Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
21. feb 2010

ahojte, vidim ze tu sa uz krasne zubkuje 🙂

tu bolo vcera tak krasne a dnes od rana prsi. vcera ma tak tahalo ist sa s krpcami prejst ;( ale co narobim. hadam, sa tento tyzden uz pomalinky preorientujeme na vonkajsi vzduch. kazdy den otuzujeme, tak ak bude koncom tyzdna niaky pekny dnik, juj uz sa tesim. aj mne sa uz ziada ist von.

este mam jednu otazku k tym 250 tim libram. pochopila som to spravne, ze ak ich dam do child trust found, tak ich nerataju do benefitov. a otazka ci ani v pripade, ze ten CHTF je v banke?ci ako? ja v tom mam fakt chaos. uplne sa nato vykaslat nechcem, pretoze napr. v nasom councile, kto berie council benefit, tak mu da council k tomu dalsich 500 libier a po roku 250

minius
21. feb 2010

kvietocek ja mam tu elektricku odsavacku, objednali sme ju z amazonu a vola sa Dr. Bee, vyzera to celkom dobre aj review mala dobre ale odskusanu ju zatial este nemame 😅

monika.c
21. feb 2010

minius,presne aj ja som nasla tu istu ako vy,tak teraz ju uz len odskusaj a daj nam vediet,ako taha 😵 ja som pri Lukym pouzivala len obycajnu,len niekedy som uz nevladala s dychom a maly sa furt tocil a jedoval,tak to bol vecny boj,preto teraz rozmyslam nad elektrickou 😉

minius
21. feb 2010

monika no dufam ze si este chvilku pockame kym ju prvy krat pouzijeme 😀, ja som si tu obyc vyskusala pri mojom malom synovcovi a tak ako tvoj maly on ju neznasal a potom si uz na nu tak zvykol ze ked ju videl zacal revat akoby isli z koze zdrat. 😠

uankab
21. feb 2010

hat, mozes si upiect nejake 😉 .. namiesto mlieka pouzi oat milk alebo rice milk (nie sojove, to ma totiz podobne zlozenie ako kravske) a namiesto vajicka 1-2lyzicky maizeny 😉
ja to mam este horsie lebo ani muku nemozem 😝 ... mam nejake recepty keby si chcela...

hathor1231
21. feb 2010

uankab, uz len keby mi ich mal kto napiect 😀 ja na pecenie velmi nie som. na slovensku som este piekla ale odkedy som v anglii,tak uz nie. znechutili ma tie rozdielne chute surovin,takze na to nemam nervy 😀 😝 ale dik 😉

uankab
21. feb 2010

ved tam mas maminu, tak zaukoluj 😉

hathor1231
21. feb 2010

zuzi,ta uz v utorok dom 😒

uankab
21. feb 2010

hat este ma napadlo, aku sunku jedavas? pretoze ta co my obvykle kupujeme obsahuje mliecne proteiny 🙄

baby, chcem sa spytat, ake mate skusenosti s hipp a cow&gate? ktora znacka je lepsia? ste spokojni s kasickami, vyzivkami atd? kupujete to? ja by som sa mala zrejme zacat zasobovat 😉 .... v sainsubry je teraz akcia tretina dole z detskeho tovaru (okrem oblecenia), tak by som chcela kupit baby rice, mozno nejake kasicky atd...

hathor1231
21. feb 2010

zuzi- nejedavam 😀 pred tehu som bola vegos a v tehu ma chytila chut na slaninku 😅 odvtedy si sem tam nieco dam. ale sunka viem,ze obsahuje 😒

my pouzivame pure baby rice od cow and gate. a vyzivu kupim jedine carott+potato lebo ostatok obsahuje mlieko,citrusove stavy,jahody,olej,... takze to ja nie 😝

uankab
22. feb 2010

hat a to vadi ze tam je olej??? ved niekde odporucaju dat kvapku-dve oleja do jedla, vraj babo lepsie vstrebe tie vitaminy z toho... ci nie??? uz som z toho jelen 😅
a s cim si zacinala? po akom case si pridala druhe jedlo?

hathor1231
22. feb 2010

zuzi,olej by sa nemal davat. mastne kyseliny jej posielam v mliecku 😉 potrebuje ich na mozog- prave v 6-9m je vyvoj mozgu najrychlejsi... (jedavam pregnacare-breastfeeding a tiez z mojej stravy ma).
ja som zacala s pure baby rice- do 60ml len asi 0,5lyzicky toho prasku 😀 bolo to len ochutene mliecko. takto som jej to davala asi 2t a potom prvykrat normanu kasu. a druhy som musela dat uz po par dnoch lebo mala sa 'rozpapala' a chcela viac a viac... rano mame kasu a poobede zeleninku alebo ovocie (kuracinu). zacat by sa malo zeleninou kvoli neutralnej chuti-niektore mimi potom odmietaju zeleninu lebo im viac chutilo ovocie (sladke). tak je to jedna z chyb ake rodicia robia. niektore babatka su vpohode ale niektore potom nechcu zeleninu... ked budete zvaladat zeleninu,tak sup na ovocicku a po ovocicku kuracinu alebo turkey ( ja davam maso raz tyzdenne)...
dam ti tu stranku,co davala rimm 😉
http://www.wholesomebabyfood.com/readyforsolids...
HV ti tiez da letaky 😉

wild.horses
22. feb 2010

uankab.. malemu prevazne varim, ale ked proste nevyjde cas, dam aj kupovanu...
najlepsia je podla mna znacka organix. hipp alebo cow & gate mava obcas, celkom ma rad hipp organic kasu. On je uz vacsi, takze fakt, ze obsahuje UM ci trochu jahod alebo pomarancovej stavy mi nijako nevadi. Olivovy olej mu davam do jedla od zaciatku, kedze maval zapchy, ale naozaj len trolinku. Teraz uz mava aj neslane maslo, chlieb natrety Philadelphiou, plnotucne jogurty z farmy a pod.

No a my sme prave ti, co zacinali bananom a ovocim, zeleninu nechcel. Tragedia to nie je, pomaly sa naucil aj ine chute nez bananik a jablcko a teraz laduje zeleninu a masko (dokonca kusky masa) uplne v pohode.

Nechcela som proste ani jeho ani seba trapit dzganim zemiakovej kase, ked to proste nechcel. No a podla mna je omyl zacinat s varenou mrkvou, kedze z nej riadne zapeka. A poviem vam, s tym zapekanim sme si uzili svoje. Chvalabohu, zu moze jogurty, tak je to teraz omnoho lepsie!

Na zaciatku bol uspech dostat do neho aj stvrt lyzicky, az postupne casom som zvysovala davky. Ked budem mat RAZ druhe babo, asi rovno zacnem finger food, lebo mi to pride prirodzenejsie ako do nich latat kasicky. Tak si to babatko samo povie ci chce a koko chce, trochu si poexperimentuje a pohra sa. No v tomto som trochu extremistka, viem.

Inak, musim maleho pochvalit, uz vie sam stavat kocky, ukazuje na veic, ktore chce alebo sa mu pacia a vcera sme prvy raz kakosili do serbla s tym, ze dal vediet, ze kaka 😉 No a kece cely den, uz aj ine nez blabla a mama 🙂

hathor1231
22. feb 2010

hlasim akciu na plienky- BOOTS ma pampersky 3for2 😉

rimmel
22. feb 2010

ja tiez varim a ked kupit musim, ked ideme von alebo co, tak kupim ako wild,organix aleb hipp..cow gate urcite nie, uz nepamatam preco ale tusim vsade kydaju cukor 😕

rimmel
22. feb 2010

a co sa prvych prikrmov tyka, zacala som ako uplne prvym bananom a na druhy den klasika mrkva a ine zeleninky a ovocie, necakala som s ovocim. 😉

hathor1231
22. feb 2010

wild, pre tvojho uz sa necudujem,ze das 'cokolvek' to uz je riadny chlap. ale neviem preco davaju ze vhodne od 4m ked je tam plno citr.stiav,mlieka atd 😝
sklenicky jedine tu carrot a potato od hippu (C&G len pure baby rice). inak si narobim a dam do mraziaku svoje... kazdy den varim cerstve a snazim sa obmienat zeleninku a ovocicko. uz sa tesim na leto,to bude super,poriadna zelenina a ovocicko 😵
a nas nastastie nezapekalo. kakame 2-3x za den. a uz nie do plienocky,tiez da najavo,ze chce,tak pusti az ked je rozbalena 😅 nechce to mat az na chrbte 😀 a serblik je jej velky 😒 nenasla som zatim ziaden mensi 😒
wild, porad nejake keksiky pre malu 😕 nemyslim na fingerfood ale rozmrvit do prikrmov 😉 chcem uz nieco ine dat...

wild.horses
22. feb 2010

podrvit do prikrmov.... no, ja som mu davala slovenske piskoty, aj ked viem, ze to nie je najidealnejsie, obsahuju cukor aj vajce. teraz ma uz aj marinu zo slovenska a z uk heinz rusks a tie keksiky od hipp. Ale ja mu toho davam len minimum. ma velmi rad kukuricne chrumky od organix, to zje aj 4 denne.
najlepsie je asi nieco napiect a vies, co tam davas. myslim napiect keksiky bez cukru, vajca, mozno s trochou ovsenych vlociek...
holky, tymto prispevkom sa tu lucim. maly bude mat 11 mesiacov, takze o porode v uk, to uz z mojej strany nie je. mozno za par rokov opat bude 😉, uvidime. okrem toho...nedostatok casu, kedze momentalne too many things are going on.
kto chce vie ako ma kontaktovat, ci uz cez ip, fb alebo mail. ta posledna volba je najlepsia.
majte sa vsetky pekne, opatrujte sa.
papapa

rimmel
22. feb 2010

papa wild 😉

hathor1231
22. feb 2010

wild ☹ tesim sa pri nasom dalsom 😀

slovakia13
22. feb 2010

wild
aspon obcas kukni 😉
hat
my pampers nemozeme a mam kupec kuponov na ne 😒

uankab
22. feb 2010

dakujem babenky.. a kedy ste zacali s prikrmami? cakali ste az do 6-teho mesiaca?...
inak mozno by sme mohli otvorit novu temu, zivot v uk 😉
wild, papa a dufam ze obcas aspon kuknes 😉

gaby0205
22. feb 2010

Caute babule neopustajte nas tu ☹ ja na FB nie som ani neplanujem a bez vas by tu bola nuda 😉

kvietocek7
22. feb 2010

uan -pri dcerke sme zacali preeesnee na jej 6mes ale pri Adamkovi som sa veru neponahlala 🙂
Mas chut zacat s prikrmami uz teraz? jaaaj len si uzivaj pohodlia dojcenia potom to uz bude o inom 😕

wild -nestracaj sa z dohladu 😕

inac tiez riesim tie kasicky ale neviem nakolko su potrebne-teda aspon prvych krocikoch prikrmov- ked je baby este stale dojcene, myslim ze by si mohlo vystacit z prvoti zo zeleninou a ovocim.

uankab
22. feb 2010

kvietocek - nie, este nechcem, resp. zacneme az o 2 tyzdne pomalicky... a ponahlat sa ani ja nebudem, kedze cez velku noc ideme doma autom, tak kojenie bude jednoduchsie plus bude to pre nu nove prostredie, tak nech nema tolko zmien naraz... ja len robim prieskum 😀

newyorkgirl
22. feb 2010

ahojte kocky ja moc nestiham, ale uz sa pridam do debaty zajtra letime naspat 🙂 pozeram ze ste riesili odsavacky soplikov, ja beriem odtialto tu hadickovu a prerobim ju na vysavac usetrenych par libier, mali sme to tak aj pri malej, tak som uz zvyknuta a rozmyslam tiez o neviem teda ci elektrickej ale pocula som na baterky 😀

mzuzka k tomu child trust fund, my sme teraz na poslednu chvilu davali malej ten voucher 250 do lloyds a vraj by tam nemali byt ziadne poplatky ani za to, lebo viem ze hathor pisala istu dobu ze nemali tam ale oni taky produkt tak neviem ci je to cosi nove, vybavoval to manzelik...

wild teeda co ty takto odchadzas? ono sice v nadpise je toto porod teema ale sak rozoberame tu naozaj vsetko co sa UK tyka a zivota tu teda... tak sa drzkajte, ja to poznam, tiez niekedy vela roboty a tak...

a prominte ze pisem ako madar, ale uz je pokrocila nocna hodina na mna tuna.... zajtra berieme aj kocik a zaplatili sme baby equipment cestovnu postielku 10 libier tak snad mi ju odvezu vyjde to isto lacnejsie ako kurier... babule som sa pytala tuna dr. ze ta TBC ste spominali v UK sa neockuje tusim nie? a ona mi povedala ze to mi tuna babo neskor uz nedoockuju a neviem teda preco, mate skusenost na SK s tym niekto? inak co sa tyka Nikolkinych vakcin, tak tuna zrusili ockovanie v 3 rokoch a ide sa az v 5tich lebo vraj deti maju dost protilatok, takze v UK ich poslem teda kdesi ked mi ju tam furt chcu ockovat, necham ju podla SR kalendara zrejme...

mihouk
23. feb 2010

Chcem sa opytat, chcem zacat davat nasmu sisnikovi ovocie, ale neviem ako ho pripravit. Banan iba rozmackam, ale co take jablko, alebo hruska, myslite ze ked to naparim bude to ok?

saza007
23. feb 2010

porazi ma - napisala som dlhy prispevok, a potom ho nechtiac vymazala. Takze len tak v skratke:

mihouk - na zaciatok mu sprav jablcko/hrusku na pare alebo trochu povar a rozmixuj. Ak to bude tolerovat ok, tak za 2-3 tyzdne mozes skusit dat aj surove, samozrejme len ak budu dostatocne zrele.

odsavacky - mam Dr. Bee, som s nou spokojna. BTW, odsavat sa nema stale, len pred krmenim a spankom, ak ma baby problemy s dychanim a samozrejme ak su sopliky infekcne (hnusne zelene, tmavo zlte)

uanka - ja so solids zacnem asi o dva tyzdne. Momentalne sa vyzivam s mojim novym hand blender, pripravujem purees a davam do mraziaka 😅

wild - good luck, neodchadzaj natrvalo please!

nyg -TBC tu nie je povinne ockovanie, ak si ho vyziadas, tak ti babo zaockuje. My dame maleho zaockovat asi na jar alebo v lete. (mal datum v decembri, ale bol prechladnuty, tak ho nechceli ockovat)

Gaby ako sa citis ty moja gulicka 😅 😀

kvietocek7
23. feb 2010

mihouk -no ja som sa nejako tym ovocickom nezaoberala postruhala som na keramickom struhadle jabko aj hrusku a uplne v poho aj surove. Dokonca bola z toho aj stava tak si pochutnava 🙂 l. No a tiez som do toho neskor pomackala banan a ziaden problem s papanim a ani s travenim. Vcera sme tak papali ale nevedel sa toolko toho dopapat ze az 🙂 a urcite ak by som to tepelne pripravovala tak asi tiez naj nad parou. Aked sa napapate nemate problem s kakackou, vsetko ok?
My nie, ale sem tam davam probioticke kvapky BioGaia.

nyg - ano na poziadanie ti baby zaockuju, my sme ziadali a dostali sme hned v nemocke a bolo to vyriesene.

pocujte babenky, mrazite papanicka do kociek alebo ako? ked tie babuska nase vela nepojedia 😖 ale zas naj je ked maju cerstve.

saza007
23. feb 2010

kvietocek -este neprikrmujem, ale na zaciatok budem davat do mraziaku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre