Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
9. máj 2010

new,bolesti mam od rana a uz celkom pravidelne aj dost silne,len midwife ma zase dojala,ze ich musim mat po celom bruchu a ja ich mam len dole,len take iste som mala aj pri Lukym,tak ja uz fakt neviem,len tu sedim a predychavam a uvidim,co sa bude diat dalej ☹
pepa,vraj je to dievcatko,ale naisto budeme vediet az ked sa narodi,nikto mi nepovedal,ze ano,100 percent je to baba 😉
a k tomu usku,ak ma mala zapal,len z calpolu a nurofenu jej to urcite neprejde,Luky mal zapal stredneho uska minuly rok na jar a teda uzili sme si a tiez mu z uska nic nevytekalo,to nemusi byt vzdy,ze vyteka,niekedy sa to tam hromadi a vytecie naraz a niekedy tam ani nic nemusi mat.zajtra by som zasla k gp a uvidis,nas poslali vtedy aj na usne a az tam dr.povedal,ano je to zapal stred.uska.takze tak
rimm a to ti tu poradili davat calpol aj nurofen dokopy?lebo co ja viem,bud sa ma dat calpol alebo nurofen,s odstupom min.4 hod.

hathor1231
9. máj 2010

lena,dakujem,to ma velkost po mne a krasne modre po tatinkovi 😵 hned som vedela,ze bude dobry 'genetikus matros' 😀

drzte sa, chore babuska, aj tehulky...

idem si malu ulozit.
pa

newyorkgirl
9. máj 2010

monika, tak uz vyzeras nadejne a hadam coskoro porodis, nech to mas za sebou 😉 ja viem, ze oni tu maju taky stupidny system, musis robit bordel, inac sa nicoho nedovolas 😠 my si veselo kopkame v brusku, asi mu tam je fajne este 😀 inak co sa tych pohlavi tyka, tak dufam, ze ked aj tuna aj na SK hovorili o chlapcovi, ze nam ten pipik nezmizol, my ani nemame pripravene babske meno 😅
ja by som dieta tiez nenechala trapit keby ma zapal v usku a cakat, ze to prejde same, ved sa to musi preliecit ATB, inak sa to vrati nie? 😖
monika rimmel asi myslela striedat tie lieky samozrejme, nie ze naraz davat oba si myslim 🙂 ved to vsade odporucaju na horucky uz...
moje dieta schrumalo polku MILKY tak ju idem zabrzdit, to je teda robota 😀

kvietocek7
9. máj 2010

ahojte mamicky - zelam peknu sviatocnu mamickovsku nedelu 🙂
moni -no ja by som uz asi pri tom ak by isli nejake silnejsie pravidelnejsie bolesti asi doma nevydrzala. Pri druhom porode ma to chytilo nad ranom a ked sme tam volali tak mi stale radili shower alebo bath ale som sa jej aj spytala ako sa mam vytrepat do shower ked mi je otrasne tazko lebo kontrakcie boli silne a chvilami aj ked nie kazdych 10min, a ona koza ma len upokojovala tak som zlozila.Zavolal aj manzel ale ony akoze v poho nic sa nedeje 😠 .Tak som si pomyslela,ze ona hadam chce aby som sa uz len s babatkom prisla dat skontrolovat.Pripadalo mi to ze hoci aj porod doma.No ale jasne bolo ze ony sa po 6.00am rano striedaju a hoci maju hand over tak si predstav manzel zavolal po 6.00 ze to uz nemozem vydrzat tak zenska ze nech teda prideme. Jednoducho som si nechcela predstavit ako pojdem v aute v takych strasnych bolestiach kedy kontrakcie su kazdych 5min. A prizvukovali sme do telefonu ze som 40tt+ 6dni. Ato som este musela vybrat atb na tu bsg. Ked sme prisli tak sme zistili ze ony su de fakto short staff a tak pokial mozu vsetko posuvaju alebo odsuvaju.No skratka desive. Pritom sme boli v pondelok -tiez ma chytil plany poplach ale do telefonu som im povedala ze pridem a chcela by som vediet nech ma pozru na kolko som otvorene,A tak aj bolo.Nic sme za to nedali a mala som pokoj v dusi ze som bola len na 2cm.
Jednoducho niekedy na nich treba zatlacit -mozno prifarbit, sak ktovie co to za tipka s tebou cez telefon rozprava.
Tiez som z toho zacinala byt poriadne nervozna lebo pri prvom som neprenasala. Tak aspon tolko zo skusenosti.
peppapig -tak ako bolo na balete?? 🙂 tiez sme zacali,mame za sebou uz 3 class.Prve dve -to bola adaptacia na prostredie,ale tato posledna celkom fajn.Uz sa aj zapajala a pacilo sa jej to. Dokonca mi cez tyzdne v kuchyni zacala chodit po spickach 😀
Ako je to na vasich class-mozu byt rodicia na hodine? alebo cakaju vonku? Ak mate nejake balerinske foto tak hod do albumu 😉
A k tomu usku -my sme mali double trouble vo februari. Tiez podobne-horucky,plac,nechut do jedla,malatnost.Najskor som na horucky nasadila detsky Nurofen kazdych 8hodin co je vlastne 3x a to vyslo aj cez noc (je protizapalovy) a ked sme isli pozriet GP (to bolo stastie normalne normalny GP!)tak povedal, ze predpise Ibuprofen a do zaruky mi dal recept na ATB (ale vraj az kedby sa mi nevidelo ze sa stav zlepsil) a pytala som sa na kombinaciu paracetamolu tak mi jednoznacne povedal zenekombinovat.Ibuprofen by to mal poriesit pokial to nie je silny akutny zapal.Aj tak bolo.Stacil ibuprofen,ale to sme stale museli fukat a cistit nosy,aby ten hlien nezostaval..Dcerka mala zapalene obidve uska a Adamko len prave. Tak sme sa aj tento krat vyhli ATB. Inac som mala este taky babsky recept,ze s vatovou tycinkou namocenou v roztopenom kravskom masle som vytierala uska.Ono zvyknu kvapkat 1-2kvapky masla do uska.A este vytok z uska sme nemali ale skor ocka hnisali tak aj tie sme museli zaroven riesit.
Tak nech sa skoro uzdravite.

wild.horses
9. máj 2010

ahojte,
tak tu opat prikvitnem na okamih.
vsetko naj k maminkovskemu dnu. Tiez ma mrzi, ze som tak daleko od tej mojej.
Maly mal a este stale ma zapalene uska. Museli sme ist na pohotovost. Ja som mu dala okamzite atb. Dovyberal jednu flasu a zapal tam este stale bol, tak je teraz na druhej.
Antibiotika nie su najhorsie na svete. ked je zapal uz v pokrocilom stadiu a je sposobeny bakteriami, je dobre nan dat atb, v dobrej davke a pocas spravnej doby aby sa z toho nevyvinul rekurentny stav.
Nic ine okrem Calpolu na zmierenie bolesti nedavam kvoli maleho inym problemom. Kedze teraz na paracetamole frcim aj ja, ma ho dost v mm 😉
Drobec ma fajn nakazil, tak posledne 4 dni tu umieram v 40tkach horuckach. No uz je lepsie. Zajtra sup do prace. Pacienti uz cakaju.

newyorkgirl
9. máj 2010

wild no vitaj po dlhsej dobe, teda vy tiez taketo trapenia, baby zacinam mat pocit, ze to ide vzduchom 😅 viem, ze nie, ale je to tu akosi rozsirene teda....

ja musim fakt poklopat nas uska este neboleli, za to s tym cikanim sme si uzili, musim tak potichu povedat, ze je to omnoho lepsie, ani neviem ako to preslo, sem tam este trosku popisti ze cikat aj po vycikani ale je to teda strasne ojedinele uz aj v noci ked ide cikat tak pekne lahne a buvka dalej, aj v novej izbicke pekne spi a neprotestuje, co je tam sama a izba je dost velka, dali sme jej najvacsiu z celeho bytu, nech ma kde rozhadzovat svoje hracky, tak som rada, to bude asi fakt ticho pred burkou, bohvie aky porod ma caka teda...

kvietocek, ako vravis, aj ja som hovorila, uz mam s GP skusenosti, prehanat a dozadovat sa svojho, tak budem postupovat aj pri midwives, lebo oni su jak take hovada tuna naozaj... ja viem, ze oni to maju kazdy den ako taku rutinu, ale my rodime v priemere 2x za zivot a asi ocakavame iny pristup teda 😠

rimmel
9. máj 2010

peppa nerob si starosti ohladom toho jedenia, mne doki povedala ze hlavne je aby pili 😉 drzim palce 🙂

mona12071
9. máj 2010

ahojte prajem peknu nedelu
tak ja sa musim pochvalit nas krpcek prvy krat prespal celu noc v postielke anemusel ist s nami do postele a ani neplakal napapal sa a spinkal no uvidime dnes v noci heh
tehulky sup sup rodit 😀

lena13
9. máj 2010

vendul tak tj sila co mu rekli........drzime pesti at je mia brzy zdrava
me taky rikali hlavne at hodne pije,nemusi jist.......ja js ji nekdy davala trochu cukru na energii(to mi poradila moje dr)

monika drzim pesti at te poradne chytne 😅 a muzes jit uz v klidu rodit.......urcite dej vedet,treba jeste dneska pojedes zpet.. 😉

mona12071 to je maly davidek moc sikovny 😵

tak jak js nejeli na tu party tak tj meho manzela bratr (nerikam svagr nebo se opravdu nemusime a ani z jeho zenou,ja ji rikam polska kraska ) tak uz nam volala tchyne,ze dusan volal jak js si dovolili neprijit,ze ho nezajima,ze je claudinka nemocna nebo ona je porad atd.............prislo mi to tak strasne lito,ze js tady brecela nebo nas pomluvil u nasich pratel co na oslave jsou ....nase claudi ma skoro 3 roky a oni si za tu dobu ji ani jednou nepochovali,nedonesli jedinou sladkost ,jde videt,ze ji maji uplne v prdeli 😔 (s prominutim) a jejich syna nam rvou do ruk a rychle fotka a kdyz my js to chteli tak nas poslali nekam....proste mi prijde nefer nas soudit,kdyz mame nemocne dite......nejradeji bych jim obou nakopala ty jejich prdele a uz nikdy bych tam nejela..........ale nemuzu 😔

my js ted zacali delat bbq,no vlastne michal nebo ja js doma s malou a on venku......ale je videt,ze ji je lepsi -konecne 🙂,kasel ma porad,ale ne uz takovy ten dry cought

lena13
9. máj 2010

jejda wild tak doufam,ze budes zitra ok.........a co delas za praci?si doktorka?

peppapig
9. máj 2010

Holky, jak vas tak ctu, nebylo by na skodu zvysit pocet zamestnancu v porodnictvi 🤐

Diky za rady ohledne ousek. Koukam, ze vsechny deticky jsou na ta ouska citlive. Spanek ji trosku privedl do zivota, uz neni tak uplakana, teplota trosku klesla, ale v klidu se neda moc udrzet, takze po dvd Bob a Bobek, prevratila pokojicek vzhuru nohama, dokonce pozrela i cast obeda a energie ted dosla, bobik je videt, ze ji neni dobre. Davam stridave calpol a nurofen, trosku uz z ucha vyteklo (teda ja jsem si vsimla, az 'to' bylo suche).

Monika, drzim pesti at uz to jsou kontrakce 🙂 Jaj dalsi miminko na ceste do sveta 🙂

Mona, well done 🙂

wild, divam se, ze uz jste oslavili rok, to to leti. Jak se vam jnak vede a dari?

kvietocek, na ballete super. My uz jsme ju chteli dat driv okolo 2 let, ale nasli jsme jen jedinou class a to v sobotu v 8am a doprava jedine autem, kdyz muzik v soboty vyspava po praci a bez ridicaku bych se tam nedostala. Takze jsme cekali az dovrsi 3 let a zacala ted pre primary class, je tam druha nejmladsi a nejmensi. Byla to nase prvni navsteva, M samozrejme ostychava, pak uz chtela odbehnout, ale umanula si, ze teda potrebuje ballet shoes, tak jedna ze starsich baletek (group class po nasi) ji nasla nejake starsi a Mia se zapojila do tance a hudby. Byla stastna jak blecha, mluvila o balerinach snad rok 🙂 Rodice po cas class musi byt venku. Je to v krasnem prostredi velka zahrada, tenisove kurty a uprostred je dreveny pavillion, takova starsi pekna chaloupkova budova s hodne oknama, takze se da nakukovat bez primeho ruseni koncentrace deti. Zitra jsem ji chtela jit koupit uniformu (musi mit stejnou svetle ruzovou) a pak teda odfotim a poslu foto. Taky pak prihod foto Evicky.

Jeste k tomu uchu, kvietocek...jake kravske maslo? Babske recepty vetsinou funguji. Posilam foto spiciho otce a maroda

peppapig
9. máj 2010

leni, no rodinne vztahy jsou nekdy o nervy co grrrrr na ne. A nebul kvuli debilum (to me vzdycky rikavala mamka). Pockej a tchyne je ceska nebo anglicka? Polska kraska 😀 kasli na ne. Chapu ovsem tvoji rozmrzelost, trebas me mrzi, ze muj otec (s mamcou 20 let rozvedeny o vlastni dcery se nic moc zajimajici) si na narozeni sve prvni vnucky sel vypit, na narozeniny ji posle email (jeste neumi cist) a to je vse, ale stale zada fotky a novinky ach jo. Nekdy jsem rada, ze jsme tu v UK sami bez rodin, aspon je mene starosti.

at se vam vydari BBQ 🙂, ja ti nemam dneska na nic chut.

wild uplne jsem zapomela poprat brzke uzdraveni, at je ti zitra lip 😉

Moje dite uz zas zarezava, usla mi na kline nez jsem dopsala msg

lena13
9. máj 2010

vendul pekna fotka.......tj.ze mala trosku je lepsi....uvidite pres noc,snad bude ok.........ja uz se desim teto noci kdyz jdeme do prace a ja vstavam v 5.20am 😅

vendul ona je polka jeho zena proto polska kraska 😀 ,tchyne je ceska,je moc hodna a polska kraska ji taky nekdy pekne vytoci ...ale protoze nemuzeme moc jezdit vlastne skoro vubec maj velkou farmu s kravami tak nekdy je ticho,aby vubec videla vnuka tak si vzdycky stezujeme na polku spolu 😅
to docela hodne mrzy s tvym otcem jestli se tak da nazvat 😔

my ted predelavame cely barak tak se pak bude mit claudinka taky svuj pokojicek........

mona12071
9. máj 2010

holky a viete ako sa nam to podarilo/davam ho do zavinovacky ale vzdy mal ruky vonku ale teras som ho zviazala do klasickej bielej perinky ale ruky dovnutra aby si ich nemohol dat von a na tesno a on zabral vzdy tak za 2 minutky a takto mi spinka aj dnes cely den normlane sa nemozem spamatat s tolkeho volneho casu 😀

mona12071
9. máj 2010

a uz sme takto velkyyyy🙂))

mzuzka
9. máj 2010

ahojte, vikend za nami, i ked nie velmi slnecny ako vzdy ☹

mozem len potvrdit, ze tie rodinne vztahy su fakt na ...... ja som tiez rada, z e sme tu, mam tu svoj relativny klud a na sr sa preto vzdy tesim, lebo je to len raz za cas a stretnem sa len s tymi ludmi, s ktorymi ja chcem a ktori naozaj chcu. a tak sa vyhnem tomu, comu by som sa inak nevyhla a zbytocne sa trapila.

mona, maly je riadny kus chlapa. mne tiez chlapci v perinkach dobre spavali, boli pokojnejsi. mali pocit ze ich zrejme niekto objima.inak akurat dnes som ich prekladala do chlievika ''archiv''.

ja som si dnes poobede pospala 4hodiny v kuse, uplne natvrdo, tak som zas na chvilku nacerpala, uz som sa citila velmi unavena. dostala som prve kramose po porode, ale strasneee.ale zas na druhej strane som rada, ze sa pred operaciou riadne precistim.

nam v piatok na councile potvrdili priority na council house a kedze je nasa situacia urgent, tak nam dali sumu, do ktorej si mozeme najst dom private sami hned a oni nam budu preplacat najomne, pokym nam nedaju vhodny dom. tak som taka rada, ze aspon nieco 🙂 akurat neviem co ako s landlordom, kedze mame vypovednu lehotu 2 mesiace ☹

pepa to budes mat doma si najkrajsiu princeznu aka moze byt. balet je uzasny a vzneseny a tie dievcatka su take nadherne, naozaj take rozpravkove princezny.

tehulky, vy sa uz vychystajte, nech mozeme obzerat nove miminka a hlavne nech si ich uz mozete popestovat vy.

newyorkgirl
9. máj 2010

mzuzka si sa dlhsie neozvala, mas kopu prace s drobcami ze? ja som dnes klepkala do skoly cosi, aj sme behli von na chvilku na ihrisko a uz mame tatinka na par dni doma, tak mozme rodit 😀 ale bubikovi sa asi nechce... zas nas strasi mrak zo sopky, teraz mieri na SK, mamina ma letiet vo stvrtok vecer sem, tak hadam to prehrmi dovtedy, lebo neviem 😖 veru sa uz tesim na drobecka, ked bude na svete,len nech uz je leto a po skole a si to mozme uzivat az do jesene v klude...

newyorkgirl
10. máj 2010

bre rano, kde ste vsetky? zas uprsany dnik, dufam, ze to slnko sa fakt setri na leto teda 😒 my stale kinderko bez priznakov, tak dufam, ze aspon monika uz je dvojnasobna mamina a malicka ju uz neprehana 😎
mzuzka, ake davas UM drobcekom, ci este sa kojite?

mzuzka
10. máj 2010

nwe ahoj, ano mam aj so svistami viac ''roboty'', lebo uz su viac hore, tak sa viac rozpravame a mrkame po sebe 😀 ale aj upratujem, triedim veci, chystam pomaly na stahovacku, ved to poznas 😉 mam taku baliacu horucku 😀
kojit uz zialbohu nekojim mesiac ☹ davam im SMA to uplne prve cez den a extra hungry na noc. davala som aj tu istu znacku ale staydown (proti refluxu) , po nom sice negrckali, ale strasne zapekalo. tak sa natrapili s kakanim, ze radsej nech grckaju, ale neplacu pri kakani. nemaju ten reflux zas az taky hrozny, len trosku vygrcnu po kazdom papani.

ja idem za 10 dni tiiez domov,tak dufam, ze sa mrak odmraci 😖 som zvedava, kedy sa tvoj bubik vychysta 😵

etuska
10. máj 2010

ahojte žienky,
Nyg-no aspon mas cas este co-to stihnut do skoly ked sa malemu nechce vonku 😀

Mzuzka-tak to ta obdivujem cestovat s takymi drobcami.My sa chystame na SVK az na Vianoce-to by mal mat Šimi viac ako pol roka 😝

mona12071
10. máj 2010

mzuzka ani ja uz nekojim bohuzil stratila som mliecko snazila som sa ale asi to bolo z tych stresov maly mi plakal hladom tak som siahla po um a je spokojeny velmi som chcela kojit a bola som z toho strasna ale hlavne ze miminko je spokojene 🙂

newyorkgirl
10. máj 2010

ahojte, vidim, ze ked ja neoxidujem, tak malokto zavita, hadam monika to uz ma za sebou stastne teda ked nepise 🙂
my sme boli dnes este na babsku nakupnu jazdu poslednu asi pred porodom, tak sme troska popozerali s malou obchody, kym bol tatino v skole zas pre zmenu... boli ma vsetko, nohy, krize, brucho, tak uz ked ho toto nevyzenie tak neviem 😀

mzuzka no my sme tiez nasej davali SMA, teraz som na zaciatok do zasoby kupila 1 cow and gate co mi kamoska poradila nahodou teraz v tescu ked som ju stretla, vobec sa v tych mliekach tuna nevyznam... pacilo sa mi nejake proti kolike a zapche ale tam pisalo ze iba pod lekarskym dohladom, to som ostala cumiet ako puk, tak neviem 😀
mona, ja som tiez vzdala kojenie pri prvej, mala som stale malo mlieka a museli sme dokrmovat, potom som bola chora a uz nechcela prsnik, tak sme do pol roka odsavali aspon, ale to bolo menej a menej.... teraz mam ambicie vydrzat co najdlhsie a fakt sa snazit, vtedy neboloe ste tolko info a ani som sa neobratila na nejaku laktacnu poradkynu, teraz by som isto vyuzila vsetky moznosti, co budem moct, no keby to napriek snaham nebudem zvladat, tak to nebudem silit, lebo presne babo aj mamina musia byt spokojne....

z_vesela
10. máj 2010

Ahojte,

Tak ked nikto nepise napisem aj ja, aby si nyg nebola v tom sama 🙂.

No inak ma zacina chytat tak trochu panika ked sa tak blizim k tomu terminu a uz je len NYG predo mnou...a potom som na rade ja!..Ja len dufam ze moni mala dobru skusenost lebo asi dalsiu zlu skusenost pri porode nerozchodim..fakt ja sa tak ani nebojim tak toho porodu ako toho ze o mna ani pes nestekne a pokial nebudem hubovat, epi nedostanem alebo ze mi povedia ze nech len pockam doma 😖 ..tak ma kocky nesklamte a len dobre pekne porody s vybornou starostlivostou si prosim...a potom prosim referovat ze treba do takej anglickej porodinice si doniest...co tak citam tak plnu tasku jedla a stuple do usi aby ked nas tam bude 8 na izbe stale nieco nebudilo 😉...

za 3 tyzdne mam ultrazvuk, tak bud mi potvrdia cisarsky, alebo nie...tak dufam ze sa mi placenta posunula pekne hore..

ozaj tu je nejaky breastfeeding support group v UK alebo len HV ti poradi?

saza007
10. máj 2010

vesela - nedramatizuj, ja som mala fajn porod, takze aj take sa deju 😀

breastfeeding:

NCT breastfeeding helpline:
0300 330 0771 (mon-fri 8am-10pm)
http://www.nct.org.uk/info-centre/getting-help/...

La Leche League:0845 120 2918
http://www.laleche.org.uk/


vacsina nemocnic ma aj lactation consultant - pre istotu sa informuj este pred porodom.

hathor1231
10. máj 2010

vesela, u nas prisli vzdy doobeda dve zenske z breastfeeding support (neskor pride k tebe domov zenska z family support centra). lenze moja mala sa narodila vecer a bolo tam full,takze ma 'ucila' kojit upratovacka 😠 skoro malej zlomila vazy,co ju tak tlacila k prsniku 😠 som jje povedala,nech ma necha,ze to radsej skusim sama 😠 nakoniec som sa rozkojila len za pomoci annag a to mala niki uz 14dni 😝 dovtedyt som odstriekavala a davala flaskou... lebo aj ked som bola nahlasena,ze mi ma prist niekto z family support centra,ta prisla az ked mala niki takmer mesiac 😝 takze to sme boli uz za vodou... mala by ti pomoct midwife,co bude k tebe chodit. ak mas smolu a narodi sa v busy time,tak sa nespoliehaj... u mna sa zdrzala max 5min. ziadna pomoc s kupanim (ze mam pockat na family support zensku,nie zeby prisa az po mesiaci 😠 ). ak mas nejake kamaratky co maju mimca a pripadne aj kojili,tak ti to pomoze 😉 kazdopadne sa na miewifes a ine 'support' nespoliehaj...

mihouk
10. máj 2010

Vesela, nestresuj, Hat si vybrala vsetku smolu naraz. Deju sa aj take veci, ale ja sa nemozem stazovat. Mne sa este v nemocnici venovala midwife a poradila ako mam kojit a ked prisla k nam domov, tak tiez bola super. Mozno je to tym, ze zijem v mensom meste. HV su tu na prd, pre zmenu, ale ked je uz babuso vacsie, tak ti baby tu na koniku poradia a aj ty uz budes istejsia. Drzime palce so scanom a zostan pozitivna.... 😀

newyorkgirl
10. máj 2010

hathor presne NESTRAS 😀 ja som si nachystala aj cajiky z domu aj homeopatika na kojenie, tak snad to nejako zvladneme naozaj... tiez som pisala tuna annag, ma super stranku, kde si mozes veci nastudovat

zvesela, pisni mi IP ak chces tu stranku o kojeni... niekde to pohladam... su tam aj videa, fotky, pride mi to uzitocne naozaj... a ja dufam, ze porod bude pohodka a omnoho lepsi a rychlejsi ako prvy, tesim sa ako si maleho popestujem v naruci a ako ho vezmeme domov ukazat malej potom 😵
pozri sa tie porody, aj doma o mna nikto nezakopol, keby tam nebol manzel... ja som bola mimo seba, bolo mi stale na odpadnutie, sestricky sa nestarali hej... takze nezalezi kde si, nikdy nevies, na akych ludi, na aku nemocnicu natrafis a presne kolko budu mat roboty a aky pristup... hlavne treba mysliet pozitivne a zobrat so sebou niekoho, kto ked ty budes v bolestiach bude ti oporou a bude schopny ti zabezpecit tam pomoc a racionalne mysliet 😉

hathor1231
10. máj 2010

sorry,babeny 😀
mnohi ludia sa mi cuduju,ale ja na porod nemam zle spomienky. bol to najkrajsi den mojho zivota a vsetka ta omacka okolo ma len utvrdila v tom,ze ak chcem nieco viac,tak si musim zaplatit a tym sa budem drzat aj pri druhom porode-cize si zaplatim a nebudem dufat,ze mi niekto pomoze... robit si paniku z porodov koli tomu,co som prezila nema zmysel,kazdy porod je iny a kazdy clovek to berie inak... ja mam len stastie,ze ak mi nalozia nad hlavu,tak sa z toho nepototo ale bojujem ako sa da 😵 to ma naucil moj kratky zivot 😀 aj ked som mala slzy na krajicku cely pobyt v nemocke 😔

vesela,najdolezitejsie je,aby ste boli zdravi a vsetko prebehlo bez komplikacii 😉 ak ti aj nebudu pomahat,mas predsa draheho a da sa to zvladnut (ked prisiel marek,tak som sa osprchovala,najedla atd...),takze sa tohoto neboj. z nemocky ta nemozu vystvat,ak sa nebudes na to citit 😉 ak si budes ista kojenim a kupkanim,tak mas vyhrate 😉
mihouk ma pravdu, ja som schytala co sa dalo 😅 ved za taku krasnu dcerku to stoji 😵

mihouk
10. máj 2010

Hat to si pekne napisala Niky je krasna. Inak sme tak s manzelikom rozmyslali, preco okolo nas midwife tak behali a vsetko robili tak ako by sa malo. Oni totiz zistili ze Viki je nurse, vsetko s nim konzultovali, dokonca mu vysvetlovali moje sitie a ze ma bude sit skusenejsia midwife atd. Takze nabuduce zaplat a urob z Mareka nurse a bute pohodaaaaaa 😎 😎 😎 😎 😎 (teda dufam, nikdy nevies s tebou...) 😝

newyorkgirl
10. máj 2010

mihouk tak ja beriem mojho rovno v bielom plasti nejakom 😀 nech sa ho boja 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre