Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
11. feb 2010

peppa - gratulujem k novemu byvanicku a snad sa vam coskoro podari najst presne to, po com tuzite.!

peppapig
11. feb 2010

No ja nevim, kdybychom meli delat vse podle tabulek, tak se asi daleko nedostaneme 😕 Vsak ty lehatka vyrabeji pro mimca, tak si myslim, ze je to safe. Nase M spinkavala na rovnem v postylce, kdyz byla vzhuru a ja nemela cas v postylce byt nechtela a byla nadsena v sedatku/lehatku

peppapig
11. feb 2010

Saza dekuji, akorat cekam na muzika az donese klice a muzu tam zacit uklizet a prenaset krabice. Akorat uz jsem netrpeliva, protoze mel prijit z prace driv a prisel az ted 😒

rimmel
11. feb 2010

peppa ved ja sa neriadim podla tabuliek ale podla toho co doktori o tychto lehatka a car seat hovoria, tak naco riskovat?

v sklenickach pre baby v obchodoch tiez najdes nevhodne potreviny ako napr jahody ci rajciny od 7m a nikto sa nad tym nepozastavuje ;)

moj do 6m lehatko nepoznal, tak ani nemohol vediet o co prichadza 😀 😀

rimmel
11. feb 2010

a peppa ja nehovorim ze to neni safe 😉 ale nechat v tom babatko hodiny si dovolim povedat ze safe urcite neni.

peppapig
11. feb 2010

Vsak v pohode 😉 Ja jen, ze mi to zni jako hloupost, protoze aspon 10minut ti zabere od polozeni mimca do sedacky, pres vyprave ni se ven, nandani seatbelt (tedy cesta ven a pak to same zpet...pokud to dava smysl) a pak za 10minut autem bych se nedostala ani v gp. Naopak, aby mimco bylo v sedacce bez prestavky vic jak 2 hodiny, je hloupe a nezodpovedne. Holky urcite ty prestavky dodrzuji pri cestach do CR.

Me prijde zas na nic, ze vyrobci vynalezli travel system, to je, ze car seat se primontuje na konstrukci kocaru. Podle me kocar by mel zustat kocar a sedacka do auta jen sedackou do auta.

rimmel
11. feb 2010

10min dat maleho do sedacky? no neviem neviem, mne to trva asi sekundu 😀 ja ju mam v aute pripevnenu, takze len ho tam supnem a hotovo 😉
no ale sak to je jedno, kazda mamicka si aj tak bude robit po svojim 😎

a mas uplnu pravdu, uplne zurim ked vidime tie babatka v autosedackach po vonku ako ich mamicky kocikuju.mi je ich vzdy tak luto! ☹

saza007
11. feb 2010

rimmel - ja pochybujem, ci niekto presne vie, kolko je spravny cas nech baby v car seat, 20 minut mi pride strasne malo, zato 1h-2h my to celkom dava zmysel.
Na maly pouziva lehatko od 4-6 tyzdnov. Ma slaby reflux, spi na vyvysenom matraci. Ked bol hore, uplne odmietal byt na rovnom a o brusku uz ani nehovorim. Vzdy sa tak poriadne dogrckal. Az teraz ked je vacsi tak je ochotny stravit tak 10-15 minut na brusku a mozno pol hodinku na zemi pod hrazdickou (bez vyvysenia). v lehatku vydrzi niekedy aj 40 minut (nie je tvrde, je ergonomicky tvarovane a stale je v najnizsej polohe, cize ziadne velke tlaky na kostrc alebo bedrove klby)

peppa - tak nech vam to stahovanie prebehne hladko! blee su to stresy! 😀

peppapig
11. feb 2010

Me trva nez se vypravim a vzdycky prvni vypravim M, tak to delam od malicka a pak pomalinku sebe v klidu 🙂

Taky me je tech detatek vzdycky lito, v obchodakach par ci vic hodin utesneni v sedackach ☹ a s holyma nohama 😎 But we love England don't we 😅

peppapig
11. feb 2010

Tak si ten stres ted vybijim na vas 😀 , ne ne jen vtipkuju 😉

saza007
11. feb 2010

jj, suhlasim, tie travel systems sa ani mne nepoznavaju.
peppa - s holymi nohami 😀 typicke! ja dufam, ze my tak neskoncime, lebo nas maly sa v chlade doslova vyziva. Teraz tu mame asi 17 stupnov v byte, na vianoce u svokrovcov bolo 21 a on sa chudak isiel zblaznit - cervene licka, heat rash.. tak potom stravil vacsinu casu len v short sleeve vest a bol staastnyy. Ja neviem po kom to dite je 😀

saza007
11. feb 2010

oprava - nepozdavaju 😝

peppapig
11. feb 2010

Saza jo, tak tvuj mrnous je tak nauceny z domu, to je jasne, ze nekde jinde, kde je tepleji mu bude horko a bude nesvuj. Mozna je po tatinkovi pokud je teda Anglican. Ale nektere UK maminky to je jina....mamina nabalena div ne v kozichu a male mimco jen v tenkem svetyrku a riflickach, modrajici nozicky a bleda tvar, hrozneeeeee. Moje mamca tomu rika STUDENY ODCHOV ☹

saza007
11. feb 2010

peppa - velky medvedi kozuch a k tomu flip-flops - take zenske ma vedia fakt pobavit 😀

peppapig
11. feb 2010

Presne tak. Ja nekdy nechapu mentalitu nekterych lidi. Vcera se M nastval ve skolce, kdyz sel Miusi vyzvednout, byli zrovna venku na zahrade a mala ani cepici ani salu ani rukavice. Podotykam venku byli hodinu a vse viselo na vesaku, venku 3'C 😠

hathor1231
11. feb 2010

baby, ja mam aj travel system. ale v sedacke ju nechavam len ak idem napr ku lekarovi. tj. vyberiem z auta,nacvaknem na kocik a ide sa. ale kocikovat ju v tom 😖 ved je to travel system...
na slovensko/ciech sa chystame ked bude mat mala rok autom. pravdaze nepojdeme naraz celu cestu 😅 ale mam aj sedacku ktora sa da polohovat lezmo,cize pospat si v tom moze pohodlne. ak to bude hruuuza,tak naspat letime lietadlom... a CD hrozi detom do 6m,do roka je to vzacnost a postihuje deticky co spia v autosedacke bez pohybu (a pravdaze v koliske a posteli rodicov)! pretoze si tlacia na hrudnik. je len na rodicoch aby si dieta ustriehli. ako sa poznam,budem s malou vzadu cely cas 😀 ja som sedavala vzadu pri nej az do 5m!!! 😅 a ked sme prisli tak som ju v sedacke nenechavala spat ale som ju prelozila do kolisky alebo kocika.

pepp, no daj 😀 to nas...e 😀

mam tu maminu. zajtra idem pod noz 😔

z_vesela
11. feb 2010

vela stastia hat tomorrow!..dufam ze to vsetko dobre dopadne a konecne budes mat s nhs aj dobru skusenost...

uz vidim ze si budem musiet docitat co ste popisali...najko nestiham...v robote mame same deadlines...ale vcera som konecne oznamila v robote ze budeme mat babo - aky dobry okamih na to bol, ked mi moj sef povedal ze oni cakaju..tak snad bude 'zhovivavejsi' ked ma tehotnu tiez doma..

inak..viem ze som pozadu - ale dakujem za tie vsetky skusenosti..to s tym porodom je to asi prast jak uhod..doma to lepsie podla co si nyg napisla asi nie je, tak je to jedno..asi teda zostavam pri povodom plane a 'keep my fingers crossed'...

peppapig
11. feb 2010

Hathor hodne stesti zitra na opercce i po, at je vse jak ma byt 🙂

mona12071
11. feb 2010

ahojte tak ja som zasa tak rozculena?vydeli ste niektora tu relaciu co davali na ceskom kanaly ct-lietanie deti?no ja som sa rozplakala a nedokazala som na to pozerat dlhsie ako minutu
a to este niektore mamicky za to platia 😠
strhla sa tu aj diskuze na konikovy v kojencich
http://video.mail.ru/mail/elena200568/17/28.html
http://video.mail.ru/mail/neiki/2/4.html?liked=1

peppapig
11. feb 2010

mona, proboha co to je, uplne mi naskocila husi kuze, nemuzu sena to ani divat, navic je to v rustine? Na ct jsem nic nevidela, na co to je dobre? ☹

mona12071
11. feb 2010

to niaky blbci doniesli z ruska do cr republiky a tie kravy za to platia 350 korun pockaj najdem to niekde

peppapig
11. feb 2010

No ted koukam na tu reportaz, nestacim se divit 😨

mona12071
11. feb 2010

je to strasne ja by som ich dala zavriet

hathor1231
11. feb 2010

mona,jj videla som to minuly tyzden 😔 dufam,ze to zatrhnu ved je to svinstvo a nechapem ako to mozu tie kravy robit. deti revu a revu a vraj ich to zbavi bolestiiiii 😠 nechapem,ako niektora mater moze praktikovat nieco take na mimi ked je to vyslovene neodporucane!!! sak to je nezodpovedne. co by robili ak im nieco zlomia,odpadnu im male alebo im spadnu? pojdu na pohotovost ze lietali 😠

dik babule, dufam aj ja,ze to bude rychlo az ma tam dlho nedrzia 😝 snad aspon raz ma odbavia bez 5-9hodinoveho cakania na chuja 😝

mona12071
11. feb 2010

hathor ja som sa normalne rozplakala dnes a je tu aj tema na koniku a jedna tam pisala ze aj kociar a dudel su skodlive no tlak som mala 200na 200 to nieje normalne

monika.c
11. feb 2010

rimmel,ano na sk pojdeme autom a naspat letecky,ale myslim,ze auto je lepsie,lebo je dieta aspon v sedacke a my si robime caste prestavky,takze v tom nevidim problem,chrbatik sa babu za ten jeden den urcite neskrivi,to by som ho musela nechavat v sedacke non stop den co den.a este k tomu lietaniu,myslis ze letecky je to pohodlnejsie?ja si to teda vobec nemyslim,lietavala som s 2 rocnym dietatom a ked nemal volne miesto,bol mi cely cas na kolenach a o ceste vlakom alebo autobusiom ani nehovorim.ale kazdeho je to osobna vec a kazdy ma na to iny nazor

dadulka2000
11. feb 2010

wow,... kukla som aka gymnastika sa s detmi robi,... dufam baby ze uz hojdate detickami 😀 😀

peppa,... ten studeny odchov je fakt uzasny, moja maminka to tiez nechape (a ani ja),.... ako vidim je to v kazdom uk okrese 🙂 😝

rimmel
11. feb 2010

monika letela som s maly uz trikrat 😉 uplna pohoda 🙂 za dve hodky sme tam, celkovo cesta na sr nam trvala cca 5 hodin vseho vsudy ...to sa s 20h ci kolko porovnat fakt neda, ja si to neviem predstavit, mne by mali v autosedacke ani 30min neobsedel 😅 😀 noale sak uvidis, ake bude babatko..

plus my sme na letisko brali taxika..takze to bolo ok cesta trva 15min..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre