Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
3. feb 2010

nyg
nic ine s malou na rukach nemozem robit 😀 😀 😀 a uz som sa dokonca naucila ovladat mys nohou 😀 😉 som sikovna 😵

slovakia13
3. feb 2010

aj tu strasia chripkou skore uzdravenie 😉

hathor1231
3. feb 2010

breranko

tak ja tehu oblecko v new look a next, v mothercare sa mi zdali niektore kusky dost predrazene 😝 ja som velke brucho nemala,takze som akurat potrebovala trochu vacsi pas... ale zato podprdy,to som nusela menit kazdu chvilku 😅

kvietok, jj aj my spinkame cez den v kociku (vylucne,v koliske prespi len noc) a ked sa zacne mrvit,tak ju skusam uhupat. ale niekedy mi ani neda sancu a uz reve a oci ako sova 😅

wild,nepoznam. ale urco ta vyjde lacnejsie ako slovensko 😉 u nas to tak vzdy je 😝

slovakia,len pekne farmarci,aspon ta to odreaguje 😉 a ja som s malou aj nohou pisala 😀 teraz uz pise ona 😀 😀 😀

dneska sme mali super noc 😵 taaak dobre som sa vyhajkalaaaaa 😵 zobudili sme sa na papu o 3.00,takze cicik,natriet zubky a sup do postielky pre zmenu na brusko a potom az o 7.45 😵
uz sme davno nemali taku noc a hned sa citim viac oddychnuta ako ked reve aj v noci 😵 nezobudila sa ani ked drahemu zazvonil telefon,len sa pomrvila a spinkalo sa dalej 😵

hathor1231
3. feb 2010

... a mam chut na sladke 😠 tak vyjedem ovocne bombony 😒 sa citim ako kurak,co chce prestat fajcit 😅 ja uz scem riadny magnum a bounty a vlastne hocico sladke 😲

z_vesela
3. feb 2010

Dakujem za tipy - ten George and New looks sa zda dost dobry..kukla som na web stranku, tak tam cosi asi aj pokupim.

Newyork - az mi prosim mozes dat ten typ na toho predajcu z ebaya...sirsie gate uz budem potrebovat kazdu chvilku...a za chvilu nebudem mat v com chodit do roboty 😀 .

Ten tip na tie classes je asi fajn...aj ked ma nic nenaucia..aspon budem mat nejaky 'networking'...predsa len ten NHS classes to budu asi sami taki ako ste vy popisovali- ...budem hovorit za manzelku...atd...s tymi raz playdate asi robit nebudem 😉.

newyorkgirl
3. feb 2010

zvesela, pozriem ti to niekde v mojich mailoch starych vecer, bo dnes ma caka skola cely den uz nam asi 6x menili rozvrh blaaazni... tak idem na hodku od pol jednej do pol druhej potom pauza zas na hodku a pol zas pauza a potom vkuse 3hodky tusim do pol deviatej vecer, otrasne cosi fakt... pritom uz sme ten rozvrh mali fajny casovo iba jedna polhodkova prestavka tam bola a teraz zas 2 hodiny rozkuskovanych ci 2,5... len na pauzy, tak ine nebudem robit len chodit domov do skoly dnes hore dolu co uz...

slovakia, tak nohou vravis? hathor aj ty? no take zrucnosti som sa ja pri Nike nenaucila, mozno pri druhom 😀 uvidime... este dnes idem na ten council zas s mojim maternity recordom a skusim ich poprosit ci sa to neda pozriet aj ked je to v prerabke, bo vlastne vazne cakame ani nevieme na co, ked nam to nebude vyhovovat... a dalsie ponuky neposielaju lebo rataju s nami na tento byt, tak som z toho uz taka naprd... jedina pozitivna sprava, ze som nasla pekny novy gauc na ebayi, ale cena vysoka tak idem skusat pokusat sellera ci zlaviiiii 😅

hathor1231
3. feb 2010

nyg, vzdy ked som pisala ako slimak a bez otaznikov a vykricnikov,tak som mala na rukach malu,hojdala ju 😀 ale neprajem ti to 😉 krpana bola non stop na cici alebo na rukach az do 2mesiacov,az potom si zacala zvykat na bouncer.

inak,vcera sme kupili zarubnove hopsatko 😀 mala este nikdy neblola taka nadsena z hracky ako teraz 😵 bola tam 30mina a ani nemukla 😵

zvesela, v new look maju aj elegantne- saka,bluzky aj nohavice. na nete som toho nasla podstatne menej ako v shope. su tam aj teplaky a pod. domove oblecko... a potom ten next je tiez dobry. nasla som tam super gate a pritom nevyzerali ako maternity 😉 mali len take trojuholnikove gumky na bokoch,cize sa mi prisposobovali pocas tehu...

rimmel
3. feb 2010

hat aj moj to miluje ale pozor babatka by v tom mali byt max 15 min viac nie 😉

hathor1231
3. feb 2010

rimm,to vies odkial? sak v navode nebolo o tom nic napisane 😕 ved je to vpodstate to iste ako chodak (a blbost kde babo sedi a nohami dociahne na zem a moze 'chodit') alebo klokanka, tiez vahu tela presuva na ritku. nedavam ju tam ked je napapana. az tak hodku po papani...

rimmel
3. feb 2010

hat bolo to napisane v navode 😉

kuk sem

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200...

rimmel
3. feb 2010

a chodiaky sa uz vobec nedoporucuju....ja ani kupovat nebudem.

hathor1231
3. feb 2010

rimm,ja tiez nie. podla mna je to nedobre na chrbatik a tiez si mimi buduje navyk na tom,ze nemusi drzat telo samo lebo predtym to mali lahsie ked boli v chodaku,ze sa nenamahali a boli vsade. tiez to kupovat neudem...

idem kuknut na ten link. ja som tam nic nenasla...

akurat prisla zeleninka a ovocicko! ma skoro svihlo,ked som toho chlapa videla cez terasove dvere v zahrade,som sa tak zlakal 😀 vyzera to supis pupis 😵 a hlavne dozrete! bananiky su sice trochen zelensie,ale urco nie zelene...

hathor1231
3. feb 2010

rimm, vyzera to byt celkom 'logicke' tak teda 20min 😀 hruuuza,nejaka hracka co mimi bavia a aj ta nemoze byt pouzivana viac ako 20min 😅 to ale potom znamena,ze aj klokanka nie je naj na chrbatik a klby 😲
len by ma zaujimalo,preco to tam nebolo napisane.... viac sa ale bojim toho,co tam pisala jedna baba,ze jej malej spadol na hlavu a kvoli tomu ju potom socialka kontrolovala 😕

slovakia13
3. feb 2010

ahoj
baby tak mala bola vcera zlatucka a dnes opat protesty pri papani 😅 a velke jedy 😢
ale poskladala som si postielku pre malu 😀 sa vytesujem.hned som do nej supla malu a ta cusi ,no uvidim dokedy 😕

rimmel
3. feb 2010

vies co moj je uz taky dobry na tom bounceri, ze velakrat sa odrazi nohami a uz ho vidim ako si hlavou udre o dvere, coskoro ho tam uz davat nebudem lebo sa fakt bojim..velakrat sa tak priblizi k okraju dveri ze to je iba otazka casu, tak so sebou silno hadze 😒

hathor1231
3. feb 2010

rimm,tak to dlho pouzivat nebudeme 😀 moja sa len uci ako s nozickami,zatim neskace... musis vyburat vacsie dvere 😀
na leto mame pre nu uz detsku hojdacku 😀 sa tesim na leto a zahradku 😀

slovakia,len nech je pekne tichucko v koliske 😀 okukava co to ma 😀 a to su mimi,raz dobre,potom si to vynahradi 😒 to my mame vkuse. dneska je (klop klop) zatim vpohode, ziadne extra nervaky sme este nemali a snad ani nebudu 😵 uz sa mi prebudila. spinkala 1,5h 😵

wild.horses
3. feb 2010

no nic, snad nieco najdem, ked budem mat viacej casu.
dnes ma maly komplet znicil.
my by sme tiez radi hopsatko, ale nemame dole ziadne zarubne 😖 choditko pouziva uz davno, first convertible, ale v nom nechodi, lebo na koberci ho to nepusti, tak sa v nom aspon vyskace 😀
idem ja regenerovat, ak mi psy dovolia 😉

newyorkgirl
3. feb 2010

dnes je tu ticho nejako baby 😀 nas pustili skor zo skoly, kvoli snehovej kalamite, tak som bola aj rada, lebo na konci mame najtazsie predmety, tak sme sa aspon troska uliali.. aj tak som chora, mam hroznu nadchu, tak je to lepsie... u koho este nasnehovalo? dufam ze sa to pocko troska umudri bo chceme aj odletiet aj doletiet buduci tyzden teda 😀

mzuzka
3. feb 2010

vsetky farmarcime na FB 🙂

kvietocek7
3. feb 2010

posliteeeee sneeeeh aj do Londonaaaa 😀 😀
ved uz dlho FB nebude zadaraaa 😝 😝 spoplatnia vam famarske urody 😀

kvietocek7
3. feb 2010

zuzi -pridaj foto ciapociek s menami nech sa inspirujem
new -nas ta pliaga nadcha drzala skoro dva tyzdne 😝 no otras ale zajtra ideme na just aj tak plavat,lebo sme chceli uz min tyzden

gaby0205
4. feb 2010

Caute kocky,
nebudte na na FB ja som na nom neni a skym ja budem kecat ? ☹

Baby ja idem na 36tt a vcera som mala na pravej strane takepodbrusne bolesti. A came and go asi kazdu hodinu, myslite ze to boli kontrakcie? jojjjj bojim bojim xxx

hathor1231
4. feb 2010

gaby,
kluuuud. ved este vydrzite 😉 ja som uz nemohla total chodit,ked som si robila caj,tak som pritom sedela na barovej stolicke lebo som mala take nenormalne tlaky na spodok a kontra 😉 a vydrzali sme 😉 este nech vydrzi do buduceho tyzdna a je to oky 😵
a sup aj ty na FB 😀

gaby0205
4. feb 2010

ja FB nemusim, a nemam plany. Ja na taky typ soacial networking soem neni.

No teda ked sa mam priznat uz sa mi moju malu nechce piect tak rada by som ju stretla uz aj dnes. Taaak stasne som sick and tired of pregnancy! stale ma nieco boli. no na nervy! ale tak pozitivum z toho 9 mes trapenia, je mala princezna tak sa moc vytesujem 😀

hathor1231
4. feb 2010

acho jo. sme zacali den s revom 😝 vcera bol relat.klud,tak mi to vynahradi 😝 buduci tyzden mi pride mamina,tak sa tesim. ale blizi sa aj operacia 😒 aspon mi pomoze s malou. ja budem mat dost roboty so sebou... 😝

inak, som nahrala malu na mobil ked je na vrchole svojich sil v ziapani a ked mi ten chuj este raz povie,ze deti placu,tak mu to pustim a spytam sa,ci by to vydrzal pocuvat cele dni a najnovsie aj v noci 😝

hathor1231
4. feb 2010

neboooj, este jej daj tyzden cas a budes ju mat pri sebe 😵 iba ak by si chcela prenasat do 41tt 😅 😅 😅 a ja som si tehu tiez velmi neuzila. s tvrdnutim a kontrami sa to velmi nedalo 😒 je to krasny pocit mat mimi v brusku,ale ta unava,strach,bolesti to uz je o niecom inom. v tehu sa na mna valil jeden problem za druhym 😔

saza007
4. feb 2010

hej Gaby a co tak stretko, ak sa velmi nudis? 😅

slovakia13
4. feb 2010

hat
vidim ,ze u vas ako u nas 😝 vcera to bola hotova psychiatria,teraz relativny klus 🙂 bojim sa uz aj z toho tesit aby som to nezariekla .....

hathor1231
4. feb 2010

slovakia 😀 ako bruchen? mala je v koliske a trieska hrkalkov o kolotoc 😅

mzuzka
4. feb 2010

gaby

neboj, ja mam kontrakcie, bolesti a tlaky uz 3tyzdne. Ked ma pustali z nemocky, doki povedal ze to vidi max do konca januara a vidis je uz 4.2. a stale som matrioska. Od vcera ma boli chrbat ako svina, nemozem spat, mam take kruhy pod ocami, ze rano ked prisiel mm z nocnej, tak mi vravi, to vyzera ako keby som ta ubil 😀

kvietocek

ciapocky su uz zapakovane aj s fotakom v taske a mam ju tak napikovanu, ze keby som to teraz otvorila, tak to tam zas pol dna rvem, ale tu je link na ebay
http://stores.shop.ebay.co.uk/mopatopshop09__W0...

slovakia

tfuj tfuj, nech anjelickovanie Miuske vydrzi 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre