Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
27. apr 2010

jezkocy oci zuzi tvoj drobec je chlap ale ako hrom! zlatko je to 😵

No Mirka chuda tiez tak ako ja, a to si pamatam ako mi vravela ze chce rodit doma ale jej to nepovolili, thanks god.

No aj mna by to zaujimalo tie tv programmy ako si zariadit tu v uk. 😉

z_vesela
27. apr 2010

Ahojte kocky ako sa mate?

Tak mi sme mali stastie ako hrom a zrovna ked sme mali na SK zacali lietat ..tak som uz aj naspat z navstevy domov s novymi dokumentami a info z uradu socialnych veci a rodiny o tom ako ziadat o prispevok - produktivna navsteva 🙂)..tak a uz je lietaniu u mna koniec..uz len budem cakat kym sa babo narodi..vsetci sa ma v robote uz pytaju ze kedy idem na matersku a ja stale neviem - vy ste vydrzali robit az do konca..lebo ja tak rozmyslam ze aby som mala co najviac casu doma s babatkom tak zeby som robila az do konca, alebo tak isla na matersku tyzden pred..ako ste sa citili ten posledny mesiac pred?

Uz pekne rastiem, a tak uz to ludia vedia aj rozoznazt ze som tehotna a nie len 'tucna' 🙂..

No vidim ze ste toho napisali hodne..budem docitavat tipy na krmenie ked uz bude babo tu ..

Gaby - na aku skusku sa ucis? Je to to ucto? Inak nezavidim, som rada ze som si to odrkutila pred tehotenstvom..moja mama mi hovorila ze ona mala mesiac po porode jednu z najvacsich skusok na vyske a zvladla to (nejako sa mi to tazko veri ked vsetci hovoria ako sa neda prvych 6 tyzdnov vyspat a niekedy sa im nepodari ani cez den sa osprchovat)..

monika.c
27. apr 2010

z vesela,ja som nastupovala na matersku mesiac pred porodom a pred tym som mala 2 tyzdne dovolenky,a myslim,ze to bolo tak akurat 😉 ist 1 tyzden pred porodom si neviem predstavit,ja som teraz tyzden pred termonim a mozem ti povedat,som viacej unavena ako pred mesiacom,najlepsie mi je ked lezim a to som pred mesiacom este veselo malovala izby 😉 ale vsetko zavisi od toho,ako sa citis,ja som pri prvom tehu bola este aktivnejsia ako teraz,toto tehu mam asi vsetko od zvracania ,nizkeho TK az po palenie zahy 😒 a o chodeni ani nehovorim,teraz sa uz iba gulam 😅
baby a k tym programom,my mame skylink,kupili sme si kartu na sk,musite ju napisat na niekoho kto plati koncesionarske poplatky na sk,platili sme za nu 90 euro,dalej sme si museli kupit receiver,kupovali sme ho na sk,lebo tie co som kupila cez ebay nam nechceli nacitat kartu,takze je lepsie kupit to sk,zhruba okolo 90 euro a pravdaze vam treba satelit s LNB satelit by mal priemer okolo 90 cm?ale to som si nie ista a potom len tocit a tocit satelit a chytat prijem 😅

hathor1231
27. apr 2010

vesela, tak ja som u nas v praci videla indku,co len kackovala a jujkala,vzdychala. nic neurobila len vkuse funala a na maternity ani za nic 😅 ju supervisori vyhanali nech ide a ona vkuse nie nie a len sa vkuse stazovala a jujkala 😝 no co,asi muzik zavelil... nakoniec odisla den pred porodom 😝 chore,fakt 😝 keby sa aspon citila vporiadku a mala normalnu pracu ale ona pracovala vo fabrike ako packer 😅 no prosto divna... ja som bola QA a aj napriek tomu som od 22tt nebola schopna chodit... bola som po amniocenteze a mala som kontra a tvrdnutie cele dni,noci (kilami naviac to nebolo, pred porodom som mala 9kg naviac). prosto som ledva drzala. takze som isla na sicka asi na 4-5t a potom na najblizsi mozny termin na maternity leave... nechela som malu riskovat. tu teda rizikove tehu asi ani nepoznaju 😝 tak som sa zariadila ako som sa citila a to je asi to naj co mozes urobit 😉 neboj sa,ak sa nebudes citit vporiatku,tak mozes poprosit o sicka ale ja som nemohla napisat,ze chcem ist v napr 35tt,ked som nebola schopna uz v 22tt chodit 😅 takze to by mi neuznali... ale ak sa nebudes citit napr 4t pred maternity leave vporiadku a chcela by si sicka,tak by problem nemal byt 😉

hathor1231
27. apr 2010

baby, o akej mirke pisete 😅

saza007
27. apr 2010

Hathor - sorry asi to vyznelo odveci 😅 . S Gaby sa pozname osobne este z cias, ked sme planovali weddings a Mirka je dalsia kamoska z tej skupinky.

zaria
27. apr 2010

Ja som zutekala z Anglicka v 7. mesiaci a prisla pekne rodit domkov, ked som videla, ako tam rodili kamosky, neriskovala som ako prvorodicka....

mihouk
27. apr 2010

Vesela, ja som planovala ist na maternity asi tyzden pred terminom, presne pre to, aby som bola co najdlhsie s malym. Mala som este 4 tyzdne nepouzitej dovolenky, takze by mi to robilo skoro 10mesiacov. No ale prislo anglicke leto, ja som napuchla ako balon, doslova som sa nezmestila do koze, na rukach som mala carpal tunnel, takze som robotu zapichla 4 tyzdne pred a zobrala si dovolenku a matersku som zacala tyzden pred. Menila som to skoro kazdy den, lebo som chcela vydrzat, ale nakoniec som oznamila v robote asi 3 dni dopredu ze idem prec. Ved uvidis ako sa budes citit a ked mas OK sefa, tak mozno budu flexibilny.
Inak kolegyna isla asi den pred porodom a to prenasala asi tyzden, sibnuta 😅

uankab
27. apr 2010

ja som kvoli stahovaniu musela nastupit na matersku tak skoro ako sa dalo.. presne mi to vyslo, v praci som skoncila na konci maja a prvy junovy tyzden sme sa stahovali a zacala mi aj materska...ono zalezi od druhu prace, ja by som isla minimalne mesiac pred, mozno aj viac... kedze som robila v jazykovej skole, tak v lete to bol vzdy blazninec 😝
hat, ako rychlo ste mali vysledky vysetreni z gastra?

hathor1231
27. apr 2010

uankab, ziadne nerobili 😝 na blby listo odtial som cakala skoro 2m 😝 davaju si nacas. ake vam robili?

seza,ja,ze pisete o new lebo ona nie je mirka,tak som neviedela,ci neviete ako sa vola alebo mi nieco uslo 😀

dadulka2000
27. apr 2010

ahojte
🙂
my sme mali divoky vcerajsok,... chytili sme nejaku crevnu virozu (alebo ste to baby na nas cez internet preniesli?? alebo nas susedia otravili v sobotu na BBQ) 😝 , tak sme grcali a kakali vsetci okrem Ellie.
ale dobre ze to na nas prislo teraz - ako v piatok, ked ideme mat "road trip" autom na slovensko. tak dzrte palce nech to zvladneme. ideme cez Drazdany, kde ostaneme na par dni u znamych a potom budeme pokracovat dalej do RK.

co sa tyka tej SK TV, tak ako pisala Monika, mat skylink kartu a prijimac co cita tu kartu - tak to sme si my tiez kupili spolu na SR a potom tu len namontovali velku 80cm parabolu a nastavili spravny smer prijmu a teraz veselo pozerame vsetky slovenske a ceske programy. Monika, vam ide ceska Nova na nich? lebo nam len Prima a ostatne stanice.

newyorkgirl
27. apr 2010

ahojte babule, my skolkujeme, tak ani nic nestiham... Nikolka v tej uniforme vyzera uz ako taka skolacka veru... zatial za 2 dni si celkom dobre zvyka, rozhodne lepsie ako predtym, ale stale som v rohu v triede no, hlavne ked cosi potrebuje prelozit... tak uvidime...

monika, veru aj ja sa uz zacinam citit ako gulka, nejako mi zacalo chutit papat a zacala som dost puchnut, po dlhej dobe som vytiahla do tohto tepla balerinky a ledva som ich nazula teda, ale pri Nike som puchla omnoho skor, tak nech uz to mame asi za sebou, dnes som bola u midwife a veru to nevyzera, dala mi termin na sobotu 15.5. ak nic tak na sweep, tak uvidime no, zatial sa drzkame, este musim dokoncit nasu spalnu aj Nike izbu...

mzuzka
27. apr 2010

ahojte. dnes bolo krasne, my sme boli cely den vonku.

hath, ja som mala rizikove tehotenstvo a preto som na maternity isla skoro 4 mesiace pred planovanym porodom. doktor mi dal high risk score form, ten som odovzdala v robote a na matersku som nastupila automaticky po 7 dnoch sick po 25 tt. tak to tam bolo niako napisane. ze ak bude tehula po 25tt marodit viac ako 7 dni, nasledujuci den po 7 dni je prvym dnom maternity. a mala som to platene inak ako normalnu matersku. o nieco menej to bolo, asi o 70 libirer tyzdenne menej, ako ked mi nabehla nnormalna.

new, hadam to pojde aj bez sweep, drzime palce.

dadulka, tak to ste ako my pred krstami, okrem riska nakomplet vsetci. dobre sleduj ellie, nech sa vam neprihodi to co nam. vtedy povedal doktor v nemocke, ze aj oslabeny organizmus urcite pomohol k tomu nedychaniu.

gaby ta tvoja hviezda je tiez kraasna 😅

z_vesela
27. apr 2010

tak - dakujem za skusenosti...tak asi pockam ze ako sa budem citit, ved ked budem tak velka uz ma chodit do roboty nutit nemusia.. tak to prehodnotim v polovici juna a uvidime..

je to vsak sranda ako je to s tou materskou podla krajiny..moja kolegyna co je v USA ta robila az den pred porodom lebo tam maju len 16 tyzdnov dovolenky a tak chcela zostat doma s malou co najdlhsie..no a kamoska v nemecku uz 6 tyzdnov pred porodom dostala plne platenu matersku...to je spravodlivost, vsak?

zaria - a co boli tak strasne skusenosti? ja som pocula ja to aj to..niektore baby by radsej rodili tu lebo je to tu viac 'natural' ako u nas doma...idem do jedneho z lepsich spitalov tu, tak to snad bude ok..inak som mala sakra stastie sa tam dostat lebo som zistila ze kebyze sa tam zapisem teraz tak do konca oktobra nemaju uz miesto..tak uvidime co to bude za zazrak..

inak s tou telkou to nie je az taky zly napad..akurat rozmyslam ako prinutim male hovorit po Sk, ked s mangelom sa bavime len po anglicky..asi si budem musiet naobjednavat tie slovenske programy pre deti ci ako...

slovakia13
28. apr 2010

ahoj
sorry vooobec vas nestiham 😝 nespinkame ani v noci ani cez den a uz som strasne unavena 😅 este stastie na buduci tyzden mame navstevu z SK tak sa nenormalne tesim 😵
nyg
vidim ,ze este stale kinderko 😉

mzuzka
28. apr 2010

ahojte, slovakia ze aj kuknes ;) a co je malej zase, ked nehaja. boze tu furt nieco trapi, chuda ☹

my kedze sme cisto SR rodina, tak sme to poriesili tak,ze syn s nimi bude komunnikovat len po anglicky a my rodicia po slovensky. akurat netusim, ako ich budem neskvor ucit gramatiku, ked tu nevie poriadne ani starsi syn a to mal slovensicnu 7 rokov 😀 v skole. dnes to vyzera zas na pekny den, dnes ideme na prehliadku k pediatrovi, tak hadam bude vsetko OK. som aj rada, ze nam pred letom skontroluju srdiecka, nech mam klud. joj, baby, ta hojdacka je na nezaplatenie. chalani v nej prespia cez den aj 2 hodiny. tak ideme kupit aj druhu, kedze sa to osvecilo, nech mam pokoj od obidvoch. lebo ked je jeden v kosiku, tak by sa natrioasal na rukach. som si ich trosku rozmaznala sa mi vidi 😀

uankab
28. apr 2010

hat, ale ved si mi hovorila, ze vam testy vysli negativne, nie??? a co vam potom robili na gastre?
my mame termin na zaciatok juna, ale v podstate tam ho dali bez akychkolvek problemov, ja som len zavolala HV a prisiel nam list s potvrdenim... aj to som jej volala s tym, ze mam problem pri prikmoch lebo Magdalenka reaguje takmer na vsetko a ona navrhla ze sa s porozprava s dietitian a da mi vediet.. a ako vysledok prisiel list...

hathor1231
28. apr 2010

uankab, nam robili testy len u pediatra (krvne na infekciu,zrazanlivost a intoleranciu mlieka) . na gastro sme prisli uz ked bolo po krvacani a teda nerobili nic. povedala,ze je to kr.bielkovina a bolo 😝

slovakia13
28. apr 2010

mzuzka
zubky 3dolne budem mat doma upirika 😀 😵

hathor1231
28. apr 2010

baby, davate niektora detom beetroot? a rebarboru mozu deti ? a co spenat 😕 dik 😀
kukam,co sme este nemali 😉

saza007
28. apr 2010

hathor, mala uz ma skoro 10 mesiacov, tak spenat mozes a aj beetroot (len som pocula, ze beetroot niekedy zafarbi moc a aj stolicu, tak sa potom nezlakni 😅 ) A o rebarbore neviem, od kedy sa moze.

hathor1231
28. apr 2010

seza,dik. chcem jej dat beetroot lebo je dobry na zelezo. a rebarbora ma len tak napadla,lebo ju maju vo firme odkial objednavam zeleninu ako sezonnu novinku.
dneska sme maly prvykrat lentils 😎

gaby0205
28. apr 2010

babule, a to za tie sk kanaly uz nic viac neplatite?

mi sme prezili hip scan a vsetko jeok, mali sme 6weeks check up a tiez ok len ja mam nejake problemy s maternicou tak ma posielaju na scan. Did not contract properly, tak brusko budem mat asi navzdy :(

Hat a ty sa ako citis po tej operacii co ti robili pred par mesiacmi? vsetko ok?

z vesela ja robim aat, ty robis asi acca ze? to ty mas lepsie 😉

uankab
28. apr 2010

beetroot je cvikla? my akurat testujeme spenat, tak uvidime ako to dopadne, vcera ho papala prvy krat...
rebarbora je podla mna kysla 😝 ... teda neviem co by si z nej chcela robit, my sme ju davali na kolac zamiesanu s cukrom 😉

uankab
28. apr 2010

gaby, dufam ze budes ok... mne sa maternica pekne stiahla 😉
hat, a tie co vam robili u pediatra, mali ste hned vysledky? pytam sa len aby som mala predstavu ako dlho to trva, my totiz ideme juni domov (asi 2 tyzdne po tom app.) a tam zostavame mesiac, ale rada by som aby uz nejake vysledky boli...

hathor1231
28. apr 2010

uankab,to zalezi aky je to test. niektore su za par hodin,ine za 5-14dni. najdlhsie sme cakali na ten z intolerancie mlieka,tie boli cez 14dni. stool je naprikald tyzden. ale to vse ti oni povedia kolko to bude trvat...

gaby 😒 a ja mozem bezboletne chodit aj sediet ale dotkunut sa tam alebo mat sex,tak to nehrozi 😒 som z toho uz na nervy! neviem,dokedy to takto vydrzime 😝

a o telke, mam znamich,co si kupili digi tv na slovensku za hotove a doviezli sem. alebo meacne za 10euro. aj my chceme zobrat. ale kedze sme cesko-slovensky par,tak slovenska a ceska telka by nam len naburala vzdelavanie 😀 takto sa aspon ucim a otatok pozriem cez net 😎 nemam moc rada ludi,co nevedia poriadne ceknut,su tu roky a kukaju slovenske programy a nemaju zaujem sa ucit anglicky 😝

uankab
28. apr 2010

aha, tak uvidime teda.... inak spenat u nas vyzera byt ok, dnes ho papala druhy den a zatial nic... este budeme testovat dalsie dva dni.. joj tesim sa, za posledny mesiac sme pridali len 2 nove veci...
davate detickam vecer vzdy kasicku, alebo aj nieco ine ? a ake kasicky davate? ja som videla len ryzovu a potom mliecne... 😖 .. da sa tu niekde kupit pohankova a podobne?

gaby0205
28. apr 2010

joj chuda hat no to je mi luto, snad to bude lepsie. Kedy si mala presne tu operaciu? nespomenula si to GPmu ze mas este stale bolesti ?

gaby0205
28. apr 2010

uankab no tebe je dobre ze mas brusko spat ako si mala, ja ho mam este stale velke :( to ta maternica ☹ uvidime co mi povedia na checkine u Dr

hathor1231
28. apr 2010

gaby,jasne vraj mam tomu dat cas. uz som zmenila gpho, zajtra sa objednam lebo ku gynekologovi az v oktobri 😠 a operaciu som mala 12/02 😒 storo 3m dozadu 😔 citim,ze s marekom uz to nie je to,co to byvalo 😔 ved vztah bez sexu ani nemoze existovat... nemame 80r aby sme takto vedla seba zili a nic 😝 musim to poriesit. ak sa to nezlepsi,tak budem musiet ist na slovensko (pripadne do rakuska)...
a brucho sa mi dalo spat velmi rychlo. po 2t ani nebolo vidiet,ze som rodila 😵 to bude asi tazke dat spat,sak maternica sa neda ani nijako cvicit,nic. este vraj je nejaky hormon,neviem aky...

uankab,ja davam malej o 7 260ml+ pure baby rice a do rana uz nic. a ja som tu videla len tuto ryzovu a potom je vo vsetkom mlieko alebo v tych ready je ovocie ako jahody 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre