Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
18. jan 2010

a dalsia prikrmova otazka- co za masko ide prve? kuracie prsicka? a to kupujete bio alebo co?

mzuzka
18. jan 2010

slovakia, ak si dostala zlavu na council tax, vyziadaj si hned tlacivo, na housin benefit tax. je to benefit, ktory ide ruka v ruke s council taxom a z pravidla, comu uznaju benefit na council tax, tomu zvacsa uznaju aj housing benefit tax

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

eviska83
18. jan 2010

wild- som z vychodu 😀
Hathor- som rada ze si ma opravila- jasne ze SSMG je 500£- 😵
A ano ja som davala kuracie prsicka- kupovala som pre ne bio- ale posledny tyzden som dala normal- nemala som v zasobe 🙂
No a s tymi odpadkami- roky predtym im stacili podpisy 25susedov ako svedkov- som zvedava co zajtra vyhadame 😕 Dnes sme sa s MM o tom prave bavili,ze my to psych. asi nezvladneme ked sa vratime na svk 😠 Planujeme sa vratit tak aby syn isliel do 1 triedy na svk- ale ktovie 😕

mzuzka
18. jan 2010

toto je priamo citovanie zo zakona o komunalnom odpade

zakon cislo 582/2004 Z.z.

ZÁKON
z 23. septembra 2004

o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady

paragraf 82

1) Obec poplatok zníži podľa najnižšej sadzby alebo odpustí za obdobie, za ktoré poplatník obci preukáže na základe podkladov, ktoré obec určila všeobecne záväzným nariadením, 11)

a) že sa v určenom období dlhodobo zdržiava alebo zdržiaval v zahraničí,

b) svoju neprítomnosť v obci z dôvodu výkonu základnej vojenskej služby, alebo

c) zrušené od 1.12.2005.

(2) Ak v priebehu určeného obdobia zanikne poplatková povinnosť poplatníka, ktorému bol poplatok vyrubený platobným výmerom, je obec povinná vrátiť pomernú časť poplatku rozhodnutím do 30 dní odo dňa doručenia dodatočného platobného výmeru alebo odo dňa zistenia tejto skutočnosti, najneskôr však do 60 dní od skončenia obcou určeného obdobia, za ktoré bol poplatok uhradený. Obec nie je povinná vrátiť preplatok nižší ako 3 eurá.

(3) Ak poplatník zapojený do systému množstvového zberu uhradil obci vyšší poplatok, ako bol povinný uhradiť, obec vráti vzniknutý rozdiel do 60 dní od skončenia obcou určeného obdobia, za ktoré bol poplatok uhradený. Spôsob a formu vrátenia poplatku pri množstvovom zbere obec upraví vo všeobecne záväznom nariadení obce. 11)

(4) Obec môže v prípadoch ustanovených všeobecne záväzným nariadením 11) na zmiernenie alebo odstránenie tvrdosti zákona v jednotlivých prípadoch poplatok znížiť aj pod najnižšiu sadzbu podľa § 78 alebo môže poplatok odpustiť.

my osobne davame vzdy kopiu contactu na byvanie. a neplatime vobec nic.

hathor1231
18. jan 2010

mzuzka,nam sa starosta odvolala,ze on si ako samosprava udava vlastne podmienky 😝

slovakia13
18. jan 2010

mzuka
to som urobila .uz by sa mali v priebehu tyzdna ozvat 😉

slovakia13
18. jan 2010

mala uz je opat to dobre mile dievcatko 😵 nechapem co sa jej porobilo cez vikend 😨 tak este nikdy nerevala,strasne som sa o nu bala 😢
poctivo pijem harmancekovy caj 😀
smeti -otec tiez plati aj za mna,ale je to ujete 🙄

slovakia13
18. jan 2010

baby kde kupim taku hrazdicku na hracky so stipcami?kukam vsade a nikde nevidim.....

kvietocek7
18. jan 2010

slovakia -takze myslis,ze ten harmancekovy cajik trosku pomaha? prave som prisla od maleho -mal chudacik take bolesti bruska a prrrdky ach jaaaj asi preto,ze som este dnes nepila tento cajik.
Pytas sa na hrazdicku -ony su rozne zaujimave su od fisher price. Ja som to sice hrazdicku nepouzivala ale skor som si kupila tento bouncer tiez od fisher na amazone bola super cena

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Newborn-to...

super na tom je ze sa to da poskladat a ulozim ked nepotrebujem. S amazonom mam aj velmi dobru skusenost. Nie ako ten praslavny ebay delievery pisu 24 hours a trva im to od minuleho stvrtka este dnes nemame tovar
😠

kvietocek7
18. jan 2010

a tu prave pozeram aku super cenu dali este cez vikend bolo o 11lib viac

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Link-Infan...

mzuzka
18. jan 2010

hmm, ono je tam v tych smetiach moznost upravit podmienky, ale vzdy len v ramci zakona. ale ko je to na sr zvykom, kazde mesto a kazdy urad sa pasuje za zakon sam. ako aj s porodnym, prispevkami tak aj s danami......

u nas chvalabohu staci, ked mamina zanesie normalne anglicku preskenovanu,neprelozenu a emailom poslanu kopiu contractu na dom, to tam da a na rok pokoj. nic viac. nerobia ziadne caviky.

kvietocek ta hrazdicka super cena. my sme sa teraz rak vyzmykali z penazi, ze musim zo 2mesiace len slintat na veci , ktore nepotrebujem teraz ihned 😒 este mi treba 1 moses basket a 1 movement, i ked nie som si ista, ci mi budu fungovat 2 movementy naraz v jednej postielke ☹ ak nie, tak to ani nema zmysel , ale kym to nevyskusam, nebudem zas vediet, jedine ak by ste mali niekto skusenost. ale dvojky ma len eviska, tak mozno?

slovakia, mala je straaaasne zlatunka, jak babika. nezakrikni si to , mozno mala zocinu 🙂 ako casto pijes ten caj?

hathor, ja co si pamatam , tak som zacinala z hovadzim masom, ale samozrejme ze to uz je doba a vyskumy a nazory na zaklade faktov su uz ine, ale fajn ze tu uz pisete taketo veci, normalne som si zalozila zlozku, kam si vas kopirujem, nech sa potom nevypytujem na to iste. a co to uz aj segry poradia, boze som jak prvorodicka niekedy.

kvietocek7
18. jan 2010

zuzi ten cajik pijem aj ja -aj prave teraz chlipkam 😀 nech je pokojna noc, lebo inac malinky sa mi praaavidelne budi takmer kazde dve hodky 😝 fuuu makacka, ale co narobim len sa snazim vydrzat. Unava je zly pan.
Chcela som,ze pred dvomi dnami som ten tvoj jane kocik videla v akcii-teda v pohybe, boli sme v Ikei a tam ho mala mamka a tiez mala dvojicky chlapcov.Vyzera fakt super! Nie je taky natrepany-ma dost priestoru pre kazde dietatko. A inac ako sa citis? dufam,ze ziadne plane polpachy 😕

newyorkgirl
18. jan 2010

baby my tiez davame ako mzuzka doma na tie smeti kazdy rok potvrdenie od realitky ze byvame tuna proste taky papier... po anglicky, nic im neprekladam 😖

slovakia myslis play mat? lebo neviem aka to je hrazdicka so stipcami, kukni klasika ebay alebo argos a tak 😉 ja mam z ebaya fisher price rainforest kuki moj tehu album, je super prepracovana, hra aj pesnicky, ma rozne nastavenia a svetielka... mame aj lehatko, aj hrazdu, aj soother do postielky, plus na SK mame stolicku kuchynsku od nich 😀

mzuzka
19. jan 2010

kvietocek je mi fajn, zajtra idem na sono krcka do nemocky, tak uvidime..... ale hadam je to dobre. s tym kocikom o to slo ako hovoris, ze byvaju pre dvojicky za sebou len take narvane. a nie je tazky, to je tiez dolezite. tie vanicky same o sebe su tazke, ale ked sa zacne pouzivat na sportiak, tak o 3-4 mesiace, tak ma iba 14kg a to je na dvojickovy skvela vaha.

slovakia13
19. jan 2010

bouncer mam ,len ona tam este moc nechce byt 🙂 videla som jednej babe v meste taku hrazdicku a tu mala pripnutu na kociku ,takymi stipcami.....kukam na ebayi.....
myslim ze cajik urcite pomaha 😉 sice v noci sme trosku plakali ,ale tam uz je problem ,ze este sme nekakali.teraz pocujem podozrive zvuky z postele tak sa modlim az je to hovienko.
jem aj susne slivky,tak hadam nieco nam uz pomoze 😉
kvietocek
maly ma problem aj s hovienkom ,alebo iba prdiky nechcu ist prec?tvoj maly ma uz 5mesiacov a nestras ,ze tak dlho nas bude trapit kolika,ja uz ratam dni do 3.mesiaca.....
mzuka
neboj,ja som mala presne take iste problemy aj stale mam a malu som prenasala.
nyg
kukam vsade ,hadam nieco najdem....skoda ,ze som sa tej baby nespytala

rimmel
19. jan 2010

slovakia na bouncer mate este cas, az ked bude vediet udrzat hlavicku sama, moze v nom byt 😉

catherine2505
19. jan 2010

mzuzka e ten kociar sa stebou aj rozprava za taku cenu? 😀 😀 😀

gaby0205
19. jan 2010

Cute babule, potrebujem poradit.
V akom prasku ste prali vecicky pre novorodeniatko.Pouzili ste softener a zehlili ste vsetko? Chcem zacat prat vsetky nove vecicky co sme kupyli nasej malej, lebo si chcem zorganizovat tasku do nemocnice.Uz sa mi to blizi 😉 pekny den

kvietocek7
19. jan 2010

slovakia -spociatku ked mal tie koliky velmi vyrazne a mali sme nadprodukciu a tym aj vela predneho mliecka tak mal za den aj 4kaky plienky. Postupne ked sa to upravilo tak az doteraz problem nemame s kaky ale nemava kakacky niekedy aj 4-5dni co je vraj ok pri dojcenich detickach. On skor tie prdky a myslim,ze ked sa mi podari zjest trsoku hrasku alebo kukurice tak vtedy ho boli. A ked nekaka uz dlhsie a vidim ze sa trapi tak potom vypijem aj 2litre kamilkoveho caju a razom sa to z neho vsetko vysupne.
Tak ti potom hladas nejaku hrazdicku co sa da upevnit aj na kocik,vsak?

rimmel
19. jan 2010

gaby ja som norm. v persile a lenore 😉 ......a NEZEHLIM PREBOHA 😀 😀 😀 😀

slovakia13
19. jan 2010

gaby
fairy ziadnu avivaz a zehlim vsetko pre malu 😉
kvietocek
ved moja mala tiez aj 3-4x sa vykakala a zrazu nic.minuly tyzden kakala po 5 dnoch pomocou rurky a teraz to bude asi o tom istom 😒 skusim vypit co najviac toho caju ,nepouzijem rurku a uvidim kedy bude hovienko 😨
ked ona sa sili na kakanie a potom place ked nic....aj teraz iba prdiky.ked ja sa bojim ,ze sa vobec nevykaka
rimmel
mozno 2-3x v nom sedela po 10min,koli tej hlavicke

ideme sa dat odvazit 🙂

newyorkgirl
19. jan 2010

slovakia tak ty myslis tu toy bar na autosedacku ci kocik ci postielku viem co myslis 😉 inak s tym kakanim, ona nemusi kakat tak casto ako pise kvietocek ked je kojena, ale ide o to, ze ty vidis, ci sa trapi ci nie s kakanim no...

my sme mali mali v bounceri od prveho dna co bola doma z nemocky,mali sme ho sice aj polohovatelny, ale pacilo sa jej aj v tej strednej polohe, ona od zaciatku velmi kukala na svet, byvaju aj take opierky na tu hlavicku pre male babo...

gaby si ma predbehla, aj ja som sa chcela pytat na to pranie, doma som pouzivala lovelu aj avivaz, tuna vobec netusim... ja som zehlila, predsa len dezinfekcia, ale viem ze tuna sa na to uz tak nedba, sak kedysi sa aj plienky vyvarali aj vecicky a tak...

saza007
19. jan 2010

slovakia, myslis tuto?

http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=44

nemyslim, ze by na bouncer bola prilis mala, nas maly si ho oblubil od takych 6 tyzdnov. Jasne, ze sme ho mali nastaveny skoro vo vodorovnej pohode.

gaby - ja pouzivam persil non-bio a avivaz comfort pure (biely) Zehlim len museliny, ostatne vecicky netreba, pokial ich pri vesani pekne povystieras.

rimmel
19. jan 2010

jaaaj vy myslite daco ine co ja ja som mala na mysli bouncer ako tu hupackku co zavesite na dvere! 😀

a co sa tychto lehatok tyka, tiez by tam deticky nemali byt dlho..max 10-15min koli chrbatiku, deticky by mali byt hlavne na rovnom a to stale ak sa da 🙂 ale to viete 😀

hathor1231
19. jan 2010

sakris!!! sa mi take litanie vymazaloooo!!!

zuzi,nieco som nakukala o tom angelcare,co mam ja. su tu porovnane
http://multiples.about.com/od/twinfants/tp/baby...
ale v jedneom som nasla,ze je vhodny,ak maju babuska osobitne postielky.
ked som kukla do manualu na angelcare,tak tam je nakreslena koliska akoby rozdelena na dve casti (ta najdlhsia strana kolisky) a v kazdej bola jedna podlozka 😕 a je tam,ze kazde mimi musi mat svoju podlozku. tusim som to uz videla ze boli dve podlozky a jedne monitor a vysielacka... tukni si to na nete,alebo sa hned spytaj v predajni v mothercare alebo tak...

slovakia,vyskusaj si to v shope a ak to bude predrazene (co isto bude,ak nebude v akcii),tak to kukni na ebay. lebo ja som si tak kupila 3 a ani jeden nemozem upevnit na kocik alebo autosedacku lebo ich ma mala od ociek asi 5cm,cize na ne chuda skuli 😅 tak to najprv niekde vyskusaj,ci sa to da pripevnit a potom skus.
inak,ja som malej na kocik pripevnila aj tu rucku z bounceru 😉

gaby,pouzivam fairi non bio a avivaz comfort pure pre babuska. ta fairi mi smrdiiii 😖
a zehlim len malej veci-mna to bavi,take nadherne malicke vecicky 😀 a zehlim kvoli estetike a nie kvoli bacilom. drahy sa stazuje,preco jemu neozehlim tricko,tak mu poviem,nech si nekupuje krcive 😀
ono babuskovske su vacsinou bavlna,takze sa to krci,tak aby vyzerala tip top,tak mamik ozehli 😀 😀 😀

a k tomu masu,kupite a samozrejme nespotrebujete 500g masa,takze do mraziaku 😕 ja len,ci aj to nejako 'neposkodzuje' ved poznate tie lajstre,co vse babuso nemoze 😝

kvietocek7
19. jan 2010

gab -my sme prali klasika prasok fairy a avivaz comfort pure (biely) ako pise aj saza mne sa paci vona 🙂

prave som isla pisat ze ta hrazdicka bude z tinylove tam som kupila taky kolotocik tiez ma stipec a da sa hocikde pripevnit aj na kocik, velmi dobra vecicka aj hra aj my utoci k spanku maleho 😀 😀

s tym bouncerom som myslela ako pise aj new su polohovatelne a daju sa vyuzit aj ked su deticky starsie preto som to aj kupila.Ked tam nebude chciet Adamko sediet prehodime a je to hotove pre starsiu dcerku -to sa mi vidi very praktikus a vyuzitelne. a tento ma aj polohu do lahu a da sa fajne poskladat co je tiez velke plus. Zatial sme pouzivali car seat a to len na chvilkove sedenie pre iny pohlad.

slovakia-stale zostava naj vyhoda dojcenia lebo ked je UM tak potom je vacsia moznost zapekania a skusaju sa rozlicne umele mlieka ktore najviac vyhovuju a nezapekaju. Takze sa nemusis obavat ona nemusi mat pravidelnu stolicu co den ako dospely clovek. Mna to sprvoti znepokojovalo hlavne ked sa pucil (vtedy aj ked plackal skusala som masaz aj po bokoch bruska nielen v okoli pupceka(spominas ze mate este nejaky problem)
Inac vcera vecer som skusala este vypit (2dl vriacej vody+ lyzicka rasce) fuj ekrazit 😝 ale vyzera ze zatial ok.
Pred casom velmi zabralo pit repikovy caj ale uz nemame tak pijeme kamilky

saza007
19. jan 2010

kvietocek - tak ten mini kolotoc je dobry? som rozmyslala, ze ho kupim na autosedacku.

eviska83
19. jan 2010

zuzi- s monitorom neporadim 😒 my sme mali pri andrejovi s dvoma podlozkami ale kedze drobci boli do 3 mes. v jednej postielke tak sa nedali pouzit- ale ten monitor som kupovala straaaasne davno (este v Izraeli) ked u nas nic take este nebolo.takze nasi boli a su bez monitorov- a akosi som teraz nemala strach- pri Andrejovi by som asi ani oko nezazmurila bez monitora 😀
Ja periem vo fairy- posledny mesiac uz davam aj avivaz fairy- zehlila som asi do ich 2-3mes -teraz uz len vecicky kt.maju von a kt. sa krcia 😉
slovakia- mia je nadherne dievcatko 😵 😵 😵

eviska83
19. jan 2010

joj babenky az teraz som si vsimla ze som napisala 25susedov-- potrebovali len 2 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre