Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
14. apr 2010

a babycentre je velmi znama stranka, myslis ze by si tam vymyslali?

hathor1231
14. apr 2010

rimm,ja ti nehovorim,ze treba detom pchat prikrmy od 3m!!!! ved ja sama som pockala do 6m!!!

ale deticky,co riadne pribrali,tak uz lozia. ved je rozdiel,ak ma dieta dost sily. nasa niki priberala slabo koli jej problemom a to si myslim spomalilo aj jej pohybove schonosti. nema tolko energie. ona by rada lozila ale nema silu. ked sa zacali tie problemy,tak zacala stagnovat. predtym sa pretacala ako mesacna,na nahy sa stavala ako dvojmesacna! keby nebolo tych problemov a mohla poriadne papat,tak by uz lozila!
a ja som napislaa,nikomu moj nazor nevnucujem. prosto si myslim,ze pribratejsie mimuska maju viac sily na to aby uz behali-lozili! co maju problemy so zdravim sa musia najprv vyhrabat z toho a lozenie,behanie ide bokom....

a pislaa som,ze mlieko obsahuje viac energie a tukov ako zelenina,preto je nezmysel s prikrmovanim zacat skor lebo mimi nepribera.

rimmel
14. apr 2010

sorry ja nechcem zniet ako nejaka krava len proste si myslim ze je dolezite si pozistovat info .. je to pre miu najlepsie.

rimmel
14. apr 2010

hat niekedy proste deticky kojene, zacnu zle priberat, dovod moze byt ze matkine mliecko uz neni vonco, ze ho nema dostatok atd.. 😉 to iste s um, deticky niektore potrebuju viac a um hranicu uz prekrocili vtedy treba prejst na solids.

moj v roku mal 10kg a zacal lozit az v 11m a len teraz sa zacal stavat, stale nesedi....a veeelmi silny clapisko to je 😉
to kedy dieta zacne lozit a pod zavisi hlavne od toho kedy je nato psych.pripraveny, jeho telo uz moze byt, je silny ale do mozgu sa mu to este nedostalo ..

rimmel
14. apr 2010

aleano, mas pravdu, jasne treba mat sil 🙂

rimmel
14. apr 2010

proste prosim slovakia chod sa poradit do kojencov a uvidis 😉

hathor1231
14. apr 2010

rimm, mamicky na MK ti nemozu poradit ako doktor,co pozna zdravotny stav miminka.
pochybujem,ze slovakia bude do malej tlacit 4 presnidavky denne 😅
aj tie presnidavky a ine veci musi niekto schvalit. naprikald som nikde nenasla ananas,pomarance atd.... prosto je to ako s tym,ci dieta budes kojit mesiac,pol roka alebo dva. ma to pre dieta len benefity. a tym,ze jej dala 3lyzicky kase jej urcite neublizi 😅
zober si,ako to bolo kedysi,mrkva ked mali mimusa 3-4m a nikto sa s tym netoto....
ani ja nezastavam nazor napchavat mimusa solid food skor ako v 6m ale je to na rodicoch kedy sa rozhodnu zacat.

rimmel
14. apr 2010

ale nechapes ze aj ta 1 lyzicka moze spustit napriklad alergiu? vid clanok vyssie

ale nejdem sa uz hadat, ja by som nemala to srdce synovi nieco davat do jeho nevinneho zaludku pred 6m 😔

hathor1231
14. apr 2010

rimm, takisto nepoznam doktora,co by ti povedal,ze dieta ma alergiu z toho,ze zjedlo solid food. na to,aby si dostal alergiu nemusi mat kojenie ziadny efekt.... zalezi aj od toho,co si zdedil od rodicov.
treba to brat s nadhladom. keby naozaj mali deti take problemy tak by urcite neodporucali vyzivy od 4+ ale od 6+. nie je nic lepsie ako MM,ale odsudzovat mamicky lebo daju solid je tiez chore. je to na ich uvazeni.
skor to je podla mna o tom,ze sa mamicka nemoze dockat kym zacne s prikrmom. to iste bolo aj u mna. tiez som sa od 5m nemohla dockat,kym jej dam prvu lyzicku 😵 vydrzala som....

hathor1231
14. apr 2010

boli sme vcera krmit kaceny 😵
mala nestihala kukat co sa deje 😀

hathor1231
14. apr 2010

kurna, ta druha akosi nevysla

hathor1231
14. apr 2010

no nist,asi je moc velkaaaa 🙄

slovakia13
14. apr 2010

hat
herecka malinka to je 😵
ja teraz kukam kociky ,ten co mam chcem predat a chcem buggy aby sa dala dat do lahu atd a paci sa mi aj ten silver cross co mate vy ,ale neviem sa stale rozhodnut 😅

hathor1231
14. apr 2010

slovakia, ja som so silver cross zatim spokojna najviac (uz sme mali jane,jeep). je naozaj prakticky 😉

saza007
14. apr 2010

Slovakia - este tu spustis tretiu svetovu 😀 😀

rimmel - nechaj na Miinej matke to, ako vychovava a krmi svoje dieta.

zaujimavy report, aj ked v podstate inconclusive:

http://www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/full...

rimmel
14. apr 2010

saza len som sa snazila pomoct tym ze ju poinformujem. rozhodnutie je na nej.

hathor1231
14. apr 2010

seza, vyskocil mi error 😕

saza007
14. apr 2010

www3.interscience.wiley.com/cbi-bin/fulltext/122597540/HTMLSTART?CRETRY=1&SRETRY=0

hathor1231
14. apr 2010

neviem,ci som blba alebo co. nejde 😅
ako si sa tam preklikala? lebo mi to dalo browse by a na vyber
http://www3.interscience.wiley.com/cbi-bin/full...

saza007
14. apr 2010

ale do kelu, dnes sa mi to hadam ani nepodari. tak posledny krat:

www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/fulltext/122597540/HTMLSTART?CRETRY=1&SRETRY=0

hathor1231
14. apr 2010

radsej asi skopiruj text 😉 😀

hathor1231
14. apr 2010

niiiic 😀

saza007
14. apr 2010

hathor - skor ja som dnes blba 😅 , snad ten posledny pojde ak to skopirujes

hathor1231
14. apr 2010

uz viem preco
In order to use Wiley InterScience you must have your browser set to accept cookies

o com to tam teda je? neda sa ti skopirovat text a nie adresa?

saza007
14. apr 2010

hathor, je to len vyskum o linku medzi zavadzanim prikrmov a alergiach. je to dlhe, ked bude J spat tak skusim vybrat paragraf a skopirovat.

A prizvukujem, ze je to vyskum a ako som pisala v podstate inconclusive, takze nie ze ma tu zato niekto ukamenuje 😅

saza007
14. apr 2010

Evidence related to the timing of introduction of complementary foods
Given the current recommendations in many countries to delay the introduction of all complementary foods until 6 months and for much longer delays for specific allergenic foods, it is surprising that the evidence of the effects of delaying the introduction of allergenic foods into the infant diet is extremely limited. There has been little research looking solely at the relationship between solid food introduction and the later development of allergic disease. Fergusson et al. looked at both the timing and rate of introduction of solids into an infant diet with the later development of eczema at 2 years (44) and found that solid food introduction before 4 months of age and the number of foods introduced was associated with an increased incidence of physician-reported eczema. This association persisted to 10 years of age when a range of confounding factors including family history of atopic disease, other infant diet factors and family socio-economic status where also included in the analysis (45). Also in the 1980s, Kajosaari compared the introduction of allergenic foods early as compared to after 6 months of age and showed no differences in the prevalence of food allergy when outcome was assessed by double blind challenge, either in the first year of life (46) or at age 5 (47). Other studies have looked at the relationship between timing of complementary feeding and allergy development but differences in methodology makes it difficult to draw firm conclusions. A recent systematic review looking at complementary feeding before 4 months of age (48) could find little data linking early solid feeding and allergic conditions other than that demonstrated by Fergusson (44).

More recently, infant feeding data collected as part of birth cohort studies have been analysed to investigate the relationship between solid food introduction and the later development of atopy (49–52). No study found any benefit on allergic outcome by delaying the introduction of solids and two found an association between the delayed introduction of milk (51) and egg (50, 52) and increased incidence of eczema and atopic sensitisation. More recently it has been suggested that children exposed to cereal grains before 6 months of age (as opposed to after 6 months of age) are protected from the development of wheat-specific IgE (53). However, all studies collected feeding data retrospectively which makes the findings vulnerable to both recall bias and reverse causality.

Nevertheless, these studies have raised the possibility that delaying the introduction of foods into an infant's diet (particularly of allergenic foods) is not beneficial and may actually increase the risk of the child developing allergic diseases as suggested recently by a number of authors (49–54).

In summary, further research is needed to establish what effect delaying the introduction of solids in general and allergenic foods in particular into the infant diet has on allergic disease.

hathor1231
14. apr 2010

seza 😉

baby,chcela by som urobit taku 'anketu'

NAPISTE,CO VAM NAOZAJ VADI A NA CO DAVATE PRI MIMUSKACH POZOR A CASTO SI O SEBE MYSLITE,ZE TO AZ PREHANATE ALE NEOZETE SI POMOCT. URCITE KAZDA NAJDEME NIECO,KOLI COMU HNED BEZIME K MIMUSKU A NAPRAVAME HO 😉

zaciiiinam 😀

nie som schopna nechat malu kotulat sa po dlazke 😅 mame sice koberce ale musim jej dat este dve nahrubo zlozene deky a ked sa prekotula mimo nich,tak ju hned napravam a davam naspat 😝 prosto sa bojim,aby mi nanachladla 😝 viem,ze je to chore ale nemozem si pomoct 😝 uz som myslela na to,co budem robit,ked bude lozit,ked bude vsade. ved nemozem nechat deky vsade po dome a tiez ju nemozem obmedzovat 😒 musim sa toho blbeho zlozvyku zbavit 😝

a co u vaaas 😀 dajte niekto vasu uchylku 😀

rimmel
14. apr 2010

Zavádění příkrmů

Kdy začít?

Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva.
Pokud kojené dítě prospívá pomaleji, poraďte se nejdříve s dětským lékařem nebo laktačním poradcem. Předčasné zavedení příkrmů či podání dokrmu UM by nemělo být první volbou.
Pokud přes všechny rady kojené dítě prospívá pomaleji či je částečně na dokrmu umělým mlékem, je možné začít s příkrmy okolo ukončeného 5. měsíce.
Pokud nekojíte a uměle živené dítě má hlad i když denně vypije 900-1000 ml mléčné výživy, je možné začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce.
Dítěti mladšímu 4 měsíců nepodávejte žádné příkrmy, čaje ani šťávy.

ZDROJ KOJENI.NET

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre