Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
6. máj 2010

hat, no hej no.. my sme uvazovali nad exetrom, ale prave kvoli vzdialenosti a pocasiu sme tam nesli... inak exeter je krasny keby ste tam chceli ist 😉

etuska
6. máj 2010

uankab,hathor,nyg-dik 😉
no uvidim ako sa budem citit 😅
Nyg-mne prvy porod tiez vyvolavali,ale trval 4 hodky-tak sa to dalo zvladnut 😅

etuska
6. máj 2010

inac-ako ste psychicky zvladli to,ze sa tu nedava klystir? 😅 😕
...lebo ja mam z toho divny pocit- i ked sa vravi,ze telo sa pred porodom "pripravi samo" a midwives su na "male nehody" zvyknute 😝 -predsa....

saza007
6. máj 2010

etuska - ja som sa na to vobec psychicky nepripravovala, mne by skor vadilo, keby mi ten klystir dali 🤐 🤐 Fakt sa moje telo pripravilo, na zaciatku kontrakcii ma prehnalo asi 2-3 krat. Nehoda nebola. A keby aj bola, som si ista, ze by som si to ani nevsimla 😅

etuska
6. máj 2010

Saza 😅 -dik za info

hathor1231
6. máj 2010

etnuska,ja som mala hooodne casu predtym ako sa islo na vec,takze som nejedla nic 'prdkave' 😀 a tiez som lietala na wc... a ja som sa toho tiez 'bala',ale pri porode to bolo fakt to posledne na co som myslela 😅 a nevyslo nic,co nemalo,vdaka bohu 😀

newyorkgirl
6. máj 2010

etuska, ja som klystir nemala ani na SK, moje telo ma tiez parkrat poprehanalo pri kontrakciach, ale stal sa aj maly trapas na sale, hoci ja som nic necitila takeho, ale asistentky mi to hovorili, mne to bolo v tych bolestiach uplne jedno, ked si telo aj tak robi co chce, nic s tym nespravis teda 😅

etuska
6. máj 2010

Nyg 😅
...niekde som citala o pripravku "yal"-mate niektora skusenosti?

mihouk
6. máj 2010

etuska, moje telo sa tiez pripravilo vopred, aj ked pri tom poslednom tlaceni som myslela ze sa tam pos...., ale nehoda nebola. No po tej plodovej vode co zo mna stale vytekala, ze mi museli stale menit postel, mi bolo jedno ci im tam nieco pridam, alebo nie.

etuska
6. máj 2010

Mihouk 😀

kvietocek7
6. máj 2010

etuska-no ten klistir je mozno k niecomu dobry, ale presne ako pisu babenky tak telo sa pripravi samo 😉 ja som to spociatku tiez riesila, dost ma to morilo ale povedala som si nech je co chce ved tam ide o babenko. Nebola som z tych co mali prazdny zadok aj ked som grc a kak dostatocne,tak som sa fakt citila otras.Toooolko som sa im ospravedlnovala, ale ony to mali v pazi, vraj je to absolut normal a su na to zvyknuty.Spinave ocistili aby nedoslo k infekcii ked sa babenko narodi.Ony kladly doraz, aby prebehol porod co naj. Takze je to sice big ,embbarass 😝 😝 😝 ,ale na tom vec nestoji 🙂 drzim palce nech mate vsetko ok 😉
mihouk-jaaaj to mas teda borca! inac dobry spurt,to akoze vam uz samostatne pohybuje na nozickach? pridaj foto
my sa pohupujeme na kolienkach, comu som aj rada -lekarka mi povedala,ze cim viac deticky behaju po styroch tak sa viac spevnuje chrbatik.Inac v neskorsom veku casto vznika kolioza chrbtice.

etuska
6. máj 2010

Kvietocek-ved aj ja si vravim,ze su na to zvyknute 😀 -ale pri porode bude aj MM-tak neviem ci by som sa viac nehanbila pred nim.... 😀

kvietocek7
6. máj 2010

etus -mne sa to prihodilo pri obidvoch porodoch a bol tam aj manzel, a preeesne som mala ten isty embarass v predstave ako ty,ale jeho to nezaujimalo chcel aby uz bolo po vsetkom ved ako kazdy iny chlap 😀 😀 😀
mne pomahala myslienka,ze babenko musi byt ok-spravne ho vytlacit,sustredit sa aj cez bolest co mi hovoria a vsetko ostatne je vedlajsie 😉

etuska
6. máj 2010

Kvietocek-veru-tak ako pises 😅 Tak MM jednoducho zo zartu predtym poviem-ze moze ocakavat aj "veselu prihodu" 😅 i ked uz sme sa raz o tom bavili 😅 -teda o rozdieloch zdravotnictva v UK a na SVK 😅 -a kedze on je aj tak trochu "humusak" tak mu to vadit urcite nemoze 😅 A co si spravil ,to bude mat..... 😅

Dik za podelenie sa o skusenosti 😉 Bru nocku

newyorkgirl
7. máj 2010

bre ranko, kde je to slniecko zo vcera? ☹

kvietocek7
7. máj 2010

dobre ranko 🙂
veru veru kdeze je to slnieckooo ☹ ale snad sa este na nas usmeje 🙂
🙂 🙂 🙂 Vsetko najlepsie k vasim dnesnym meninkam maminky Moniky 🙂 🙂 🙂

mona12071
7. máj 2010

monicky-vsetko naaaaaaaj k meninam

peppapig
7. máj 2010

Dobre dopoledne 🙂 i u nas sviti sluno, my jsme v takove slunecne county 😉 Hath prestehuj se k nam na jih, bylo by nam fajn ne?!

Uankab, malinka je krasna slecinka, uzasne fotky. Kam jste se vybrali k moricku?

Ja porad premyslim nad tydenni break v Cornwall, nemate nekdo overeny link ci osobu na cottage lettings?

Etuska, zadne strachy, porod je prirozena vec a tady v UK to plati dvojnasob. Ja bych se naopak musela psychicky pripravit na ten hrozny klistyr, fuj. Me taky po cas kontrakci 3x prohnalo a pak bez nehod, vubec jsem na podobne nehody nemyslela.

Holky jsem zvedava, zda se s novym slozenim parlamentu zmeni i to zminovane porodnictvi 😒

U nas vse pri starem, na me skocil hnusny virus, uz tyden me neni dobre. Mela jsem scan, kvuli te ciste, co mi nasli v listopadu v CR, tady uz zadnou nevideli, coz je caste, ze cista praskne, ale muj problem tedy bolest pretrvava, tak jsem zvedava, zda me muj skvely gp nekam posle.

Mia ma take potize s levou nohou, a to kdyz sedi dele v urcite pozici (napr. z krkem u tatinka, kdyz se ji nechce chodit, nebo ve voziku v obchode ci high chair), pak kdyz se ma postavit, uplne ji svira, place a nejspis ma krec v lytku. To je nase teorie, ona to tak jeste nemu popsat. Netusim proc, ale prijde mi, ze v te pozici se ji neco skripne a pak tak krec. Uz mam app s gp, ale to zas bude na nic. Co myslite?

newyorkgirl
7. máj 2010

peppa teda vy same GP appointments, snad si to co najskor vyriesite 😒

aj od nas monikam vsetko NAAAAAJ a monika ze by si dala darcek a dcerka uz je na svete? 😕 u nas stale nevyzera...

babule chcem sa dve veci opytat, cim cistite NEREZ, nejake utierky by som potrebovala, viete cosi odporucit na utretie kanvice, mikrovlnky a tak, nech tam nie su bodky od vody? 😖

a druha tema, aky opalovaci tu pouzivate v lete pre babena? lebo ako prileti mamina teraz, rozmyslam, ci mi ma doniest moj overeny ale predrazeny z SK lekarne, alebo ci cosi dobre zozeniem aj tuna, ked sa v tom nevyznam... Nikolka uz mala 2 roky, ked sme prisli, tak uz som to tak neprezivala, ale maleho hocicim natriet nechcem...

slniecko sem-tam presvita aj u nas, ale fuuuuka vietor hrozny, ja som bola rano v morissone na pecivko este z pekarne chrumkave a stale ma lakaju tie ich letne bedding plants, zas som kupila 2 kartoniky petuniek 😀 😀 😀

monika.c
7. máj 2010

moni aj tebe vsetko najlepsie 😉 inak moja mala uz ani len na tie moje meniny nechce vyjst,asi sa jej v brusku velmi paci 😅 takze asi ani dnes z rodenia nic nebude a uz z toho zacinam byt nesvoja ☹ baby,ako dlho tu nechavaju prenasat?dufam,ze nie cele 2 tyzdne,lebo to fakt nevydrzim ☹ a do toho vsetkeho som Lukymu vcera este aj vsu nasla vo vlasoch,no som z toho pekne na nervy 😠 niektore tieto mamy tu by som vedela aj prizabit 😠 ako chodime do skoly od septembra,uz ich 2x domov priniesol 😢 no povedzte,je toto normalne? robila som na sk s detmi 10 rokov,teraz 2 roky tu v skolke a nic sme nechytili a teraz?no hroza,uz som to dnes nevydrzala a s teacher sa porozpravala,len ona chuda nemoze tiez nic robit,a tieto mamy niektore?no hroza 😠 hned by som na niektore social worker poslala,ci ako sa tu volaju 😠

peppapig
7. máj 2010

New...ty jsi stale tak aktivni, takove tehulky by mely byt vsechny 🙂 No ja ty blbce gp nenecham jen tak vydechnout, porad resime to same, co mi pred rokem v CR rekli, tu mi trvdi opak, no nejsem doktor ale ani vul 😉

Krem proti slunku mame NIvea 50+ a je hrozny, zle voni, je hrooozne husty a lepkavy. Ja jsem tenkrat v akci koupila 3 grrrrr. Takze nedoporucuji uz z tohohle hlediska, jinak na pokozce je ok, zadna alergicka reakce atd.

Na nerez, abych nemela skvrny a smouhy, pouzivam 'svedskou hadru', je to z micro vlaken (vypada jak frote rucnik), jen namocis do teple vody a pretres povrch (nerez, skla, nejen to dokonce i umyje spinu), pak sup do pracky a je jak nova. Nepatrala jsem po ni v UK, mamka mi vzdy posle, k dostani v jakemkoliv supermarketu v CR, predpokladam, ze i na SK, vsak se zeptej mamky.

moni, vydrz 🙂 Ja se uz ted hrozim vsi, fuuuuj, nenavidim to a jeste hlisty, co deti taky hnedka chytnou. Ja jsem ale paranoindni, M chodi do skolky 1x az 2x do tydne a ja ji pokazde vecer drbu hlavicku samponem. Navic ty UK deticky jsou neucesane, vlasy vsude ach jo, potrebovali by skolu od 'East European' moms.

peppapig
7. máj 2010

Baby uplne jsem zapomela, dneska ma M prvni ballet class, uz se nemuze dockat, stale tancuje a beda blbiny, ze je ballerina 😅 Tak doufam, ze se tam hned prvni den nezrani

newyorkgirl
7. máj 2010

monika, teda tak vy nic... ani my nic... mne midwife povedala ze po tyzdni od terminu mi urobia sweep, to mam ten appointment 15.5. v sobotu a ked to 3 dni neporodim tak nastup do nemocky, cize 10 dni po termine prenasania... mne to uz aj tak pride dlho teda, mne je fajn, len uz budem mat obavy o maleho ci je tam OK, ked tak dlho 😒

peppa mam tie utierky 3 a nezaberaju, neviem preco... sklo mi vycistia pekne ale drez a nerez nie 😒

z_vesela
7. máj 2010

No ahojte kocky...tak ked sa vasim malym nechce ist von, mozno je to koli tomu ze je to pocko tak na nic..ale zjadne strachy, podla francuzkeho modelu este neprenasate..az po 41 tyzdni 🙂.

pepa- o ako zakone o prodnictvu to hovoris? To som teda vo vladnom programe nikde necitala?? to ze chcu pozatvrat maternity wards aj ked ich teraz maju preplnene na prasknutie?

Tak ja som uz oficialne v poslenom trimestri a uz to asi pre mna zacina - bolesti chrbta..a to som sa doteraz tesila ze nemam vobec nic!

newyorkgirl
7. máj 2010

zvesela ja som mala tiez 7/8 mesiac taky divny ze kriza ma chytali a tak, ale ako sme kupili penovy matrac tak problemy zmizli uplne klop klop klop a to robim vsetko mozne okolo domu cele dni a zvyklo ma to vecer a rano chytat ze som sa ani postavit z postele nemohla kvoli chrbtu, teraz v poslednom mesiaci super, az sa sama divim, lebo som myslela ze to bude horsie a konecne mi doslo vtedy ze preco som si to tehu prve prestala uzivat ku koncu vtedy, akurat som teraz troska opuchla co sa noh a prstov na rukach tyka, ale da sa to vydrzat nie je to nijako tragicke nastastie...

ja mam dnes take bolesti v podbrusku ako na MS, ale tak to je moj jediny priznak zatial aj to sa tu hrbim nad pocitacom sedim a pisem do skoly tak mozno z toho chudaka ho stlacam v sede 😀 Nikolka poobede zaspala, tak to vyuzivam bo ocividne budem s nou mat potom dlhy vecer...

hathor1231
7. máj 2010

new,ja umyjem z dettolom a potom to vylestim s normalnou kuchynskou utierkou (tou papierovou) a vpohode... na kos ( a ostatne,co sa moze) tak to normalne nastriekam okenou a zase utierkou vylestim... 😀

gaby0205
7. máj 2010

babule iba vam chcem popriat krasny vikend a drzim palce tehulkam nech to uz mate za sebou 😉
vcera som bola volit s manzelom aj ja, som zvedava ako vsetko dopadne. Kto nam bude novu prime minister ? 😕 uvidime, sranda ze sa este stale nevie a to vraveli ze o takomto case uz asi budu mat results...no ked budu takto pomaly tak pound pojde este viac dolu na economic market. pekny vecer x

peppapig
7. máj 2010

zvesela, nemyslela jsem zadny zakon. Cetla jsem v programu jedne party o pribytku health visitors, pribytku midwives (jedna midwife po cele tehu jedne rodicky), o uchovani Sure Start a delsi maternity/paternity leave 😉 Ale ono to muze byt stejne jinak nez predpokladano

new, mozna uz se mimisko tlaci na svet 🙂

peppapig
7. máj 2010

gaby, taky jsme byli volit, cele dopoledne jsem byla pred tv a pak jsem to vzdala. Snad se vlada postara, aby slo vse jen dobrym smerem, ale i tak nam je celkem fajn.

uankab
7. máj 2010

ahojte, Magdalenka dnes zacala lozit dopredu, sikulka jedna... doteraz jej to islo len dozadu 😉 .. akurat musime uz definitivne poschovavat vsetky veci z jej dosahu, lebo uz sa stihla hrat s kablami, skoro mi kvetinac prevalila (zacala sa nan splhat), mm robila poriadok v papieroch, bude mat radost ked pride domov.. a to som ju len chvilku nechala bez dozoru 😉
prerezavaju sa nam horne zubky, tak cez den vela nenaspi, vzdy sa zobudi s placom, a v noci to je podobne 😠... dufam ze uz vyjdu konecne von, lebo to trva uz doost dlho...

pep, vdaka za pochvalu😉 .. boli sme vo West Littlehampton, uzasne miesto, kraasna piesocnata plaz... tesim sa ked sa tam vyberieme v lete s kyblikom a lopatkou 😵

na nerez je vyborny produkt "Steel brite", da sa to kupit v obchode - Robert Dyas. Nastriekate, utriete namokro, potom nasucho a krasne je to vylestene... maju nieco podobne na cistenie vodneho kamena, len mne to velmi drazdi sliznicu (ale nasej mamine to nic nerobi)...

tehulkam drzim palce, ja som prenasala 11 dni !!! vyvolavacku som mala dohodnutu na 12 den, tak to len tak tak stihla
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre