Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
6. apr 2010

rimmel tak to rob tak ako ja,.... ked citam malej knizky ktore su v angline (a ktore ona ma rada) - tak ich hned prekladam do slovenciny a davam jej slovenku verziu 🙂 😀

lena13
6. apr 2010

ahojte holky,ja js dneska byla s malou na emrgency app. ma anginu chudinka,strasne kasle ,ale aspon nema teploty....tak se s michalem budeme ob den stridat.

rimmel a kde bydlis?tady jeden kluk vozi balaky a celkem levne pry teda.

newyorkgirl tak to mate co delat,hlavne at se u toho nerozsypes 😅 ,pekne odpocivej .....

rimmel
6. apr 2010

dadulka hej robim tak ale toneni vonco, niektore sa potom ani nerymuju a jednoducho ten preklad..niekedy to treba zmenit aby to malo taky vyznam aky to ma v angline.. 😨 😀

rimmel
6. apr 2010

lena ja som v edinburghu.

newyorkgirl
6. apr 2010

ahojte babule 🙂 tak my sme podpisali zmluvu, dostali kluce, ja stale na telefone, ze kedy zavola kurier s kobercami, nic, nic, nic, tak ja kludnaaaa... prideme do bytu a 6 roliek mame vonku pred barakom 😲 sak co by kto volal no nie? tak si to s tym sellerom vydiskutujem, neviem ako dlho to tam bolo, ale fasa... hlavne ze nam nikto nic nepobral no... drahy uz maka a strhava tapety, ja som si pomerala okna a pozeram na nete zaclony a garnize, takze to mame dobre rozdelene 😀 chcem sa spytat koho mate supplierov na gas and electricity? vodu vraj nemame na vyber ale tychto hej... inak sranda bola ako mi povedala, ze nas budu chodit kontrolovat vraj po mesiaci, troch, pol roku tusim a po roku mame nejaky poriadny contract tenancy akoze, to bolo vtipneeeee 😀

slovakia, tak asi aj ty si mala preto tu kontrolu nie? 😒

dadulka2000
6. apr 2010

NYG,... wow mas to rusne v tomto stadiu tehu,... trosku spomal a ako vravi Leni oddychuj,....

aj ked na druhej strane to uplne poznam a chapem,.... ked som bola v rovnakom stadiu ako ty - robili sme na dome pristavbu a to bol cely dom hore nohami a burali sa steny, vsade spina, prach, atd, atd,.... a prezili sme to. a asi preto moje dieta bolo vzdy kludne a krasne spinkalo (lebo si uzivalo kludu ked sa narodilo - ked ho v brusku uz nemalo) 😀 😀

dnes bolo krasne vonku,... tak sme si uzivali slniecka v parku 😎

newyorkgirl
6. apr 2010

jaj baby za mesiac mame termin a byt prazdny a kopu roboty na nom, tak oddychovat budem potom, ked porobime... ja som cele tehu aktivna a v pohode zatial aspon to maleho v brusku uspava, lebo nedokazem sediet a nic nerobit, a pri prvej som prave posledne 2 mes. nic nerobila, lebo aj vtedy sme prerabali trocha doma a nikto mi nic nedovolil robit, tak som len sedela a kysla a puchla 😀 citim sa teraz omnoho lepsie ako vtedy, hoci trocha krize sa sem tam ozvu hlavne vecer, ale inak uplne v poho a nic take tazke narocne nerobim...

lena13
6. apr 2010

rimmel tak tj moc daloko od nas,ale muzu ti poslat cislo na toho kluka muzes se opitat ho sama...... 😉

newyorkgirl....tak jen sed a koukej na net,ne,aby te napadlo neco delat........jo buzerovat to muzes 😀 jinak my mame british gas meli js eon nebo ja se jmenuje a nebyly js s nemi vubec spokojeni ,kdyz js neco potrebovala tak me neochotne pomohla a nebo me rovnou poslala doprd..... tak js to okamzite zrusila a oni pak tady prisly a prosily nas,ale me tak nastvaly,ze js s nimi malem vykopla dvere 😔

dadulka a ty kde bydlis,ze tam mate slunicko 😅 ,my tady zadne nemame 😀

gaby0205
6. apr 2010

moni gratulujeme 😉 tak konecne to mas aj ty za sebou.
caute babulky, boze ja nic nestiham. ani vas citat nestiham. dufam ze ste vsetky ok. myslim na vas xxxxx

newyorkgirl
6. apr 2010

leni no to buzerovanie manzela mi ide teda 😀 chudak je na vsetku robotu sam, tak mi ho je aj luto 😅 my mame mat teraz EDF na zaciatok a vraj potom si mame zmenit co chceme, akurat som pozerala, ze maju rozne tarify aj, tak si to budem musiet este nastudovat...

gaby tam si uzivaj prijemnejsie veci ako na konovi sediet, to nie ako ja na konci tehu, len cakas a cakas, nic nemozes robit 😀 😀 😀

lena13
6. apr 2010

NYgirl za chvili budes mit toho tolik,ze budes rada kdyz si na chvili odpocines 😵 ,me taky bylo michala lito,ze musel vsechno delat sam,ale pak jak se narodila malinka tak uz mi ho lito nebylo 😅
mate zahradku v tom novem domecku?a to kdyz jste v podnajmu tak si tam muzete tolik veci delat?to mate dobry ze.ale doufam,ze to vam zaplati......

musim dat male atb,oufam,ze do konce tydne se z toho dostane bobinka moje 🙂

dadulka2000
6. apr 2010

Leni,... chudatko male tvoje,.... nech je cim skor zdrava.
vidiet tych malickych krpcov trpiet je tazke. 😒
my byvame v oblasti Kentu a pocasie je tu celkovo dobre (nemozem sa stazovat). 😉

newyorkgirl
6. apr 2010

lena, my sme dostali byvanie od council, po 3 rokoch na cakacke a hladani a odmietani konecne slusny 3izbak v tichej stvrti s terasou, domy sme mali narok teraz ako som tehu s druhym, ale ked sme boli pozriet, su strasne rozbite a v blbych areas, sami pubertaci tam s pivami postavaju po vonku a tak, to nie je zrovna prostredie na vychovu malych deti 😀 renta nie je vysoka, takze si to mozme dovolit teraz poprerabat, kuchyna aj kupelka su uplne nove od nich, my robime len malovanie a podlahy, ale tak to bolo nase rozhodnutie.. akurat mi volal drahy ze okno v kuchyni je zle osadene, ze ho otvoril a nejde zavriet, tak uz mame prvu zavadu 😅 mne barak so zahradou teda chybat nebude, denne sa nabeham strasne hore dolu schodmi, lebo kupelku mame iba hore a zahrada, akurat kosit travu treba, mame blbych susedov, parkrat strazili akehosi pitbula a ten si urobil ku nam dieru, takze sme ani zahradu nevyuzivali... domcek zacneme hladat tak o 2 roky hadam ked skoncim skolu a deti povyrastu troska... a hlavne nejake ine vacsie mesto 😀
a liecte sa teda, my sme chori stale uz 2 mesiace sa to tu vlecie, takze ani nespominam uz...

peppapig
6. apr 2010

Ahoj holky klabosilky 🙂 , po dlouhe dobe vas zdravim. Docist vas asi nikdy nedoctu 😅 , tak aspon gratuluji vsem novym maminkam a hodne zdravicka vsem novorozeneckum ♥
My jsme se stehovali, stale ve stejne area,a le i tak nez clovek vse sbali, vyhaze, vybali a pak jeste spousta veci leti do kose ci do charit...ufff Lenka nezavidim vam, ale hlavne ze uz budete ve svojem ne 🙂 Nase mala princezna ma konecne svuj pokojicek, nadseni stale trva a dokonce spinka ve vlastni posteli od prvniho dne, je to krasa mit zase nasi king jen pro sebe.

Jinak u nas nic noveho, jen snad jsme trosku pokrocili v planovani druheho potomka, budeme zkouset v lete 🙂

Mejte se krasne slunickove, jako my na jihu

lena13
6. apr 2010

NYgirl tak to mate super,moje kamaradka taky maji city council a je moc pekny a v pekne area.tak se tesim s tebou,ze budete mat klid teraz.

dadka dekuji,doufam,ze to bude ok.dneska spala u nas v posteli celou dobu na me nalepena a porad rikala maminko boli,chtelo se mi az brecet.... 😔 ted co ma uz druhou davku tak je takova hodne cila....tak js rada

vendul tak to moc gratuluji,ze jste se rozhodli v planovani 🙂 mia je moc sikovna holcicka.nedas nejake fotky do alba noveho pokocjicku?

ja valim se chystat do prace,zitra se ukazu az na vecir .mej te se krasne papa

monika.c
6. apr 2010

ahojte,nyg nie,nekupili sme dom,mame ho len v prenajme,ale sme tu uz pomaly 4 roky a minimalne este dalsie 4 asi budeme,ak nie dlhsie a stahovat sa teda nikde nechystam,tak som sa rozhodla,ze si to teraz trochu skraslime,ked cakame druhe babo 😉 ved to zase nic nie je,iba malovka a podlaha v obyvacke,lebo sa na tento koberec uz nemozem pozerat 😔
nyg,my sme mali na vyber asi dve spolocnosti,ale ostali sme pri tej,co mali aj predchadzajuci a teraz akurat prisli bills za gas a electric ,tak som skoro z noh spadla,co je tam tak suma 😖
a dnes som bola pri midwife,ked som jej povedala,ci mi zobere ster na streptokoka,tak mi to strcila do ruky,ze si to mam spravit sama,no skoro som spadla z noh 😒 mna tu z tohto zdravotnictva asi fakt raz porazi 😖

saza007
7. apr 2010

caf peppa,

sto rokov si tu nebola. prajem vela stastia v planovani dalsieho potomka. Micinka uz musi byt velka slecna!

gaby0205
7. apr 2010

Ahojte babule,
ten kto si vybavoval british passport pre vasich drobcekov, aky typ foto potrebuje mala? museli ste mat fotky overene doktorom alebo inou osobou ?. je tam nejake restrictions pre novorodencov? nesmu sa usmievat a nesmu mat biele oblecenie som pocula, je to pravda? O par tyzdnov chceme ist na sk aj s Livi. Ale nemam sajnu ako sa ma odfotit.
Zuzi ahoj, tak teraz uz ked mi jelepsie, tak by sme sa mohli stretnut niekde sometimes soon. Co ty na to? 😉

saza007
7. apr 2010

caf Gaby, super, tesim sa, ze ti je lepsie. Urcite dohodneme nejake stretko. Velmi sa tesim, ze vam obe uvidim! Tiez sa prave chystam vybavovat malemu british passport, dam ti vediet, co zistim.

slovakia13
7. apr 2010

gaby
mia uz ma possport 😀
potrebujes 2 fotky jedna musi byt podpisana ad 3osoby ktora nie je v pribuzensko m vztahu ku vam...GP pytal az 38libier ,tak to podpisal kamoskin frajer 😀
dokonca nechceli ziadne moje udaje iba moj podpis a tak isto stacilo iba cislo sionovho pasu a podpis a to je vsetko.... a do 2tyzdnov bol pas 🙂
na poste si mozes dat za poplatok 8libier vsetko skontrolovat 😉

baby asi budem mat okuliare 🙄

slovakia13
7. apr 2010

pepp
ze si sa ukazala 😉

dadulka2000
7. apr 2010

ahojte
my sme malej vybavili pas a za 7 dni bol spat. 🙂, rychlovka.
odfotili nas vo foto - tam je to rucene spravnostou a kvalitou tej fotky. za 4 fotky na pas som dala £6, tak mi to nestoji za to robit to sama. na aplikacnej forme je napisane ako ma byt fotka overena, nam to overili v praci u muza - jeho kolega. oni maju na to opravnenie a rucia svojim postavenim. ale ako vravis - aj Dr., ucitelia, civil servant, atd to mozu spravit. a potom na poste sme vyuzili ich service na skontrolovanie formularu, fotky (za to sa platilo £8) + zaplatili sme £49 za vybavenie pasu.

je sranda vidiet tie 6 tyzdnove kojenecke fotky a cestovat s tym dalsich 5 rokov - nasa mala ma teraz skoro 3 a pol a vobec sa nepodoba.... mozem zacat prevazat biele deti na jej pas 😀

hathor1231
7. apr 2010

ahojte,
nestiiiham.... mala akosi divne kaka, neviem,ci zubky alebo ma podrazdene brusko.
potrebujem poradit,ako robite krpcom ryzu? ja som nasla,ze rozomlet na prasok, pridat hroucu vodu a povarit 😕 kupila som jej brown basmati rice. dik za rady... musim jej nico dat az tolko nekaka... nema doslova hnacku ale je to hovienko ako ked bola male mimi, to take redsie,nie foremne ako ked zacala s prikrmami... zitra asi ku gpmu mu donesiem vzorku,nech skontroluju na infekciu 😝

rimmel
7. apr 2010

hat ja ryzu varim normalne ako mne..cize dam do hrnca, vodu 1-2cm nad povrch a varim dokym sa voda uplne nevypari..ze mlet ryzu 😀 😀

s hovinkom si nerob starosti, kludne to mozu byt zubky cinieco co spapkala...resp zalezi od toho ako dlho to mate?

mona12071
7. apr 2010

ahojte tak som vas prisla troska navstivit ked sa citim uz troska lepsie bola som strasne vycerpana a chytli mna depky ale uz je to vsetko za mnou no aspon dufam 🙂
prajem pekny dnik

hathor1231
7. apr 2010

rimm to je na tej stranke od teba tak napisane 😅
mala tak kaka par dni. davala som jej aj bananik az ju trochu zapece. vcera normalne vykakala doslova presnidavku co spapala rano 😖 prosto akoby to ani nestravila... no nic,musim ju viacej sledovat po com jej to nesadne. najprv som myslela,ze to budu hrusky lebo tie papame kazdy den ale ked som vysadila tak nic. a tiez nemoze viac ako 200ml sojoveho mlieka denne lebo ju z neho tiez prehana. pouzivam ho vecer na kasu lebo to zje 210ml a ja tolko nemam sancu nadojit 😝

hathor1231
7. apr 2010

a zubky, nema opuchnute dasna. mame 4horne a 2dolne. takze ani nemyslim,ze je to zubkami... som volala hv,tak pockam,kym zavola...

rimmel
7. apr 2010

hat fakt? 😀 ja si myslim ze vo vasom veku mala zvladne papat ryzu ..napr.take rizotko ci nie? 🙂 ak si ale myslela kasu, tak toneviem ako sa z ryze robi, ja som davala kupovane 🙂
no ale veru neviem z coho to ma, moj nikdy nemal take tie tuhe hovinka, makke ma doteraz 😅

slovakia13
7. apr 2010

hat
moja segra je detska sestra a hned ma upozornila ,na sojove mlieko casto nerobi dobrotu

hathor1231
7. apr 2010

rimm, to bolo asi aby si to nemusela mixovat 😕 neviem... ja len tak ako sa teda vari 😀

slovakia, na slovensku davaju ryzove,tu ho neuznavaju lebo nema ani polovicu nutr.hodnot ako kravske 😕 takze mi povedali,ak nie breast alebo soja,tak caj a voda 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre