Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
6. mar 2010

zuzi -kuk poslala som ti mail

mzuzka
6. mar 2010

jej, diky kvetinka 😵

uankab
7. mar 2010

zuzka, registration act sa preklada ako zakon... cize ja by som to prelozila takto: Certifikovaná kópia záznamu podľa Zákona o registrácií narodení a úmrtí z r. 1953

my sme prvy krat papali brokolicku, jooj bola sranda... musim pridat dnes fotky 😉
chcem sa spytat, kolko vam deticky papali na zaciatku? a kedy ste to videli v plienocke? Magdalenka uz mala 3 nakakane plienocky a neviem ci je to ok alebo nie... sa mi zda, ako keby ju trosku z toho prehanalo... 😲

newyorkgirl
7. mar 2010

ahojte, my hlasime krasny slnecny dnik, ale zima vonku zima teda... aspon som oprala dalsie zavesy a vyvesila von, lebo potrebujem na ne nasit blackout linings, zajtra sa chystame na bytik pozriet, dufam ze tam kohosi bude, lebo potrebujeme pomerat aspon podlahy a objednat ich, je to otrasne ako si ti robosi davaju nacas fakt, pritom tam uz nie je co robit... a my sme este nedali vypoved v realitke, lebo nevieme co bude, no muzik sa uz chysta tento tyzden, lebo stahovat sa chceme tak ci tak... do toho skola a vsetky projekty treba finisovat, jaaaaj bude to zaujimave este, tak peknu nedelu, idem pisat marketingovu esej 😀

mona12071
7. mar 2010

ahojte prajem pekny dnik 🙂
new-hodne stastia s esejou 😉

newyorkgirl
7. mar 2010

dakujem mona, ako sa dnes citis? pozeram ze vsetci vikenduju zas okrem mna bez manzelika 😀

mzuzka
7. mar 2010

uanka dakujem, no tvoj preklad mi znie lepsie. len som nevedela, ci to mozem takto, alebo to treba doslovne :(

musim sa pochvalit, dnes som bola v tom boots clearance, pozriet tie kociky maxi cosy mura, co som spominala. a nakoniec sme kupili 2 rovnake britax vigour 3+ jeden stal 150 libier a druhy 240 (k nemu bola aj vanicka) asi tam budem chodit castejsie a na sr predavat 😀 😀 😀 😀

dnes zas v london slniecko pekne svieti, aj nalada je lepsia, uz keby to vydrzalo.

kvietocek7
7. mar 2010

zuzi -poslala som ti na mail ten overeny preklad z ambasady. Tak si to mozes kuk. A nemas foto v albume z tej tvojej uspesnej kupy? Kamoske sa narodil synator tak asi bud chciet kupit nieco pre dvojky lebo ma rozdiel medzi detickami 13mes.Ozaj a cez net boots clerance nefunguju?

newyorkgirl
7. mar 2010

kvietocek a co phil and teds surodenecky, ja keby mam deticky po sebe sla by som asi do cohosi takeho... ale som rada, ze uz sme vacsi a chodime, ze ziadne 2 plienky a 2 kociky nemusim riesit 😀

newyorkgirl
7. mar 2010

uankab krasne fotocky, hotova sikulka s tou lyzickou 😀

kvietocek7
7. mar 2010

new -este som nepocula o takom. Mas nejaky web?
Inac este som chcela ze ta elektronicka odsavacka nestala za nic v porovnani s tou na vysavac tak som ju vratila a nastastie mi dali refund tak som rada 🙂

uankab
7. mar 2010

nyg, dakujeme, bola fakt svetova 😀

mne osobne sa inak phil and teds kociarik nepaci, je sice mozno prakticky z hladiska velkosti, ale to spodne dietatko je ulozene velmi nizko nad zemou... a vacsinou tam davaju babatko, kedze tam je menej miesta ako hore 😲 a ono dycha vsetky vyfukove plyny a bordel zo zeme 🙄

mona12071
7. mar 2010

holky kde je gaby ze by uz? 😀

mzuzka
7. mar 2010

ja tym spodnym detickam fravim cisticky vzduchu ☹

kvietocek a uankab -
dakujem vam pekne za pomoc s rodnym listom ste ma velmiii potesili. som sa tu s tymi odbornymi vyrazmi trapila...

tie ktore to este len caka, kludne mi napiste do IP email, a poslem vam bianko form vo worde, kde uz len dopisete svoje osobne udaje a nemusite sa s tym crncat. dam do albumu vzor na nakuknutie 🙂

foto zatial nase nema, kociky su este zlozene v obyvke, ale na nete som nasla, tak supnem do albumu. potom po premiere a prvej vychadzke s tatkom v tandeme dam aktualne fotocky .

ozaj, ze by gaby ozaj nedela?

tie vase detusky su take krasne, joj, nech uz aj moje sviste narastu, nech sa mozem s nimi takto vytesovat. teraz ich len obzeram, natahujem ako macence, sledujem ktory sa kedy usmeje, ktory kedy zamrnka...

mzuzka
7. mar 2010

snazila som sa najst boots clearance online, ale nepodarilo sa mi. len klasicky a v nom zlavy :( a potom story finder

saza007
7. mar 2010

uanka- magdalenka je krasna, ako sa zlato krmi! 😀 🙂

z_vesela
7. mar 2010

Ahojte kocky..

clovek sa neprihlasi tri dni a uz mate o tri strany napisane naviac..

tak vidim ze vsetci cakame, kedy to uz 'bude' pre gaby 🙂. Drzim palce!!

Inak nyg - mam presne ten isty problem...Midwife sa na mna ani nekukla len vyziadala od GP aby mi predpisala canesten..tak ho mam uz vyse 2 tyzdnov a prd zabera..to dali asi aj tebe ze?
Tak konec experimentovania, nech sa na mna niekto kukne a urobi aspon nejaky ten vyter..a ak nie budem trvat na referral to consultant..zajtra volam k GP na appt...

mona12071
7. mar 2010

ja si myslim ze gaby to uz ma za sebou 🙂
aj ja uz chceeeeem 🙂

newyorkgirl
7. mar 2010

veru gaby sa neozvala, tak ktovie mozno ste jej to vyvestili predsa 😀

zvesela, no ja som tak dopadla na pohotovosti pockam do utorka asi a pojdem znova k GP tiez by som chcela aby cosi urobili so mnou, zatial nezabera, ja som inak v zivote takyto problem este nemala a takto pred koncom tehu to nie je bohvieco teda, uz brusko riadne otazieva, tak som si to chcela uzit a nie sa tesit kedy sa ho zbavim kvoli zdrav.problemom, tak uvidime no 😖

hathor1231
8. mar 2010

baby, ja som na MK citala,ze babam kazali davat na mykozu tam dolu biely jogutr 😕

gaby predsa zvolila sex ako MS 😀

kupili sme kocit- silver cross 😵

naranajkujem sa a idem malu okupat,vcera sme nestihli...

gaby0205
8. mar 2010

babule to by sa vam pacilo co ? 😉 takto na mna myslite zlaticka ale nepomaha nepomaha! stale kinderko!
na nervy! vcera som si myslela ze aha to je ono, nieco zo mna vytieklo a ja ze to je small part of water break ale od vtedy nic. A taak som si myslela ze je totu. Dalsie licking som nemala tak to asi water break nie je :( uz idem na 41tt a bojim sa ze moja mala bude obrica a ze ju nebudem vediet push out...a;e tak musim byt pozitivna. Urcite vam dam vediet ak any news. Myslite na mna viac nech porodim dnes! prosim prosim!

babule prajem vam krasny zaciatok tohto tyzdna. Ako vam zavidim ze mate svojich drobcekov pri sebe! taky su krasnych na vasich fotkach.

slovakia13
8. mar 2010

ja ked som mala v tehu mykozu ,najskor kazali davat biely jogurt ako pise hat a potom canesten 🙂 ale stale mame problem ,asi ma dostatocne nepreliecili lebo cez moje mlieko sa to malej dostalo na jazycek a mame zabku,ktorej sa nevieme zbavit 😢

slovakia13
8. mar 2010

gaby
neboj ,zachvilku ju budes drzat 😉

mzuzka
8. mar 2010

slovakia, este stale mas zabu? do prcic co si nepovedala, ja som si dala od kolegu doniest preventivne vodicku, ked som bola v porodnici, akurat bol na SR , no a risko mal pred 2tyzdnami zabu, natreli sme 3dni a je fuc. mohol kupit dve a postou by si to uz mala doma.napis mi do IP adresu, odoberiem do striekacky a poslem ti v bublinkovej obalke, toho vela netreba. inak baby je to aj prave na mykozy u zien tato vodicka, vola sa to BORAX GLYCERIN 20% roztok. davaju to namiesto tej fialovej vodicky pre detuse a v letaciku blo napisane ze je bezpecny a ucinny v tehu na mykozy zo spodu.

inak poviem vam pikosku, ked som zostala tehotna s mojou dcerou tak som sa o tehu dozvedela presne 8.3. na MDZ. mala som iba 17 a nadsena som teda nebola.
vcera som skypovala s dcerou a pytala sa, co mozemat, ked ma 2tyzdne take slabe ruzove krvacanie a sem tam trocha do hneda. nic ju neboli, vytok nema..... no tak ako prve ma napadlo tehu. pytam sa jej ci moze byt a vraj ano. lebo ma s liekmi pauzu, mala zlu krv. no tak dnes som ju poslala kupit test a je zase 8.3. a ona ma len 18 😒
tak tu cakam, kedy pride zo skoly a testne.

to by bola ina sranda, keby ze idem na vychcadzku a jedno dieta co ma drzi za ruku mi bude vraviet mama a druhe babka 😅

gaby, tfuj tfuj, nech uz ides moja.neskusis ten caj na prehananie? hnacka moze vyvolat kontrakcie.

hat hod foto kociarika, nech vidime ake faro ma Nikolka 😅

mona12071
8. mar 2010

gaby-co tu este robis a ja ze uz to mas za sebou 😒
neboj dnes je taky pekny slnecny dnik mala si to vybrala na dnes🙂))
aj mojmu by sa mohlo chciet 🙂 ale ked to bude lenive po tatkovy tak budem tehotna 2 roky ako slonica 😀

cutce
8. mar 2010

dobre rano devcata,

Mohla bych se jen zeptat, kde jste nakupovali kocarek? Me se zda, ze tu v Anglicku vubec nic neni 😅

hathor1231
8. mar 2010

mzuzka, este v nom nebola. nasla som len cez google:

http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Travel-and...

musim byt doma lebo by si mali prist pre postielku (som ju vratila lebo bola uplny shit 😝 ) tak nemozem behat...

a neboj, ved to nie je pokazeny zivot, prosto to bude mat tazsie ale ked bude mimik na svete,tak uz by si nemenila 😉

sestrenka mala babo v 16! rodicia jej pomahali a nakoniec ju to donutilo ist na vysku aby sa o malu vedela postarat,vystudovala za geodetku a prave mala bola pre nu motivacia! teraz jej je dobre,mala uz chodi na zakladnu, ma pracu,byt,auto... prosto ziadna hruuuuza 😉

slovakia13
8. mar 2010

mzuzka
stale ☹ teraz segra poslala nizoral tabletky ,tak dam aj sebe aj malej.uvidim ako zaberu .ked ono sa jej to strati a potom to opat dostane z mojho mlieka.HV povedala ,ze tato zaba sa obycajne po 6mesiacoch strati,alebo prestat kojit,co nechcem...dik za ponuku 😀

hathor1231
8. mar 2010

jaksi ten link nejde, tak dalsi 😅

http://www.johnlewis.com/230575164/Product.aspx...

saza007
8. mar 2010

Jaaj Gaby moja, tak som sa tesila, ze moja predpoved vysla a ty este stale kinderko 😀 Moja uz to vydrz, mala sa coskoro urcite prihlasi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre