Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

loki01
14. jan 2010

hathor:asi mas pravdu...kua...no vim pro priste

newyorkgirl
14. jan 2010

loki ked chces poradit s ebay pisni mi do IP ja som konecne sa uz tiez dohodla s blbym sellerom co ma nazval rude buyer ked chcem multiple items postage discount....

kocky vela ste popisali, my pre dnesok, nakupene, doskolkovane a ideme na navstevu pozriet babatko, tak vecer docitam, ked moje sidlo odpadne po narocnom dni, tatik v praci na poobednej tak sa ideme zabavit troska 😀

loki01
14. jan 2010

hathor:ale stalo me to £30 krucinal 😒

z_vesela
14. jan 2010

uankab: hned tento vikend tvoj recept vyskusam..cez tyzden som v praci tak neni cas, ale snad cez vikend; ja kupujem chlieb od polikov ale nied nad domacu kuchynu..

Hart - drzim naozaj palce..dufam ze nieco vysudis, cudovala by som sa keby sa ti to nepodarilo..je to obviuos malpractice..

uz sa tesim ked budem rozmyslat na krmenim niekho ineho ako seba ...a to mi teda fakt funguje...aby mi nebolo zle tak stale nieco do seba tlacim 😀

slovakia13
14. jan 2010

pepp
a kolko si malej davala tej vody?tiez si Miu kojila? myslim ,ze ja som to prehnala s cokoladou,tak preto chudatko nekakala

loki01
14. jan 2010

slovakia: ale neee, to by se chudak Misan nevy.... nikdy 😀 co ja te cokolady sezeru...ale pujdu na dietu tak budu muset prestat 😒

hathor1231
14. jan 2010

slovakia, daj jej tak 40ml prevarenej,vychladenej vody alebo detsky cajik...
malu tiez zapekalo z cokolady, ale nestalo sa,aby nekakala den. ona bola nervozna uz po6hodinach 😀 kakala mi do kazdej plienky 😀

vesela, uvidime. ale ked dokaze niekto vysudit za to,ze ho nikto tukol autom 5tis a nic sa mu nestalo,tak ja budem milionar 😀 😀 😀 neviem,akosi neverim tomu ich systemu. znama pozna slovenku pravnicku,tak skusim pokecat...

loki, viem 😒

newyorkgirl
14. jan 2010

loki, nemala si dat ten feedback ale nevadi...
1. si si ista ze to nefunguje? lebo ono sa s tym treba naucit robit a skusat aj 5 minut vies, trva to kym clovek zisti ako to funguje no...
2. kontaktuj sellera a napis mu co sa stalo a ak ti to nevezme, tak mozes claimovat cez ebay aj paypal ze item recieved was not as described, to sa stalo mne, ze baba kupila lampu odo mna, dala mi pozitivny feedback a potom zistila ze lampa nejde a paypal mi normalne strhol prachy a dal ich jej 😒 takze ti to vratia sa neboj
po 3tie v tescu mali fungel novu tommee tippee electric za 39.99 ja som ju kupovala pred vianocami ale este aj teraz to mali tusim...

loki01
14. jan 2010

newyorkgirl: zkousela jsem, vubec to netahne bradavku ☹ pripada mi ze tam neni zadny tah

newyorkgirl
14. jan 2010

loki kontaktuj najskor sellera, ja mam moju este v krabici tak neviem ale zapinala som ju ci ide, cosi tam ide su tam 3 stupne tahu tusim...

mzuzka
14. jan 2010

ahojte, tak ja som uz doma. dakujem vam, ze ste na mna mysleli, urcite aj tato pozitivna energia nam pomohla 😉
chlapci su uplne v poriadku, su zdravi, vcera na morfo sone ich prevetrali uplne celych aj povazili, maju krasne vahy, dnes sme este boli do 12tej na monitore, vsetko je s nimi ok. z hladiska tehu som uplne v pohode, jediny problem je moj krcok a ten bol problem uz pred tehu, akurat teraz, pod vahou zacal pracovat a preto to krvacanie. vraj to doki vidi tak na 2 tyzdne, ale dufam ze sa myli a vydrzime dlhsie. mali dostali steroidy na rast , lieky na lepsi vyvin beriem uz asi mesiac, tak to je v poriadku.

aspon som si obhliadla porodnicu, je fajn. som spokojna, uplne. ukazali mi aj izbu kde budem. budem na izbe sama, na tej co sa doplaca, ale nebudem platit, daju ma tam kvoli tomu ze to bude cisarsky a budu 2jicky, tak ze bude lepsie, ked budem sama , aby mohol byt stale niekto z rodiny so mnou. starostlivost fakt na urovni, strava tiez velmi dobra, vsetko ciste....

vidim ze tu sa vari, pecie..... ja nemam nic robit, hlavne nesmiem nic nosit, a vela lezat. tak uvidime, ako bude.

slovakia13
15. jan 2010

mzuka
ja som presne mala teke iste problemy v 28tt tiez som bola v nemocke 3dni koli krvacaniu a tiez to bol krcok 😉
tak az drobci vydrzia co najdlhsie v brusku 🙂

kvietocek7
15. jan 2010

zuzi -jaaaj to som ale rada ze ste ok 😉 ja som si aj hned myslela ze zostanes v nemocke. To ony tak s tymi izbami zvycajne mavaju,ze daju private-mne dali pri prvom baby. No ale niekedy zas velmi zalezi od nemocnici. Teraz uz len co najviac oddych v klude s nohami hore. Verim.ze vydrzite co najdlhsie! Drzte sa!
Pekny den 🙂

mona12071
15. jan 2010

ZUZI-AHOJ MYSLELA SOM NA TEBA AKONTROLOVALA CI SI SA UZ VRATILA
HLAVNE KLUD A ZIADNA NAMAHA 🙂
VSETKYM VAM PRAJEM PEKNY PIATKOVY DEN🙂))) 🙂

mona12071
15. jan 2010

a chcem sa vas este spytat tu robia na konci tehotenstva monitory asi nie vsak jedine ze by som prenasala 😒

mzuzka
15. jan 2010

ahojte, pekny piatok prajem. dnes som bola este kupit mliecko, keby nahodou bol niaky problem s kojenim, len pre istotu. boze, mala som v tom riadny gulas. ja ked som mala prvych to bol femilakt, feminar a potom sunar a dost 😀 teraz, no milion mliek, milion oznaceni..... a vsetky su najlepsie 😀 kupila som SMV myslim, a na krabici bolo napisane, ze vhodne ako prve mlieko, alebo kombinacia kojenia a mlieka. tak hadam je to dobre.

mona, ja osobne netusim ci robia monitory, takze neporadim 😒

hathor1231
15. jan 2010

hallo hallo 😀

zuziiii,vitaj spat, velryba nasa 😀 😀 😀 a co svisti na golfovem hristi? posluchaju 😀 tak pekne lezkaj,ziadne bahanie,chodienie. vyber miestnost blizko k wc aj ku chladnicke a vybav si ju pc alebo tv 😀 tak ziadna namaha,musis prekne posluchat a rodinku zapriahnut 😀
SMA som pouzivala aj ja. aj v nemocke ti ju daju. u nas mali na vyber len SMA a C&G. tiez som malu zozaciatku prikrmovala,nevedela poriadne sat...

loki, ja som mala TT odsavacku (rucnu) a posla mi po 4mesiacoch. ale pouzivala som ju aj viackrat denne. nevyvarala si ju alebo sterilizovala? lebo mne sa kvoli tomu ta guma akoby zvacsila a netesnilo to,takze to vobec nesalo... blbo to 😀 vyrabaju,ved to sterilizovat musis 😝 ta moja,ked bola pokazena mi len bradavku natahovala a takmer nic netiekol... potom mi to len zhorsilo zapal prsnika,tak som ju prestala pouzivat a teraz odstrekujem len rucne...

vcera sme kupili novy mixer. daju sa prikrmi rozmixovat aj ponornym? 😕

idem krpani urobit kasicku

mzuzka
15. jan 2010

hathor super, dakujem . 😉

sestra jedna aj druha mixovala len ponornym, je vraj lepsi ako klasicky, lebo pomixujes akekolvek mnostvo a priamo v nadobke od kial krmis, a poseka najemno. ja osobnu skusenost nemam, ponorne este neboli 😀 😀

hathor1231
15. jan 2010

mzuzka, ved prave to,ze nepomixuje napr. len 2 mrkvy 😠 skusim kupit este ten 😀

bissau
15. jan 2010

Ahojky maminky a buduce maminky 😵

som tu nebola celu vecnost mala nas teda poriadne zamestnava a v kombinacii s nasimi dvoma chalanmi je to niekedy dost huste 🙂 najma ked mala reve, drobcek (3 rocny) sustavne potrebuje na nieco odpovedat a odpoved nasleduje dalsou otazkou a najstarsi (5 a pol rocny) potrebuje pomoct stavat LEGO 🙂 najma poradit s navodom 🙂 no veselo. Rodicia mi uz odisli minuly tyzden... do kelu taky servis to bola parada taraz ma caka tvrda realita lebo aj manzel uz ide od buduceho tyzdna do prace ☹

Dadulka jeeeeeeeeeeej gratulujem k druhej dcerke. Hlavne vela vela zdravicka a vela radosti z malinkej. Ako sa Nikolke paci sestricka?? Ti nasi idu malu zozrat od samej lasky 🙂 infarktove stavy ma chytaju ked najdem v postielke futbalovu loptu alebo sa chcu podelit napriklad s hroznom. Takze striehnem v jednom kuse ked su chalani doma a do nemoty vysvetlujem co mozu a co nie.

mzuzka tak len klud aby deticky vydrzali v brusku co najdlhsie. Presne ako pise hathor co najblizsie k chladnice a WC 🙂

NYG ja som zhrozena z skolky co opisujes. Ja mam zase super skusenost ale moj syn chodi do statnej a iba na 2.5 hodiny. Anglicky hovori uz plynule a to tam chodi od oktobra. Je pravda ze mal uz dobry zaklad z domu ale na to ze sme slovaci tak musim uznat ze hovori lepsie ako jeho starsi brat po roku v skolke. Ucitelky su super. Kady dem robia s detmi super aktivity a nas maly sa tam strasne tesi.

Hathor ja som vsetky prikrmy mixovala ponornym mixerom a v pohode a to som nemala ani nejaky extra special ale jeden z tych lacnych z ASDA. Potom som si kupila na vypredaj PHILIPS je celkom ok ale zase nic vynimocne oproti ASDOVEMU 🙂

Kocky mohli by ste mi poradit tie co ste vybavovali porodne na sk. priplatok k prispevku o narodeni aku ste tam udavali adresu pobytu.....ja mam z toho tlaciva taky chaos....to musi byt aj dieta prihlasene na trvaly pobyt na sk??? lebo tam zase plynie ohlasovacia povinnost pre zdravotnu poistovnu.....a nasa mala bude mat doktora tu....no proste gulas...Potvrdil vam to GP bez problemov aj ked to bolo slovenske tlacivo???? ...Ja som tu sekciu co chcem potvrdit prelozila priamo do slovenskeho staciva a je to tam teraz dvojjazycne, tak sa modlim aby mi topotvrdil a hlavne aby za to zase nechceli 18 GBP 😠 Ak niekto ma s tymto skusenosti tak uvitam kazdu radu. A potom na sk nerobili vam problemi na socialke ked ste prekladali do toho ich uradneho tlaciva???? Lebo mne ta zenska na socialke povedala ze potrebujem mat uradne preklady...... 😖

newyorkgirl
15. jan 2010

hathor aj my sme mixovali ponornym, aj teraz som kupila ja tiez philips tuna tak budeme zas tak...

bissau tak aj nam posli taku skolku teda, my akurat obedujeme a mali by sme tam ist ale prsi a nemame auto takze gumaky, prsiplast, dazdniky a ide sa boze tak sa mi nechce ☹

aby som toho zas nemala malo, tak mi pohorel kurier na balik, surne potrebujem poslat na SK a oni potom idu az o dva tyzdne, ja musim mat furt cosi kokso 😀

mona12071
15. jan 2010

newyorkgirl -no holka teba uz lutujem ty mas stale niaky problem 😉 a nepoznas inu spolocnost co prepravuje baliky?mozno bude troska drahsia ale ked to potrebujes 🙂

uankab
15. jan 2010

ahojte, nam dnes prisli peniazky na ucet za kocikove 😉 .... bola som prekvapena ako rychlo, sestra to tam bola odniest medzi sviatkami, zobrali jej to bez problemov...
bissau, my sme to tiez mali prelozene v tom tlacive, GP nam to potvrdil bez problemov, len som jej povedala na co to je, vobec to nestudovala... jedine co sme dali sudne overit bol anglicky rodny list - prelozili sme ho my a na ambasade nam dali peciatku - overenie spravnosti prekladu - zaplatili sme za to 9 libier a bolo 😉 ... da sa to vybavit aj postou, pripadne ked budete vybavovat slovensky rodny list, tak to tam zober so sebou...
este som chcela napisat k tomu chlebiku, ked ho vyberiete z truby, tak ho prikryte utierkou, aby zmakol 😉
ja mam tiez rucnu odsavacku od Aventu, ale neodsavala som nou vela tak este funguje 😉 ... chystam sa ju pouzit hlavne na prikrmoch... hathor, to fakt sa ti pokazila lebo si ju sterilizovala??? ja tu moju mam tiez v sterilizatore, a zakazdym sa sterilizuje ked ho zapneme, ved aby som ju mala pripravenu 😅
NYG - nam posta nechodi pomaly on noveho roku... cakame zasielky, asi 10 balickov a nic !!! a to sme vsetko chceli zobrat domov, letime v utorok rano a silne pochybujem ze nieco prijde.. dnes tu postar zasa nebol, ja nechapem, ved sneh sa uz topi !!!

loki01
15. jan 2010

hathor: diky za radu, tak jsem se na to podivala (protoze jsem to sterilizovala) a neni tam zadna gumicka a v navodu rikaji, ze to takhle mame delat..tak nevim, no me ani bradavku nesaje proste nic..jen motor huci
a ty jsi teda manualku TT a spokojena jo? ja jsi asi koupim taky v mothercare

newyorkgirl: diky moc za pomoc, pockam do pondeli jestli se ozve a kdyz ne tak kontaktuju paypal

hathor1231
15. jan 2010

loki, ja som bola spokojna. akurat ma ruka bolela a pripadala som si ako blb 😀 ale ja si vzdy poviem,ze cim je to menej zlozite,tym sa tam toho pokazi menej 😀 len mi pri mojom tempe a sterilizovani,vyvarani vydrzala len tie 4mesiace ale aj tak. predsa len to bola investicia pra libier (do dvacky) a radsej to poriadne vysterilizujem (pri takom drobcovi),ako to setrit a mala by mi mala dostat tummy upset 😒 a ja som ju aj vyvarala,lebo v tych sparach bolo stale uschnute mlieko a neslo to dole ani po sterilizovani. po kazdom vyvarani uz bola ta guma taka jemnejsia a aj horsie sedela.
tak a urci by ti to mala minimalne bradavku natahovat,ak to ani to nezvladne,tak je to krap 😝 skus poriadne popozerat tie suciastky,ci to mas dobra poskladane...

dadulka2000
15. jan 2010

ahojte
peppa - to cerstve drozdie moc nema obal 😀 , lebo ja si ho pytam priamo tam v pekarni a oni mi za par centov vzdy riadny kus odvalia 🙂 🙂

Ellie je v pohode s malou - sice jej nejako nevenuje pozornost ale ani neziarli,....
jedine ked mala place - tak si zapchava uska a vravi mi ze nech jej dam prsicko aby neplakala, lebo ze ju z toho bolia uska 😀

loki, to moze byt ze ak je uz "prepouzivana" ze nesaje,... ani ta moja uz nesaje. odkoho to mas? ci si len kupila na ebay? skus skontaktovat toho predajcu, co povie. ja rucnu zatial pouzivam (ale trva to dlho a boli ma z toho zapastie 🙂 ), ale v pondelok mi kamoska prinesie jej elektricku, tak sa uz na nu tesim. 😅

rimmel
15. jan 2010

dadulka este nemate meno?! 😀 my smesitiez dali nacas..dva dni sme vyberali 😕

winfritha
15. jan 2010

ahojte baby.som tu nova,a uz dlsi cas citam vase temy.ste super ze tak pomahate.ja som v anglicku v dorset mesto dorchester.je z vas niektora v tomto meste alebo blyzko?som v desiatom tyzdni a nepoznam tu nikoho s kym by som sa mohla porozpravat.vdaka. 🙂 😉

newyorkgirl
15. jan 2010

loki aj ja som mala pri nike rucnu aventku a vydrzala teda pol roka, len som tam menila take kruzky vnutri silikonove, teraz som si kupila tu tommee tippee elektricku, lebo fakt bola za super cenu z 80 na 40 a menej roboty, pracuje samo 😀 ja by som uz rucnu nechcela, je to makacka, zalezi ako to chces casto pouzivat, ale ti vravim kuki to tesco tam maju do 20cky aj tu rucnu a keby cosi mozes isto vratit... take citlive veci preto nekupujem na nete, lepsie je to vyreklamovat v obchode potom...

newyorkgirl
15. jan 2010

inak dadulka pozeram do pasu, vy stale nemate meno, ci uz ste cosi vymysleli? 🙂 mne to pride take vtipne promin, este som nepocula ze by sa niekomu narodilo babo a nemalo par dni meno, to vidim prvykrat, my nachystame radsej aj chlapcenske, aj dievcenske, pre istotu 😎

baby my asi definitivo koncime s tou nasou skolkou, ako Nika by si aj zvykla mozno, ale ja nie 😀 necitim sa comfortable ju tam nechat... dneska si deticky sami otvorili a vybehli von, ucky si to vsimli tak po 3 minutach ked sa zacali dohadovat ze kto tam s nimi je, potom decka cele zablatenejak hovado aj nikolu zaprskali, niektore tak skakali po blate ze ho mali vsade proste, aj v gumakoch hadam aj v spodnom pradle a vsetkym to prislo velice vtipne, to by mi este tak nevadilo, ale ked zasa prisiel cas jedenia a oni prestru pidi stolik pre 5 deti pricom papat chce vsetkych 20 ale ostatne musia cakat to mi pride sakra sproste teda a nehovorim o tom ze zas vyziva 1 rice cake a 3 kolieska bananu, 3 decka tam pistali ze su hladne... a zaklincovanie bolo ked nevedeli najst 2 chlapcov, ti sa mlatili na zachode, jeden druheho skrtil a chcel ho strcit do wcka ci co, 2/3 rocne deti, chapete? ach mam dost, asi knihu napisem 😀 😀 😀 neviem si predstavit do prkynka ze za takuto (ne) starostlivost si niekto akoze plati este aj vole 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre