Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
21. jan 2010

boze, pre toto sa bojim , ze kde nas prestahuju, ja mam taku skvelu GP teraz, ale vyskusala som uz aj divocinu a ak nas daju niekde inde.....

a s tou otazkou, tak to zabila. kazdemu z vychodnej europy je jasne, ze preventivna statna NHS ka je tu asi na najubohejsej urovni z vyspelych krajin a ty dostanes takuto otazku? mna by asi od zlosti roztrrhlo, som dost prchka povaha.

akurat som svistom objednala do nemocky ciapky s menami, i ked to nebudu jednovajccaci, ale tak niako ich poznacime 😀 😀 dufam, ze to stihne prist, km sa narodia. teraz tie posty chodia strasne, ci london ci okolie, kazdy sa stazuje. segra isla domov, objednala pre maleho druhej segry v pondelok niake auto , zaplatila 8 libier next day delivery a v sobotu odletela bez auta, lebo este neprislo. 😀

gaby0205
21. jan 2010

dik Zuzi 😉

Baby no Mzuzka ma pravdu ozaj je to pekne ta medvedikova kombi...aj ja zhanam a bola som vo velkej azde a nemali ☹ tak este kukam..myslite ze ju budem potrebovat aj ked mala sa narodi o mesiac ked uz mozno taka zima nebude?

Slovakia no tak to by som aj ja najradsej dusila..lebo hruza....ale snad mne to HV nebud erobyt a budem chodit k GP...ale to este neviem

hathor1231
21. jan 2010

gaby,aj ja vam drzim palceky,nech je vsetko ako ma byt a este lepsie 😀
no,ja by som si asi zadovazila jednu kombinezku,nevies,ci nepojdes s mimi von vecer,tak nech mu mas co obliect 😉

kuknite; http://cgi.ebay.co.uk/FURRY-BROWN-TEDDY-BEAR-SN...

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Baby-Girl-Pink-Furry-...

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-baby-cream-furry-snow...

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Unisex-Boy-Girl-Furry...

http://cgi.ebay.co.uk/Next-warm-brown-furry-pra...

http://cgi.ebay.co.uk/BNWT-White-Hooded-Furry-S...
http://cgi.ebay.co.uk/Next-Furry-White-Snowsuit...

http://cgi.ebay.co.uk/BNWT-white-NEXT-snowsuit-...

atd 😀 http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Clothing-/1473...

v nexte ste nekukali? ja som tam tiez kupila jeden tensi outfit a ten je tiez veeelmi teplucky,co ma prekvapilo 😉

hathor1231
21. jan 2010

este ma napadlo,jeden mam cherokee znacku,ta by mala byt aj v tescu

rimmel
21. jan 2010

aj my mame kozusinkovy overal..pouzivame ho kazdy den je to super..my ho mame z next ale tusim ho tam uz nemaju 😒

hathor1231
21. jan 2010

idem malu nachystat. tak nam drzte palce,az sme tam neni zase cely den 😝 ak ma nevyavia do 5tej,tak im odtial ujdem 😝 nechce sa mi stravit zase cely den cakanim na chujov a aj tak sa od nich nic nedozvediet😝
skuala som supat malu,a nist,to bude zase nervna,ked ju zoudia a ihla 😒

slovakia13
21. jan 2010

inak tie overaliky su super teplucke,segra ich kupila za babku 😉 ,sice viac sa mi paci ten hnedy co ma segrin maly 😀 na facebooku
tieto su take poriadne chlpate ,take som tu nevidela 🙂
hat
good luck

natalia777
21. jan 2010

Ahojte baby, este mam jednu otazocku, viete mi poradit, aku dlhu ma platnost doklad o jednorazovom vycestovani??? 😕 dakujem

catherine2505
21. jan 2010

slovakia to s tym ockovanim aj mna sokovali.Na Sk ked chodila s malym na ockovanie tak mi vzdy musela prezriet lekarka a az potom ho mohla sestricka zaockovat 🙂 tu sa ma len opytali ze nemala zvysenu teplotu a bolo 😅

catherine2505
21. jan 2010

ty kokso ja pisem ako madar,snad tomu budete rozumiet 😅
to uz je zdegenerovany mozog ☹ anglina,polstina a az na koniec slivina 😵

kvietocek7
21. jan 2010

ahojte
no dnes nam vyslo slniecko super hned je lepsie a krajsie 🙂
tie kombinezky - overally pre deticky su fakt pekne ale niektroe sa strasne neprakticky obliekaju 😝 ale prave vcera som zahliadla hnedy v asde a nedavno biely v nexte takze vyber stale zostava. Nam sa osvedcil priniesli sme si v nom malinku z nemocnice -ona je novembrova.

slovakia -verim , a to vsetko je no coment!!! ja ked som bola s malym u gp ale ockovala ho nurse tak si predstavte ze ona mi este pomaly aj veci balila do tasky a komentovala,ze mumy is ready to go co som najskor nechapala ale ked mi pomaly podavala tasku tak bolo jasne ze si to obliekanie tiez mam dokoncit na chodbe. Ale nepodarilo sa jej to -jednoducho som si maleho doobliekala tak ako som ho priniesla a bolo. Niekedy si myslim pri takych arogantoch -AKY POZICAJ TAKY VRAT-

mzuzi-kde si objednavala ciapocky s menami?

kvietocek7
21. jan 2010

natalia -doklad o jednorazovom vycestovani plati 3mes od datumu vydania

natalia777
21. jan 2010

kvietocek7 dakujem veeeeeeelmi pekne 😝 lebo ja som tam dnes volala na tu ambasadu a povedali mi, ze len niekolko dni 😕 tak som z toho jelen 😝 a este jedna otazocka ako postupovat ked dojdem na svk? ak ju chcem len dat zapisat do pasu mojho??? 😅 dakujem

kvietocek7
21. jan 2010

nataly-ano niekolko dni trva vystavenie ale platnost jednorazoveho 3mesiace.
A pri zapise treba priniest slovensky rodny list a tvoj pas. ak budes chciet daj robit pas aj malej tak ju tiez budu fotit 🙂

rimmel
21. jan 2010

cat no u nas zase k lekarovi pred ockovanim naozaj isiel 😉

eviska83
21. jan 2010

natalia- pri prvom synovi nam platil 14dni a teraz pri drobcoch len 6-7 dni- normalne sme to mali napisane na tom doklade- od -do.Nechapem 😕
slovakia- to je horor- u nas sa ockuje u gp- a pohodicka 🙂

slovakia13
21. jan 2010

baby my sme tiez boli u GP ale ockovali HV boli tam 3 .....moj GP je ok to iba tieto HV nemusim 😖 este som vytocena....
a este nam nepriznali tych 500 tak mozem ziadat na SK

kvietocek7
21. jan 2010

natalia -k tomu jednorazovemu vycestovaniu. Ked citam ako vydali eviske tak som tam teraz zavolala a pytam sa kolko to plati - ona ze par dni, tak sa jej pytam co to znamena par dni?? bemala v tom jasno tak ma prepojila na konzularne a chlapik mi vysvetlil> vraj jeden mesiac od datumu vydania teda ak si poziadam teraz 1.feb tak do konca mesiaca. Nam prvi krat platil 3mes ale vraj teraz uz viac ako mesiac musi schvalit nejaka zenska.
Vraj sa udava datum priblizneho vycestovania a ony to podla toho urcuju -ale ten 1mes je isty (pocas neho je potrebne vycestovat)

slovakia -uz ti prisiel papier ze ti to neuznali? lebo im to poriadne trva kym sa to vobec pohne. Mozno v tvojom pripade ho budes potrebovat ako proof ze si ziaden benefit tu v uk nedostala. My sme to nepotrebovali. Ale kedby tak by som mala ten papier co nam to neschvalili. A uz mate slovensky rodny list?

catherine2505
21. jan 2010

rim tak to mas fakt super 🙂 🙂 🙂
ja som tu pri prvom ockovani zostasla v nemom uzase kedze ziadna prehliadka atd a na otazku ci sme nahodou nemali ziadne teploty som dlhsie nic neodpovedala lebo ta nursere uz mala ihlu v ruke a Chiara uz aj v nohe tak nursery na mna ze zase dalsia POLKA co nerozumie 😅 😀 ,som skoro skolabovala 😀 😀 😀 😀
som jej to potom strucne musela vysvetlit a hlavne ze nie som ziadna polka a ze sa takto urazat nenecham 😠,potom zostala v soku ona 😝

slovakia13
21. jan 2010

kvietocek
teraz nam prisiel list. SK rodny list budem vybavovat az na SK teraz idem britsky pas ,len neviem kde zozeniem aplikacii...asi na poste 😕
catherine
mna to tiez prekvapilo .mala je trosku nachladnuta aj som ich upozornila.,ale teplotu nemala ....aj teraz vyzera v pohode .moja anglina tiez nie je gramaticky ok ,ale rozumiem aj hovorim si mysli dobre.....mna tiez poriadne vytoci ,ked ma zaraduju k poliakom

kvietocek7
21. jan 2010

slovakia -aj ked sa ti mala vidi po ockovani v pohode kludne jej mozes preventivne dat Calpol. Nam prvu vakcinu davala doktorka a povedala nech dam preventivne aj ked nieje teplota.
Prisiel list ze ti to neschvalili? Lebo ten slovensky rodny list vybavuj cim skor -teda ak chces tie peniazky- lebo ti to tiez budu robit na osobitnej matrike v Blave a uz si nas tu urcite o tom citala, ze to nie je take easy. Trva to 10tyzdnov od dodania a tiez si to musis dat poslat na adresu trvaleho bydliska inac ti to tu do Londyna cez ambasadu na tvoju tu v UK adresu pojde aj 4mes. No a asi vies ze peniazky daju na SK len do 6mes od podania ziadosti. A ta ziadost ma tiez svoje peciatky a potvrdenia od gp.

wild.horses
21. jan 2010

kvietocek... nie som si uplne ista, ale mam pocit, ze uz ked som vybavovala prispevok ja, tak stacil anglicky rodny list(ale, samo, prelozeny), ked ma slovensky, je to len bonus...

wild.horses
21. jan 2010

... kedy uz opat pojde ordinacia a panelak, viete niekto? 😉

slovakia13
21. jan 2010

na prispevok staci angl.rodny list,uz som volala 🙂 asi jej idem dat ten Calpol,budi sa kazdych 10min
ja tiez sledujem panelak 😀
wild
mala si na nom aj apostilu? ci stacil iba prelozeny?

rimmel
21. jan 2010

cat jezisi!!! 😀 😀 😀 😀 to mna sa zase vzdy slusne opytaju ze odkial som a chvalia mi anglictinu ze aka excellent 😵 sa chvaaalim coooo 😀 😀 ale aj mna by to total vytocilo kebyze ma prirovnavaju k poliakom..ani neviem preco boze znie to hrozne ze? 😅

i ked teraz si spominam,este som nebola vydata, sla som na pohovor a este som ani necekla a zenska ze ci som polka!!! hovorim co vyzeram jak polka? 😀 😀 lebo tie furt ste si vsimli nosia rifle, a botasky...vacsinou biele alebo cervene u chlapoch 😀

rimmel
21. jan 2010

som chcela este doplnit ze rifle som na sebe nemala, ani botasky 😅

hathor1231
21. jan 2010

wild, panelak na zaciatku februara 😉

takze 'poliak' ja nadavak 😀 😀 😀 nas pred prvym odkovanim skontrolovak gp ale na ostatnych uz nie.

tak som si tam zase pockala. vychytali sme maladeho dokiho,co asi ledva skoncil skolu a prvy krat bral krv 😠 vse mu islo povedla 😠 do zilky jej pichol na 8x 😠 esteze mala je hrdinka a neplacka a nemeta sa ako niektore abuska 😔

nenormalne,ako ma vzdy znici nemocka 😕 vzdy odtial po hodinach cakania pridem uplne ko 🤐

kvietocek7
21. jan 2010

wild -no ot je pre mna novinka,nevedela som.Ale aj tak treba slovensky rodny list na vybavenie pasu.

kvietocek7
21. jan 2010

ordinacia tusim 10 februar

wild.horses
21. jan 2010

ludia, keby som v mojej praci odobrala krv zvierat na osmy raz, tak ma zenu po sudoch za porusenie animal welfare len taka radost a este by som pekne aj na kobercek k sefovi musela ist!
anglicko je co sa tyka zdravotnictva strasne pozadu, ludia maju horsiu starostlivost nez tie zveriny!
nas nekontroloval dr pred ziadnym ockovanim. Ale dala mi cas odpovedat na otazku, ci je maly ok a bez soplov 😉 a aj pomohla s oblecenim 😉
To, ze sa niekto pyta, ci nie som z Polska( co sa stalo asi len 2 razy za 5 rokov) mi neva. Ved ludia su dobri aj zli ci su poliaci, slovaci, madari,... ale nas..lo by ma, keby ani nepockala, kym sa mi rozviaze jazyk a odpoviem na otazku!
J a tu zase uradujem z postele, total KO. Dnes som v noci pre zmenu budila mladeho, tolko som kaslala, kychala a tak 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre