Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
13. apr 2010

uankab - vitaj naspat, dufam, ze ste si uzili navstevu domoviny! U nas je to podobne, maly sa snazi lozit, tak vystraja kadejake akrobaticke kusky a posuva sa sam cez celu miestnost 😅
Dufam, ze prikrmy sa coskoro zlepsia. Musi to byt tazke, ked na vsetko reaguje. Ako sa to najcastejsie u nej prejavi? Zacervenanim celeho tela alebo lokalneho miesta? Drzim palceky, nech sa to skoro zlepsi.

uankab
13. apr 2010

saza, tak to mate veru veselo 😉 a ako papate a kolko toho?

nam sa alergia prejavuje rozne, kazda potravina inak... napr. mrkva vyhadzanim po celom telicku, hruska - grckanim, jablcko - vyhodene licka, grckanie, suche flaky po telicku, kalerab - vyhodene licka, ryzova kasa - vyhodena pusinka a brada atd... niekedy su velmi rychle, napr. ryza bola takmer okamzita, este pocas papania, mrkva bola tiez velmi rychla, a niekedy sa to prejavi na druhy ci treti den... nam sa to este komplikuje ekzemikom, ktory mame lokalny a zhorsuje sa...
foto je alergia na mrkev...

z_vesela
13. apr 2010

juj moni...citat ten tvoj zazitok z porodu je aj velmi dojemny a aj mi behala husia koza ze takto skoncim..inak ked sme uz pri tych porodoch - pozerali ste - one every minute programme o porodoch v anglicku? Normalne mi bolo az do placu ked som videla co ma caka, tie baby vyzerali teda hrozne a neviem si predstavit ze takto za par mesiacov budem aj ja..vsetky co som pozerala ja skoncili na epidurali, tak sa aj cudujem ze ste niektore rodili bez..tak som povedala drahemu, ty mas na starosti len jednu vec - aby mi dali epidural, ked skunajucej zene nebudu verit tak snad aspon vyhrazajucemu manzelovi..

ja som aj pozerala ze ako by to bolo ist private, ale velky rozdiel to teda nie je...cize dufam a verim ze ked pride rad na mna tak to vsetko dobre dopadne. Na jedine co dufam je ze som pocula zatial len dobre veci na ten hospital kam ja mam ist...

mzuzka
13. apr 2010

ahojte, stihla som vas docitat, rekapitulaciu porodov mame za sebou 😉

my sme mali v pondelok midwife, tak risko uz prerastol marka. risko ma uz 4290 a markus 4180 gr. pomaly a isto ho obehol 😀

vcera som vydrazila na ebay fisher price swing chair a dnes som mu poslala spravu, nech posle adresu na pick up. a on mi odpisal, vraj o mne nepoculi tak to dali na charitu. taka som nasr...ena , dobry vymysel charita, neratal, ze sa to vydrazi za 1,44 libry tak vraj charita. 😠 taka som bola happy, ked si to tam nikto nevsimal a cena nestupala a nakoniec som sa radovala predcasne. ale ja som sprosta, vacsinou zaplatim hned cez PandP a vcera som si vravela ma tam aj cash , tak zaplatim, ked pojdeme pre nu. nexelo sa mi uz, mala som tu sestry s malymi synovcami, tak som sa nato vykaslala. no a takto to dopadlo. je vystany pan ebay er 😠

uanka a co moze vlastne tvoja mala papat? chuda, vsak to je alergia na vsetko. a z coho alebo preco je taka rozsiahla alergia nevies? da sa niako niecomu takemu predist?

saza007
13. apr 2010

Uanka - chuda male, ta reakcia na mrkvu bola teda poriadna! Inak ja tiez momentalne mrkvu 'sledujem'. J, ma ekzem, zda sa mi, ze sa mu to obcas po mrkve zhorsi. Ale nie vzdy, takze neviem. Hrusku som skusila raz, na tu podobne ako M. zareagoval vrackanim. 🙄 Teraz sa trosku rozjedol, hlavne na obed, vecera je mensia a ranajky ho zatial nezaujimaju. 😅 Dnes mal prvy krat kuracinku!

slovakia13
14. apr 2010

ppep
krasny pokojicek 😉 😵
hat
mia posiela uslintanu pusu a velku gratulaciu 🙂
uankab
som zvedava ako bude reagovat Mia ,vcera som skusila dat trosku kase a mala sa az triasla co jej tak chutilo 😵

baby ja by som isla rodit aj zajtra 🙂 keby je s kym hned by som sa dala nahovorit aj na druhe babo.....Mia je teraz strasne podarena 😵 az nemozem uverit ,ze je moja 😀 😵 😵

rimmel
14. apr 2010

slovakia a to preco davas kasu? 😒 mia je kojena a kasu nepotrebuje, jej zaludok nieje pripraveny az do 6m

rimmel
14. apr 2010

riskujes tym problemy s trav.systemom ci alergie a plus zacinat prikrmovat kasou by sa nemalo nakolko moze byt tazka na noc, skus v 6m mrkvicku, zemiak a ostatne korenove zeleniny. 😉 a caka sa do 6m preto, lebo predtym je zaludok babatka a jehotraviaci system nedostatocne vyvinuty na prisun ineho jedla ako mliecka.

samozrejme ak babatka zle priberaju tak sa doporucuje zacat s prikrmom skorej, ale to neznamena ze mu tym stale nemozeme ublizit ☹

slovakia13
14. apr 2010

praveze som to konzultovala s detskou pediatrickou a podla novych tabuliek sa ma zacat s lepkom u kojenych deti uz od ukonceneho 4. mesiaca....dala som iba 3lyzicky 😉
a dalsia vec nepriberame ako by sme mali 😅

hathor1231
14. apr 2010

rimm,ale co som si vsimla,tak mimina,co mastili vse co sa dalo uz pred 6m,tak uz lozia,chodia!!! jednoducho sa mi zda,ze cim neskor zacnes s prikrmamy a cim viac sa bojis davat netradicne veci a mas predsudky,tym neskor zacne mimi lozit a behat 😅 ja som si to tak dala dokopy s nasimi julovkami. ked som tak sledovala. vsetky tie mimca nad 9kg,co mastia vse a pomali od 3m,tak uz behaju!!! niki,co ma 7,5kg nema silu na to aby chodila.... to je moj postreh a nikomu ho nevnuciujem.
ja som niki dala tyzden pred jej 6m,skor som nechcela lebo som nechcela viacej poskodit tym,ze jej zacnem davat moc skoro.... a baby rice je naj na zacanaie. mliecko obsahuje pre mimca viac tuku ako mrkva a ina zelenina,takze skor priberie z mliecka ako zo zeleniny.

slovakia13
14. apr 2010

ja som vcera skusila dat tu ovsenu od 4+ ,ze iba vyskusam ako mala bude reagovat 😉
ryzovu moc nechcem ,ze nekakame

rimmel
14. apr 2010

When should I introduce solid foods?

It's a good idea to wait until your baby is six months old before giving her solid food as well as her usual milk. The Department of Health says it's best to exclusively breastfeed your baby until she is six months old (DH 2003, NHS 2008). After that, breastmilk on its own doesn't give your baby everything she needs, in particular iron.
zdroj babycentre.

ja som zacala v 6m a maly je velky papkac..to s tym nema nic spolocne..dieta musi byt pripravene nielen psych.ale aj fyzicky..a to ze chodia? jasne ze chodia, nehovorim ze zomru alebo co iba sa tym zbytocne privela riskuje, skuste si o tom daco vygooglit 🙂
kazda potravina sa ma zavadzat napriklad v urc.mesiaci..a nie nadarmo ale aby sme predchadzali alergiam a problemom s bruskom.

rimmel
14. apr 2010

a suvislost prikromov s lozenim tak vacsiu blbost som este nepocula 😅

rimmel
14. apr 2010

nic v zlom 😉 toto kebyze povies nejakemu lekarovi tiez sa ti asi smeje 😀

rimmel
14. apr 2010

How can I tell if my baby is ready for solids?

Advertisement

Your baby may be ready to start solids if she:

* Can hold her head up. Your baby needs to be able to maintain a steady, upright position, to take her first foods.

* Sits well when supported. You may have to have your baby on your lap at first. A highchair can be pulled into action a bit later when she can sit up by herself.

* Makes chewing motions. Your baby should be able to move food to the back of her mouth and swallow. As your baby learns to swallow efficiently you may notice that she dribbles less. She may even have a tooth or two.

* Has gained a healthy weight. Most babies are ready to eat semi-solids when they've doubled their birth weight. This may happen before or around their sixth month.

* Is curious about what you're eating. Is she eyeing your meals and reaching out to try foods you're moving from your plate to your mouth?

rimmel
14. apr 2010

His digestive system simply isn't ready for solids until he nears his half-birthday.

rimmel
14. apr 2010

* You are here :
* Home

Info Centre - When do I introduce solids to my baby?
When do I introduce solids to my baby?
When do I introduce solids to my baby?
Offering your baby their first solid foods can be an anxious time for parents: when to start? How much to give? Which foods to offer?Traditionally, parents were encouraged to start babies on solids earlier than they are today. However, we now know that introducing solids too early can be damaging for a baby’s health in the long term. Also, milk contains all the nutrients a baby needs. This means that if milk feeds are replaced too early, babies lose out on some of those important nutrients. Sometimes parenthood can seem like a race in which babies and children are moved on to the next stage as early as possible, and starting solids early can be part of that race. Parents can feel under pressure to take part, but you do not have to. You can choose to introduce solids to your baby when the time seems right for you both.

rimmel
14. apr 2010

If your baby is breastfed
Research indicates that babies who are breastfed do not need to start on solid foods until they are about six months. Babies who are introduced to solid foods earlier than that are more likely to get diarrhoea and chest infections. Also, if solid foods are started early, the baby is likely to take less breastmilk, yet breastmilk contains more energy and nutrients than vegetable or fruit purées.For babies from families with allergies, the protein in formula or solids is more likely to trigger an allergy if the baby is less than six months old.

rimmel
14. apr 2010

😉 😉

rimmel
14. apr 2010

tiez sa popytajte tu nakonikovi v kojencoch a uvidite ze hovorim pravdu 😎

rimmel
14. apr 2010

HLAVNE SI PRECITAJTE POSLEDNY PRISPEVOK hlave ty slovakia. 🙂

slovakia13
14. apr 2010

rimmel
keby to nerozoberam s detskou lekarkou ,tak urcite nezacneme 😉

rimmel
14. apr 2010

to hadam ani nieje pravda! to ti ona poradila? co mia nepribera dobre?

inak v pred par rokmi to bolo takto v poriadku ale nove vyskumy dnes tvrdia inak prosim ozaj siprecitaj vsetko co sompisala a skus sa poradit aj na konikovi nech mie neuskodis nahodou 😔

rimmel
14. apr 2010

inak tiez tu uz raz doktorka radila rajciny v 7m a vsetky vieme ze rajciny az od roka pripadne 10m najskor!

rimmel
14. apr 2010

mne tu v uk doki vyslovene povedala ze ak kojim, maly dobre pribera, tak zacat az v 6m pripadne pockat aj dlhsie ak sa bude dat nakolko moj bol predcasne narodeny.

slovakia13
14. apr 2010

keby viem,ze si studovala detsku pediatriu tak mozno aj dam na tvoj nazor a clanky 😅 ....v kazdom pisu nieco ine....

slovakia13
14. apr 2010

boooze ,ze detsku pediatriu 😀 😀 😀

rimmel
14. apr 2010

slovakia prosim chod sa poradit tu na konikovi dokojencov, su tam mamicky ktore maju napr lekarov v rodine, mamicky ktore boli na kurzoch o prikrmoch atd..

rimmel
14. apr 2010

a tiez si daj pozor ak planujes kupovat sklenicky, na ich zlozenie, casto vhodne od 6-7m su celer a onions a rajciny a tie naozja niesu vhodne az do 10m celer az od 8 tusim.

rimmel
14. apr 2010

a to nehovorm o syru napriklad od 7m 😕 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre