• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

13. januára 2016 
ivi zalezi aku budes mat midwife pri porode, niektore nechcu davat, ako sa vyspia,ze vraj... :grinning:
5. jún 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky, som v 14tt v uk, a bola som na nuchal scan, vyslo mi ze mam 3,5mm, preto mi povedali ze je tam moznost ze babo ma downov syndrom, zobrali mi krv a vysledky vysli 1:50, odporucili mi ist na Amniocentesis Test, kde musia odobrat vodu z bruska aby zistili viac, alebo mam cakat do 20tt, kde budem mat dalsi scan a zistia viac. nemate s tym niekto skusenost, ja neviem co mam robit?
17. jún 2008 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katarina ak je NT 3.5 treba urobit amniocentezu, v 20 tyzdni moze byt neskoro
17. jún 2008 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kati tak ako pise kamila, chod co najskor, aby si potom nebanovala a neboj to amnio moze potom ukazat ,ze to bol plany poplach :wink:
17. jún 2008 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJTE VSETCI SLOVACKY V ZAHRANICI.KONECNE SOM NABRALA ODVAHU A CHCELA BY SOM SA ZAPOJIT DO FORA.JA SOM V 16 TYZDNI A VOBEC NEMAM SKUSENOSTI S ANGLICKYMI NEMOCNICAMI....VIE MI NIEKTO NIECO POVEDAT DAKUJEM A TESIM SA :wink:
29. jún 2008 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj kamartina pod k nam do volnej diskusie pre baby z anglicka :wink:
2. júl 2008 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: Damy,zdravim vas vsetky na tomto chate,som sice chlap,ale mam odpoved na otazku porod v uk.znie to asi blaznivo,ale 27.7.2008 sa mne a mojej priatelke narodil clapcek 3,72 kg.sme stastny rodicia.a porod?Zacalo to krvacanim asi tyzden pred porodom a vyostrilo to prave v nedelu 0 3 hod rannej,prvy pokus bol o 8.30 hod,no kotrakcie boli len 20 minutove,tak nas poslali domov,avsak pocas cesty domov sa to do hodinky zmenilo na 5 minut,a doma uz len na krcove bolesti a kontrakcie 2 min.pomohla pomoc a to horuca kupel,podotykam ze plod,voda stale neodtiekla.takze som nalozil moju lasku do auta a uhanal do porodnice,mozno aj oscara by som vraj dostat to vravi moja polovicka,a v porodnici som nie ze bol ale mal asistenciu pri porode,ktory trval 40 minut.zazitok na nezaplatenie,ked chlap je pri zene ktora rodi a vlastne je pri nej.bez mojho suhlasu nebolo nic vykonane,ba ani vazenie dietata.boli zlaty.a mimochodom byvame v liverpoole.
a teraz ktora mi pomoze,potrebujem dieta zahlasit na matriku v uk,na aky urad sa mam obratit,prosim pomozte mi.Dakujem
31. júl 2008 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj brunosebastian gratulujeme ku chlapcekovi . hlavne nech ste zdravucky. no maleho musite zahlasit na matricny urad no a za toho si nespomeniem ako sa ta budova volala :sweat_smile: , jak pride priatel z prace tak sa ho opytam on isto bude vediet :grinning:
31. júl 2008 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj brunosebastian, blahozelam k syncekovi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Rodny list sa vybavuje na register office, my sme sa objednali, instrukcie nam dali v este v nemocnici a birth certificate sme dostali na pockanie, je dobre si nechat urobit viac kopii, pretoze sa vam potom zidu.
31. júl 2008 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brunosebastian, postup ako vybavovat veci, ked sa narodi dieta v UK, je v teme paragrafy pod socialny system v UK...
My sme postupovali podla toho a uz mame vsetko vybavene :wink:
Myslim, ze je to hned na prvej strane, katkavilka to tam vsetko zhrnula :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. júl 2008 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte som v 10tt a uz mesiac nepracujem lebo nedokazem dlho stat toci sa mi hlava a biva mi velmi zle...chcem sa spytat ake papiere mi treba vybavit na rizikove lebo tu v uk ta starostlivost je uboha..chcem nastupit do prace hned ako to bude mozne len momentalne som bez prijmu..a ake papiere treba na md..dakujem voprad :slight_smile:
3. sep 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Skus sa opytat v praci od kedy mozes ist na matersku dovolenku, kedze si ako rizikova. Alebo midwife (doktor)by Ti mali poradit.
8. sep 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj baby ... nahodou som to tu nasla .. teda ani nie nahodou,ale zo zufalstva.Som v UK a otehotnela som,neviete mi poradit? pracujem tu len mesiac a nemam ani NIN,plati sa u lekara za vysetrenie a potom aj porod?? dakujem :frowning2:
29. okt 2008 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vaselina, to ze nemas NIN tu dajak nehra rolu, ja som ho u lekara nikdy nedavala,a ked pracujes aspon len mesiac, tak urcite ti nejake to percento z platu ide na NI( aj ked nemas karticku NI). Myslim, ze sa nemusis obavat, ze si budes za osetrenie platit.
To je len moja skusennost a co si myslim, mozno ti dakto poradi viac, sorry., viac neviem :wink:
29. okt 2008 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem iwanka,konecne nejaka pozitivnejsia sprava,takze naberiem odvahu a pojdem k lekarovi,zistit aspon ci je vsetko v poriadku,lebo rodit by som asi chcela stejne doma na slovensku :slight_smile:
30. okt 2008 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, chcela by som poradit... co si potrebuje zena zobrat do porodnice v UK? nie pre babatko, ale pre seba... :sweat_smile: pre babatko viem :slight_smile:
31. okt 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim vsetky dievcata na tomto fore a viem, ze porod sa ma az tak priamo netyka, ale moja polovicka je v tretom tyzdni tehotenstva a este pred zistenim tehotenstva sme spolu boli prijaty na TPP v Anglicku. Teraz sme este stale na Slovensku a neviem co robit. Ci to zrusit, alebo tam vycestovat a az tam sa priznat ze je tehotna. Viete mi niektora v tomto poradit? Idealne keby prisla odpoved od nejakej v anglicku, ze ako to tam beru urady hlavne. Vycestovat by sme mali 2.1.

Velmi pekne dakujem za odpoved.
19. nov 2008 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

o par mesiacov nas ''to' caka :slight_smile: Uz sa aj tesim, ale mi bude luto, ze sa bruskove obdobie skonci. Mate dobre skusenosti s porodom a poporodnou starostlivostou?
Ja sa zatial nemozem stazovat, ale to aj preto, ze ziadne problemy sme zatial nemali :wink:
vdaka.s.
6. dec 2008 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stevenko, ked tvoja polovička príde na 1. vyšetrenie v uk, dostane knihu v ktorej budete mať všetko rozpísané. pokial si dobre pamatám, tak potrebuje odpracovať 25t pred nástupom na materskú aby dostala všetky výhody z toho vyplývajúce. a otecko 15t pred pôrodom a má nárok na paternity leave 2t od narodenia dieťaťa.

vaselina, ja si tiež myslím, že za nič platiť nebudeš. tehotné a deti do 16r majú starostlivosť komplet zdarma. aj zubára. a to do 1r dieťaťa.

maryah, pre seba len kefku, pastu, župan, papuče, noč. košelu, vložky, spodné prádlo odporučam disposal nohavičky napr. z tesca, breast pads, na pôrod energetické cukríky, mne a mužovi veľmi pomohli.
už ma nič nenapadá. ale ked si nedonesieš nič, oni ti všetko dajú :wink:

wild horses, ja som 2x rodila na sk a 1x v uk. tu som bola ooooovela spokojnejšia a mali sme aj problémy. popôrodná starostlivosť bola super. aspon u nás.
10. dec 2008 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a krem na ciciky lansinoh, teda ak si rozhodnuta kojit, je naj a nemusi sa umyvat. mne dali vzorku v nemocnici po porode. je fakt dobry
12. dec 2008 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este pre wild horses, aj ja som bola velmi spokojna, len jedna dost zavazna vec sa mi nepacila: neposlali ma v 37tt tehtenstva na vyter a ja som mala streptokoka B co je dost zavazne. Este ze som mala den pred porodom plany poplach a utekali sme do nemocnice, inak neviem ako by mi to zistovali, ci tesne pred porodom??? u nas sa to robi, mozno som sama mala o to poziadat, ale ked som hovorila midwife, ze mam vytok tak mik povedala, ze je to v tehotenstve normalne. Inak som bola so vsetkym spokojna.
12. dec 2008 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bebek, to si dobre pripomenula, veď krém mi zachránil život :grinning: ale ten môj je najlepší :stuck_out_tongue_closed_eyes: xi xi xi kamilosan a tiež sa nemusí umývať :wink:
14. dec 2008 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevies lucia, ci sa da zohnat aj na slovensku?
14. dec 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to netušim :frowning2:
16. dec 2008 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby chcela by som sa spytat ci uz niektora z vas rodila v anglicku a aj doma .Ake mate skusenosti ??Kde ste boli viac spokojne??My sa totiz chystame na navrat domou z Uk na CZ a rodit by som mala na CZ .Rodila som uz tu v UK a bola som velmi spokojna s pristupom anglickeho personalu.Je tu niekto kto ma skusenosti s porodom v oboch krajinach??Viete mi poradit ???Vopred velmi pekne dakujem.
18. dec 2008 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkaajare, ja som rodila 2x na sk a raz v uk. keď sa pýtaš na môj názor, tak jednoznačne uk :wink: moje "zážitky" si môžeš prečítať na www.dieťa.sk :slight_smile:
18. dec 2008 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj luciauk akosi to nemozem najst nemozes mi poslat podrobnejsi link na tu stranku??Dakujem
19. dec 2008 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka lucia, za tie linky.
19. dec 2008 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja sa pridam, ked som vas tu uz nasla :grinning: :grinning:
ja som rodila v uk a nemozem si vynachvalit. muz bol so mnou 30hodin v kuse, mala som len jednu midwife a on zaskakoval druhu. bolo to trosku smiesne, ale super. vlastne ma odrodil.
chcela by som este jedno dieta a mam dilemu ci rodit tu a viem co a ako,alebo ist doomov, lebo ked budem mat dve deti, uz asi potrebujem pomoc rodicov. :wink: :wink:
ale ja som rodila v uplne novuckej nemocnici, polohovatelne postele, tv nad kazdou postelou, jedlo nonstop, kava,caj, kakao, voda,cokolada uplne vsetko od vymyslu sveta, mala som aj rajsky plyn aj injekciu poti bolesti aj epi, a hodinu po porode som vyhlasila ze mozem rodit znovu. :grinning: :grinning: vsetko je tu zdarma a este som si vyziadala kopiu zdravotneho zaznamu a priebehu porodu na pamiatku. :wink: :wink: :wink:
2. jan 2009 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok