Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
9. feb 2010

hat, nemyslim ze je to reflux... toto je take seriozne grckanie... ale vidim, ze ma zapalene licka, obidve ma cervene, tak neviem ci to nebude aj zo zubkov... dnes uz aj 3xkakala a ma vyhadzanu ritku... no uvidime, ak sa to nezlepsi do zajtra, tak asi pojdem s nou k doktorovi... nechcem zbytocne panikarit a tahat ju tam, aby nenachytala nejaku pliagu este...
inak ekzemik sa nam velmi nezlepil, dnes zacinam s HA dietou.. idem si spravit na veceru ovsennu kasu 😝
a neviem ci sme sa vam pochvalili, ze sa uz pretacame aj z chrbatika na brusko, tak uz to vie obidvoma smermi 😵 ... a stale dava kolienka pod brusko, uz cakam kedy bude lozit...
zuzi, uprimne, 210 libier na tyzden nie je vobec vela... ked si zoberies vsetky poplatky ktore musis platit - council nejakych 150libier, elektrinu, plyn, TV licence, telefon, internet, tak to je minimalne nejakych 250 libier len ucty mesacne.. plus najom, strava, atd..

newyorkgirl
9. feb 2010

ahojte kocky u nas uz baliaca horucka a posledne vybavovacky, dnes som manzelika musela vyhnat po moju rug, som nadsena, lebo nakoniec je to fakt uplne novy koberec z customer return NEXT za desatinovu cenu, tak sa vytesujem 😀 Nikolke som este kupovala jednu krasnu skrinku do izbicky aj pre tu sme boli... a dnes mi prisla pod oko sofabed z ikey za super cenu len by som kupila novy potah, no uvidime ako sa to vykrystalizuje, uz nam chyba len ten novy domek 😀
sme boli vcera aj jeden pozriet, krasny, hned by som ho brala vyzeral skoro novy, ale problem bol ze teda oni to dali ako 3 bedroom a prosim pekne ta najmensia mala rozmer tak 1,6 x 1,6 metra, proste ani single bed by ste tam nedali max. tak satnik ci office vraj z toho mali ti predosli ze stolik stolicka a plna miestnost, tak nechapem preco to statetuju ako 3 bedroom ked to teda bedroom rozhodne neni 😠 tak to ma sklamalo, inak by sme ho brali... dalsia vec ze council sme boli pozriet, cakal tam akurat elektrikar na plastererov vraj a po 15min sme to vzdali, tak nech pekne prerabaju uvidime o dva tyzdne ci tam niekto bude ked sa vratime a pojdeme pozriet ten byt, mozno to bude aj dobre vyzerat, az to nesfusuju anglani, rozhodne sa teda neponahlaju ale robotu flakaju ked na nich nedava nikto pozor a nemaju ziadny deadline... som sa troska rozpisala, no nic zajtra rano mam midwife, potom poobede skolu a vo stvrtok v noci ideme uz na letisko okolo 4tej rano prosim pekne 😀

slovakia13
9. feb 2010

nyg
to SK zavidim ,ja az niekedy v lete 😅
inak mne kuchynu urobili pekne,sice im to trvalo. tak drzim palce s byvanim 😉

monika.c
9. feb 2010

tak som sem trochu nakukla,stale pracujem,nestiham nic,ale uz sa vytesujem,ako budem zhruba o mesiac doma,dnes som v praci dala oficialny list s datumom,kedy chcem ist na matesku,tak sa mi celkom pozdaval 1.4.,a kedze aj Luky bude mat zase holiday cca 2 tyzdne,tak mi to celkom vyhovuje 😉 v piatok idem na cukor,tak dufam,ze to bude fakt len lucozade,lebo ten mam rada,co sa o tej sladkej vode,co som pila na sk neda povedat 😝 ozaj a zuzka,naozaj si to dobre rozmysli,ja na tvojom mieste by som mozno zo pol roka pockala a az potom prisla,pretoze ti tu bude zo zaciatku velmi tazko a naozaj,tych 210 libier na tyzden nie je vela.ja ked som sem prila,nikoho som tu nepoznala,muz bol stale v praci,moja anglictina doma som si myslela,ze viem,prisla som sem a nerozumela som skoro nic,takze tak a boli stavy,ked som sa chcela zbalit a odist na sk. ☹ teraz,pohoda,az na to ,ze chyba rodina 😒 takze zuzi,treba si to poriadne premysliet a az potom konat a ako pisali baby ,na benefity na velmi nespoliehat

newyorkgirl
9. feb 2010

slovakia tak sa vymenime? mne sa ani nechce ist popravde, lebo same vybavovacky nas cakaju vobec si neoddychneme 😖 to su take nahanacky, nie dovolenky no...

monika.c ja mam zajtra midwife, som zvedava hlavne kolko som pribrala teda 😀 inak ja som zuzke pisala IP tiez presne to ze muz furt v praci a oni teraz teda ako pisala druhe cakaju, ja si to neviem predstavit pomaly tiez tuna bez rodiny a ja sama, dve deti a tak, je to tazke no, ale moj ma aspon dobru robotu tu a tak...

slovakia13
9. feb 2010

nyg
ja SK o tom istom,same behacky a vybavovacky 😝 😀 ale aj tak sa vzdy vytesujem ked som tam 😵

slovakia13
9. feb 2010

monika aj ja som monika 😀

monika.c
9. feb 2010

jej slovakia,to je pekne a vsimla som si ,ze je tu asi este jedna monika pod nikom mona? tak sme sa tu pekne zisli 🙂 ,a ozaj baby,kde byvate?nie je tu niekto z essexu? 😉

newyorkgirl
9. feb 2010

slovakia ja sa vobec netesim fakt 😖 ani na tu cestu a ani na to potom, tesim sa ako sa vratime a sadnem si do kresla doma tuna po vsetkych peripetiach 😀 😀 😀

uankab
9. feb 2010

nyg, presne viem o com hovoris... my sme tiez boli doma nedavno a program sme mali teda riadne nabity... a pripravte sa na poriadnu zimu, doma je taka kosaaa teraz... Magdalenku sme na sankach vozili, musim dat nove fotecky 😉
moni, my sme so sussexu 🙂
inak vybavil niekto uz ten novy rodicovsky? ako ste pochodili? my to budeme musiet zachvilku tiez riesit 😖

newyorkgirl
10. feb 2010

uankab ani mi nevrav doma budeme sediet, musim nejake tehu pancusky zohnat, lebo som mala normalne doteraz ale uz ma hrozne tlacia na bruchu 😀 tak bru nocku este sa hadam ozvem cez den az stihnem 🙂

loki01
10. feb 2010

ahoj holky, jak dlouho jste cekaly na child bebefits? ja uz pres dva mesice kruci, tax credity mi poslali hned, ale ty child benefits ne a ne. ja mysela, ze ten je rychle vybaveny.
jinak hathor: je to hrozne kdyz nevis co mas s malou. kdyz jste prijely na A&E musely jste cekat nebo vas vzali hned?

mirka007
10. feb 2010

Maminky co si myslite o zaockovani proti prasacej chripke?Som v 21 tt a neviem ci sa mam dat alebo nie...dakujem vopred za nazory 🙂

slovakia13
10. feb 2010

mirka
ja som odmietla 😉
loki
ja tiez este stale cakam 😝

monika.c
10. feb 2010

mirka,aj ja som odmietla ockovanie,moj nazor je ,v tehotenstve nic neockovat,predsa su to len cudzie latky,ktore sa dostanu do tela a nikdy nevies,aky vplyv to ma na babo,aj ked vsade pisu,ze vplyv na plod nemaju. 🙂

gaby0205
10. feb 2010

Dobre ranko babule,
Mirka tak ako baby pisu..nerisukuj... ja som sa nedala a teraz som v 37tt , a to ozaj som kazdy den cestovala do centra Londyna by public transport (tubes a bus) a robila vo velkej firme kde hned vedla mna dvaja kolegovia mali tuto chrypku ale davala som si velky pozor a klop klop klop som ok.SOm rada ze som nebola na to ockovana.

Ozaj babule vcera som isla za nurse a povedala ci mi nemoze urobyt vyter na GBS streptoccocus group B a ona ze ok 🙂 tak ma to prekvapilo, lebo midwife a gp ma odmietli! a keby ma aj nurse odmietla uzsom mala v kabele pripravene to moje private one ale aspon som usetrila peniazky na private testovanie, super nie?

Baby a pocul niekto o Mzuzke? a Rimmel ? ta tu tiez dlho nebola. pekny den

mona12071
10. feb 2010

ahojte pekne ranko prajem
celu noc som nemohla spat stale wc a ked sa mi rano dobre spinkalo zobudil ma opravar co sa prisiel pozriet na pracku a hlavne ze na neho som cakala cez tyzden 😠

jo a prasacia?odmietla som aj ja
som toho nazoru ze este nemaju ani jeden pripad co bola tehulka zaockovana a male je aj po niakom roku v poriadku sluby sa slubuju blazni sa raduju neverim im aj ja som stale cestovala a v Londyne sa premelie tolko ludi lensi treba davat pozor 😉

a babule ake ste maly skusenosti po kolkych hodinach vas pustily z nemocnice nam hovorili ze ked bude vsetko perfect tak do 6 hodin

saza007
10. feb 2010

mona - ja som ostala v nemocnici dve noci. porodila som na obed a o stvrtej som sa uz pytala domov. Ale nakolko maly mal problemy s krmenim, tak ma midwife ukecala, aby som ostala na noc. A potom este dalsiu. Ak nebudes chciet ist domov tak ta vyhodit nemozu. Mas narok ostat v nemocnici minimalne 24 hodin.

mona12071
10. feb 2010

saza-ked bude vsetko v poriadku asi budem utekat domov 😉
nemam rada nemocnice 😝
jeee mi tu mame dnes zasa slniecko no som zvedava ako dlho vydrzi 😒

mona12071
10. feb 2010

jo a neviete ci tu predavaju dubovu koru?mam totiz hemeroidy 😠

mona12071
10. feb 2010

a pouzivate niektora monitor dechu?
ja vas stale tu bombardujem otazkami co 😒 ale cim sa mi to blizi viacej som nervozna 😀

saza007
10. feb 2010

my nepouzivame, mame normal BT digital monitor. Ale myslim, ze niekto to tu pouziva.

peppapig
10. feb 2010

Ahoj maminky a nastavajici 🙂 Nejak dlouho uz jsem tu nebyla na pokecanicko a to ani nefarmarim na FB jako polovina z vas 😀 Taky uz jsem rada, ze zacal Panelak, uz jsem byla nervozni, ze neslysim 'rodnou rec' 😉 Nevim, kdo to psal, ale taky se mi zda, ze nove dily jsou trosku nudnejsi nez kdyz serial zacal, no co uz.

Zitra se stehujeme, konecne, ikdyz nakonec jsme nenasli, co jsme chteli, tak moc nadsena nejsem, protoze za par mesicu bude hledat nase perfektni bydleni znova a do te doby zadne nechranene sexovani 😅 , ja mam na vsechno plan lol a muj muzik je opak 😒 . Dneska tu misto skoly a baleni haraburdi lezim u tv se zanetem dutin, au hlava mi jde prasknout. Krome toho jeste utracim penize on line a zarizuju male pokojicek, decisions decisions bude do ruzova nebo barevne nebo.....vsak to znate 🙂

Holky nekoukali jste vcera na ch4 'One born every minute', o porodech a porodnich babach a tak. Uplne jsem si pri tom poradu vzpomela kdyz se mi narodila moje Micinka, navic se narodila v jedne z mistnosti ukazovane prave v tomto vcerejsim poradu 🙂 , nataceli to u nas v Princess Ann maternity ward. Skoda, ze takovy porad nebyl v dobu nez jsem sla rodit ja, myslim, ze je to docela pouce pro mamci, co se boji porodu a nemaji vsechny informace, ci jsou ze vseho zmatene.

Newyo, uzijte si prazdniny doma a nezamrznete tam! 🙂

Mona, nas poslali domu okolo obeda na druhy den (M se narodila v 5.06pm), zadne komplikace, pekne papala, me bylo dobre. Ale verte si ne, ja tam chtela jeste zustat, moc se mi tam libilo, super personal, fajn zeny na pokoji, vsichni se usmivali a gratulovali, proste bylo mi tam dobre.

Loki, jak se vede malemu bojovnickovi? Ja myslim, ze tady urady nejak nedodrzuji thuty a proste vam to prijde, nikdy nic nedas za call a trosku to popozenes. Nam vcera dosel cesky rodny list presne po 2 a pul mesicich, az jsem byla prekvapena jak to rychle cechacci zvladli 😅

Hathor, IP na FB 😉

Tak jdu do hajan 🙂

peppapig
10. feb 2010

mona, ja mela hemeroidy po narozeni M, vlastne jsem tam mela trhlinu, ale na to prisli po pul roce volove. Nevim, ale pochybuju, ze tady dubovou kuru sezenes. Nejlepsi je zajit k gp, on ti predepise mast nebo cipky vhodne pro tehulku.

hathor1231
10. feb 2010

pepp,kukala som,nic tam nemam 😅

loki, jasan,ze sme cakali! som tam riadne hystercila,ze nech sa jej venuju. pred nami brali take decka co akoby ani nic im nebolo a ja s 7m vracajucim babom som prisla na rad az ako 5ta 😠 tak som mala riaaaaadne nervy 😠 😠 😠

a child tax sme mali po 6m 😅 a child benefit po 3m 😅 cize nic moc....

mona,mam anglecare a som maximal spokojna. odporucam. mne sa mala dusievala takze som poriadne nespavala a doteraz ho pouzivam,ked je v koliske. my mame dve podlazia,cize behat za nou vkuse sa mi nechce. a v noci je zapnuty non stop. nikdy nevies 😔

loki01
10. feb 2010

peppapig: maly je ok, vubec bys nerekla cim chudak prosel, jenom vysledky jeste nemame 😠 , tam asi najedu s kocarem do te histolky a nekoho chytnu a nepustim ven dokud to nedodela a basta🙂

mona: ja mam tez angelcare AC401 je to monitor a chuvicka v jednom a spokojenost maximalni

slovakia: ale jako hodily by se penizky, a child tax credits uz mas?

hathor:vidim, ze to vase A&E je na hovno jako to nase..oni tam opravdu nejsou normalni, bych je tam nejradsi proliskala

slovakia13
10. feb 2010

tax uz je aspon nieco 😅 ,ale pokial priznali som veru setrila ako sa dalo,este k tomu ucty z sk bytu no nic moc 😒
a od pondelka ideme chodit s malou na spev 😀 sice si dost dobre neviem pedstavit co tam babetka ako mia budu robit 😀 😀 😀 asi vrestat ,ale musim vypadnut medzi ludi lebo ma hrabne 😅
mzuka
sa ozvi ,vsetci si robime starosti

newyorkgirl
10. feb 2010

ahojte kocky veru aj u nas dnes slniecko, no ja sa musim zavriet v skole akurat mi zacina o pol hodky a mam to iste az do poldeviatej do vecera... som bola u midwife dnes na krv a tak... maly lezka presne ako som si myslela hlavicka na mojom pravom boku hore a nozky vlavo dole potvorko maly, no hadam sa otoci este, Nikolka uz bola hlavkou dolu... zajtra ma caka asi gynda doma, tak budem pekne dopichana od ihiel 😀 kocky ak sa babo neotoci robia automaticky cisarak alebo ako? to ja len tak informativne, aby som nesla rodit este domov nakoniec 😀 😀 😀 tak este vecer nakuknem, uzite si pekny dnik 😵 😵

wild.horses
10. feb 2010

nyg... babatko sa moze otocit spravne par minut pred porodom. nemusis sa bat, teraz sa tam tocia ako chcu, dokonca aj podla toho na ktorej strane spavas najcastejsie, lebo tam maju este dostatok miesta. az posledne tyzdne-dni sa daju uz na miesto, kde mozno zotrvaju a mozno sa este predsalen stihnu pretocit.

loki01
10. feb 2010

slovakia: baby signing? jako znakovani? nebo vylozene singing? ja u nas videla jen signing a to je az od sesti mesicu. chci jit s malym plavat, ale cekam na 8tydeni ockovani a ja mam kua jeste tu infekci, delali mi stery u GP tak uvidim s cim na me prijdou, tax ja uz mam taky, docela me prekvapili dali nam 115£ na mesic..to jsem ani necekala 😀

nyg: ja jsem slysela, ze pokud nejsi prvorodicka tak te nechaji zkusit prirozene i kdyz jsi KP. A neboj, snad se jeste otoci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre