Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
25. mar 2010

New, no ja som zacala mat mlieko v 4 denpo cisarskom, no problem ani s kolostrum.

Mzuzka tak to ja som si brala z nemocnice plnu tasku antibiotik a painkillers koli cisaraku a krmila som od zaciatku aj ked som brala tabletky. Nic mi nikto nezakazal. ale prave preto beriem friendly bacteria organic solgar a arnicu homeopatika..tak snad moja mala prezije. Inac mne urobili velku jazvu 24 stichov koli tym problemom co som mala :( a uz nemam tabletky a aj tak ma to boli ale nie tak velmi. Mzuzka teba kedy prestalo brusko boliet?

Baby aky dudel mam kupyt mojej malej? existuju pre novorodencov co su par dni old?

New neboj v nemocnici ked nebudes mat milk tak si poziadas a oni ti daju. Musia ti dat. maleho ti nenechaku len tak!

danika12
25. mar 2010

Ahojte,
tak ja som tiez mala cisarsky a mlieko mi prislo na 4-5 den. Ja som sa tiez strachovala co mu dam jest prve dni, ved zomrie od hladu. Ale priroda to asi dobre zariadila, pretoze prve 2 dni maly skoro cele prespal, ze vraj je to tak vacsinou, ze su novorodenci prve dni taki spavi. Jedol pravdaze, ale mlieko to este nebolo, len kolostrum. Ja som sestricke vravela, ked uz potom plakal, ze je hladny a ja nemam mlieko, ze co mam robit, a on mi povedala, ze mlieko nemam ale kolostrum mam a ze je to velmi vyzivne a dolezite pre babetka, ze ho mam stale prikladat ked bude chciet. Aj ked mi to kolostrum nevidime ale maly sa naozaj utisil po chvili a zaspal, tak som vedela, ze nieco musi odtial tahat. xxx

mzuzka
25. mar 2010

ja som mala niake injekcie do infuzky, 2 dni, kvoli krvi, tak preto. nepamatam si uz ako sa volali. potom , ked som uz brala len sirup a lieky, skoro tri tyzdne, tak to bolo v pohode, to uz som mala take, ze som mohla kojit. a este mi vraveli ze nemam kojit aj preto , lebo mam slaby organizmus. mala som problem s cukrom a aby ma mohli uspat dostala som vysoku davku inzulinu do krvy, lebo risko sa uz tlacil von spodkom. no a nakoniec cukor klesol nie len mne, ale aj detom velmi nizko. ale dopadli sme dobre.
baby ja som sa dnes vazila, ja mam o kilo menej ako pred tehu ☹ ja som sa s prepacenim vysrala aj z podoby. a dnes este aj prefetovala, cistila som spalen a kuchynu antibacterialnym roztokom ,co smrdi podobne ako nase savo.
inak mojich svistov krmili hned v tu noc po porode asi 4hodiny po narodeni. mam tu fotku aj v albume. inak skoro ma piclo ked som videla, ako par hodinove miminko, strcili do ruky mojmu starsiemu synovi, ktory mal na sebe bundu v ktorej bohvie kde on labzuje.a bez perinky, bez nicoho, len tak mu ho fukli. jedneho manzelovi, druheho synovi a ucili ich ako maju krmit.

hathor1231
25. mar 2010

sa mi to vymazaloooo 😠

gaby,tak skratene 😀 ja som pouzivala avent 0-3m, aj ked sme flasky mali tommee tipp... tak ich cumle mala nechcela lebo to bol iny tvar. a este mi mama doniesla zo slovenska jeden uuuuzastny a ten mala mala aj ja velmi rada 😵 ten bol len do 2m... na fotke 😉
a este,ak pouzivas roztok na sterilizaciu,tak mala mi ho nechcela takto sterilizovny lebo ju natahovalo z toho pachu chloru. takze som ich vylucne vyvarala 😉

mzuzka
25. mar 2010

tu je ta fotocka

inak to bolo prve co si pamatam, ked ma zobudili.

hathor1231
25. mar 2010

zuzi, ja som sa tiez rehotala pri tej fotke kde vlasac drzi to malicke stvoreniatko 😀 a som sa cudovala,ze prem baby daju len tak bez akejkolvek sterility...

newyorkgirl
25. mar 2010

ahojte 🙂

no veru sak nech si deti zvykaju na bakterialne prostredie nie? BLBCI 😒

mzuzka tak ta caka perny tyzden teda, aj nas... dufam ze cez vikend popisem cosi do skoly, som zvedava co v pondelok midwife

mam novu vetu co stve TEHOTNE... viete ako kazdy pred porodom uz sa pyta, co uz? este nic? tak mna sa teraz vsetci pytaju, uz sa maly pretocil? uz sa otocil? ach lidicky 😠 a toto pocuvam z kazdej strany... normalne ma to uz vytaca, sak nech je ako mu je dobre, co je to podstatne 😀

moje dieta konecne prave zaspalo,od rana od 7mej skakala doteraz do 21, manzel pride o hodku z roboty tak ja idem teraz umyvat riad a robit mu veceru a potom padnem asi rovno do postele, boze ako sa mi nic nechce, by som lezala tu pred markizou ☹ bru nocku vsetkym este mozno potom nazriem...

hathor inak ta fotka nema chybu, to uz ani pravda neni, ked bola Nicole taky svistik tiez este ze? 🙂

mzuzka
25. mar 2010

moj risko ma ma cumlik od porodnice, markus este nemal ani raz v puse, ale risko stale aj po papani cucal prstek, tak som mu dala uz v porodnici. doniesol mi manzel 3 a najviac mu vyhovoval a ma ho doteraz od avent, taky plochy. ten tomee zrezany tiez nechcel. a mam este aj take vseliake paknucke, so zvieratkami, ale chce len tento. vyzera ze je velky ,ale cucadlo je ploche a malicke.

inak k tej sterilite, ako si dovolite pochybovat? nevidite ze pani doktorka ma predsa rukavice 😀

hathor1231
26. mar 2010

zuzi, presne tie pouzivame aj my 😉 tie tommee tipp. su vraj 'specialne tvarovane' ale zda sa,ze sa im nepacia 😀 v jednoduchosti je krasa 😀 ale nemam rada tie vyrobene akoby z hnedej gumy 😖 ja by som to malej do ust nedala 😖
a si si ista,ze si tie rukavice dala az ked prisla k nim 😀 😕 ja ked som bola na odberoch (funguje to tam na listky ako na beziacom pase) a prosto si nechala tie rukavice,co mala aj pred inymi pacientami 😖 😠 alebo sa mi paci,ked v rukaviciach pochytaju vse mozne a potom teba/deti 😝

new, jj, ale som rada,ze uz je z nej slecna 😀 uz by som nebrala to male urevane 😀 teraz je perfektnaaaaaa 😀 place len ked ma spinavu plienku alebo je hladna. jednoducho kraaaasa 😀 a to mam ist zachvilu od nej 😝
uz som na neplatenej materskej 😖 tak musime poriasit nejake benefity lebo neprezijeme 😕 berieme len child benefit a tax kerdit mame 200 mesacne 🤐

a inak,k daniam. ja som niekde pocula,ze z materskej sa odpocita 100 tyzdenne (teda ti ostane tych 20 alebo tych 90% z platu bez stovky) 😕 lebo som kukala,ze budem mat na P60 menej ako tych nezdanitelnych 6500. tak neviem,ci to budu brat takto alebo len ostatok ked odcitaju 100 😕 dufam,ze nieco z dani vratia 🤐

slovakia13
26. mar 2010

hat
iba tam zavolaj a oni ti to automaticky navysia.myslim ,zeteraz uz mozes skusit aj housing ....
naozaj ako to leti mala uz je teraz velka dospelacka oproti tej foto 😀 😵

k dudlom ...Mia ani za svet dudel ,lebo som skusala neskoro 😝 mame hadam 5 druhov ,no ani jeden s uspechom 😒 ,ak boh da a este bude nejake babo dudel davam este hned v porodke.....

hathor1231
26. mar 2010

slovakia, a nemate ten isty problem ako my? lebo moja male nechela cumel ak bol od toho roztoku,ked som ho vyvarala,tak sa jej pacil 😉 a tiez ho nechela,ale potom si zvykala,ale ma ho len na spanie,v kociku a autosedacke 😉 inak ho neche a ani jej ho nedavam...nemusi vkuse behat s dudkom...
a fakt je uz uuuplne ina 😀

slovakia13
26. mar 2010

ja tiez nic nepouzivam iba vodu...minule som jej ho aj skusila dat-napina stale
aj mia uz je tiez take zlate babenko 😉 je to fakt rozdiel oproti tym prvym 2mesiacom ,ked sme vkuse revali a to doslova obidve 😅

saza007
26. mar 2010

zuzi - to je zlate foto s tym cumlikom. Je skoro vacsi ako on! 😵

Ja som malemu prve 4 tyzdne cumel nedavala, lebo sa nechcel prisat na prsnik, tak som ho nechcela este viac odradit. Ked mi bolo jasne, ze sa aj tak neprisaje, tak som mu ho obcas dala, podudlil asi dve minuty a potom vyplul. Ked mal asi 2 mesiace, tak sa rozhodol, ze cumlik nechce. Ani za nic ho nezobral do ust, tiez ho natahovalo, plakal, hneval sa. 😅 Kupila som 4 cumle - rozne druhy, ale ani jeden nechcel. Teraz som celkom rada, ze ho nema, ale boli casy, ked by sa bol hodil 🙄

hathor1231
26. mar 2010

ach jo. ti ludia su niektori fakt.... 😅
vcera som predala ten jane carrera kocik (co som kupila za 70 pouzivany a ja som pouzivala len frame lebo som mala novu matrix vanicku) a ta zenska straaaasne vahava,ze ci nie je poskriabany,poskodeny atd 😅 kruna,kupila kocik+vanicku za 41libier a ona akoby kupila novy za 350 😅 neznasam takych ludi.... 😝 som zvedava,co bude,ked si pren pride 😝 😅

mzuzka
26. mar 2010

no my zatial mame tie zlate babenka, co neplacu. ozaj len ked musi byt, ze bolelo marka brusko a ked su moc hladni. risko sa aj kolikami pretrapil sam, teraz uz nemame problemy. ddrzalo ho to 3tyzdne.vdakabohu ze nemam tie prebdene prehontrlane noci. ale vidim, teraz, ked spi kazdy sam, ze si chybaju. trva im dlhsie, kym zaspinkaju vecer. pomrnkavaju si, mrvia sa a pod.

risko ma inak tiez cumlik len na zaspinkanie, potom ho vypluje a odlozime.
dnes sme boli na nozicky, tak vsetko OK , som rada. krpci moji,zvladaju vsetko. po sone som sa s nimi bola vonku prejst,a le som unavena jak po maratone. a to som dala jedno kolecko ulickami asi 20min 😀

mona12071
27. mar 2010

ahojte zlatka moje ako?
ja som stale 2 v 1 😒

newyorkgirl
27. mar 2010

caute kocky, mame dnes ale krasne zasa, troska sice fuka, ale chystame sa na prechadzku... Nika mi vcera zaspala ako sme tatina vyzdvihli z prace v aute o 18.15 doma sa troska prebrala, dali sme kakavko a spala do rana do pol osmej, som normalne cumela, mala asi deficit poriadny, esteze sme predtym jedli veceru a nesla hladna buvat... som ju asi ubehala po obchodoch bo som bola na spotrebice a nabytok a moc ju to teda nebavilo 😅 tak dnes sa ideme vybehat po vonku hadam troska... krasny vikendik vsetkym 😵

newyorkgirl
27. mar 2010

hathor co mas proti kaucukovym cumlikom? 😀 mne Nika ine nechcela tie biele silikonace u nas vobec nesli tak radsej si necham poslat z domu aj tie komunisticke gulkace co mala ona, u nas nesli ziadne drahe znackove mali sme aj cez 10 rozne tipy tvary, ale ona iba tieto za 20 korun z drogerie 😀 😀 😀

inak tiez som davala dudlik od zaciatku, aj flasku ked som odstriekala mliecko, nebol vobec problem vedela pekne pit z oboch, az ked som vysadila seba kvoli chorobe zabudla tahat a bolo to v keli po tyzdni, ale myslim, ze to nie je problem, vela deti si potom na flasu nevie zvyknut ked su iba kojene, mamina je nenahraditelna 🙂 ja budem radsej zvykat lebo ked pojdem do skoly aby mohol tatinko z flasky nakrmit... 😒

slovakia13
27. mar 2010

mona
kedy mas presne termin?
nyg
tie kaucukove su aj tu,v asde som kupila ....no my bez uspchu aj pri nich 😢

mona12071
27. mar 2010

slovakia-zajtra no dufam ze mna to nechytne dnes moj ide hrat na lod je dj ale keby nieco berie taxi a leti domu 😅 ale nebola by to sranda tak nech ide zajtra von ked nie doteras ale vies ako to je nahoda je blbec 😀

newyorkgirl
27. mar 2010

mona tak sa este drzite teda... my este mesiaaaac, boze ale to leti rychlo... tot som zistila ze som tehu a sups rodit, som zvedava na pondelok co midwife povie..

slovakia, ono dudlik by sa niekedy sikol ako ukludnovak ze? aleco narobis, ked nechce... a kedy si jej ty zacala davat?

hathor1231
27. mar 2010

new, mne pridu take spinave 😅 neviem preco,ale nepacia sa mi 😀

dneska sme mali prvu slovensku original piskotku 😀 nech si uzije cukor a vajco 😀 nechem jej davat vajco hned z fleku,nech si ho skusi najprv v keksikoch... a pravdaze si supala aj mamina zopar do ust 😀 a tiez mame prvy poriadny cajik pre mimi od 6m 😵 uz je z nej slecinka 😀

a mame uz aj druhy horny ocak 😕 zacina byt dost protivna... dneska vstala o 5rano 😝 tak som ju zobrala do postele,ale uz je moc velka na take to tuli tuli v posteli a spinkanie pri nas,tak nas len kopala,natahovala. tak som ju obriadila a supla ku posteli do bounceru,zapla telku a podriemali sme si s ocinkom do 7rano 😀

konecne sa zbavujeme tych veci co nepouzivame 😝 uz mi ostal len basket a je to fuuuc. koncene... som mala doma jeep travel system, jane carreru (nieco ako ma mzuzka) a dalsiu vanicku na jane 😝 tak som si nechala len silver cross a vse islo prec... cim vacsi dom,tym menej miesta 😕 nabuduce berieme 4+1izbovy+garaz 😀 teraz nam 3+1 a garaz nestaciii 😕

dadulka2000
27. mar 2010

ahojte kocky
citam ze rozoberate cumliky. tak nasa Millinka tiez na to moc nie je,.... sem tam si podudle na ukludnenie a zaspatie, ale inak nie.
je to super dieta,... celu noc mi spi - musim ju o 4-5 rano uz budit na krmenie lebo prsia mam potom ako Pamela 😀. aj cez den toho dost naspinka,... a place len ked chce najest,....
skusa sa otocit na brusko, nie je to nejako zavcasu?
Elka sa mi nechcela otacat - bola leniva na to a tak neviem kedy sa po spravnosti maju otacat? kedy sa vasi drobcekovia zacali obracat na brusko? 🙂
krasny vikend prajem (ja som dozehlila a pozeram Harryho P na markize) 😎

hathor1231
27. mar 2010

dadulka, mne sa mala pretocila prvy krat ako 3-4t ked som ju kremovala po kupani 😅 a potom to uz ovladala super. moja mama sa len divila,ze to bude riadny loptos a ze bude vsade 😀 teraz este nelozime,tak ked chce nieco dciahnut,tak si bud pritiahne deku a zobere to (inteligentna 😀 ) alebo sa k tomu pregula 😀

lena13
27. mar 2010

ahojte holky,strasne dlouho jsem tady nebyla,mam tolik prace,ze se jdu z toho pos... a to doslova.
chtela jsem se zeptat mam tu kamaradku,ktera zjistila,ze je tehotna 10tt a jeji pritel se s ni rozesel a je ted na vsechno sama,nevite nahodou co si muze vsechno vyridit za benefity?ja bych ji rada poradila,ale nevim to tak jsem se chtela zeptat vas jestli to vite vy.oni jsou oba cesi.on ted mam takovy dojem odjel zpet do cr.moc vam dekuji

hathor1231
27. mar 2010

leni, teraz toho moc nenarobi. ved vies,ako beru anglanci tehu... dieta sa moze narodit aj nemusi 😝 .... takze jedine odmakat po matersku a ked sa mimi narodi,tak zacat vybavovat ako single parent. slovakia naaaastup 😀 dufam,ze ma odrobene aspon rok 😕 teda plati NI a dane 😕 inak sa moze hned zbalit 😝

dadulka2000
27. mar 2010

hathor, to ozaj tak zavcasu sa ti Nikolka otocila? ja som "naucena" malu nechavat na kuch. linke - prebalovacej podlozke a teraz, to uz sa zacnem bat,.... lebo co ak zvladne otocku uplne 😅
😵

hathor1231
27. mar 2010

dada, ja som vzdy dala okolo nej nieco ak by naaahodou 😀 a veru sa mi aj parkrat stalo,ze som dakovala za osvietenie,ze som nepodcenovala jej schopnosti 😀 😀 😀 prosto som si odbehla a to male spunta pretocene 😅 preto sme pouzivali basket len do 3m 😀 moc cestovala ale je aj dlha,takze nebol comfy...
sak pockaj,ked zisti ako na to 😀

a ozaj, my uz ideme na 4 😀 dneska som ju po kupani natierala a ona zaprala kolienka a rucicky a par sekund sa tak drzala 😅

idem haji, bruuuu 😵

slovakia13
27. mar 2010

nyg
po tyzdni,este ked som kvapla sab-simplex tak chvilku dudlala ,ale ako mala mesiac zacala uuuuplne odmietat 😒 hlavne ked bola mensia a zacala plakat v kociku....to bolo na nervy
teraz som jej ho na chvilku dala a kukala ,ze aka sranda 😀 sa rehlila aj by dudlala ,ale uz nevie ako...
leni
presne ako pise hat odmakat matersku a poziadat si CHTC ,WTC pripadne ist na Citizens Advice Bureau a tam ti presne povedia na co mas narok 🙂
a ak tu legalne pracuje viac ako 3 roky moze poziadat aj o house. 🙂
hat
nikolka aka sikulka 😉 mia sice ked je na brusku uz krasne podklada kolienka pod seba a aj ine veci ale otacat sa nebude 😅

slovakia13
27. mar 2010

este ma narok na housing benefit a council tax benefit,ale vsetko az po narodeni babetka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre