Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
22. mar 2010

etuska - mne ho robili v 22 tyzdni.

etuska
22. mar 2010

newyorkgirl-aj ja som dcerku prenasala a porod mi museli vyvolat-tu vraj nechavaju aj 2 tt po termine-tak hadam tentokrat sa bude babatko pytat na svet same 🙂

baby,kt. ste rodili v UK-pozeral vas doki zospodu aj skor ako pred porodom? 😀
ja cele tehu chodim na kontroly len tu,na SVK som nebola-tak ani netusim ako na tom som 😒

saza007
22. mar 2010

etuska - vacsinou sa tu vaginalne vysetrenia nerobia, len ak je nejaky vazny problem. Zalezi to vsak aj od toho, aku ma tvoja nemocnica policy v tychto veciach. V nasej nemocke robia v tom 20-24 tyzdzni pri ultrazvuku aj vaginalny ultrazvuk na kontrolu krcka. Doktor ta nepozera ani pred porodom, ak nie su ziadne problemy, len midwife.

newyorkgirl
22. mar 2010

slovakia som si este spomenula, neviem s kym letis ale Ryanair ma napisane ze autosedacka zvlast 10libier, viem to podla toho ze cestovnu postielku sme brali a ta bola tiez 10, takze ma to vyslo lacnejsie ako kurierom z SK, kocik sme mali zadarmo a kedy idete domov?

ja idem dneska do realitky, lebo manzelik je chory, zaniest rent a vypoved, tak drzte palce, z bytu sa stale nikto neozval ale pocitam ze tento tyzden sa rozhybu ked ten chlapik vravel ze to odovzdavaju ako hotove, nechceme to zas velmi preplatit, lebo este na mesiac mame byt tuna... hoci si neviem predstavit, ze nam sem ludia budu chodit na okukovacky, no co uz...

sme boli u lekara, teda tatina mame choreho a sla som aj ja s Nikou, ze co povie GP na ten kasel stale jej to neprechadza, tak nam dal antihistaminika, nech skusime, ze asi alergia bud na prach alebo ze uz ide jar na pel, tak uvidime ci to pomoze, som zvedava, ale aj muz je alergik, tak som to cakala, kedze uz vyse mesiaca strasne chrchle a nikdy doteraz jej nic nebolo, no uvidime, co sa z toho este vyvinie... mame to my zabavne... 😒

mona12071
22. mar 2010

ahooojte tak ja som bola dnes na kontrole a dr nam povedala ze malicky uz je pekny zosunuty dole(no konecne)
mojmu dnes trhali zub chudak teras spi u zubara som chytla taku bolest ze som skoro neusedela bola asi 1 minutu uz som mala nadej a potom vobec nic ☹

slovakia13
22. mar 2010

nyg
som z toho pako ,asi tam musim volat .ja som pochopila ,ze za autosedacku sa plati iba ked ju beriem so sebou do lietadla 😝 len ja ju budem mat nastoknutu na konstrukcii ako kocik aj ju odovzdam pred vstupom do lietadla...vobec by som ju nebrala ,ale budem ju potrebovat do auta 😖 zajtra tam zavolam 😅

danika12
22. mar 2010

Ahojte,
ja teda nechcem nikoho strasit, to len ja mam take stastie, teda lepsie povedane smolu, ze musim infekciu dostat, vobec neviem, kde, ako, z coho. A prajem vsetkym babam, aby mali lepsie skusenosti ako ja.

slovakia13
22. mar 2010

teda aj ju odovzdam ako kocik....teraz som si precitala tie pravidla....a za utosedacku budem musiet platit 😠

slovakia13
22. mar 2010

vidno ,ze idem prvykrat ryanairom 😠

slovakia13
22. mar 2010

nyg
ideme 12.7.-20.8 takze si pobudneme 😉 v kazdom pripade zajtra tam volam,je mi cely den tak blbo od zaludka....

natalia777
22. mar 2010

ahojte kocky, neviete nahodou poradit, snazim sa si akurat vybavit pre malu prispevok porodny zo svk ale ostala som visiet na tom, ze potrebujem potvrdenie od lekara a potvrdenie ze som nedostala tych 500 libier tu v uk. neviete nahodou ako sa to tu robi ako si to tu mam vybavit? nemate s tym nahodou skusenost? dakujem vopred. xxx 😵

z_vesela
22. mar 2010

Ahojte..dalsiu otzku na Vas - teda tie ktore chodite domov k lekarom - je vsetko na priamu platbu (ie ked idete ku detskej lekarke s babom) alebo sa to da nejako cez tu E111? ci si treba platit doma poistenie ak chcete mat pravidelne osetrenie? dakujem moc!

slovakia13
22. mar 2010

natalia
o tych 500 si musis poziadat,ak nepoberas benefity ,tak ti ich zamietnu a tym sa preukazes na SK.formulare pre lekara si mozes stiahnut na nete a tie das potvrdit GPmu.mozes mi poslat do IP mail a ja ti ich poslem 😉 mne ich tiez preposlali dievcata z konika 🙂

newyorkgirl
22. mar 2010

slovakia super tak v lete idete 😉 no veru ja neviem fakt s tou autosedackou len som ti napisala ako sme to mali my... jasne ze ju potrebujes doma, teda my si vzdy poziciavame a nenosime so sebou, tak riesit by si to mohla aj tak a zobrat kocik sportak zadara, ale sak 10 libier...

zvesela s tym ti neporadim, ja mam Nikolku prihlasenu doma v poistovni, ale chcem dat aj druhe babo ak sa bude dat na zaklade SK listu rodneho hadam hej, neviem, myslim si... lebo trvaly pobyt mame stale doma predsa...

natalia ja idem teraz vypisovat to tlacivo na tu 500, mne cosi manzel aj o midwife na to spominal ci nejaky proof o tehu ci co ja neviem, ale vraj sa to da uz 6 tyzdnov pred porodom... tak uvidim, sak vypisem, poslem a uvidi sa...

tak idem esej dorobit do skoly taaaak sa mi nechce 😅

slovakia13
22. mar 2010

nyg
letenka uz je kupena 😝 a ked chcem priplatit za autosedacku uz to nie je 10,ale 20x2 lebo sa to da bud na letisku alebo cez telefon.kocik nepotrebujem na sk mam dalsi 🙂 pomaly sa to zbiera taxik na letisko ma bude stat dalsich 80 😅 ...naozaj dovolenka na sk ma vzdy stoji viac ako niekde pri mori 😒 joj joj,

monika.c
22. mar 2010

ahojte,z vesela,my to mame urobene tiez tak ako nyg,Luky je stale poistenec zdrav.poistovne na sk,ked som odovzdavala ja svoj preukaz,tak sa ma pytali,ci sa planujeme vratit alebo nie a kedze mame tiez stale trvaly pobyt na sk,tak mi kartu poistenca pre Lukyho nechali.ked idem na vys.ja,bola som u praktickeho lekara,tak ma vysetrili na europsky preukaz co mam vydany tu v uk,ale na gyn.si vzdy platim 😉
ja som dnes vymalovala obyvacku,normalne sa vytesujem,aka je teraz pekna,svetla 😅 len som taka unavena ze az,tieto aktivity uz nie su pre mna a to som chcela este chodbu namalovat,no neviem neviem 😒 asi si to este rozmyslim 😉
teraz byvam nejako viac unavena,v noci nemozem spavat,nenormalne ma zaha pali,po kazdom jedle,to uz nie je asi ani normalne ☹

etuska
22. mar 2010

slovakia-mam tomu rozumiet tak,ze tych 500 libier dostane kazdy kto pobera CHTC a WTC????-lebo ja som chcela ziadat o porodne na SVK.(no a dvojmo sa teda neda)...Preposles mi to prosim tiez?Dik

monika.c
22. mar 2010

baby,no to s tym porodnym tu v uk by aj mna zaujimalo,ako to vobec je 🙂 nyg ty to uz vypisujes a posielas teraz?ja som myslela,ze je to ako u nas,ze mozes o to ziadat az po porode,ked je uz babo na svete 😕

newyorkgirl
22. mar 2010

slovakia, vsak aj nas 😀 a tie batoziny co si teraz uctuju to sa ti skor oplati kurierom poslat a mas do od dveri ku dveram a nie sa s tym trepat za taku cenu a kazde kilecko navyse platis, na to si daj pozor, lebo to su ine palky tusim 25 libier kilo ci ako to mali 😅 inak k tej sedacke este, moj muz kupoval dodatocne tu postielku a oni mu nauctovali komplet vsetko znova aj s letenkami a uz je mesiac od toho a furt sa natahuju, ze mu to vraj poslali naspat a jemu na ucet v banke nic neprislo, takze otras, sa nam ta postielka trochen predrazila nakoniec, RYANAIR, dufam ze sa to vyriesi

monika ty si aka akcna, ze malujes 😀 asi ako ja som prala zavesy a vesala cez vikend, keby ma nasi vidia ze v 8mom mesiaci tak ich asi poraziiiii 😅 uz si malovala na tie tapety? tam muza vyzen, mojho to caka veru... aj mna palieva zaha, budeme mat vlasate deturence 😀 aspon nejem take porcie ako zvycajne ale iba polovicne ked mi maly tlaci na zaludok...

to porodne neviem, manzel to cital na direct.gov ci kde ja sa k tomu dostanem zajtra hadam...

etuska poznam takych co si dvojmo zaziadali aj tuna aj doma, stacilo "cestne" prehlasenie, ale myslim ze tuna nedostanem preto ziadam nech mam domov papier ze nic... 🙂

etuska
22. mar 2010

Nyg-tu som to nasla:

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

-len som z toho jelen,lebo my sice dostavame Child tax Credit-len tam je podmienka:Child Tax Credit at a rate higher than the family element 😕 😕 😕 😕 -tak sa na to musim mrknut.

na SVK vsak je porodne vyssie,ze? 😅

slovakia13
23. mar 2010

etuska
ano ak poberas ChTC a WTC tak ti tych 500 tu priznaju 😝 ,ale myslim ze staci ak o ne poziads po termine -to je po 3 mesiacoch ,tak ich nedostanes

eviska83
23. mar 2010

ahojte
Ahoj etuska 🙂
My sme poberali CHTC ale SSMG nam tu nedali - poberali sme len tusim 7£mes a to asi teda nieje at a rate higher than the family elemen. O SSMG sa moze ziadat 11 tt pred porodom ,ale ak Ti to nedaju mozes zasa ziadat po porode (ale az ked uz budete mat uznane Child benefity) lebo sa zmenia circumstances. Na svk na to mate pol roka.
Nyg- ved vies ako to na svk chodi - niekde im staci cestne prehlasenie niekde nie- my sme potrebova doklad ze sme nedostali.
slovakia- ale tusim keby poziadala neskoro tak by jej tam napisali dovod a neviem ci by to preslo na svk.
Inak uzite si to na svk 🙂
Ozaj baby a mne urcite robili scan aj po 20tt- tusim v 32?- pri andrejovi -pri dvojkach to bolo castejsie 😵
monika- na palenie zahy skus mandle- 🙂
mzuzka- ako sviste?

newyorkgirl
23. mar 2010

ahojte 🙂

eviska mas pravdu, viem ze v TN chcu tiez papier ze si to nedostala, ono co uradnik to ine ti povie... to ako s tymi blbymi smetami, vcera mi nasi vraveli, ze co sme tam vo februari doniesli z UK osobne teda papier, ako potvrdenie ze dlhodobo byvame tuna, tak ho vraj stratili, ze nic tam nemaju hovada jedni 😠 sa na to mozem...

baby chcem sa opytat, som bola vcera v tej realitke a pani ma tiez "potesila" povedala ze kedze je zmluva najomna s datumom 20teho tak vypoved mozme dat teraz az 20.4. a vystahovat sa do 20.5. co su teda este 2mes. ze teraz uz je po 20tom kedze to bolo v sobotu a bola som vybavena, tak musim tu zmluvu pohladat, ake su tam podmienky, mate niekto skusenost? keby ideme na SK tak ich kaslem ale takto, aspon mame casuuuuu no 😖

etuska my tiez mame CHTX ale ten ich rate to neviem teda.... na SK je 700 eur tusim...

eviska83
23. mar 2010

new- no smeti ani nespominaj 😠 😠 - na tu zmluvu sa urco mrkni- my sme predtym byvali cez agenturu a tam bola vypovedna lehota 4tyzdne- volala som tam asi 6 t predtym a povedali ze v pohode- ale potom som si mrkla zmluvu a tam bolo ze to musi byt oznamene pisomnou formou- samozrejme sme 6 dni meskali- no a co myslis - za to nam stiahli 120£ z depozitu 😠
na svk je okolo 800£ 🙂

catherine2505
23. mar 2010

baby ja som o to porodne tu v UK ziadala este pred narodenim dietata a nepriznali mi to aj napriek tomu ze poberam chtc,a to preto ze pocas ziadosti som este stale mala vysoky prijem a to porodne sem dostavaju iba matky co su v hmotnej nudzu alebo maju nizky prijem....a na SK chcu odo mna ten paprie este aj uradne prelozit inak mi SK to porodne nepriznaju...iny kraj iny mrav

newyorkgirl
23. mar 2010

eviska, no pred nami tu byvali muzovi kolegovia a ti davali bond, teda depozit, ale oni odchadzali, moj nechal barak napisat na seba a ako to je s depozitom, to ani srnky netusia teraz... nech si ho nechaju, lebo co som pocula niektore realitky strasne streckuju, nutia ta vymalovat komplet pred odchodom a take bludy, ja im tu ani neupracem, ako odstahujeme, nech si to novi upracu potom, za to ake sme s nimi mali peripetie, ked sa cosi vzdy pokazilo ich mozem zvysoka kaslat... 😀 ja si budem upratovat na novom, ako okna a take veci myslim take dokladnejsie cistenie..

catherine no o prekladoch nehovor ani to este netusim, ale mame v rodine oficialnu prekladatelku notarsku tak keby cosi 😅

slovakia13
23. mar 2010

ja som myslela ,ze ked su benefity ,tak urcite priznaju 😅
u nas tiez pytaju list o zamietnuti....

slovakia13
23. mar 2010

este k tomu listu v ZA nemusi byt ani prelozeny 😅 teta povedala ,ze oni ho poznaju a tak im staci neprelozeny

newyorkgirl
23. mar 2010

jaaaaj babulky tak nam volali ohladom bytika, zajtra mame oficialnu prehliadku a od pondelka mozme platit a stahovat sa... tak dnes idem do realitky zasa, kedze sme presvihli iba o 3 dni a este bol aj vikend, tak idem bojovat s tou "tetou" ze tri dni im kludne doplatime ale dalsi mesiac ee, tak som zvedava ako pochodim, ale ich kaslem ma fakt stvu, lebo ked sme my cosi chceli, tak to trvalo otrasne dlho a teraz im to dam vyzrat ja, nech idu do pr... drzte palce 😅

slovakia13
23. mar 2010

nyg
drzim palce 😀 a gratulujem k bytiku 😵

este sa chcem spytat ako su vase babetka na to pohybovo....mia ani za svet nechce ist do sedu ked ju chytim za rucicky 😅 trosku si robim starosti....HV mi na to povedala ,ze v 6-7. sa bude robit kontrola malej ako napreduje ,ale zda sa mi to neskoro na zistenie ak by bolo nieco nie tak 😅
inak uz podsuva nozicky pod seba ked je nabrusku a kopec inych veci ale pretacat a dvihat sa nebude....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre