Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

z_vesela
8. feb 2010

Ahojte!

Dakujeme Vam moc krasne za vsetky ' upokojenia'..naozaj..ja uz som mala taku vyplasenku ze som hned chcela bookvat letenku domov a mala som vcera normalne mory....ked clovek si tu pocita ze co sa komu zle prihodilo uz ma z toho strach..

no, do vacsieho hospital ist asi nemozem lebo toto je asi najvacsi a specialne sa este aj vola 'women's' hospital..este skusim zistit ako je to s tymi navsevnymi hodinami inde..fakt je to cudne ze tu to dovolia len od 12 -8..asi koli infekciam..

tak asi by som mala prestat panikarit...asi prestanem citat tie vsetky knihy, len co ma zbytocne vyplasia..

mona12071
8. feb 2010

wild.horses-a da sa mi niako pomoct??? 😀

wild.horses
8. feb 2010

to uz ja posudit neviem 😉

wild.horses
8. feb 2010

ozi, dnes som bola v praci po skoro roku. uf, parada 😀

newyorkgirl
8. feb 2010

uankab veru este sa dlho neozvali kocky 😉

mona tie plienky vrat ked si neni spokojna, ja by som isto vratila, mam kupenych par kuskov zo sainsbury ale zatial som ich neotvarala este...

vesela, ja som rodila doma na SK a uz nechcem, prave chcem rodit tuna... doma nic proti bolesti, nechali ma vytrapit a doma akoze navstevy nehrozia, babo ukazes na chodbe a mozes ist naspat na izbu, navstevne hodiny su tiez na SK prisnejsie, co sa tyka brania babatka ja som rodila v noci a zobrali mi malu na prvu noc a potom uz mi ju nechali stale, ze nech sa staram aj na SK, druhy den dosla sestricka, ze si ju mam okupat a podobne hej... nechceli mi ju dokrmit, ked som nemala mlieko, no mam vselijake spomienky, ale tie 4 povinne dni boli dost tvrde, uz som chcela byt doma...

slovakia13
9. feb 2010

ahoj
saza
ty si dala ten link na tu lekaren s BioGaia🙂 neviem ho najst a viem ,ze som ho pridavala do zaloziek 😠 .mozes mi ho poslat,please 🙂 potrebujeme dalsiu flasticku 🙂

gaby0205
9. feb 2010

Caute babule,
otazocka na vas! Pouzil niekto TENS Machine pri labour? Rozmyslam ze si to dnes objednam. Co myslite?
Pekny den

saza007
9. feb 2010

slovakia - jasne, here it is:

http://www.pcpdirect.co.uk/

pomaha to malej?

hathor1231
9. feb 2010

ho ho hooo 😀

som tuuu 😀

veselaaaa, ja ti ani nejdem pisat ako som ja dopadla s unavou pred porodom a po porode,ani o pomoci... len by som ta vyplasilaaaa 😉 jedina rada,zaplat si izbu 😉

gaby, tens som chcela ale mala isla von skor ako som si ju objednala 😉 ak nechces rodit do vody,tak jo. a musis ju pouzivat odzaciatku aj na slae kontry. vraj inak nema taky ucinok lebo tie najhorsie kontra budes citit rovnako ak ju nepouzijes hned odzaciatku 😉
ja som mala len G&A

a my sme sobotnajsiu noc stravili v nemocke 😔 mala mi zacala nenormalne grcat! sedkala mi na kolenach a zrazu len brutus vlna na zem,sedacku a na nas obe. tak som sa zlakla a pomyslela,ze to snad nic nebude a prezliekla som nas. potom zase,tak som nas zase prezliekla. uz som vedela ze je zle a ide sa na A&E 😔 prezliekla som ju aj seba a aj tak sme isli do nemocky cele ovrackane 😔 v aute si grcla este na 3x 😔 bla som sa najhorisieho. bola dehydrovana a stale vrackala. v nemocke dalsich 15x a potom ju len natahovalo a vracala kyselinu a slinky 😔 naposledy som sa tak modlievala ked sa mi dusila 😔 boze,ja uz som sa fakt bala najhorsieho. prosto som revala ako blazniva,kricala na chujov nech s nou nieco urobia!!! po 2hodinach uz bolo vsetko vonku a niki sa na mna usmiala 😅 tak som si vydychla. previezli nas na lozkove a tam si nas nechali na pozorovani. vecer sa uz aj napapala a bola normalna akoby nic,rala sa,smiala. zaspala drahemu na rukach 😵 noc bola pokojna,davala som jej nejaku speci vodu aby nahradila co stratila, rano sme mali zasebou 200ml toho humusu,4kojenia uplne vpohode a prvu mokru plienocku a aj hovino 😵 cize skonstatovlai,ze sa prejedla. a ja si myslim to iste lebo mala kuracie prsicka. zjedla toho dost a tiez tam bolo mango,tak dufam,ze nebude mat alergiu na tropicke 😔 tak jej mam davat menej a castejsie a po papani nekojit ale dat vodu alebo cajik az to nema moc tazke...

a vcera som bola u zubara,dalsia panika 😅

saza007
9. feb 2010

hathor -chuuudatko, viem si predstavit, ze si stresovala. som rada, ze je vsetko ok.
a u zubara ako? 😀

hathor1231
9. feb 2010

seza, ja som doslova hystercila 😅 uz to nechcem zazit 😔

a zubar,tri hodiny som si hubu necitila lebo som si dala pichnut lokalku 😀 mi vrtal jeden zub. a odstranoval plag. po tehu sa ho nemozem poriadne zavit 😝 uz je prec 😵 tak sa tesim,ze nebudem musiet tak skoro ist 😝 fakt ich nemam rada 😅 ale tento bol super,vse urobil rychlo a ani som nevedela 😵

mona12071
9. feb 2010

newyorkgirl -ja krava neviem kde som si dala blocik 😠
no ked ho najdem tak to pojdem vratit
hathor-jaj o zuboch ani nehovor to som si ja uz vytrpela ☹ ☹
no nic idem ja do mesta nahanat si moje peniaze co mi poslali z materskej a este som ich nevydela vcera som ich mala mat do 3 hodin na ucte a nic jaaaaaaj ja mam stale niake problemy
ale aspon slniecko vyliezlo tak sa tesim 😉 😉

gaby0205
9. feb 2010

no hathor chuda moje, take soky! to by som sa ja zblaznila. Som rada ze ste v poriadku a mala ze papka a usmieva sa 😵

zuzana0409
9. feb 2010

ahojte chcela by som sa spytat ze kolko je porodne v anglicku.ked tam male porodim a aka je materska...ja som teraz na materskej a v maji budeme mat druhe babo ale neviem sa rozhodnut ci ist do anglicka s manzelom ci ostat doma..dakujemn za& odpovede

zuzana0409
9. feb 2010

potrebovala by som to vediet cim skor....aj pridavky ake tam su diky

zuzana0409
9. feb 2010

to nikto mi tunevie poradit?

uankab
9. feb 2010

hathor, no teda... my sme tiez vcera poobede grckali jedna radost, ani som nestihala prezliekat, ta to nemam pocit ze by vela papala, ale v noci to uz bolo ok, tak snad sa to zlepsuje.... mozno nikolke fakt len nieco nesadlo a spapala toho vela...

zuzi, porodne/matersku dostanes v uk iba vtedy, ak si tu pracovala... inak nie... detske pridavky sa poberaju podla toho, kde je hlavny prijem domacnosti... ako dlho tvoj manzel pracuje v uk? a vsetky info najdes na www.direct.gov.uk .. je to velmi dobra stranka a pekne zrozumitelne vsetko napisane...

hathor1231
9. feb 2010

uankab, asi ma reflux,co? u nas to boli doslova vlny 😔 na reflux ale takto nikdy nevracala ☹ uz to mame zasebov a viac davam pozor,nech jej nedam moc. ona prosto nema dno 😅 len pyta a chce 😅

zizi, to by nam tu bolo hola hov keby sme dostali benefity hned ako sme prisli 😅 ja tu mam odmakane (partner pracuje stale) a aj tak mae benefity len cosi cez 250 libier mesacne a naklady na zivot cca 1300libier! a tiez to trva cez 3mesiace nejake dostat. my sme dostali prve peniaze na malu po 3mesiacoch, dalsie az po 6mesiacoch! a to tiez musis platit billy a hlavne z niecoho zit a mat kde byvat. poriadne si to rozmysli. benefity nedostanes len tak,hned ako prides 😉
pridavky na krpcov (musis zrusit na slovensku na prve mimi az potom dostanes na nu benefit)je 20 tyzdenne a asi 17 na kazde dalsie. nic moc. maximalne tak na plienky 😅

hathor1231
9. feb 2010

zuzi, to be honest, ak sem ides a budes sa spoliehat na benefity (len legalne),tak budes prezivat a nie zit zo dna na den. da sa aj nelegalne ale to je riadne riziko lebo anglia si zacina davat pozor komu ich da... tak zalezi na vasej anglictine a na tom,ci manzel pracuje legalne,ma home office odvadza dane atd 😉

wild.horses
9. feb 2010

hathor... nasemu sa to tiez raz tak stalo, precucal sa 😀 muselo to byt horor... j v tej nemocke, ja uz nemocnicu nechcem vidiet ai z dialky 😖
dnes druhy den v pracicke, aj sa uz tesim, ked zacnem ft 😎

zuzana0409
9. feb 2010

uankab-manzel tam este nepracuje mal by nastupit 22 februara a ja mam termin v maji

kvietocek7
9. feb 2010

zuzi- ak tu bude mat tvoj manzel fajny plat ze to zvladnete utiahnut a budete mat moznost nie draheho ubytka tak mozno aj hej ale ako pise aj hathor je to na zvazenie lebo z benefitov je to fakt na prezitie.Povedala by som ze to asi nepokryje vacsie vydavky. Aby ste potom neboli sklamany a isli spat na SK.A porodne tu dostanes ale iba 500 lib co je zas len menej u nas je to nieco cez 800 eur. Ine je sem prist a ine byt trosku zabyvany aj koli tomu ze mate aj dievcatko.

zuzana0409
9. feb 2010

no to asi pojde najprv manzel sam a po porode pojdeme aj my s detmi.....nevieme sa rozhodnut nukaju mu asi tak 210 libier na tyzden a ubytovanie stoji 65 libier tak teraz neviem to asi nic moc ze?

kvietocek7
9. feb 2010

zuzi -este dolezite nech vies kde asi budete byvat a ci to nie je macka vo vreci lebo tu nie kazdy a myslim,ze aj za taku cenu da ubytko kde je k dospelym este aj dieta. No a k tomu-k tej cene si treba pripocitat aj ine vydavky na stravu a ak v cene ubytka nie je este zhrnute poplatky za council,elektriku.. On pracovat moze to je fajn, ale nakoniec aj sam urcite zhodnoti ci do prostredia v ktorom bude-teda to byvanie zoberie aj vas-teda ci to bude fakt dobre. A nech mu ponuknu viac 😉

zuzana0409
9. feb 2010

to ubytovanie je iste to je jednoizbovy bytik hned vedla byva kamoska ona nam to vybavila

slovakia13
9. feb 2010

ahoj
hathor
malinka ti dava zabrat 😅 no hlavne ze ste v poriadku 😉 ja som tiez maximalna hysterka 😀 ked sa to stalo malej s pupcekom celu nemocku som zbuntosila 😀 .zajtra ideme na kontrolu ,ale pupcek uz vyzera ok 🙂
saza
dik ,zaberaju 😀
zuzana
na vacsinu benefitou je podmienka odpracovat min. 3 roky v UK 😉

inak mzuzka sa neukazala a dnes si nechala aj ruze uschnut na fb ,co u nej nie je zvykom....podla mna sa uz drobci pytaju na svet 😵

slovakia13
9. feb 2010

benefitov 😠 sorry 😅

hathor1231
9. feb 2010

zuzi,tak to je este hudba daaalekej buducnosti prist sem 😅 on tu este ani neni a ty sa chces hned s mimi a dietatom stahovat 😅 nechcem ta urazit ale fakt este pockaj. manzel sa musi poriadne zabehat a urobit hniezdecko, potrebuje home office, NI,.... velmi dolezita je anglictina, nenapisala si ako ste na tom s jazykom...
isto sa tu rodinka ma lepsie ale kym sa k tomu dopracujete vas to bude stat dost penez,tak ak chcete prist takto zhurta,tak si pripravte par tisicok dopredu 😝 ked mate deti tak nemozete makat viac aby ste si zlepsili peniaze. a tebe matersku nedaju a drahemu na vas benefity tiez len tak zo startu nie. anglicko uz nerozdava benefity ako kedysi... teraz prides bez anglictiny a roboty a pozeraju na teba ako na benefitoveho zraca z polska 😝 preto si to treba poriadne premysliet

mona12071
9. feb 2010

hathor-presne a nekdo tu ma niekolko rokov odrobenych a aj to sa hada o benefity lebo stale nieco potrebuju zasa toto potom tamto 😖

gaby0205
9. feb 2010

coze?mzuzka? no tedaaaaa aj ja chcem..ved od zaciatku sme tehulienkovali spolu a ja nic 😒 no pravda je v tom ze ona caka twins a ja nie.

Hat/Slovakia super ze vazi drobcekovia sa nam maju lepsie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre