Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

luciauk
26. jan 2009

adoracion, aj ja som z košicoch 😉

majka, hádam sa adoracion neurazí, keď sa vyjadrím. tie čakacie doby sú dlhšie. či na sk alebo tu, tak rodný list môžu vybavovať až 4 mesiace. a nám prišiel 3 dni pred vypršaním lehoty 😉 to len aby si vedela sa zariadiť, keby ste chceli cestovať. ten cest. doklad, tam je fakt termín 2 týždne, ale mne prišiel na druhý deň 😲 😲 😲
inak, slov. ambasáda, hamba. akurát sú ochotní a ústretoví, ale tie podmienky 😒 doteraz len z počutia, ale pred týždňom som mala tú česť 🤐

janka196
26. jan 2009

jej baby pozeram ze tu same kosicanky 🙂 aj ja som z ke 😉
lucia ja len potvrdzujem mi sme vybavovali rl doma na svk a cakali sme cez tri mesiace

janka196
26. jan 2009

boze aka hrubka som si vsimla az ked som odoslala, jasne ze MYYYYY 😅

adoracion
26. jan 2009

och to mi ani nehovor ze este tolko musim cakat .... uz som z tych vybavovaciek zuriva!!!!!!!!!!! tak zdravym vsetkych kosicanov a samozrejme ze aj ostatnych

3558
26. jan 2009

adoracion tak to si setri nervy. ja potvrdzujem co baby napisali. ☹

caira
26. jan 2009

ahoj kocky,

tak ceska ambasada neni o nic lepsi, parta byrokratu 😠 ja mela s vyrizovanim ceskeho rodneho listu taky docela veselo, nejdrive jsem mela problemy s prekladatelskou agenturou ( poslala jsem UK rodny list mamine doporucene asi mesic pred priletem aby ho nechala prelozit) a agentura nam ho 5x spatne prelozila, nejdriv ji zmenili middle name - nase Phoebe ma middle name Louise a oni do prekladu napsali Phoebe Inin.. jako chapete to? jak muzou z Louise udelat Inin? pak zase zkazili jmeno manzela, po treti to bylo misto narozeni a pak uz dalsi a dalsi chyby, ze jsem z toho byla fakt vztekla, nakonec to stejne trvalo necely mesic nez jsme meli ten spravny preklad a pak s tim na urady, tam nam taky davali co proto. Nastesti jsem mela kontakt na pani matrikarku, ktera nas oddavala a ta nam s tim pomohla a zavolala na prislusla mista takze nakonec jsme cesky RL meli cca po dvou mesicich. Cesky pas ani nemame, nechali jsme udelat jen ten anglicky a je klid.

Lucia: jestli se muzu zeptat, jak se jmenuji deticky? a kde v UK bydlite? je tu nekdo kdo by byl pobliz Reading - Berkshire?

michaela...
26. jan 2009

Milé maminky, zajímá mne, jak jste se miminkem cítily a sžívaly po porodu. Prosím, zúčastněte se mého výzkumu a vyplňte dotazník pro děti mladší 10 let (pokud máte víc dětí, tak pro každé zvlášť) na www.klinickapsycholozka.cz , sekce dotazníky, dotazník 1.
U dětí starších 1 roku stačí počet dní po porodu odhadem a nenechejte se zmýlit názvem dotazníku, mohou jej vyplnit všechny maminky.
Moc děkuji a přeji hodně dobrého Vám i Vašim dětem.

Mgr. Michaela Mrowetz

adoracion
27. jan 2009

no uz som to vyplnila ale je tam toho dost !!!! Ja som si rodny list prekladala sama a dopadlo to celkom dobre. Dnes je akurat tri mesiace co cakam tak este mesiac plus... Ach ☹ Kde je ten Reading berkshire pri akom vacsoom meste???

majka88
27. jan 2009

ahojte maminy ako sa mate....som taka rada ze vas tu vsetky mam a stale nieco nove sa dozvedam co my pomoze....

zuzka...no tak kosice dubnica trencin su fakt blizko 😵 ...ale hlavne ze sme sa vsetky stretli na jednej stranke.... 😉 a ako sa ma Samko? poslucha?

lucia ...hej pocula som aj o tom ze rodny list trva aj 4 mesiace...doma my tiez povedali ze by to trvalo 4 tyzdne a kamosky cakaju aj 3 mesiace....sme si vedomi toho ze to moze byt dlhsie a doma su vsetci s tym oboznamenyyyyy...rodicia po narodeni pridu sem...a my ked pojdeme kuk domov to uz bude moja mamca na dochodku tak si bude moc uzivat vnucku naplno 🙂

ciara...vidim ze aj ceska ambasada je nato ako slovenska...ze nie vsetko mas bez problemov...

adocarion...neboj dockas sa rodneho listu...mna to este len caka 😒 ale kto caka docka sa 😵 😵 😵

majka88
27. jan 2009

mamicky poradkyne moje a ake doklady je treba si vziat do nemocnice? 🙂

adoracion
27. jan 2009

ziadne ale preistotu zober obciansky

adoracion
27. jan 2009

a jasne zabudla som tu knihu si zober kde mas vsetko o svojom tehotensttve napisane

majka88
27. jan 2009

myslis pregnancy book co mam od midwife kde vsetko zapisuje.....

3558
27. jan 2009

ano ine nic nepotrebujes. pre istotu ID este a uz len dobru naladu 😀 😀 😀

luciauk
27. jan 2009

adoracion, to si srandovala, že občiansky? 😀 😀 šak ja žiadny nemám 😀 😀 a angláni by aj tak kukali, že čo to je 🙂 najlepšie bolo, keď som na sk niečo vybavovala a furt len ten občiansky pýtali. a ja furt len ten pas som vytiahla 😀 😀 a že adresu tam nemám. tak že nadiktujem. a teta sklapla 😉 tá birokracia niekedy nemá ani hlavu ani pätu 😖

majka, fakt ti stačí tvoj zdravotný záznam, dobrá nálada a foťák 😉

caira, tak to s tými chybnými info to prehnali. a cez obedňajšiu prestávku som videla, že aj čechúni postávali vonku. ale vy tam máte aspoň lavičky. my nič, len 20 schodov 😠 my bývame v Northamptone, predtým sme žili v Manchestri, tam mám aj švagrinku. no a deti sa volajú Juliana, Olívia a Bruno Alex 😉 kukerovala som na mape, tak ste na západ od Londýna, však?

inak, celú tú našu ambasádu som nepochopila. dnu nepustili malého, ale kočiar prehliadli, tri minúty pred obed. prestávkou nás už nepustili dnu a samozrejme, že 3 min. pred koncom obed. prestávky nebolo otvorené. nechceli mi zmeniť bankovku,ž e musím mať drobné 😕 žiadna čakáreň, nič. ešte, že som malého nakojila v neďalekej kaviarni. ale z anglických zvykov si zobrali akurát to, že začínajú o 9-tej 😠

majka88
27. jan 2009

zuzka neboj dobru naladu som uz zajednala tak dufam ze my dovtedy vydrziiiiiiiiii 😵

lucia ...tak ako citam ma caka celkom zaujimave vybavovanie na ambasade 😉 a pobavilo ma ze maleho nechceli pustit ale kocar prehliadali 😖 to je fakt bohovsky pristup...na mame sa naco tesit 😕

caira
28. jan 2009

majka: a ty se nechystas treba domu na slovensko az se prcek narodi? nemusela bys pak s ambasadou vubec jednat.. treba posli rodny list postou rodicum drive nez priletis at ho nechajii uredne prelozit a overit a pak az tam budes tak si zajdi na matriku v miste bydliste a nech si tam prislusne dokumenty vystavit..pak je treba muze vyzvednout nekdo z tve rodiny nebo tak? protoze s ambasadou je to peklo, budes si tam totiz vsechno muzes i osobne vyzvedavat a platit jim za to nehorazne penize. Jak popisuje Lucia, je to fakt parta pitomcu 😠 a vsude je to stejne. Na ceskou ambasadu si uz stezovala snad kazda ceska co tu zije ☹ ale ministerstvo na to stejne kasle...

Luci, jojo, jsme na zapad od londyna, cca 20 minut vlakem z londyna to mame.

jak jsi popisovala s tou prestavkou na obed na ambas. tak to presne u nas, uz bylo davne po obede a porad meli zavreno..ja mela domluvenou tu schuzku na urcity cas a stejne jsem tam tenkrat tvrdla jako blbec, byla jsem tam i pro oddaci list a to jsem byla v osmem mesici a ti debilove me nechali stat na desti asi hodinu 😠 taky jsem jim pri odchodu rekla ( teda tomu neprijemnymu starymu dedkovi co tam otravuje lidem zivot) ze si na nej budu stezovat, ze takovy byrokrat jako on si mysli, ze prijde k funkci a chova se jak nejaky namestek za totality!

Musim jit krmit, dite knoura tak ji dam snidani

majka88
28. jan 2009

caira...dakujem za typ...ale tak my sa domov nechystame tak skoro 😉 nasi po narodeni malej pridu sem na pár dni a my planujeme domov az tak cez leto prist kuk...je to zlozite na pisanie aku mame situaciu 🤐 ...takze budeme musiet nejako pretrpet tu ambsadu...mame aspon vyhodu ze pojdeme do Londyna k priatelovmu bratrancovi a mozeme tam prespat keby nieco...a ja si pozriem s babatkom Londyn...tesim sa lebo ja som taky cestovatel ze za celych 28r som bola akurat v juhoske ako decko a pred rokom som prisla do Birmighamu...takze to bude zazitok i ked s kocarom 🙂
inak ako citam je hrozne jednanie s tymi ambasadami, co by ti mali pomoct ked si mimo domova tak asi to je aj horsie ako doma 😒

bežím idem do obchodu kupit posledne veci do nemocnicnej tasky...a som pripravenaaaaaaaaaa 😵 pozdravujte svojich anjelikov 😉 🙂

caira
28. jan 2009

majka: hlavne si na ambasadu nejprve zavolej a zarid si appointment, abys tam nejela zbytecne, nam se stalo,ze tam s nama cekal nejaky kluk docela z daleka-par hodin cesty vlakem a pak oni ho ani nepusitli dovnitr pry,ze neni objednany!

Majka nevim co vsechno mas nebo nemas v prebalovaci tasce, ale poradim ti co chybelo me!

- jednorazove prebalovaci podlozky- jak na prebalovani miminka na nemocnicni posteli tak ja ji mela i pro sebe v noci, jelikoz jsem i pres ty tluste vlozky dost krvacela takze pro jistotu 🙂 a taky igelitove pytliky na pokakane plinky! ja prebalovala a pak jsem tu pokadenou hnusnou plinu drzela v ruce, mimino napul nahaty na posteli a nevedela jsem kam tu plinu polozit 😀 a klasickou plinku-muslin squeare, ja mela vsechny ruzne blbosti jak 3 pyzama atd a nakonec jsem pouzila jen jedno, ale hlavne vazne hodne ted tlustych poporodnich vlozek, ja mela sebou jen jeden balik a nakonec mi manzel musel hned rano donest dalsi balik. 🙂

3558
28. jan 2009

majka tak to som prekavapena ze sa tesis ako budes cestovat s malou po londyne. ja som rada ked nemusim ist do tesca na nakup s malym. a to mame auto. to teraz rozpravas, ale babo treba kojit kazde 2 hodiny, davat odgrgavat poriadne a prebalovat kazde 2 hodiny. nieje to sranda. ale to uvidis az ked ho budes mat. ja som sa prve 3 mesiace ani nevyspala a chodila som len v pyzame po dome. a to mi bola pomahat sesterka s dcerou a muz mal 3 tyzdne dovolenku od porodu. babetko potrebuje starostlivost 24 hodin denne. a nie este s nim cestovat!
ja som letela domov ked mal maly 2 mesiace a doma sme boli 2 tyzdne ale tie cesty boli hrozne. nie pre mna, ale pre maleho. bol nesvoj, mrncal.....
no a vlastne staci ak pojde do toho londyna tvoj partner. ty sa tam s dietatom trepat nemusis. takze si radsej pekne pockaj doma.

3558
28. jan 2009

cislo na ambasadu do londyna, zavolaj si tam a popytaj sa. rozpravaju slovensky 0207 313 64 70.
ten doklad na vycestovanie je iba jednosmerny! a odkedy ti ho vystavia, plati iba dva mesiace. tvoj partner potrebuje obciansky alebo pas, malej rodny list, 5libier /to sa mozno uz zmenilo/ a mozno aj special delivery obalku. ak budu ochotny ti to poslat postou aby sa manzel nemusel o tyzden trepat pre to znovu.

caira
28. jan 2009

zuzi teda ja s malou letela poprve do cr kdyz ji byly necele tri mesice a bylo to naprosto v pohode, naprosto to cele prospala, takze zadny problem 🙂 mela jsem autosedacku i v letadle vedle sebe na sedadle ( krom vzletu a dosedu) ale behem letu mala celou dobu spala v sedacce a naprosta pohoda..teda musim zatukat, ze uz jsme leteli 4x tam a zpet a mala vzdycky naprosto v klidu, litame s CSA a ti mi nechali ted posledne dokonce celou radu volnou, takze mala si chvili hrala a pak usnula, tak jsem zvedla operky a polozila ji na sedadla vedle sebe a mala zbytek cesty prochrupkala 😀

Jinak mas pravdu s tim, ze po porodu bych se teda do londyna nevydala ani za nic.. kojilo se co 2.5 hodiny, pokazde pokakana, takze i porad prebalovat, nekdy i prokanana, takze celou prevlikat, poblinkana atd atd, prvnich x tydnu jsem byla rada, ze jsme sli maximalne do mesta na kafe a nakup a zpet ( bydleli jsme v centru mesta, cca 10 minut cesty od vseho co jsme potrebali) takze jsem to vzdycky akorat stihala, ze jsem doma nakojila, vyrazilo se a na dalsi kojeni a prebalovani uz jsme byli zpatky 😀

adoracion
28. jan 2009

My sme boli v londyne ked mala malicka jeden mesiac bolo to fakt o hlavu rozplakala sa prave vtedy ked som to najmenej potrebovala na dialnici v aute ked nemas kde zastavit, na ambasade ked vybavujes, v restike ked obedujes, inak prebalit a nakojit v aute njeje problem. Ja rada cestujem s malou z tej materskej dovolenky sedenia doma pri telke a kompe som uz dost unavena a vravi sa ak mala vidi vela rozvijaju sa jej schopnosti rada spoznava tiez ale to je uz vecsia teraz a 10.2 ideme opet na ambasady kvoli sobasnemu listu tak som zvedava ako to dopadne a to mame este aj stretnutie na homeoffice co je na inej strane londyna a uplna sranda je prejst 12 mil v londyne za hodinu ... a potom uz konecne dufam domov na slovensko inak neviete cis a moze do lietadla skyeurope brat autosedacka???

majka inak drzim palce uz sa to blizi!!! mas nejaky pocit ze by to uz malo prist? vidis mozno sa narodi na valentina 🙂

3558
28. jan 2009

caira ale majka bude lietat easy jetom, a tam sice mozes mat autosedacku ale musi sa ti zmestit do ulozneho priestoru /moja sa mi nezmesitla/ a dokonca som sedla ja s malym, moj muz a vedla nam usadili stareho panka. takze sme ani sami nesedeli. no a az potom ked si vsetci posadali, tak zistili kde je este volne a az potom presadili stareho panka. az na moje poziadanie. inak by sme sa tam tisli vcsetci styria. 😝 😝 😝

majka88
28. jan 2009

no dakujem vam za radyy....to cestovanie po londyne bolo take obrazne...budeme tam tyzden...viem ze ma caka uplne iny zivot ked sa mala narodi, ze to nebude lahke ale ved viem do coho sme sa dali,nemame uz dvadsat 😉 tesim sa uz tak moc na toho anjelika ale asi tu radost poznate....aj ked nas bude cakat vela besennych noci...ale bude v nasom domceku zivsie a veselsie a ja budem mat cez den spolocnost...po porode my pride pomoct kamaratka bo moja mamca nemoze...pracuje pre novu firmu takze skusobna doba je skusobna doba...ale hned potom pride aj s tatinom 😉 ved uz sa obaja na vnucku tesia...prva v nasej rodine 😵 ´

adoracion hej mam pocit ze uz to pride...ze to nebude toho 25 februara...ale bola by pekny valentinsky darcek 🙂 vcera som akurat priatelovi hovorila ze uz by som to chcela mat za sebou, bo za tieto tri styri dni sa akosi vsetko zmenilo...akoby som citila ze to pride coskoro....idem az 9 k midwife myslis ze by ma v nemocnici pozreli skor?mam take bolesti bruska ako pri menstruacii obcas...midwife povedala ze to je normal ze mala tlaci na panvu...

majka88
28. jan 2009

zuzka ale my domov lietame raynerom a nie easy jetom tak neviem ako je to v tej spolocnosti s autosedackou...doteraz sme lietali skyeurope ale ten od nas uz nelieta...

3558
28. jan 2009

och som sa pomylila. mala som na mysli ryanair nie easy jet. pardon 😉

adoracion
28. jan 2009

Pokial citis malicku ako ta kope tak neboj vsetko je v poriadku az to fakt na teba pride tak nato prides nemusis ist na kontrolu do nemocky ale ak si niesi niecim ista mas o nieco strach kludne chod volaj midwife musi prist aj domov ak mas problem teraz musis byt hlavne v pohode depresia ta chyti az potom neboj 🙂 vlastne nechyti mas nas mi ti vo vsetkom poradime !!

luciauk
28. jan 2009

ahojte
no, majka sa ambasáde nevyhne tak či tak. a na slov. ambasáde sa nedá dohodnúť appoitment. to by sme veľa chceli. pekne všetci čakať na zime a na schodoch 😠

ja som s malým už tiež bola v londýne asi 3x. ked bol malinký, tak som ani nevedela, že ho m ám so sebou. nakojila som ho, prebalila a hajde do ďalšieho múzea. no problem 😀

3558
28. jan 2009

majka ja ked som citila ako keby som mala dostat menzes, take tie bolesti tak to uz som rodila 😀

adoracion rad ty,ja sa tomu uz nerozumiem 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre