Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
1. apr 2010

ja ti vravim s tymi HC som spokojna naozaj, posielam casto, skoro kazdy mesiac, tam aj spat baliky, tych parcelov by som uz nechcela vidiet som posielala veci za 2000eur a teraz trpni kurnik mesiac ci to dojde ci nie, som nevedela co si mam mysliet vtedy tie nervyyyyy 😖

dadulka2000
1. apr 2010

caute kocky
jej dnes nam uz svieti slniecko,... a mne zobral muz auto aj s kocikom v kufri (vobec si nevsimol) 😎, tak sedime doma 😖

ani my nemame problem s flaskou a aj cicuskou,... na noc dam flaskou odstriekane mlieko a cez den a nad ranom len prsia. a aj cumel si Millie podrzi (aj ked moc toho nadsenej nie je) 😀

hathor ja pouzivam jednu super prepravnu firmu a su spolahlivy a rychly. za 30 kg balik je to £25 (zdvihli trosku ceny - posledne to bolo £20), funguju od dveri k dveram a za 3-4 prac. dni je to na slovensku.

monika.c
1. apr 2010

ahojte,tak ja dufam nyg,ze my este pockame trochu s tym rodenim,aspon nejake 3 tyzdne,nech tie nase baba este trochu priberu 😉
inak ja sa tu dozviem veci,ten grant od councilu sa dostava,len ked mate byt od councilu,ci ako to funguje?my sme teraz minuli zhruba na farby okolo 1OO libier a to chcem este podlahu do obyvacky,len moj muz o tom nechce ani pocut,ale ja ho hadam nejako zlomim 😅
a co sa tyka kojenia,ja teda neplanujem davat cumel ,Lukymu som ho zoparkrat dala,ale hned ho vyplul,takze mi sa budeme len kojit a tiez nosit v satke alebo v nosici,to sa musim este rozhodnut,co kupim 😉 ja som normalne rada,ze Luky chodi do skoly,aspon sa budem venovat babu a popoludni Lukymu a v lete planujeme ist na sk,tak tam bude pomoci az az 😉 tak to hadam nejako zvladneme 🤐 ved mame aj ocina,no nie 😅

newyorkgirl
1. apr 2010

monika, vsak ja som nemyslela ze mame hned rodit, ale ze sme na rade my teraz o mesiac 😀 ja dufam ze vydrzime do terminu minimalne a keby o 5 dni dlhsie ked pride moja mamina tak budem rada... co sa tyka toho grantu tak je to len na byvanie od councilu hej, lebo to od nich mas nejaky list potom... tak normalne ti ma landlord vymalovat a tak, alebo sama sebe vlastne... a ake chces podlahy, ja som kupovala vsade vinyl cize lino po nasom, okrem izby pre malu tam ide koberec, ale mam super deals od jedneho sellera z ebaya, takze vsetky podlahy ma vysli menej ako polovicu co v obchode... boze vy uz mate "udelano", nas to este caka a mojmu muzovi sa uz 3ti krat vratila choroba, hruuuuuza 😠

hathor1231
2. apr 2010

baby,my sme mali nastastie farby zadara 😀 od mareka z prace, malovali sme komplet vse lebo ti pred nami odisli a vsetky smuhy a diery len pretreli farbou,takze to vyzeralo ako dalmatinec 😖 este vsade boli tie zakladne sede farby.... 😝 takze aspon nieco a mara,profesional,nerobi bordel a kvapance,takze po nom upratovat nemusim 😀
new,co mate za tapety,co chces dat prec? som cosi zachytila,ze nevies co s tym 😕

newyorkgirl
2. apr 2010

hat, ja neviem ci sa da na tapety malovat... z obyvacky strhavame lebo tam su 2 vrstvy a tam su take damask hrube vies a oni robili elektriku a aj tak ich vytrhali na niektorych miestach, takze fuj to ide prec... ale v nasej a Nikinej spalni su steny OK, len sa mi nepacia vzory, pod tym je asi nejaky plywood, tak neviem ako sa nam bude malovat ci na tie tapety alebo strhnut, primer a na to farbu potom, vsak uvidime este 😖 daaaaaky pomocnik by sa zisiel veru 😀 😀 😀

mona12071
2. apr 2010

ahojte babule hlasim sa aj s davidkom nenapisala som vam mala som to moc tazke 29 mi praskla voda a trapila som sa 18 hodin a potom urgentny cisar ked budem mat cas napisem porod lepsie povedane ked budem mat na to odvahu a sili malicky je v albume 🙂

slovakia13
2. apr 2010

mona tak konecne malinky s tebou 😉
gratulujeme,no neda sa kuknut tvoj fotoblog 😕

newyorkgirl
2. apr 2010

mona gratulko, chuda aspon uz mas po tom a nestras bohvie co nas este caka 😒 tiez uz ma troska chyta panika, ze co bude a ako to dopadne 😕
veru ani ja fotky nevidim...

fajne baby akurat mi tu manzel hovori ze jeho kolega porodil so zenou teraz a maleho kliestami tahali, boze preco sa to este robiiii 😔 ja nerodim asi...

mihouk
2. apr 2010

Mona gratulujeme a prajeme uz len pohodu, vela mliecka a dobrucke babo!!!! Davidko je krasny!!!

Baby musite si kliknut na Moninu foto a to vas zoberie na MK.cz.

New, neboj sa ja som tiez rodila kliestami a nebolo to az take hrozne...hlavu hore... 😎

etuska
2. apr 2010

Mona-blahozelam k syncekovi 😉 Drzte sa cela rodinka v zdravi 🙂
NYgirl-aj ja by som to uz mala najradsej za sebou 😝

beda1
2. apr 2010

zdravim,som tu prvy krat a neviem,ci tu pisem dobre.chcem sa opytat,ak mi vie niekto poradit,kde v manchestri najdem nejakeho gynekologa,ked neviem anglicky?

newyorkgirl
2. apr 2010

beda myslim ze budes musiet ist najskor ku svojmu obvodnemu - GP a az ten ta posle, podla toho aky mas problem ak si tehu alebo tak tak ti odporuci midwife a ta sa s tebou skontaktuje, ked nevies anglicky, tak treba zobrat so sebou niekoho kto ti prelozi...

baby my mame den blbec, sme boli na nakupe, co moj muz tam odpadaval co je zas chory, ked sme prisli domov a umyvali si ruky, nasa mala na stolicke, do ktorej som ja drgla a muz v snahe ju zachytit ju oblial troska horucim cajom, takze mame bolacku na nozke a pistime, chuda, tak uz davame riadny pozor odteraz ☹

mame knedluuuuuuuuu tak sa ide varit svieckova, teda hadam, az ma pistosko pusti do kuchyne vobec, lebo musim fukat...

mzuzka
2. apr 2010

mona gratulujem, davidko je naadherny 🙂

hathor1231
3. apr 2010
newyorkgirl
3. apr 2010

ahojte 🙂

hathor dobreeeee 😀

my zase chorobujeme, Nika 3tie kolo, moj manzelik uz 4te stiha teda... ja sa zatial drzim, uvidime dokedy, od tej dovolenky na SK nas to nejako drzi a nie a nie pustit, ani ATB nezaberaju 😖

navarene mame, svieckovaaaaa sa podarila, tak pridte na obed, kupila som u poliaka dve mrazene knedle vcera, tak mame co papkat cely vikend 😉

idem balit nejake veci a pisat esej co uz s takym vikendom... 😒

adoracion
3. apr 2010

happy easter everybody

mona12071
3. apr 2010

babulky dakujem velmi pekne 🙂
uz sa celkom dostavam z toho vsetkeho 🙂

mona12071
3. apr 2010

jo a mam jeden dotazik kedy ste boli prvy krat s drobcami vonku?

mihouk
3. apr 2010

Mona my sme boli s krpcom na mini prechadzke uz na druhy den po porode, ale to bolo leto a velmi pekne pocasie. My sme sa spytali midwife ked nas prisla kuknut.

mihouk
3. apr 2010

Hat aka akrobatka, nebojis sa ze sa ti prevrati a to som myslela ze iba nas vymysla. Super!!!

mirka007
3. apr 2010

Babeny neviete mi poradit kde mozem kupit len ten stojan na baldachyn?Postielku mame ale ten stojan ci ten drziak na baldachyn nemam a neviem kde to dostat kupit....dakujem 🙂

newyorkgirl
3. apr 2010

hathor no veru samu by som ju v tom nenechavala bez dozoru teda 😀

mona, neboj zotavis sa, zabudnes, ja sa teraz viac desim druheho porodu ako prveho ked som nevedela do coho idem 😀

mirka, neporadim veru, my nebudeme davat, lebo sa v tom strasne chyta prach, ako aj v zavesoch, moji sami alergici 😖

newyorkgirl
3. apr 2010

inak nas Risko v brusku ma dnes meniny 😀

ozaj aj Vas mzuzka, tak Vsetko Najlepsie chrustikovi, ale obom, aby Markus neziarlil, on ma vlastne kedy meninky? vy teraz mate tie velke fofry a navstevy, tak snad sa aj ozves potom 😉

hathor1231
3. apr 2010

new, ved ju ani nenechavam 😀 lebo vzdy preskace az na druhy koniec miestnosti 😅 vkuse som pri nej a davam pozor. ale takto sa perfektne trenuje. ved zapaja cele telo a ona by nevydrazla keby nemala svoju hop skoc hojdacku 😅

wild.horses
3. apr 2010

mona...velmi gratulujeme. tak napokon to naozaj nebolo v ten isty den ako ten nas mini. No nic, zelam vela zdravicka, nech sa skoro citis lepsie.
🙂

lena13
3. apr 2010

mona moc gratuluji k davidkovi 😵

mona12071
3. apr 2010

ahojte babule tak ja som dnes bola zasa v nemocnici napuchla mi jedna noh ale strasne tak mali podozrenie na zrazeninu krvy po cisary ale poslali mna domov nakolko litka mam v poriadku musim sa uplne kontrolovat a niaka zmena musim do nemocnice
dnes som sa normalne uz rozplakala je toho na mna vela dufamze vsetko uz bude v poriadku ☹

saza007
3. apr 2010

Mona - neboj, je to uplne normalne, ze ti je do placu. Ja som tiez 4-5 den cely den preplakala. Su to hormony, plus vsetko ostatne a este k tomu behacky po nemocniciach. Verim, ze ta to aj poriadne vystrasilo. Pekne si pozoruj lytka, neboj vsetko bude ok. Ja som 4 dni po porode nemohla prejst ani 5 metrov, chrbat v certu, tiez som behala po doktoroch a osteopatoch, a bola som z toho uplne na vetvy. 😉 🙂 Drz sa a neboj, vsetko sa zlepsi.

saza007
3. apr 2010

joj a zabudla som povedat, congratulations!!!! pridaj nejake foto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre