Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

catherine2505
27. jan 2010

loki skoro som tu dnes umrela ked som so precitala co sa vam prihodilo ☹ ,drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne 😉 ,tiez viem co to znamena bat sa o take male babo po operacii ☹ ,ale uz bude dobre tak sa drzkajte 🙂 🙂 🙂 🙂
slovakia ty si to s malou tiez poriadne uzivas 😝 😝,ja uz si taketo nieco neviem ani predstavit,mne je mala taka zlata akurat ju stale nosim na rukach 😝, :- ale v noci pekne spava 🙂 tak nech vam tieto koliky rychlo ubehnu 😉

gaby0205
27. jan 2010

Loki, no zlato nase tak je mi to luto ale som strasne rada ze to napokon vyriesili, tvoj drobcek je silny chlap ako hora. Tak neboj som si sita ze vsetko dobre dopadne.

No s tym private insurance, mne to plati vsetko moja firma tak neviem.

Baby ja uz s aneviem dockat mojej malej, Mzuzka myslim na teba lebo sme rovnako tehu 🙂 a neboj aj moja mala s anikedy nepohne par hodin a nebojim sa, urcite si chrapka u mna v brusku 😉 na co musis byt toho 3.6 doma? aku operaciu budes mat?

dadulka2000
27. jan 2010

ahojte
Loki, drzkaj sa, vy to urcite zvladnete..... a klobuk dole. 😉
Mzuzka, ja som bola vcera na registracii pre malu a mam 2 "full" certifikaty (za tie sa plati £3.5 za kazdy) a jeden ciastocny (ten ti staci poslat na CHB a vratia ti ho).
Jeden uplny RL poslem na appostile a potom na Slovensko. A druhy budem mat tu v UK na passport a bankove ucely pre Millie.
dnes mam zubarku s Ellie a skocime aj na nakupy spolu - nech ma pocit ze sa venujem len jej. 🙂

rimmel
27. jan 2010

dadulka daj new pics of millie 😉

mzuzka
27. jan 2010

dadulka si predstav u nas stoji jeden full certifikat 7libier 😨 aky rozdiel, ze ,raz tolko.

gaby 3.6. uz musim byt nazad tu v UK, lebo tu idem na operaciu krcka a maternice.cize preto potrebujem slovenske rodne listy co najskor, aby mi malych zapisali do pasu a mala som sa ako s nimi dostat nazad. na SR nie je problem.

kvietocek7
27. jan 2010

slovakia -super,ze ste sa nasli a to je fakt stastie natrafit na dobru HV lebo gp by len mohol hadat co take trapi malicku. Totiz my sme mali ten isty troubel ale ja som skusala rozne prikladat maleho nielen klasicka poloha ale aj futbalova,alebo si polozit na seba-ako po porode a fakt to fungovalo. Ono kam smeruje brada babatka odtial si najviac mliecka taha.

zuzi-ak budete vybavovat slovensky RL tak si na ambasade zaziadajte zaslat ho k vam domov na SK lebo inac im to trva o mesiac viac.

slovakia13
27. jan 2010

kvietocek
to iba tato jedna 🙂 ale dnes sme mali stastie aj na GP a uz budem chodit iba ku nej 😉 pupcek je stale o nicom ,tak o dalsie 2 tyzdne kontrola 😒

kvietocek7
27. jan 2010

slovakia -tak to som rada, ze slniecko and vami svieti 🙂 inac som chcela,ze to s tym vysavacom je sranda, lebo aj pracka je dobry uspavaci prostriedok 😀 ony to valaju white noise a beru to aj ako ucinok proti kolikam.Mne raz prisiel katalog a si predstav,ze tam bolo cd-cko na koliku 😀 tak som mala dost,ze aky business stalo to skoro 14lib. Skusala si nieco nacitat o tom pupceku na nete? ak je trosku hnisavy mozno by pomohol odvar z repika.

z_vesela
27. jan 2010

Loki : tiez len male povzbudenie aby ste sa drzali..taky adrenalin si neviem ani predstavit, este ze to malo vsetko taky dobry koniec..opatrujte sa !

Gaby - ako to mas s private poistenim pocas materskej - nechaju ti ten tvoj cez robotu..? este som v robote nenahlasila moje tehotenstvo tak sa nemozem este pytat ze co sa vlastne stane zo vsetkymi mojimi benefits ked budem na materskej - budem si ich musiet platit sama..?
ja sice taky VIP health insurance nemam..len zakladny (ktory asi stoji firmu tak 40 GBP na mesiac)..ale istota je istota...private treatmet je omnoho lepsi, ked uz ine nie aspon pristup je lepsi! uz som si to raz takto vyskusala..

Nechali sme si spravi ten neuchal (sorry za spelling) scan lebo nhs to nerobi, pokial nie som rizikova..a ten pristup na tej sukromnej klinike sa nedal porovnat...v nhs ked som isla na scan tak na to aby na vytlacili jednu fotku sme si museli sme ju zplatit a scan bol za 5 min hotovy..tu nam vsetko pekne vysvetili, vytlacili, namerali..no obrovsky rozdiel!

mzuzka
27. jan 2010

kvietocek vybavovat ho bude slovenska matrika, kde byvame, pojde tam svokor. to bude najrychleksi sposob. lebo ked som volala na specialnu matriku do BA tak mi tam povedala ta zenska, ze sa stava ze rozdiel medzi RL vybavovanymi v Londyne a miestnou matrikou na SR byva aj mesiec. lebo ze ambasada zasiela RL na matriku hromadne, raz za tyzden,alebo ak je tam niaka nestihacka, tak aj dlhsie. tak ze ak to potrebujem rychlo, mam si to dat cez SR.

hathor1231
27. jan 2010

mzuzka, my sme platili 7 libier za kazdy a ak to budes potrebovat neskor vystavit,tak ta to bude stat 14!!! cize double. tak je lepsie urobit aspon 3 😉

tak sme mali od 10tej sedenie s tou pravnickou, pred 30min odisla. vyzera to super. doma napise ten complaint a potom ho spolu pozrieme a doplnime. zatim sme si dali vyziadat moje zlozky aby sa naaahodou nestratili,ak by som podala complaint 😝 😀
som spokojna. velmi prijemna zenska a hlavne som jej neplatila cely cas co tu bola. ked sme skoncili pracu s complainom,tak sme este 1,5h kecali a to zaplatene nechcela. takze super. a tiez mi pomoze povybavovat vela inych veci,tak som rada,ze mi ju postavili do cesty 😵
mala unavene,spinka. mala sklenicku lebo som jej nestihla uvarit 😝

catherine2505
27. jan 2010

mzuzka prepac ale mam na teba otazocku,ako je to s council house?Postrehla som ze tu u nas v okoli ihc je neurekom a velmi casto su najomcami takychto domov prave cidzinci a este som si vsimla ze oni si tie domy prerabaju ako vlastne,tak som sa len tak opytala ze preco do cudzieho domu vrazaju tolko penazi,tak mi bolo povedane ze ten dom im uz zostane navzdy bez ohladu na to ci v buducnosti budu zarabat velal alebo malo penazi.Co je na tom pravdy?Je mozne ze po case si taky dom mozu odkupit?Ak ano idem aplikovat 😀 😀 😀 ,super kseft 😉 a za malo penazi 😝

rimmel
27. jan 2010

cat ja som pocula resp znami ziju v council house a tam ked tam odzijes nejaky ten rok, tak mas pravo tento dom odkupit za smiesnu sumu.

rimmel
27. jan 2010

ale vacsionou fakt ide o domy s hroznou lokalitou..teda z mojej skusenosti 🙂

catherine2505
27. jan 2010

rim to fakt sa da odkupit?ja som si myslela ze si zo mna robia srandu 😝 😀 😀 .Ja momentalne zijem v lokalite kde je viac council house ako tych normalnych,ale musim povedat ze je to tu celkom fajn a dokonca aj cisto 😕 😕 .Momentalne mame dom cez agenturu,no ja by som uz chcela si nieco vlastne lebo tu si musime pytat povolenie ak si chceme dat na stenu obrazok co ma dost vycerpava a psa mame na cierno,ked pride agentura na kontrolu tak chuda musi ist do kuufra auta ☹ ,chcela by som to zmenit,skusim hodit aplikacku na coucil 😀 😅 som zvedava co z toho bude 😝

dadulka2000
27. jan 2010

hathor, mzuzka,.... to je fakt divne ze vy platite za RL £7 😒 , ja som vcera za dva full certifikaty dala £7. zeby to kazde council malo inak??

mzuzka
27. jan 2010

catherine, je to tak po urcitej dobe, ho mozes odkupit. zalezi na lokalite a councile. co sa tyka najmu, ten nie je podmieneny zmenou pomerou. to znamena, ze ked ho dostanes a si v tiesni, a po roku napr vyhras na sportke, tak ti ho nevezmu. jedina podmienka je, ze musis dodrzat dany maximalny poccet osob a nesmies ho dat do prenajmu, kym nie je odkupeny.cize musis byt najomca stale ty.
v londyne sa pohybuju cakacie doby od 8 do 15 rokov. zalezi od lokality a toho poctu izieb . s pravidla sa caka v tej nizsej cakacej dobe na byty a v tej vyssej na domy.
my sme tiez stale cez agenturu, teraz sme v rieseni do priority poradovnika, kedy sa da ziskat dom od pol roka do 1 a pol roka.

hathor aspon niekde si pochodila dobre, ked sa ti uz tento tyzden lepila smola na paty 😉 takze sup, zase sportka 😀 inak na sr je vyyyysoky jackpot v lote

rimmel
27. jan 2010

mzuzka dobre ze spominas! v piatok nesmieme zabudnut na euromillions!! 😀 furt zabudame, ale basnit o tom co bude ak vyhrame nie 😝 😀

mzuzka
27. jan 2010

jooooj, ja by som hned vedela , spakruky co s nimi. ani by sa nestihol manzel vytesit a uz by bolo spravne rozlozene 😀 😀 😀 😀

mihouk
27. jan 2010

Pekny vecer vsetkym, nestiham citat, mam chripku ako z knihy (len to 6 mesacne dieta sa tam nespomina), ale uz sa to lepsi, chcem sa opytat, ked kojim s teplotami, ako to moze ovplivnit maleho svista???

catherine, chudak pes ked mate kontrolu....tak som si ho predstavila s velkymi smutnymi ocami....

mzuzka
27. jan 2010

mihouk myslim ze nijako, ved s teplotami od prsnikov sa normalne koji a HV nikdy nic nato. prave naopak, nutia, aj ked nemozes. a ak je to virus, nie ona choroba(zapal a pod) to nie je v mlieku. len nedychat na mimi asi. ale to je len nazor, nie overene.

catherine2505
27. jan 2010

mzuzka dik za podrobne info.U nas to bude asi trosku inak lebo poznam ludi ktori dostali dom v priebehu pol roka 😕 .ale uz som rozhodnuta a idem to skusit 😝 i ked nadalej budeme hladat domcek na kupu 🙂
mihouk tak to si mas co predstavit,o to viac ze je to mala chihuahua a ona uz od prirody take vyspulene oci 😀 😀,ale je to smutne ze ho takto skovavam ☹

mihouk
27. jan 2010

Dik Zuzi, niekto mi hovoril ze moze mat zelene kaki, ale vizera uplne v pohode, dokonca ho podozrievam ze ma viac energie ako normalne. Videla som tvoje brusko na FB a poviem ti nezavidim, ja som svoje brucho uz ku koncu nenavidela a to som nebola taka ako si ty (samozrejme ze ja som mala iba jedno), citim s tebou, ale zaroven ti zelam este zopar tyzdnov 3v1, lebo co vsetko neurobime pre tych malych skriatkov...

mzuzka
27. jan 2010

dakujem, aj za zahlasovanie 😉 a drzim palceky nech si rychlo bez teploty.

newyorkgirl
27. jan 2010

loki, no som myslela ze keby to videli na UZV mohli to riesit nejako hned po porode a nie to takto hrotit, to je jedno, hlavne ze ste OK 😉

kamoska mi vravela tuna pred par dnami, jej svagrinej v tehu na UZV cosi nasli na hlavicke malemu a mysleli ze bude babo postihnute, potom zas ze nie a narodil sa vraj chlapcek s nevyvinutym podnebim v pusinke, tak ze nemoze sam dychat ani papat a je na hadickach a v roku a pol ho tusim operacia caka 😔 tak niet krajsieho daru ako zdrave dietky veru 😵

slovakia,no mamina skusena, ale aj tak sa budem bat, bo tuna ta starostlivost, ked treba lekara a ja si nepomozem... rozmyslam ci si vahu nekupim pre babo kvoli kojeniu, ako casto tu tie babena vazia? ked som malu kojila a videla ze pribera bola som kludnejsia lebo prve mesiace aj kazdu HODINU sme sa prikladali tak som nervna mala pocit ze ma malo a bludy...

catherine ako pisu baby council house mozes odkupit potom... u nas domy tiez bieda aj tie lokality, ale byty celkom OK ale cakame na jeden uz 2 mes. co ho vraj REKONSTRUUJU 😖

hathor1231
28. jan 2010

bre ranko 😵

mihouk, chripka je kvapockova infekcia. tak pozor na kichanie, ked sa vysmrkas tak umy ruky, nekaslat. ja som to riesila tak,ze mala spala v inej izbe (v noci). cez den som sa s nou nebozkavala a tak,prosto som nakojila a ked sa mi chcelo kychnut,zakaslat,vysmrkat sa,tak suuup na wc a potom umyt ruky a bolo 😀 poviem ti,som sa nabehala ale mala to nedostala a to bol zakald 😵 a hlavne vetraaaaj (pravdaze nie,pri malom) nech idu tie bacile von do sveta 😀
a mliecko, to bude asi len teplejsie 😕 😀 ja som malu kojila pri zapale prsnika aj pri chripke a no problemmo 😉

nyg, mne ked na 28tt scane povedali,ze je mala zdrave dievcatko,tak som od stastia revala ako male decko 😀 dieta ti moze ochoriet aj pocas zivota,preto som si malu nechcela dat zobrat ked mi povedali o tych vadach, ale mat zdrave babuso je naozaj ten najkrajsi dar. ked sa mi narodila,tak to vykompenzovalo vsetky tie tyzdne strachu ked bola v brusku 😵

hathor1231
28. jan 2010

mzuzka,co to je vlastne to hlasovanie 😅 a maly uz riadne kope,ci je stale taky neaktivny? este ma napadlo,jedna gynekologicka odporuca (to som vycitala v mojej tehu biblii),ze ak sa babo nehybe,tak mame lahnut na chrbat- pri zmene polohy by sa mali snazit napravit lebo im bude neprijemne, a dat si teple mliecko. ostat lezat aspon 30min. a ak nie,tak skus tu vodu +lad.
krpci maju vlastne kazdy svoju placentu,vodu,blany,ze jo 😕 musi im tam byt tesno 😅 😅 😅
a sportkuuu, no skuuusim 😀 aj ja viem,co s korunkami keby som vyhrala 😵 ale isto nie vse pre seba 😉

gaby0205
28. jan 2010

Ranko babule,#

z vesela, no mne moja company bude platit vsetky benefits aj pocas materskej. Myslim ze mas na to narok. Ale skus si pozriet emplyeee hanbook a tam uvidis vsetky terms & conditions.

Hathor to s tou pravnickou tak to je super, moc moc drzim palceky.

Babule ohladom babetiek, moja segra ktora mala termion 4 dni predomnou mala v poslednych dvoch mesiacoch strasne komplikacie. Mala velmi vysoky blood pressure, potom mala diabetus ktory sa zhorsil tak si zacala pychat inzulin. Jej malicky nerastol ako ma byt a nikdy nemenil poziciu. Stale bol na pravej strane hlavickou hore. Tak Dr vo Svajciarku jej vraveli ze jej babetko mozno bude postihnute a nedovyvyte ..ale vydite vcera jej praskla voda isla do nemocnice, mala cisarsky a drobec vazil 2.5kg, je v poriadku a vsetko ma byt tak ako ma. neniv inkubatore,. Taaaak som rada za segru, tolko sa strachovala a nakoniec aj Lekari vo Svajciarsku sa mozu mylit 😀 vola sa Gabriel 😉

Baby dnes ma akosi velmi pycha alebo co dolu na pravej strane, neviete co to moze byt? este som takuto zvlastnu bolest nemala..nie su to zacinajuce kontrakcie ?

rimmel
28. jan 2010

gaby ja ked som mala kontrakcie neboli iba na jednom mieste, na boku, ale vsade v podbrusku a potom ako keby taky pas okolo celeho brucha ..do krizov mi to slo...a prichadzali a odchadzali s 10min odstupom..

saza007
28. jan 2010

Gaby supeeer, gratulujem, tak uz je z teba auntie Gaby 😀 😵

Take pichanie som mavala pravidelne, pravdepodobne je to roztahovanie svalu, ked babo rastie, alebo sa otaca, atd. Mne sa to vsetko zacalo bolestou krizov den pred porodom, ale to som si myslela, ze ma bolia z toho, ze som zmontovala kocik dokopy. No a kontrakcie boli skor ako veeelmi silne period pains, v pravidelnych intervaloch. A tiez mi isli do krizov. Prosim ta este nerod, najprv ta chcem vidiet gulatu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre