Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
22. apr 2010

ale je pravda ze do BG tam ziadne sedlane nechdia...z toho co popisujete mito naozaj pride ze to budu tie working class...a tu tiez take indiviua mame..bleeee 😝

rimmel
22. apr 2010

a mate vobec nejake kamaratky- anglicanky- co maju deti? ked tak sudite? lebo ja ano, a viem ze su vynikajuce mamicky.

monika.c
22. apr 2010

tak baby,ja teda neviem,koho vy povazujete na working class,to akoze je nieco zle?ja mam teda skusenost taku a to som pracovala v skolke,ze aj ten working class bol k svojim detom mily a venoval sa im 😉 co ja teda viem,podla mna anglicania,ktory ziju na benefitoch a NEPRACUJU,sa spravaju tak k detom ako popisujete ☹ podla mna nie je nic zle na tom,ked rodicia dietata su nejaki robotnici na stavbe,alebo plasteri,vzdy lepsie,ako ti,co sa spoliehaju len na stat

hathor1231
22. apr 2010

rimm, nepamatas sa- bohaty ma vela penez a chudobny deti 😉

hathor1231
22. apr 2010

a ano, poznam vela ang. mamiciek a ziadna z nich nekoji 😝
a nmoho krat som bola svedkom toho fuckonania a shutupovania az mi je z nich zle....

ale posudzovat ich podla robotnikov alebo intelektualov to je tazko povedat. mne vzdy vsetci hovoria,ze pakistanske deti su oproti origos anglanskym vyrstkom anjeli 😅

urcite by som ich nezaradovala podla socialnych skupin alebo narodnosti. ja len nemam dobre skusenosti a za tym si stojim....

mzuzka
22. apr 2010

rimm nepovedala som, ze su anglicanky zle matky. to v prvom rade. precitaj si to dobre. povedala som ze nemaju vybudovany vztah, pretoze od malych deti idu skoro do prace. zatial nemam kamaratky anglicanky s malymi detmi, ale mam syna , ktory tu chodi uz 3ti rok do skoly, kde vidim chovanie deti. takisto vidim i chovanie deti od malych po teenagerov v metre, v obchode a pod.... a myslim, ze tak ako i slovenky sa najdu ze su ''matky roka'' tak i anglicanky. akurat si myslim, ze je ten pomer opacny. zatial co slovenska mentalita a natura urcuje smer vychovy skvor k ucte a slusnosti, plus je skvor udivujuce ak ide mamicka od pol rocneho dietata do prace a ak ide tak nema au pair alebo nany,ale sa strieda bud s manzelom, alebo babickou, cize dieta stale vnima spravanie v rodine. lenze tu je normalne odist do prace od mimina, dat dieta do nursery,alebo prijat au pair a rodinne navyky ako take, nema velmi sancu to dieta sa naucit. nie vsetky rodiny su take, ale ak vezmem ze mozno 80% takych je, tak z toho mnozstva ludi, co v tejto krajone zije, je to relevantna vzorka. v mensich mestach je to ine, alebo na dedinach, sestra mi zije v dedinke kde je 20 domov aj s kostolom, cize to je neporovnatelne, ale vacsie mesta proste funguju takto. nemusim mat kamaratky medzi nimi, zijem tu, pracujem a vidim ako sa deti chovaju k dospelym. i moj syn to skusa ale u mna zial nepochodi s argumentom ved nie som jediny.... napr. ked ho napomeniem v metre, pusti hentu starsiu pani sadnut.lenze ak rodicia netravia s detmi dostatok casu, nema to kto tie deti naucit a to netvrdim, ze ich rodicia ucia opak. aby starsich sadnut nepustili. proste len moj nazor je taky, ze obdobie, ked sa utvaraju vazby a puta, to je zhruba do 5teho roku, by mali byt deti s rodicmi co najviac casu. potom v dospievajucom veku od takeho rodica skvor prijme napomienku, toto nerob, tamto nerob.

plus mnoziaci sa trend tineger - rodicom tak k tomu uz ani niet co dodat.

mzuzka
22. apr 2010

co sa tyka kojenia, ked som ja kdekolvek povedala, ze kojim dvojicky, tak od bielej origin anglicanky az po cisto ciernu africanku, kazda na mna pozrela ko na zjavenie. a to od bankarky po cleanerku, pretoze obaja s manzelom pracujeme v tej istej banke ako cleaneri, a ked som bola ukazat chalanov v robote tak sme prehodili slovo s kazdou vrstvou . to je moja osobna skusenost a celkom cerstva. a dpkpnca sa ma jedna tehotna original anglicanka pani bankarka opytala : a to ich kojis obidvoch aj v noci? a ked som povedala ze ano a dokonca po jednom, lebo nevstavaju naraz, tak nadomnou tak pokrutila hlavou, ako bysom tie deti tryznila.

hathor1231
22. apr 2010

zuzi 😀 dobre si to vystihla.
ja by som len chcel dodat,ze si tu nechavaju rodicia skakat po hlavach od krpcov lebo ak tu das vychovnu decku,tak ta nahanaju,ze ho tyras! tak to aj vyzera. ja s marekom v posteli a pod oknami hraju decka fudbal! alebo nazeraju a hadzu susedon do dvora alebo dokonca preliezaju ploty ku susedom. keby mi toto urobilo moje dieta,tak si prinajmensom vypocuje riadne poucenie a ak by ani to nezabralo,tak by dostalo po zadku. nevravim,ze je dobre deti bit,ja som to tiez nikdy nezazila,ani za znamky ani za spravanie ale dali mi jasne najavo,co su hranice a ze ostatnych ludi okolo nemozem otravovat a musim byt slusna. ja som na decka byvalych susedov zavolala policiu leob to bolo nenormalne! prosto sa nedalo ani na zahradu ist lebo sa hned objavili 4 hlavy na plote. huckali nasu ginny (ona je velmi dobra a preto som sa bala este viac),hadzali po nej kamene, tiez po tulavych mackach,co som krmila,tak som tak vybehla,ze hned pochopili a leteli do domu. ked sme zavolali polisov som im povedala,co robia,ze som nikdy nevidela ani nepocula,ze by niekto z dospelych vysiel a zavolal ich donutra sa najest alebo ucit.
dokonca marekovi raz jedna,ze nech ju pelozi cez plot,ze jej sa ho nechce obchadzat 😅 neboli to ziadne 5-6r deti....
potom uz dali pokoj ale aj tak sme sa odstahovali lebo aj ostatok susedov malo s nimi len problemy a bolifakt hnusne. prosto by si zasluzili po zadku odradu 😀

saza007
22. apr 2010

jeeej, zaujimava debata. Pridavam svoj nazor:

to, co vidite na Jeremy Kyle, nie je typicka working class, to je syndrom 'benefit britain'. Ludia, ktori nie su vzdelani a vacsina z nich nikdy nepracovala, pretoze nemusi, stat ich podporuje a maju sa lepsie, ako keby tvrdo makali. Normalna working class tvrdo maka a vychovava deti k ucte. Prikladom je moj manzel, jeho otec bol builder, mama upratovacka. Cely zivot tvrdo makali, vsetky tri deti skvele vychovali a poskytli vynikajuce vzdelanie.
Mam vela kamaratiek - mamiciek, ktore su english, welsh,atd. Vsetky su skvele matky. Vela znich deti kojila/koji. Varia detom zdrave domace jedla. Neda sa vobec generalizovat, ak vidite niekoho, ako napchava rocne dieta Mcdonalds, ze to tak v Anglicku robia vsetci.,
Zuzi - si sikulka, ze si ich vydrzala tak dlho kojit. Well done!

rimmel
22. apr 2010

no tak asi mame ine skusenosti lebo co vy popisujete tak s tym ja nemam skusenost.

ale este chcem povedat nieco k tej working class , ako to ja vidim 😉
samozrejme working class nieje o tom, aku ma clovek pracu ci kolko zaraba, ja uz to nejak berem ako taku nadavku na niekoho, to ist emoj muz 😀
working class to uz je sposob zivota ktory ide z generacie na generaciu..
typicky opis- otec zaraba, xy tetovani, zena doma x 5deckami vlasy do copu ulizane, 8nausnic kruhovych zlatych v usiach, plno prstenov, chav, hrozny akcent, no proste sedlana ktora nema vela rozumu a este aj vyzera otrasne. vacsinou muzi nosia teplaky, detto zeny.
muz minule povedal ked som sa ho pytala preco su vsetci working class taki skaredi..a on ze najdu sa aj pekni a ona potom ide robit recepcnu alebo take daco lepsie nez asda till, ale ze aj tak ostava working class, ze to je v nej, ten sposob zivota, vychova onicom atd...... 😔 jedia jedlo z farmfoods a ine mrazene produkty, hulia pri deckach nadavaju atd atd atd

ale toto neni podla mna reprezentacia UK...lebo oni niesu vacsina, tito ludia co aj vyopisujete.
u mna anglican je niekto middle class, slusny..proste ako napirklad moja svokra a jej rodina..a na working class ma taky isty nazor.

rimmel
22. apr 2010

presne ako saza pise,.jeremy kyle

a to ze je niekto builder neznamena ze bude ako ten, co opisujem..sedlak debilny...to nie! ale ako hovorim ide o to v akej rodine bol vychovavany, nejde o to aku maju pracu ale odial pochadzaju. 😔

rimmel
22. apr 2010

saza to presne opisala.

rimmel
22. apr 2010

baby vy asi mate na okoli takychto ludi...lebo ja ich tu tiez vidavam, postavili pred nas dom take "ubytko" byty, kde tito ludia byvaju..a ich decka nam tu robia bordel! 😠 ale nie kazdy je taky...a uricte ak by som niekomu opisovala anglicana, tak jeho ako priklad by som nedala!

hathor1231
22. apr 2010

som zabudla, vcerajsi zltok sme v zdravi prezili ;) urobila som jej to so zeleninkou.
rimm, objednala som si lentils lebo tie sme este nemali. tak nabuduce skusim...

dneska mame kraaasne. drahy ma 'grill syndrom' takze sa bude grilovat 😀

uankab
22. apr 2010

caute, zaujimava diskusia, par mojich postrehov 😉 ja si inak myslim ze je to sposobene aj tym ze deti maj deti... akym sposobom vie 16-rocna baba vychovat svoje dieta ked este sama je dietatom? a slobodnych maloletych je tu velmi vela, mat dieta je jeden zo sposobov ako odist od rodicov, dostat zadarmo byvanie...
a velmi vela zavisi v akej stvrti byvate, ci su tam pristahovalci a podobne... ja take spravanie ako tu pisete nepoznam, mame tu deti okolo ale su velmi slusne, ani o nich pomaly nevieme 😉 .... a ku kojeniu, nepoznam vela anglickych mamiciek osobne, ale vidim ich ked chodim do baby centier a dost ich koji... tiez nasa suseda ma malinkeho o 14 dni mladsieho od magdalenky a stale ho koji 😉
a este jedna vec ma napadla, ono nie vzdy ti najchudobnejsi su najdrzejsi... priklad aj z domu, mama podnikatelka, bola sice s malou doma na materskej, ale kedze je jedinacik, dovoli jej vsetko, mala si vobec nevazi veci a jedine co pozna je ze CHCE.. cize... ono v kazdom je kusok pravdy 😉

mzuzka
22. apr 2010

ja len na zaver diskusie - je podla mna samozrejme, ze v parents centrach stretavate maminky, ktore sa staraju o deti, koja ich a pod, lebo tie druhe, by do parents centra predsa nesli.

my sme dnes boli skoro cely den vonku. odisla HV a sup von. vratili sme sa o 5tej 😅 baby, mne uz Richi vypije 210 a Markus len 130-140. Richi je uz viditelne vacsi ako Markus. On nerastie, on sa normalne zvacsuje 😀

Ja uz za chvilku domoooov 🙂 14teho idem na operaciu a 20teho letiiim, sa neviem dockat. Dnes mi HV zase nukala pomocnicu, ze aspon po operacii, ale vravela som jej ze na tych par dni, kym odletim netreba, to niako s mm zvladneme a potom si u svokrus taaak oddychnem.

hath a preco len zltko? bielko sa nesmie, ci ako?

rimmel
22. apr 2010

mzuzka no ano 😉 take sedlane budu radsejdoma kukat telku 😀

bielko sa moze az od roka 😉

adoracion
22. apr 2010

rimmel nerozumiem tvojim deleniam na triedy to je ako kedysi v stredoveku stredna trieda a tak dalej...☹

uankab
22. apr 2010

zuzka, neboj aj markus to dobehne 😉 .. a na aku operaciu ides?

inak dnes magdalneka mala prvy krat masko, spravila som jej sladky zemiak, kukuricu a kusocek morcacieho maska, tak dufam ze bude ok a zase sa nevyhadze z toho...

rimmel
22. apr 2010

adoracion ved to je znama skutocnost ze v britanii su 3triedy...som si myslela ze to kazdy vie 😔
nic zle si o tom nemyslim, ale je to tak.

slovakia13
22. apr 2010

rimmel
ja tiez patrim k working class a vooobec sa za to nehanbim 🙂 vsetko co mam som si odpracovala .....vobec nerozumiem tvojmu muzovi ani tebe preco sa vysmievate z pracujucich ludi 😔

rimmel
22. apr 2010

slovakia, ale ved o tom hovorim...ze working class..to nemusi byt iba ten co pracuje na stavbe, ci za pokladnou...

ale skor zivotny styl a ver mi , ty niesi working class v tom zmysle slova o ktorm sa tu bavime 🙂

rimmel
22. apr 2010

mozno sa zle rozumieme, ja skor berem working class tych benefit ludi..co beru benefity a dobrovolne nepracuju..alebo tych co iba muz pracuje a matka ma 5deti ale aj to je v poriadku ide o to odkial pochadzaju o ich hodnoty, vychovne metody..

viete ide otych sedlakov co nosia teplaky, vulgarne sa vyjadruju, vyzeraju ako keby boli na drogach, ulizane vlasy, no jeremy kyle! 😀

ja mam na mysli tychto.

nie normalne pracujucich slusnych ludi. i ked aj ti su teda working class ale to je daco ine, u mna....

slovakia13
22. apr 2010

aha 😉
baby ide vam facebook? mne sa uz 2.den neda pripojit 😕

hathor1231
22. apr 2010

uankab, mne niki maso chce len ak ho je naozaj malo. ked som jej dala 40g (v surovom stave) + zeleninka,tak mi ho velmi nechcela. zjedla ho ale ked som skusila od hipp s maskom,tak to zmasti akoby nic. kukala som tam a je to len 8% masa zo 125g, takze to jej chutilo. ona zozaciatku nemala tiez ziadne vyhrady,az neskor jej to zacalo vadit 😅

slovakia,jj ide.

uankab
22. apr 2010

no ja som ho dala tiez len trosicku, ani ho tam citit nebolo 😉 ... a ako casto davate masko? niekde som citala, ze by sa malo davat az 6x tyzdenne...

rimel, ale ved vysvetlenie working class je podla wikipedie ine ako podla teba 😉
Working class is a term used in academic sociology and in ordinary conversation to describe those employed in lower tier jobs, as measured by skill, education and lower incomes. Working classes are mainly found in industrialized economies and in urban areas of non-industrialized economies.

a ako baby pisu, to ze otec je stavbar a mama krajcirka, neznamena to ze ich deti budu nevychovane... a skupinu ludi co beru benefity a nepracuju by som radsej pomenovala poberacmi davok ako working class...

rimmel
22. apr 2010

ano ten link som dala aby pochopila ze si tie triedy nevymyslam..

to ze to chapem inak je moj osobny pohlad.. 🙂 citenie..aasi mas pravdu, mala by som zmenit nazor na benefit loosers 😀

saza007
22. apr 2010

V anglicku fakt stale funguje triedny system, za to rimmel predsa nemoze, nie je to jej vymysel 😀

Ale pripajam sa k uanke, ludi, co cely zivot poberaju benefity by som neoznacovala za working class, nakolko nikdy nepracovali 😅 😕

uanka - ako si davala malej kukuricku? prepasirovanu cez sitko alebo aj s tymi supinkami?

newyorkgirl
22. apr 2010

ahojte baby teda to co rozoberate 😀 😀 😀 ja ich tiez volam NEworking class teda, lebo nikdy nepracovali, to bolo nase byvale susedstvo s pubertakmi nevychovanymi co na brankach sedeli a pili pivo cele dni... teraz si uzivam zasluzene tichooooo, to je pocit...

dnes som poskladala postielku konecne, este mame ale hrbu zehlenia, lebo som sa k tomu akosi nedostala, dufam, ze cez vikend to napravim, vsak po stahovacke je stale co robit, vybalovat a tak najhorsie je na tom kuchyna, vobec neviem, co kam dat a ulozit, mam v tom strasny chaos, v predoslom dome sme mali 2 skrinky velke a bolo vyriesene ale tuna same skrinky suplicky, az neviem co s tym 😅

vonku mame krasne slnieckovo, ale chladno teda na moj vkus, dnes aj taky vietor fukal, mala sa hrala na terase s pieskom a bola cela ladova, takze som ju hned supla dnu aj s teplym cajikom...

uankab k tym prikrmom, ja som veru davala masko 6x do tyzdna ale pamatam, ako mi fantazia dochadzala, aby som nerobila furt to iste dookola, ono nie je nad dobu, ked uz deticky jedia to co rodicia vazne 😉

dnes som zhanala Nikolke uniformu do skolky, ludia moji to bol iny zatah, skola si vymysli HNEDE sukne, gate a ja sa teraz mozem nakrajat nikde take nemaju vsade iba sede a cierne, hovada jedni no.... este ze zvysok je modry, tak to sa este dalo... je to celkom vtipne ze ma caka zehlit novorodenecke vecicky a prvu skolsku uniformu, tak maminky babatkovske, pockajte az budete mat taketo problemy, strasne rychlo tie deti rastu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre