Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
14. apr 2010

hat, prave citam tvoju anketu... my uz pomalicky lozime, tiez mame koberec a playmat v obyvacke, ale najlepsie sa jej smyka samozrejme na podlahe 😀 .. chodim ju napravat, ale to je strata casu, za dve sekundy je zase mimo...
ja k nej vzdy utekam, ked si odgrgne, lebo vacsinou nasledne ogrcka seba a aj okolie... no nie v zdy 😉

saza, co sa tyka hraciek, tak ja to tiez nemam rada a tiez ich umyvam.. lenze aj magdalenka obcas ked sme v baby centre schmatne inu erarnu hracku do ruky, tak jej ju nebudem predsa vytrhavat a aby ju neolizala to fakt nehrozi... no a nejako si imunitu predsa vybudovat musi 😉

saza007
14. apr 2010

uanka - uplne suhlasim, buduju si tak imunitu. snazim sa brat to s rezervou a trosku sa uvolnit, ale zatial len s minimalnym uspechom 😀 😀 😀 😅

newyorkgirl
15. apr 2010

ahojte 🙂 vcera tu bolo teda burlivo 😉

saza na niektorych prispevkoch som sa dobre zabavila teda 😀

slovakia, my sme tiez davali kasicky, ale neviem uz odkedy, ale skor som kupovala na noc malej hustejsie UM na dobry spanok, ked sme mali malo mliecka na kojeni a v noci lepsie a dlhsie buvala, tuna som tusim tiez kdesi zahliadla take mlieko, neviem, este som to moc nesledovala, budem sa snazit dojcit co nam pojde, ale pri malej som bohuzial moc nevytrvala kvoli zdrav.problemom...

rimmel myslim, ze 3 lyzicky kase su OK v piatich mes. ja som na SK videla maminy co pchali do svojich deti pol rocnych pribinaciky, takze to uz no comment 😀 je to fakt na kazdej mamine a jej rozhodnuti, ci sa to komu paci ci nepaci no 😒

uankab tak vy ste si boli uzit doma, no super, ved som akurat myslela, ze si sa tu dlho neukazala, chudatka vy sa teda trapite s tymi prikrmami, my v rodine nemame ziadne alergie ani nic, tak dufam, ze to tak aj zostane, lebo to musi byt naozaj tazke 😖

baby ja uchylky nemam ziadne, ved pri 3 rocnom dietati 😀 akurat ju nenecham samu chodit po schodoch, to ma teraz zabija, ked mame kupelku hore a ona ide stokrat cikat, no co chodime spolu hore dolu, lebo su strme a bojim sa aby nespadla... ale to sa uz zmeni, zajtra sa hadam definitivos odstahujeme a zbohom schodyyyyyy 😀

mzuzka k tomu ebayu este, ved toho sellera reportni na customer care, hoci moc si nepomozes co uz, ale ja som tak vyhrala skrinku do kupelne, ktora normalne je tiez draha a neviem preco sa vydrazila iba za 1,70 libry a seller ma ani nekontaktoval nic, ked som to zaplatila bolo mi jasne, ze sa bude chciet z toho vyvliect a nepredat ju tak lacno 😒

hathor1231
15. apr 2010
hathor1231
15. apr 2010

dneska mi je vynimocne hrozne 😝 ☹ citim sa ako pred kolapsom 🙄

slovakia13
15. apr 2010

ja som chcela este aby bol aj lepok a ta ovsena ma 😉
hat
ja som vcera bola taka a potom som si spomenule,ze som sa zabudla najest .tak moje prve jedlo bolo poobede o 3

monika.c
15. apr 2010

ahojte,tak teda vcera tu bolo fakt veselo 🙂 ja si myslim,ze je na kazdej z nas,ci sa bude riadit radami,ktore si bud precita alebo niekde zacuje a prepac rimm,ja viem ze si to myslela dobre,ale niekedy nie je na skodu vediet kedy prestat 😖 tot k vcerajsku
mne zistili streptokoka v posve,tak uz musim brat atb,aj ked neviem naco teraz,pretoze som ho mala aj pri Lukym a tam mi
davali atb az pri porode,ale co uz,som tu tak ich doberiem 😒 ja len dufam,ze mi ich nezabudnu dat pri porode,lebo to by ma dojalo 😖
s Lukym sme dnes absolvovali ockovanie,mmr tak dufam,ze nebude mat ziadne tazkosti 😒 inak mame ockovanie na sk,ale ma tu furt bombardovali vyzvami,tak som sa s nimi dohodla,ze ok mmr dam ale ostatne dame na sk,nech v tom nemam mis mas 😔
hat,mne sa hlava toci non stop uz asi mesiac a midwife mi len povedala,ze to je ok,ze mam trochu nizsi tlak a zrejme aj nizku hladinu cukru v krvi,ale tu krv mi uz nezobrala,aby teda vedela,ci naozaj,ved naco 😖 a odporucila mi len jest kazde 2 hod. 😵 takze ja uz mesiac sa motam ako pripita a len cakam kedy sa zveziem na zem 😝

saza007
15. apr 2010

hat - citim sa podobne. musim uz konecne skocit k GP, mam podozrenie na nedostatok zeleza. 🙄

newyorkgirl
15. apr 2010

monika, ja som si ten test ani nedavala robit tak neviem, na toho strepa... co sa tyka ockovani tak mi nevrav nam stale chodia listy ale ja som malu odmietla dat tu zaockovat,riadim sa SK kalendarom, aj tak 2x do roka chodime domov, poistku tam ma, tak som sa dohodla s pediatrickou tak a nech idu tuna do kelu, ale maleho uz budem davat tuna, ved nebude na vyber 😒

dnes sa aj mne mota hlava, ale straaaasne... nizky tlak, uz som si aj kavu spravila, troska zabrala... ideme dokoncit dnes podlahy, nech sa mozme stahovat, ma nastval sporak, dosiel bez kabla, a musime zavolat elektrikara na to, tak neviem ci to kupime niekde ten kabel, ked to musi robit akoze profik... chcela som, aby to spravil muzik, bo si charguju za 5min. roboty 80-100 libier 😖

rimmel
15. apr 2010

baby chcela som sa spytat, ked vam zacali deticky chodit, kde ste kupovali boty? su tu v uk vobec nejake specializovane obchody?

natalia777
15. apr 2010

Baby poradte prosim, poznate nejaku dobru stahovacku firmu z U.K na Slovensko? 🙂 ak ano dajte prosim kontakt, dakujem 😵

slovakia13
15. apr 2010

dnes som sa nudila a odniesla to Mia 😀

saza007
15. apr 2010

slovakia - je krasna! little rock chick! 🙂

rimmel - nemam osobne skusenosti, myslim, ze start rite sa specializuju na detsku obuv. a super topanocky su vraj aj shoos shoos, ale neviem, ci maju retail v UK.

rimmel
15. apr 2010

dik 🙂

monika.c
15. apr 2010

rimmel,my kupujeme topanky v clarks,tak mozno skus tam 🙂

hathor1231
16. apr 2010

caute,
topanky riesim aj ja. kupujem jej v nike,adidas etc. ale to su vsetko len s rovnou podrazkou,cize nevytvarovanou na nozicku. a myslim,ze by mala mat uz vytvarovane na nozku az nema plochu nohu 😕 uz tiez riesim topanky na chodenie a niiiic nemozem zohnaaat 😅

hathor1231
16. apr 2010

monika,tie v clarks su pekne. maju aj vytvarovane vnutro? 😕

seza,co si ty dalal,som nasla len americku stranku a to druhe nemali taku malu velkost...

ideme ku gpmu s malou a skusim si dat app aj pre seba,ak ma nas...u tak uz mam inu surgery vybratu a pojdem sa tam prepisat,uz ma to prestava bavit 😝

slovakia13
16. apr 2010

hat
ja som tento tyzden behala ....koli mojim ociam a jedine co mi povedala,ze to v tekutine co mam v oku sa vytvorili bublinky a preto vidim v pravom cierne skvrny 😝 ,ze to je normalne 😅
tak az ti nieco da ,co naozaj aj pomoze 😉

mzuzka
16. apr 2010

ahojte, tak my sme uz ddefinitivne presli na flasu ☹ nex som robila co som robila, mlieka bolo stale menej. riskovi sa to velmi nepaci, hlavne v noci nechce chytit flasu, chyba mu cicik 😖 vcera uz tak mrncal, vypluval flasu, cely uz bol od mlieka, tak som mu dala pozuvat cicik, a ked zistil ze z toho nic nebude, tak sa konecne napapal 😀 tak som si myslelea ,ze budem dlho kojit, 5 tyzdnov som mala mlieka aj pre 4roch a nakoniec som kojila len 2mesiace 😒
marko chudak nemoze kakat, tlaci az oci puci .

dnes ideme na ockovanie, tak som zvedava ako to prezijeme....... ani neviem ci som pisala, ze pri 2mesacnom vazeni mal uz risko viac ako markus. richi mal 4290 a markus 4180. uz su riadni budhovia z nich 😅

od tych krstov nic nestiham, najskor som tu mala svagrinku s rodinou, potom som stihla cosi popratat a prisli sestry, teraz som ako tak zas cosi uhadzaala a ideme zajtra my k sestre.
stiham si vas akurat tak citat, ale to je vsetko. uz aj farma mai kape, pes mi zdrhol do utulku 😀 😀

hath a slovakia - tak tie vase okane si rezervujem za nevesty 😵 jedna vacsie taniere ako druha 🙂

monika.c
16. apr 2010

hat,take male topanocky som este nepozerala,ale ked maju Lukyho to vnutro trochu vytvarovane,tak myslim,ze budu mat aj pre male deti.inak,necakaj,ze to budu nejake ortopedicke,ale zo vsetkych co som tu videla,sa mi tieto pozdavaju najviac 😉 a cez net by som topanky urcite nekupovala,kazde cislovanie je tu ine,ja som raz kupila Lukymu topanky bez skusania a nedopadlo to dobre 😉

hathor1231
16. apr 2010

hi,

mala uz je vybavena. konecne mame app na klby a dokonca nie o 3m ako je zvykom ale na 11/5 😵
ja idem na radu o 16. mam kramy uz 19. den 😠 to z tej blbej antiky,uz som ju vcera vysadila lebo som bola z toho viac a viac slaba... teraz som ledva dosla du gpmu lebo som myslela,ze zase kolaps 😠 uz mam fakt nervyyyyy 😝 a strasne ma bolia nohy 😝 litka 😝
no nist,uvidim,co urobia.... gp co mi vzdy pomohla je uz prec zo surgery,takze sa zrejme prehlasim aj ja 😖

zuzi,ja tiez riesim pomalicky odchadzajuce mliecko 😒 uz ju moc nekojim 3-4x denne a cez noc vobec,takze uz na rozdavanie nie je. snad to do roka este dotiehneme 😵
a ty sa netrap, odkojit dvojicky a pritom ich mat 24/7 len ty,tak to da zabrat 😉

moni, asi budem musiet nieco pokukat 😉 skusim sa spytat toho ortopeda 😕

a zuzi, postav sa do radu,mala uz je zadana najmenej 5 dalsim 😀

hathor1231
16. apr 2010

a netusila som,aky problem je tu kupit krepovy papier 😝
najblizsi art&craft je v inom meste,tak som to kupila cez ebay. nasla som jedneho super predajcu,tak som radaaa 😀
chystam sa malej trochen vyzdobit izbyckuuuu 😵

newyorkgirl
16. apr 2010

hathor tak predsa ti nesadla? ono je to fakt divna antika... 😒

mzuzka, ja ta veru tiez aj tak obdivujem, ako to zvladas vsetko, klobuk dolu a nezufaj, aj tie 2mes. su super pri dvojickach si myslim 😉

baby my mame zas novu sagu do nasho stahovania, vcera sme krasne otapetovali v spalni jednu feature wall a poupratovali ze ideme dat podlahu a ups seller poslal o 70cm kratsiu kokos miesto 3m je 2.3m asi si to blbo vsimli oni na rolke alebo co, takze spalna zostava prazda a spime provizorne bud v detskej ci obyvacke kym to do buduceho tyzdna vyriesime 😒
a to nehovorim o zapojeni elektrickeho sporaka, ale to uz sa mi crta nastastie 😀

hathor1231
16. apr 2010

new,ja som jeden dom videla aj co mali medzi stenou a kobercom 10cm sparu,co im tam chybal koberec 😝
volala som na family planning centrum,vraj mam pockat a moze to trvat aj 3m! to som im povedala,ze uz teraz mi to vadia a citim sa kazdy den horsie a horsie a vysadim ju.... neudem predca krvacat mesiace!!! skusim inu.... aj tak mi je to nanic lebo stale nemozeme 😔

uankab
16. apr 2010

baby, topanocky urcite clarks... tam aj nozicku krasne odmeraju, nehadate velkost na slepo ako doma, a su super kvalitne... svagrinna tam pravidelne chodi kupovat detickam topanocky a nevie si ich vynachvalit... 😉
hat, mzuzka, neskusali ste homeopatika na podporu mliecka? ja ho mam dost, uvidim dokedy... obcas si varim aj cajik na kojenie, pripadne feniklovy z toho sa mi tiez nalievaju prsia...
slovakia, mia je krasna okana 😉 .. ja tiez musim dat nove fotecky...

hathor1231
16. apr 2010

uankab, ja beriem vkuse pregnacare breast-feeding (uz v tehu som brala pregnacare a po porode breast-feeding),ale je to skor o tom,ze ja ju nekojim tak casto. takze je to normalne. mala ma 4-5x prikrm a noc prespi,takze je to skor tym.... a tiez moj zdrav.stav je stale horsi,takze to mi tiez moc nepomaha...

mona12071
16. apr 2010

ahojte babulky ako?
ja som si uz zvykla na nocne stavanie 😀
len co mna trapi po porode mam strasne bolesti hlavy co som doteras nepoznala a stale mna boli pravy klb co mna zacal boliet na konci tehu a pripada mi to ako keby som ho mala posunuty budemmusiet ist k gp ale viem ze sa len rozculim 😠
nas andilek uz nespinka tak pekne cez den a vcera isiel spinkat az oklo 23 hodine ale v noci spinkal pekne a netrvalo mu dlho nez zaspinkal 🙂

slovakia13
16. apr 2010

baby ,ze koli nejakej sopke odvolavaju lety 😅 ,ze to moze trvat aj 6 mesiacov 😕 no porazi ma ......my chceme ist domov

rimmel
16. apr 2010

slovakia co?? akoze 6mesiacov nebude nik letiet ci ako si to myslela? my tiez planujeme ist na sr v lete 😒

a je to pravda, ze vybuchla sopka na islande a ze pada popol z obrakov a ze koli nemu dokonca boli zrusene vsetky lety neviem ci nie vcera ci ako 😖

slovakia13
16. apr 2010

teraz som to kukla...sopka na islande a sopecny prach zasiahol europu ,tak su uzavrete letiska na 24hod 😅 ....sopka moze takto dymit aj pol roka 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre