Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
8. mar 2010

breee ranko 🙂

gaby tak nic predsa, neboj sa, uz to nebude dlho trvat, mne sa dnes snivalo ze som mala cisarsky prave kvoli tomu ze je maly otoceny, tak uvidime 😀

jaaaj babulky dnes nas cakaju trocha behacky a vybavovacky a poobede ma moj drahy skolu, zas budeme babinec iba... chceme teraz behnut na bytik este, dufam, ze tam ktosi bude, chcem sa spytat ako dlho im to bude akoze trvat, lebo mne sa cas teda krati a nechcem sa stahovat tyzden pred porodom 😅 tak drzte palce, nech tam najdem nejaku zivu dusu, lebo minuly tyzden sme stastie nemali teda...

newyorkgirl
8. mar 2010

cutce, ked sa ti tu nepacia kociky, vyber si na SK a nechaj si ho doviezt, ja som si doviezla Perego Uno, lebo tiez sa mi tu nic nepozdava akosi a chcela som nieco s prehadzovacou ruckou kvoli slnku a hlavne vetru, nelutujem teda, ale brali sme ho zadara letecky, aj cestovnu postielku sme si doviezli ta nas vysla 10 libier doprava, ale da sa aj kurierom kludne...

cutce
8. mar 2010

newyorkgirl : dekuju, chystam se jen domu na velikonoce, tak chci pokouknout, co by se mi libilo 🙂

hathor1231
8. mar 2010

gabyyy, neboooj 😉

new, ty ako dlho vies,ze bude chlapec? som si mysela,ze mate dievcatko 😅

cutce, skus Jane,tie su super 😉

slovakia, ale ak sa jej nevylieci,tak jej to moze zojst do bruska a az na ritku (nieco ako veelmi zla zaparenina). niektore mimi odmietaju papat koli tomu...
neskusala si si krem nechat na cici a tak ju nakojit? mojej malej to tak zmizne vzdy 😉 a tiez musis vyvarit flasku,cumle,vse co pcha do ust. aby to nedostala z toho ked sa vylieci...

hathor1231
8. mar 2010

aaach jo. tak mi pisali,ze ziadny mail nedostali (ako inak,ked treba preplacat). takze pockam kym sa mala zobudi a skocim s nou do mesta. idem si dat predpisat antiku. lebo by ma asi svihlo keby sme konecne mohli a o mesiac,ze tehu 🤐 mala som predpisanu na inplantat (ale najskor mi dali pills) ale som to nebrala lebo tam bol neziaduci ucinok silne krvacanie 😝 a po porode sa mi to akosi prehodilo a uz silnejsie netrebaaa 😝 tak sa spytam na injections. mate niekto skusenosti? 😕 nechcem brat pills, ja mam deravu hlavu,takze zabuuudam...

mzuzka
8. mar 2010

tu som nasla clanok pre tie co vas trapia mykozy

http://www.omimine.cz/poradna/dotaz/966/borax-g...

hath, ved ty si im ani email neposlala, nepamatas. a postielka je uplne v poriadku, ty si len nahovaras, ze je to shit 🙂

mna velmi mrzi, ze nemam kde dat druhu postielku, tak by som chcela namontovat tie monitory ☹ ja sa bojim poriadne spat. rozmyslam, ze udem na noc nosit jeden osik zo spodu na poschodie 😒

hathor1231
8. mar 2010

mzuzka,tak ich posur v tom councile. ze je to uz natesno a ze maly mozu byt spolu len par tyzdnov... nech vas uprednostnia...

a ta koliska prisla nedomalovana-mala byt biela (presvitalo tam drevo 😝 ), a spoje boli oddelene (takze kazdy spoj bol s dierou a bolo vidno zakladne drevo 😠 . akoby to zlepili nenechali poriadne vyschnut a natreli 😝 ked som im posielala foto,tak ze tie spoje mam len pritlacit k sebe! tak som im napisala ze nie som ziaden robotnik aby som to po nich upravovala. napisli mi,ze ked od nich odchadzala tak bola v perfektonom stave 😅 tak som im napisala,ze tomu neverim lebo ak je nieco nedomalovane,tak to je nedomalovane a za to ani ja ani kurier nemozeme a ta postielka ma byt zo solid pine wood a udrzat up to 5y child... takze prosto shit 😝 ale na to mi uz neodpisali 😅 kurna, dam za to 130libier a aby som si to este aj kladivkom dlkla dohromady a natierala 😝

slovakia13
8. mar 2010

hat
to chce nohy v teple :DDD
najskor musim preliecit seba a potom malu ,uz davam nizoral....ona ta pliesen je vo mne
mzuzka
ale aj ty si musela byt velmi mlada maminka 😉

tak koooonecne sme poslali aplikaciu na pas,do 2 tyzdnov by mal byt a nepotrebovali sme ani rodne listy ,stacilo iba cislo sionovho pasu 😉 tak sa vytesujem ,ze uz budeme mobilne 🙂

hathor1231
8. mar 2010

slovakia, ty plesniva starenka 😀 pekne si to napisala,ze plesen je vo mne 😀

a ja som bola v meste, tato sestricka mi uz nepredpisala antiku aj ked kojim,mala uz nie je take mrnusa ako ked som tam bola prvy krat. takze buduci tyzden by som mala mat,tak tam mam skocit...
a bola som si pre formu na council tax, housing benefit. snad nieco z toho kaaapne 😀
a malej sm kupila topanocky 😕 akosi som neodolala 😀
a nasla som kolisku, super cena,pekna a hlavne ziaden shit 😵
a a idem papat 😀

uankab
8. mar 2010

cutce, odporucam mutsy 🙂... neviem v ktorej oblasti UK si, ale kiddicare je obrovsky obchod v Peterborough, fakt skvely !!! ma 3 poschodia, jedno cele poschodie je plne kociarikov, mozes si ich tam vyskusat, maju dokonca aj modely roznych terenov po ktorych s tym kociarikom mozes chodit... ak byvas v rozumnej vzdialenosti, urcite sa tam oplati ist...

baby, my sme zacali s prikrmami v sobotu, dali sme brokolicu a magdalenka sa mi z nej vyhadzala 😖
a dala som nove foto z papania do albumu 😉 .. bola svetova !!!

newyorkgirl
8. mar 2010

mzuzka aj som sa zasmiala nad tym jogurtom, no clovek nikdy nevie teda 😀 ja si furt myslim ze to nemam mykozu ked pisu vsade o vytoku, ale neviem, proste mam len cosi podrazdene podla mna, ale ktovie... je pravda ze sladkeho jem dost, treba to fakt vylucit? asi skusim, ale to neprezijem, takze zajtra ma tu nehladajte, zomrela som zo zivota bez sladkosti 😀 😀 😀

uankab naozaj si myslis ze z brokolice sa vyhadzala? to som este nepocula teda...

hathor my vieme uz od decembra ze bude chlapcek, ty si kde bola doteraz? 😅 pred Vianocami som mala UZV a aj teraz na SK mi lekar potvrdil chlapca, ale je to tvrdohlavec maly, lebo od zaciatku tehu v jednej a tej istej polohe hnusos hlava hore vpravo a nohami ma kope pomaly az do bedroveho klbu laveho 😖 jedina poloha v ktorej mozem spat je na lavom boku teda...

uankab
8. mar 2010

nyg - hej z brokolice... ako som jej ju dala prvy den, tak sa ekzemik malinko zhorsil, po druhom raze sa jej to vyzazne zhorsilo do par hodin ☹ .. nema to z coho ineho byt, kedze ja stale dietujem a novu potravinu sme nepridavali... dnes som jej dala tekvicu, tak uvidime...
inak tu mykozu si naozaj mohla dostat z antibiotik, plus sladke by si mala veru vylucit, pretoze to to len podporuje...

mona12071
8. mar 2010

ahojte
tak ja dnes stale jem nieco nezdrave chudatko malicky 🙂
new-tebe tiez pekne skacu tie tyzdne 🙂
tusim tu mame presilu chlapcov 🙂

newyorkgirl
8. mar 2010

mona ani mi nehovor, strasne to leti... my sme dneska na tom byte houby pochodili, tak ideme skusit zas zajtra, uz tam chodime ako na vylet 😀

mzuzka no ake mas novinky od dcery? cakam ako sa to vyvinie taky zaujimavy pribeh 😉 lebo ja som tiez otehotnela zhruba ako moja mama okolo tych 20-21 co je teda tiez vraj "skoro" v dnesnej dobe na SK pomery, ale nie na UK teda 😀 ze hathor 😉

mufinka1
8. mar 2010

Ahoj vespolek, je tu nekdo z okoli Reading? 🙂

hathor1231
9. mar 2010

new, mne v praci kazdy,ze som este mlada a podobne omacky okolo 😝 ked vidim tie 16rocne mamicky tu,tak nechaaapem 😅 a pritom antika aj sprc gumy su tu zadara vo family planning centrach... podla mna nie je skoro ked ma holka 18. hlavne nech sa vie postarat. vela zalezi od rodiny,ci mas niekoho,co ti pomoze a ak partner zaraba,tak nie je o com 😵

gaby0205
9. mar 2010

Ranko dievcence,
hlasim sa stale kinderko 😒 uz som to vzdala! nebudem z toho smutna.
Len sa bojim ci nie je velmi nebezpecne prenasat dlho. Tento piatok idem na 41tt a ak sa mala nenarodi tak ma budu vyvolavat az buduci tyzden, co si mylsim je neskoro.

Hat ty sa ako hojis ?

mzuzka s dcerou to budes mat vesele !

Moni a ty s bolestami uz lepsie?

hathor1231
9. mar 2010

gaby, kolko ma asi mala kg? asi by si si to mala sama ustrazit a nejak vybavit lebo tu su schopny nechat rodicku s valibukom a radsej ho tahat kliestami 😠 prosto su chujovia... 😝 nerada by som bola ak by si sa trapila a krpca ti tahat nasilu von 😒

a hojim sa lepsie. uz to tak casto neboli. sex sa planuje tak o dva tyzdne 😀

saza007
9. mar 2010

Gaby neboj, uz to coskoro bude. jedna kocka z nasej NCT group prenasala 18 dni. A hned upozornujem, ze nie kvoli tomu, ze by ju lekari nechali - ti ju chceli induce po 7 dnoch. Ona odmietla, bolo z toho velke haloo v nemocke, musela kazdy den chodit na monitoring a podpisat, ze odmieta induction. Potom sa Dr nahneval, poriadne jej vynadal, tak sa konecne nechala induce. My sme normalne nechapali o co jej ide...

cutce
9. mar 2010

dobre ranko

uankab: moc dekuju, ale Peterborough je ode mne 2 hodiny. Ja jsem z jihu z Kentu, to uz snad neco najdu v Londyne. nevite nektera o nekterym velkym obchode v Londyne se spousty kocarku?

mona12071
9. mar 2010

gaby-ja som uplne v pohode uz mna zasa nic neboli
dnes idem na kontrolu(hm ked sa to da tak povedat)odmerat a domov heheh
skoda ze neviem ci sa otvaram alebo nieco ako ti to povedia na svk
no musime cakat 🙂

saza007
9. mar 2010

cutce, chod mrknut do John Lewis, Mothercare, Mamas and Papas

mona12071
9. mar 2010

alebo ebay 😀

cutce
9. mar 2010

mamas papas jsem byla a John Lewis taky, tam maji 10 kocarku dohromady 😒

jinak mate nektera tohle kreslo??/

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

cutce
9. mar 2010

mona: Kdyz ja bych je chtela videt nazivo a zkusit si je. Uvidime, zkusime ten velky veletrh a tam by snad mel by poradny vyber, byla jste tam nektera?

gaby0205
9. mar 2010

hat no to keby som vedela, nemam ani sajnu kolko ma mala kg. naposledy mi robili scan v 34tt a tam mi povedali ze mala ma okolo 2500g tak ked teraz som skoro v 41tt tak neviem...ale asi mam valibuka..toho sa tak obavam ze mi bude tazko push her out..no ale uvidime.

Zuzi no s tymi 18dni prenasania tak to by som ja nechcela. to je aj dost nebezpecne. Blazon je ta zenska. no ale tak snad vsetko dobre dopadlo.

mihouk
9. mar 2010

Gaby, neboj zlaldnes to a hovori sa, ze vacsie deticky sa lahsie tlacia.... Moj maly mal 3.75kg, museli ho sice tahat kliestami, lebo manekyn mal snuru okolo krku 3X. A co sa tyka toho valibuka urcite to nebude take zle, lebo akurat mi sesterka hovorila, ze jej kamoske sa narodilo babo 4.7kg, ale muzela ist na cisarsky. Ostan pozitivne naladena a cochvila budete spolu-oddelene...drzime palceky 🙂 🙂 🙂

cutce
9. mar 2010

gaby: neboj niceho, uvidis ze to zvladnes. Moje sestra prenasela 2 tydny dcerku a museli ji i davat provokacky, protoze mala nechtela ven a pak byla venku behem par minut 😉

saza007
9. mar 2010

Gaby - ano dopadlo to dobre, aj ked mala nakoniec cisarsky. Ale ona ho aj chcela 🙄
Gaby moj maly mal 3.94 kg a porodila som ho v pohode, ani nastrih ani nadtrhnutie. don't worry. Len nech mas zdrave a silne babatko.

hathor1231
9. mar 2010

gaby, podla odhadov na grafe, ak by sa mi mala narodila v 40tt,tak by mala 4,5kg 😖 narodila sa 37tt a mala 3.01kg, cize som bola aj rada 😀 mala nabeh na to aby bola riadna baculka 😀 😝 a tvoj krpec asi tez bude riadna macinka 😀

seza, tak to je sila taka zenska 😝

cutce 😀 kolko mas pred porodom? ja len,ze ci dovtedy aj nejaky stihnes kupit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre