Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

catherine2505
21. jan 2010

wild mne tiez nevadi kto odkial je,ale vytocilo ma ze ani nepockala kym sa preberiem zo soku a uz na mna vybehlas tym ZE DALSIA POLKA a ani to nemala overene 🙂 ☹ ale v poho,teraz sa uz na tom iba bavim 😝
a stym nekontrolovanim babetiek som bola preto v soku lebo mala bola tiez trosku nachladnuta,cize mala oslabenu imunitu a oni do nje vrazili este neviem kolko bacilou uplne bez problemov 😠 ,som si ista ze na SK by mi ju doki nezaockoval 😅

eviska83
21. jan 2010

No neviem u nas pri ockovani je dr. kt dieta prezrie a az potom zvyknu sestricka spolu s dr. ockovat- a pekne si pocitaju 1.2.3 - aby to pichli naraz 😉
Ja uz ale skoro nic neriesim cez GP- chodim tam len na ockovania- inak zatial vsetko sme zvladli liecit doma 😵ved naco tam pojdem -aby mi predpisal paralen???
S odobratim krvi je to katastrofa 😠 nasmu Andrejovi brali raz a samo ze nevzali- museli sme ist do nem.- este ze tu maju ten krem na znecitlivenie 😉 - ja ako stara zdravotacka ktora to nerobila uz ale x rokov by som to uz daaavno mala 😒
A inak je aj na skodu ked niekto napise exellent english- mne to nasa midwife napisala ked som cakala este Andreja a to teda moja english nebola v tom case v ziadnom pripade excellent- a v nemocke na mna vsetci zhurta akoby som bola odtial 😝
A aj mne sa asi 3x stalo ze sa pytali ci som Polka- ale je zvlastne ze sa este nikoho nepytali ci niesme Litvanci alebo Lotysi- nie?
wild- prajem skore uzdravenie
A ozaj panelak tusim od 1 alebo 2 februara 🙂 uz sa tesim....

wild.horses
21. jan 2010

eviska... dakujem.
ozaj, a ti z toho uradu so smetami vam nasili este aj nejaku inu hospodarsku kriminalitu okrem nenahlasenych deticiek 😀 to su vazne magori 😉
ludia, moj eshop je uz na 99%ready. Som taka stastna. Buduci tyzden, ked budem na slovensku do pc ani nekuknem a ak tak len niekedy vecer na 10 minut 😉 😀
aj ja sa celkom tesim na panelacku, ale sa bojim, ci to vobec budem stihat sledovat. asi zase budem popritom nieco robit, ved ako zvycajne. 😉

natalia777
21. jan 2010

kvietocek7 dakujem velmi pekne, je to velmi pekne od teba 😵 xxx

mzuzka
21. jan 2010

no super, ze sa tu panelakoviny sleduju, aj ja sa uz neviem dockat, skoncili to fakt zaujimavo.

ciapocky som objednala na ebay - do hladania som dala personalised a chlievik baby a tam vyhodilo kopec veci , ktore mozes dat s menom. od dudlikov(ale tie sa nedali dat si meno, len tie co mal on v ponuke) cez bodynka az po napisy na spz-ky, plagaty, vankuse........

inak tou litovkou som vacsinou oznacovana ja 🙂

hathor dakujem za odkaziky, tie kombinezky su fakt supis pupis.

z_vesela
21. jan 2010

No to teda to ockovanie znie teda hurza..ja som zatial mala vzdy nastastie velmo mily pristup, ale to ze nestihnete ani babo v ordinaci obliect sa netreba cudovat...Dr ma rozhodne appoitment na 10 min na pacienta, ked robia ockovania tak na to maju 5 minut..tak aby to bolo max value for money..hold kedze tu je zdravotnictvo postavene na 'masach' (ie vsetci su covered, a nezalezi na tom ci si platia poistne, alebo nie)..azylati tu pristanu a dostane taku istu starostilvost ako hocikto iny..proste nie je dost penazi..prispievatelov do systemu je len tolko a kolac sa da rozkrajat len na niekolko dielov.....ale zial nie je dost penazi pre tolko ludi..problem je v tom ze tu nemaju to dobre 'pripoistenie navyse'...lebo to private insurance je to prebhanie vo waiting list...takze tak....kebyze mozem tak to hned vymenim za taky - prispej si a podla toho dostanes..

ako ste uz tu radili --treba si tu tie prava vydupat inak nedostanes to co by si inak dostala doma..

mihouk
21. jan 2010

Ahojte dlhsie som tu nebola. Nase ockovanie je take iste, iba nurse a je to.
Slovakia, mam rovnaku skusenost s HV, su uplne mimo, dokonca som im volala minuly tyzden a nechala odkaz s cislom, no a stale cakam, ani sa neunuvaju ti zavolat spat....velmi divne

Co sa tyka Poliakov, mam celkom pozitivnu skusenost. U nas v surgery je polsky doktor a poviem vam baby, super. Bola som tam s malym, lebo stale sa mi nezdali jeho kaki a pre istotu sme to chceli preverit. Som si myslela ze ma posle prec po minute, ako blaznivu matku, ktora moc kontrolujem svoje dite, ale bola som milo prekvapena. Odmeral mu teplotu, kukol do usi, prehmatal cele brusko, kukol do ust a dokonca aj do plienky, vsetko mi pekne vysvetlil, parada. Skoro ako starostlivost na SK. Som mu hovorila ze tam budem s malym chodit, po tom co mi iny GP polozil maleho na zem, bola toto velmi prijemna zmena... No a kaki uz mame v phode, mlademu pankovi sa nepaci ked papam salam.....

newyorkgirl
21. jan 2010

ahojte babule, ste toho popisali, nestiham citat 😀 my sme dnes boli po postielku v susednom meste, je krasna taka kremova Mamas and Papas, vydrazila som ju za 40 libier a je uplne uzasna, ako NOVA, povedala ta pani ze syn spaval s nou, ze moc ju nevyuzili, no tak sa vytesujem, lebo ma aj drop side, takze uplne super, vyzera fakt skvelo... boli sme tam aj vo velkej ASDE tak som natrafila este na 6flias tommee tippee za 10 a vselijake vecicky, takze dnes to bol taky rozsup nakupny 😀

gaby0205
22. jan 2010

Caute Babule,
Hathor dik za tie linky, pokukam vsetky, ste ma prehovorili baby kupym aj ja mojej malej nejaku teplu kombi este asi bude zima ..

Scan dopadol dobre, vsetko je v poriadku. mala vazi 2.4kg, je vo velmi dobrej pozicii, organy su v poriadku a placenta s ami posunula na hor co znamena ze budem mat normal birth. 🙂 tak som rada

Kocky no ja sa uz tesim na navsetevy ockovania...to bude radostii!

Ked sa ja mam priznat tak mne by vadilo keby mi niekto povedal ze ci nie som z Polska..ja ich nemusim ale to je len moj nazor..nemam vobec dobre skusenosti s nimi! ba zle iba!
Babule moje zlate, ja vam prajem krasny vikend 😉

wild.horses
22. jan 2010

gaby...super, ze je vsetko ok.
Tie kombi su fajn, ale nas sa v nich nejako nemoze moc hybat, tak tu nasu predavam.
V noci sa opat moc nevyspal, chudacik. Spava stale so mnou-nasa postielka je tiez vlastne nedotknuta-len sa v nej hrava 😀
Idem ja balit na velky vylet. 🙂

hathor1231
22. jan 2010

hiii 😀
tak uz som nazad 😉 nastastie mi urobili aj testy na srdce,tak sa az tak nebojim. mam tocaky lebo mne anemickej zobrali 4x6ml ampulky krvy 😀 tak sa dam dokopy a ide sa upratovat 😀
mala si nestazovala,ze mami nebola doma aspon mohla cuckat z flasky 😀 hnusoba 😀
akurat sa bojim tej celkovej anest. 😕 ked som citala tie vedlajsie nasledky,tak mi bolo az do placu ☹
gaby,super 😉 tesim sa s tebou 😉 viem si predstavit,ako ti odlahlo 😔 😵

gaby0205
22. jan 2010

Kocky dakujem,
neboj hathor vsetko bude v poriadku a bude v poriadku budeme na teba mysliet 😉

gaby0205
22. jan 2010

Babay podrzte ma lebo mna asi drbne..ja som tak FURIOUS a nahnevana na moju svagrinu.

Obe sme tehu asi jeden tyzden difference...obe cakame dievcatka..svagrina netaja meno co vybrali ale ja a moj manzel sme sa rozhodli ze nechame meno nasej malej ako prekvapenie pre kazzdeho ked sa narodi..tak som nepovedali meno nikomu ani mojej mame..no lenze moj muz a jeho mamina ktoru mam rada, ma prehovorili ze to aspon poviem svagrine v tajnosti ze aby ona nevybrala tie iste mena aby nikto nebol smutny..tak na vianoce som jej povedala 4mena nad ktorymi mi rozmyslame a ona povedala jej. Nastastie nase mena ona nemala na plane a vcera mi poslala takyto email:
....
Hi honey, how did your scan go? Hopefully everything is fine. I am so tired, really counting the days to finish work now.

Also, wanted to speak to you about baby names ! We also have not decided yet, but now we’re getting a firmer idea of the ones we like. I remember that there was one that we both liked (Millie), so just wanted to remind you. Suppose will be a ‘first come first served basis’ 

Will probably see you tomorrow for dinner with the all family ? A xx

No NEBOLI BY STE SKLAMANE?

tak ja som jej odpisala: myslite ze som too Hush na nu?
Hi sweetie,

everything is fine, scan went very well. Our little one is doing well, weighting 2.4kg! She is in very good position and Dr said that labour can be any time soon!

I decided to tell you the four names we are thinking about so that you would not think about them, we thought long and hard about whether to tell you the names or not and decided we would in the hope that we would avoid this exact situation. If you really like the name Milly then go ahead is fine. To be honest choose whatever you like it’s your baby and I don’t have the right to say otherwise. I don’t really agree when you say 1st come 1st serve, I don’t remember you saying that this name was on your list as you have never mentioned it to anyone and I was the 1st saying it to you. (I remember Chloe, Francesca etc)

From now I will not consider giving our baby the name Milly anymore, even if you decide not to use it as it will always remind me of this moment.

Sorry I need to be honest about it as if the roles were reversed and you mentioned names to me in confidence I would have respected that and discounted them from my thoughts immediately.

Never mind, just please do not go for another of the other three options I told you about at Christmas it would break mine and Tom’s heart.

I’m a bit disappointed but don’t worry, whatever name you choose Im sure your little princess will be beautiful and name will be lovely.

Looking forward seeing you all today 
Gaby

SNAZIM SA BYT DIPLOMATICKA< ALE STVE MA TO JAK HOVADO LEBO JE AKO MALE DECKO!

gaby0205
22. jan 2010

no povedzte nenasralo by vas to? juj ale stale fucim od hnevu aj ked sa budem snazit byt mila na vecery s manzelovou rodinou lebo vsak jeho rodicia su strasne zlaty a velmi by im ublizilo keby sme walk out s nimi...aj tak FURIOUS! vnutri ma to doziera...ja velmi moju svagrinu nemusim 😠 ona je taka selfish!

hathor1231
22. jan 2010

goby 😒 co povedat? stava sa,ze v rodine su rovnake mena,to ta isto nestve. jej pristup je fakt...hmmm...zaujimavy 😅 to akoze teraz mysli,ze ak porodi ona skor,tak ty si budes musiet vybrat ine meno 😅 🙄 no nevim,nevim. isto by ma nas..a,ze to berie tak sebecky a aj to,ze ste sa vpodstate 'dohodli'... ale hold,zakazat jej to nemozes 😒

dik, dufam,ze mi poslete pozitivnu energiu a nech ja aj moje zuby prezijeme 😝

inak, prekvapila ma moja vaha 😲 za 51kg 🤐 ked som sa vazila naposledy tak to bolo 53 😕 moc ma to teda netesi 😝

hathor1231
22. jan 2010

gaby,a neskusala si jej to vyhovorit,ze sa jej k prizvisku nehodi (ak teda nebudu rovnake 🤐 ). alebo ze by meaning je jej krajsie a viac sa k nim hodi 😅 alebo prosto nieco ine,preco by sa jej malo zapacit to predtym 😅 alebo co jej manzel? cez neho by sa to nejako nedalo?

hathor1231
22. jan 2010

a ockovanie. ja z ordinacie nejdem von,ak mi mala na sebe nema minimalne bodiky,puncochy,nohavice a triko 😠 ciapka,topanky a kabatik uz dotuknem vonku ale ziadne take,ze pojdem s polonahym dietatom von 😝 😝 😝 ved tych par sekund ich nezaije 😝 oni sa vlecu ako slinaky,vse im dlho trva a ja ani dieta obliect 😒 to teeeda neee ee 😀 😀 😀

slovakia13
22. jan 2010

gaby
asi by ma svihlo 😅 ,ja by som to meno dala ,kasli na svgrinu 😉

baby ako sa tu vola soda bikarbona? skusim babsky recept malej na tie ustockka

saza007
22. jan 2010

bicarbonate of soda. dostat normalne v supermarkete

saza007
22. jan 2010

Gabyyy 😲 😲 to snad nie!!!!!!!!!!!!!!!!

Mna by asi urvalo, keby mi toto spravila. Dobre si jej napisala, slusne, kludne. Ale viac to uz neries, aby sa to nevygradovalo do nejakej family krizy (predsa len, tehotenske hormony na oboch stranach robia svoje) A mozno porodis prva
😅 😀 .
My sma mali podobny problem s dievcenskym menom, to ti niekedy porozpravam osobne, hehe 😀 A nakoniec sa narodil nas J., tak bolo po probleme 😅

Som rada, ze scan dopadol dobre, hlavne bud teraz v klude a nerozculuj sa nad hlupymi ludmi, ak sa da xxxx

eviska83
22. jan 2010

mzuzka- ze litvanka 😀 a ty cakas ze tvoji drobci sa budu az tak pododat? 😵 O nasich by som nepovedala ani ze su surodenci.Evicka je uplne na manzelovu stranu a Adam na moju. Minule sa smial ze mu nieje vsetko jedno ked ho bozkava - ako sa podoba na mojho brata 😀
Hathor- neboj- vsetko dobre dopadne. hmmm o takej vahe ja mozem len snivat 😝
Gaby- je super ze sa placenta umudrila- v ktorom tt vlasne si? No a co dodat k svagrinej - no comment- ale najviac sa my pacilo 1st come 1st serve- 😠 😠 no tak asi musis skor porodit 😒 ale nie- asi by som to neriesila a nerobila rozbroje v rodine 😉 A tiez si myslim ze to nebolo tvrde- take akurat 😵
slovakia- este som pocula ze je dobry aj praskovy cukor namiesto tej sody- alebo staci len vytierat plienockou namocenou v prevarenej vode 😉
wild- ako -uz lepsie?

wild.horses
22. jan 2010

gaby .... kasli na to, podobni ludia sa uz nikdy nezmenia a najhorsie je, ze si ani neuvedomuje, resp. nechcu uvedomit, co sposobuju. lebo ved oni su bez viny, vsak?

eviska... no ani nie moc lepsie, dnes sa maly zase pri mne moc nevyspal, chudak. ale je to nastastie len nadcha, bez horucky. zajtra letime a mama je tiez chora, tak som zvedava, ci protilatky, co maly dostava v mojom mlieku ucinkuju aj proti maminej chripke 😉

hathor... tu vahu zavidim aj ja. Ze 51 kg??/ haha, to som mala tak mozno rok a pol dozadu, potom som sa zmenila na svinu domacu 😎 s vahou cez 60kg!!!! 😅

saza007
22. jan 2010

wild 😀 😀 😀 no dovolte, ja mam okolo 60kg

wild.horses
22. jan 2010

sorry 😉 ja len, ze som nikdy nemala cez 60 ako teraz, som tlustoprdka jak vysita 😉 a hlavne pri mojej vyske

rimmel
22. jan 2010

gaby dobre si napisala..to je vzdy najlepsie povedat co si myslis 😉

saza007
22. jan 2010

wild - ved ja len tak zo srandy, lebo ma to rozosmialo

slovakia13
22. jan 2010

waild
ze 60 a tlstoprdka,si ma tiez pobavila 😀 u mna vsetci pod 60 su anorektici 😀 😉 ja mam 64 😀

rimmel
22. jan 2010

baby baby baby netraposte!! 😀 ja mam 73!!!!!! ale uz natom pracujem 😝 vyska 170

slovakia13
22. jan 2010

baby teraz kukam to vazne stoji apostila 68libier?! skoro ma piclo 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre