Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janka196
2. jan 2009

zuzana u mna to bolo podobne, len som rodila 1o hodin 😉 to s tou kopiou si mala super napad 🙂

3558
2. jan 2009

janka ja som povodne myslela ze to budem potrebovat dolozit na socialku, ze som navstevovala gyndu, atd...
ale nakoniec mi stacil len dopis. toto im sice dlho trvalo /2mesiace, / ale mam tam vsetko. celu matersku knizku, cely priebeh kontrakcii, lieky /presne na minutu/ porod,mam tam kopiu celeho ekg, proste uplne vsetko. aj kedy som si maleho prikladala, ako dlho pil, no uz ma nic nenapada, ale nasmiali sme sa s muzom, lebo on tam bol, tak mi to vsetko skontroloval. 😉 je tam uplne vsetko do podrobna aj to, co si doktori zapisovali len pre nich. to co som ja ani nevedela. cely ten priebeh. 😉

janka196
2. jan 2009

zuzka to je super, skoda ze aj mna to nenapadlo ☹

3558
2. jan 2009

janka oni to musia archivovat niekolko rokov. ked pride ku vam na kontolu midwife, tak ju popros o adresu. vacsinou ju vedia naspamat,alebo ti zavola. len neviem ci este chodia midwifes po domoch ked uz ma carla rok a 6 mesiacov. alebo ak pojdes k GP, tak si pytaj adresu do nemocnice kde si rodila.ale tam sa pise aj presne to oddelenie co ja uz ti nepomozem. skus vyskusat. mne to poradila midwife. 😉
teda ak mas zaujem.

lena13
2. jan 2009

ja vam uplne zavidim s tim porodem,ze jste byly spokojene...ja diky tomu memu nechci o druhem diteti ani slyset 😢 .... odkud jste jestli se muzu zeptat?

janka196
3. jan 2009

zuzka kdeze k nam uz midwife nechodia ale spytam sa nato svojho gp dakujem za typ 🙂

lena tak to je mi luto ze mas taku neprijemnu skusenost ☹ . ja som fakt super spokojna dokonca som tiez ako zuzka hned vyhlasila ze mozem rodit dalsie. inak my sme v mestecku HUll to je east yorkshire a ty?

lena13
3. jan 2009

ja jsem z manchesteru,ja jsem rodila na spatnem miste ve spatnou dobu...dala jsem popis porodu i do porodu,ale radsi ho nehledejte 😀
uz chodite holky do prace nebo jeste ne?ja uz jsem od srpna v praci...jsem rada,jt zmena,ale silene me chyby mala.nekdy si ji i prohlizim na teltefonu jak mam video s ni... a nekdy mam zase tolik prace... a ztoho se mi chce brecet,ze ji doma hlida kamaradka misto,abych s ni byla ja...ale jinak to nejde 😔 😢

luciauk
3. jan 2009

zuzka, tak to bol super nápad s tou kopiou 🙂

janka196
4. jan 2009

lena no to si nevyberies. je to pravda moze byt hocaka super nemocka ale ked je prave vtedy plna tak hold smola skoro musis sama odrodit 😠 inak ja nerobim. ja som nemala pred tehu full time job takze sa nebolo kam vratit. a zatial nam to ani nejako nechyba. ked zacne tak pojdem pracovat. myslim financne. ale verimm ze ti mala musi velmi chybat ☹

3558
4. jan 2009

janka a z coho zijete? ja si nemozem dovolit zostat doma. aj ja chceeeeeeeeeem ☹

luciauk
4. jan 2009

zuzka, ani ja nepracujem, už je to 10 rokov, prenajímame si dom a máme 3 deti. a neboj, skočíme aj do reštiky, aj na školské výlety chodia 😉 a šetríme 😀 len treba vedieť ako na to. a manžel pracuje len v sklade a má brihádu v reštike 😉

lena13
4. jan 2009

ty jo a jak to delate?ja chci taky byt doma 😀
kupujeme ted barak takze stejne doma zustat nemuzu,ale budeme mit svoje na co se strane tesim 😎

janka196
4. jan 2009

baby ved my v pohode vychadzame z jedneho platu a to si doprajeme vsetko. ale toho roku by sme chceli zacat stavat tak to uz budem musiet ist do prace 😉

luciauk
4. jan 2009

aj my ideme kupovať a hlavne, manžel je už unavený, tak sa musíme vymeniť. ale podľa mňa sa dá v pohode vyžiť, mať auto, cestovať a aj našetriť 😉

janka196
4. jan 2009

lucia aj u nas je to tak, my sme boli roku 2008 na dovolenke, na tri dni v londyne aj na slovensku a sme v pohodicke 😉 ale uz ked budeme chciet nieco poriesit tak budem musiet zacat pracovat lebo uz sme zvyknuti na isty standard

luciauk
4. jan 2009

jani, u nás podobne.

janka196
4. jan 2009

lucia taky zivot je fajn bez starosti a hlavne hypotek. ale treba mysliet aj na buducnost deticiek a ked sa raz vratime na slovensko tak urcite by som sa nechcela zas rodicom na krk zavesit aj ked viem ze by ma privitali s otvorenou narucou 😉

dididi30
4. jan 2009

hehe janka kde som ta nasla 😉

presne v anglicku sa da vyzit, matky s detmi pekne podporuju 😉

janka196
4. jan 2009

didi cmuk 😵

poletucha
4. jan 2009

ahoj holky, mam dotaz,jak je to v Anglii s planovanym cisarem (bez duvodu)? Jenom zjistuju informace 😉

janka196
4. jan 2009

poletucha tak v tom neporadim 😖 , skus sa na to opytat svojej midwife ale aj tak si myslim ze nejaky dovod uviest treba

dididi30
4. jan 2009

poletucha, no tak to budes mat tazke, tu ked si prvorodicka nemas sancu, jedine,zeby si to musela mat, zeby ti to odporucila midwife, tu je vsetko na prirode...
musis si to odrodit 😀 😉

poletucha
4. jan 2009

ja ani neziju v Anglii,jsem ve Spanelsku,ale mozna se tam budem muset stehovat...a chtela bych MM u porodu,jenze ma takovou praci,ze ktery nemuze jen tak odbehnout...tak zjistuju jestli se da dopredu domluvit(a zaplatit) SC...jenom jako jedna z moznosti 😉

dididi30
4. jan 2009

poletucha skus, mozno sa to da zaplatit, ale ja o tom pochybujem to nieje cesko alebo slovensko 😉

poletucha
4. jan 2009

kazdopadne diky...ja bych samozrejme moc rada rodila prirozene,jenom me to zajima...ono ani v CR to neni tak jednoduchy, ale temer vsechny "celebrity" jak v UK,taky vsude ve svete rodi cisarem...takze asi zaplatit se to da 😀

janka196
4. jan 2009

poletucha ked narazis na lekara ktoremu to bude pre peniazky jedno tak mas po probleme. inak ja ked som bola tehu tak asi v 30-tom tyzdni som si pozrela porod na videu a som vyhlasila ze inak ako cisarskym nejdem 😀 😀 ale potom ma to preslo a som stastna ze som rodila prirodzene, na bolest si uz ani nespomeniem a ten zazitok ostane nacely zivot 😉

lena13
4. jan 2009

dididi to teda nevim jak,jsem taky matka v anglii,mala se tady narodila a ,ze by jsme meli nejaky podpory vetsi nez v cr se teda rict vubec neda 😅

poletucha...kdyz zaplatis tak to pry jde....ale zalezi na nemocnici jakou si vyberes..ja co jsem slysela tak kdyz ma nekdo cisar at planovany nebo ne tak mud davaji na vyber a jsou radsi kdyz chteji cisare,ale jestli je to pravda tak to teda fakt nevim.... 🤐

dididi30
4. jan 2009

lenka, no ja som tie tu rodila a ja som tu spokojna, treba sa vediet vynajst 😉

poletucha vyskusaj a daj viediet 😉

lena13
4. jan 2009

didi ja si myslim,ze jsme se snazily najit co jsme mohli 😀 ...ale stejne si nemyslim,ze jt hodne..byla to hruza

majka88
7. jan 2009

ahojte .... tak o 6 tyzdnov ma caka porod v anglicku...chcela by som sa spytat ci mi dajaka mamina ktora rodila v anglicku vie povedat co ma caka....uz ma predporodnu nervozitu....a co si zo sebou vziat do anglickej nemocnice...dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre