

rimmel
13. jan 2010

uankab u nas posta chodi, no smetiari nie. 😒

z_vesela
13. jan 2010

Gratulujem Dadulke- dobre sa to pocuva - tak ked aj taketo porody byvaju uz nemam taku vyplasenku..Hoci u mna je to zo vsetkych tehu girls so asi naozaj najvacsi zelenac 😉.

peppapig: no ano, vsak to tu v tychto krajoch tak byva, ked sa nestazujes nic nedostanes...akosi som sa uz pri mojom dlhom pobyte vonku na to vycivcila - som professinal complainer 😀 .

gaby : aj ja som tehu..hoci som len novacik 🙂 - pozajtra idem na prvy scan tak sa uz moc tesime!

loki01
13. jan 2010

ahoj baby tak ted mi poslali dalsi papiry od child benefits. to jako mysli vazne ze si mam pamatovat kdy jsem kdy byla na dovolene? jako poslednich 6 let? jsou oni normalni? co jste tam psali vy?

wild.horses
13. jan 2010

uankab... nebola nahodou trochu prechladnuta aj pred ockovanim? ak to bola ta tretia davka, tak to moze byt aj z toho. Tie vakciny zrejme trochu oslabili aj imunitu. Zelam skore vyliecenie. Idete na slovensko? Aj my. buducu sobotu z Bhm. Tento raz som si radsej zaplatila priority boarding, lebo idem sama a minule to bolo hrozne. Len som ho denne aj 3 razy riadne mazala. Ono to malo suvis aj so zubkami. Teraz mu ide piaty, no zatial je ticho.
dadulka.. pekne sa to citalo. Gratulujeme.
loki... ja som tam nepisala ziadnu dofcu a hotovo, tiez sa mi to zdalo dost pritiahnute za vlasy.
Chlebik sa mi dnes akosi podaril aj nepodaril. Kvasnice sa riadne nezaktivovali, potvory 😅 . No neva, aj tak ho zezeriem 😅 😅
tak idem ja opat popracovat trolinku.

loki01
13. jan 2010

dadulka: Strasne moc GRATULUJU!!
hathor: ja bych je soudila, myslim ze odskodneni dostanes..priznali chybu tim, ze ti to jdou predelat ne?
wild horses: jsou to mentalove🙂

hathor1231
13. jan 2010

loki, uz som si poslala comp.formu cel pals...

kurna, mala je neskutocna,mam pocit,ze mam doma zase to urevane protivne docko 😝 😝 😝

wild, next step- sweet zemiak a mrkvicka? kasicku mame zasebou len neviem,kolko jej mozem dat? chcem skusit zeleninku.

a este raz,sa sprava stratila - MZUZKA su vporiadku,pisala mi. stale kinderko

minius
13. jan 2010

Dadulka aj ja sa pripajam k gratulaciam, nech ste obe nadalej zdravucke a nech vam vsetko ide aj nadalej tak lahucko ako ten porod (aj ja chem 🙂 )

Z_Vesela tak si to zajtra uzi na prvom scane je to krasnucke 😉 a hlavne vela vela pi aby bolo malicke pekne vidiet 😀

loki01
13. jan 2010

hathor: tak to je dobre ze je mzuzka ok aspon nejake dobre zpravy 🙂

slovakia: jezis boze by me odvezli kdyby malemu vylezlo neco z pupika...boze musela sis oddychnout potom

eviska83
13. jan 2010

Ahojky
Tak super ze mzuzka je v poriadku- odkaz jej prosim ze na nu myslime a nech to dotiahne co najdalej 😉
rimmel- ja sa priklanam k skolke ( ja som nemala zle skusenosti- este aby- platili sme 115£tyz a aby mu nedali najest 😠 😠
Dadulka- aj ja velmi gratulujem- skoro som na teba zabudla 😒 a som zvedava na meno 😵
Ja ako som uz spominala peciem v pekarnicke uz si bez nej zivot neviem predstavit- kazdy den cersvy ,vonavucky,chutny chlebik.Ale ja (chudnuca) si peciem tento nekvaseny a je velmi chutny .Ja to peciem z jednej davky a davam len psenicnu muku- raznu som este neobjavila -ak niektora viete kde ju najst dajte vediet.A treba to potom narezat aspon 2x=-inak praska

Recept je na 2 asi 1,4 kg pecne

Suroviny:
pšeničná celozrná múka 0,4 kg
ražná celozrná múka 0,4 kg
ovsenné vločky 0,5 kg
pšeničné otruby 2 šálky (2,5 dcl)
cmar 1 l.
šípkový, ovoc. alebo zel. čaj 1 šálka (2,5 dcl)
soľ 2 čaj. lyž
sóda bikarbóna 2 čaj. lyž.
rasca 2 čaj. lyž.
sacharín 2 tab (miesto sach. môžu byť 2 kocky cukru alebo lyž. medu)

Do väčšej nádoby dáme cmar, čaj, ovsenné vločky a otruby. Pridáme roztlčený sacharín. Zamiešame. Do druhej nádoby dáme múky, soľ, sódu (kto ma rád kyprejší chlieb môže pridať 1 prášok do pečiva.), rascu a zamiešame. Obsah prvej nádoby vlejeme do druhej a hnietime kým nám nevznikne cesto. (Pozor toto cesto je lepivé a nemalo by byť riedke, ak je, tak ste dali veľa čaju. Môžte tomu predísť ak čajom riedime husté cesto a dávame ho nakoniec.) Cesto vykydneme na pomúčený plech a umyjeme si zalepené ruky a utrieme ich. Ruky si pomúčime a cesto obalíme v múke a veľký bochník prerežeme nožom na polovicu. Z každej polky vyformujeme bochník v tvare úzkej knedle. Povrch potrieme slanou vodou a pozdĺžne narežeme nožom. 1 rez stačí.
Dáme piecť do predom vyhriatej rúry (v rúre máme kastról v vodou inak sa môže spáliť) na 220°C. Pečieme 20 min. Chlieb vyberieme a znova dobre potrieme slanou vodou. Vložíme späť a pečiememe 15 min pri 200°C. Rúru vypneme a môžme ho v nej nechať ešte 5-10 min.

Chlieb sa môže jesť teplý a krájame ho ešte pred vychladnutím. Ak je príliš horúci alebo úplne vychladnutý môže sa trochu mrviť. Krájame 1 cm krajce, z ktorých oddelíme tie čo sú určené na priamu spotrebu, ostatné dáme zamraziť.

Každý kto ho ochutnal nechce naňho nátierku ja ho však používam ako normálny chlieb. Chlieb by mal voňať trochu ako huby a chuť preba skúsiť. Určite budete príjemne prekvapený.

uankab
13. jan 2010

eviska a kde zoznes cmar do chlebika? ja mam recept na zemiakovy chlebik, zajtra ho tu supnem 😉
pridala som inak fotecky 🙂

newyorkgirl
13. jan 2010

babulky ale ste sa cinili zas poobede 🙂 tak super ze mzuzka je OK
slovakia, veru vy co mate ake scenare, este ze ste OKI 😎
wild tak idete domkov, aj mi ideme z birmu ale az 11.2. tak este si pockame, no ale sak to uleti...
tak test som zvladla, bolo to omnoho lahsie ako som dufala teda, kniha ekonomie je bububu a test ako pre 10 rocne deti, no ale sak radsej tak ako opacne 😀 teraz uz sa aj domacnosti mozem venovat ma caka zajtra obrovska kopa pradla 😅

eviska83
13. jan 2010

zuzi- davam butter milk.Inak Magdalenka je super kocica- krasnu pohladnicu ste mali na vianoce 🙂
new- super ze si to zvladla 😉

slovakia13
14. jan 2010

uankab
Magdalenka herecka 😵 a tusim maju s Miou rovnake vlaky 🙂 teraz neviem ci padaju viac mne ,alebo Mii 😀

mala sa mi vykakala po 4.dnoch a poviem ,ze hovienko uz aj paradne smrdelo 😝
baby ako jej dam dole lepku z pupka ? tak jej to vcera chudiatku dolepili.....skusala som ale strasne vrestala,asi jej to zalepili na veky 😠
vy jak vypekate aj ja chcem 🙂 len mne sa tu nikdy nic nepodarilo a to aj chut zoberie...

rimmel
14. jan 2010

eviska, ale ty nevies ako to tam je ked ich nevidis, ja som v nich pracovala..viem ako to chodi ale no budem musiet natrafit na dobru, dat si bacha..a s tym jedlom, ako, fuuj..ja mu budem varit sama a nosit to do skolky 😀

hathor1231
14. jan 2010

hallo,

dajte, rady 😀 co po kasicke? sweet pot.+carrot? alebo co? mne sa zda,ze odkedy sa malej zapacila kasa,tak vkuse pyta 🤐 vcera som jej dala 40ml MM+ 1.5 lyz. baby rice a ona to vse zmastila a este som ju aj nakojila 😅 ale ved jej mozem davat len jeden prikrm denne,nie? fakt sa strasne rozbehla a ked jej dam cici,tak si da ale aj tak este pyta 😅 a to mame nadprodukciu 😅 tak neviem,ci jej mam skusit ten zemiak a mrkvu a neskor aj baby rice? 😕 ved to uz budu dve jedla denne 😕 kolko tej baby rice ste davali krpcom?

hathor1231
14. jan 2010

slovakia,a aku lepku? normalnu naplast alebo nieco ine? mas jej to vobec dat prec? 😕 ak je to normalna naplast,tak ju okupkaj a odlupne sa to samo 😉 ked teda robi take rooodeo 😀

slovakia13
14. jan 2010

ahoj
naplast uz jej to mozem,ale je to tam take dolepene a mala reve ked jej to skusam...
tak vy uz prikrmujete 😀 😵

rimmel
14. jan 2010

hat moj je papkac, hned po tyzdni som mu zacala davat papat dvakrat 😉 sice ja som nezacala kasickami ale zeleninkou a ovocim ale to je jedno. mat.mliecko je pre nu stale to najdolezitejsie a stale by ho mala pit presne tolko co predtym nez si zacala prikrmovat 😉

a 1.5lyziky..moj spapal prvykrat 5 😀

hathor1231
14. jan 2010

rimm,ja myslim, 1,5lyzicky toho prasku a 40ml MM 😅 takze to je dost vela,zmastila vse a este som ju aj nakojila 😅 tak jej mozem dat viacej? nemyslim naraz,ale skor dva prikrmi denne? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre