Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
10. máj 2010

baby-tak mi sme boli pozriet dnes v nemocke-dojmy prevazne pozitivne,ale fakt som zvedava ako "busy" bude ked pojdeme rodit 😝

z_vesela
11. máj 2010

Dakujem kocky =). trochu ste ma upokojili..tak fakt len sa modlit aby neboli 'busy'..tak da sa vobec si priplatit za nadstandard? Ked som sa na to tu kukala, tak to stalo okolo 10,000 GBP a okrem toho ze dostanete jedneho gynekologa kt. sa bude o Vas start, rodit v presne tom istom hosptial ako vsetky neplatiace mamy, a izbu samotnej Vam daju iba ak nahodou nepride 'more sicker NHS patient'..cize o nicom..take ze priplatit si za nadstandard asi neexistuje...(ako u nas, sukromna izba pre mna a pre draheho)..takze strasne vela penazi za malo muziky...

etuska, aj ja som bola kuknnut spital, este davno (vsetky ostatne baby boli s bruchami a ja takmer nic 🙂 takze to bola sranda) a bolo to ok...vsade usmievave midwifes...len aby boli take ked pride do tuheho...aj som zabudla ze ty si este predo mnou...cize som po tebe a nyg tretia v poradi 🙂.

newyorkgirl
11. máj 2010

zvesela, u nas je nadstandard izba, ale neviem kolko stoji, ale vseobecne som pocula, ze to tu byva drahe, tak neviem... hovorili, ze tam mozes ist aj zadara, kym nepride niekto, kto si za nu zaplati teda... inak si na tej hromadnej, kde su postele oddelene plachtami 😅 ja sa neplanujem nejako zdrziavat v nemocke, hoci pri prvom by som asi ostala dlhsie, nepaci sa mi ze po cisaraku maminy hned babena vyfasuju na izbu a nedaju im oddychnut, to mi pride vadne, hoci mozes zvonit na sestricku ked potrebujes a nemusis vraj ty vstavat ked place...

mne sa dnes snivalo, ze monika mala nakoniec cisarak, tak bohvie, dufam, ze porodila pekne rychlo normalne 😵

etuska ty sa ako citis, este ma aj predbehnes 😀

rimmel
11. máj 2010

na breastfeeding mas nielen midwife ale aj HV ktora je k dispozicii skoro stale tak nestresovat, vsetko je v nasich rukach ,nie v rukach niekoho ineho! ak chces pomoct,treba on poziadat a to vsade kde sa da 😉

hathor1231
11. máj 2010

vesela,aj u nas to funguje tak isto s tymi izbami. mozes si vypytat izbu kde budes sama,zalezi na nich,ci ti ju daju. lalebo u nas si drzali vsetky rodicky a mamicky pokope aby nemuseli behat po vsetkych izbach 😝 takze tak...
neboj sa,zvladnes to 😉 mne rodila kamoska,ale ta mala premature v b'ham hospital a ta sa vobec nestazovala. sice to bol uplne iny pripad,lebo to bolo babuso v 27tt...
co sa tyka stravi,tak ta mi tam chutila 😀 je to tipicka kantinova strava. a ako dezert mali vzdy nieco dobre 😵 aj zmrzlinku 😵 ale je dost tazke z toho vybrat,ak nechces jest prdkave. ja som pred porodom nechela take jest,az som na labour ward potom neni ako lokomotiiiiva 😀

dneska idemem k ortopedovi koli tym pukajucim klbikom,tak dufam,ze tolku cestu meriam koli dalsiemu anglickemu chujovi 😅

co sa tyka toho 'vzdelania' oni tu povazuju kazdeho kto vie nieco malo okolo porodu 😅 mna sa tiez pytali,ci studujem medicinu ked viem tolko o porode 😅 to len preto,ze som nebola vytreta ako vacsina naokolo a vedela som,ze malu nevyprdnem len tak 😅
a potom aj ked som bola na tej operacii,tak sa ma anesteziolog pytal,ci som anesteziologicka lebo som sa ho pytala priamo mierene otazky a pytala sa ho,ci to nie je lepsie urobit inak atd 😅

hathor1231
11. máj 2010

rimm, HV ti moc s kojenim na zaciatku nepomoze. ta pride az ked je mimuso a mamina prepoustene z opateri midwifes... takze zo zaciatku ti moc neporadi.

vesela,mna si hned zapisali do takeho diara,daju ti aj cisla na centra odkial by ti potom mali prist pomoct 😉

rimmel
11. máj 2010

z vesela ja som si chcela priplatit a povedali ze sa to neda.. 😕 😀 ale nakoniec som mala vlastnu izbu tak ci tak.

rimmel
11. máj 2010

u nas z nemocnice neprepustaju dokym matka nevie kojit 😉

hathor1231
11. máj 2010

a to,ze je to len v tvojich rukach, vies kolko mamiciek chodi s dorananymi bradavkami lebo mimco zle priklada 😝 dokial to mas akoze vediet,ked si mimco este nemala a nekojila? na to su tam,aby ti ukazali,ci je mimi dobre prisate... 100x pocut a citat,to ti moc nepomoze. nie kazde mimi je doslova hlados a ide za za cicikom pretrhnut...

rimmel
11. máj 2010

hat ved o tom hovorim, ked sa nedari necakat ze dakto pride a pomoze ale o pomoc poziadat a to vsade kde sa da.

gaby0205
11. máj 2010

ahojte dievcence, no tak k tomu kojeniu aj ja mam dilemu lebo mojej livi sa vaha spomaluje. ma 59cm a vazi okolo 4.9kg a je 2mesiace old.hv vravela ze sa nemusim obavat ze je in avarage ale aj tak by mala byt trocha tachsia moja livi. tak asi mam malo mlieka.skusila som odsat a najviac som mala 70ml nie je to malo? babule a aka formula je best? co si myslite o hipp organic?
new myslim na teba 😉

rimmel
11. máj 2010

gaby a ako vies ze mas malo? malo mliecka sa posudzuje podla poctu plienok 😉 kazde babo inak pribera neboj, buduci mesiac moze pribrat aj kilo 😀

rimmel
11. máj 2010

ja som nikdy nedokala odstiekat, odsat , viac ako 50ml, niektore zeny to proste nedokazu..to ale neznamena ze mas malo mliecka! a pri vasom veku 70ml si myslim ze je akurat 🙂

kvietocek7
11. máj 2010

dobre ranko
tak moni sa uz urcite vytesuje z babenka 🙂
new drzim palceky nech uz skoro 😉 , a niki chodi do skolky?cosi si spominala ze ste ju odhlasili,alebo nie?
gab -mozno ak mas pocit nedostatku MM tak to moze byt aj prechodna laktacna kriza.Myslim,ze Rimel ma pravdu s tymi plienkami podla toho sa to da jednoducho zistit.Ja som tiez neodsavala a ked tiez toho nebolo vela.Skus vydrzat,a nezaradzovat formulu lebo potom uz mozete definitivne prestat.Vaha sa spomalila ale hlavne ze nechudne.Ona si vypije mliecka kolko chce a to je super lebo aspon potom negrcka 😉

etuska
11. máj 2010

Nyg-az po tebe 😀

gaby-len casto prikladaj a nevadi ze Livi nie je "bambulka".Moja dcerka bola stale dokonca mierny podpriemer a lekarka mi varvela,ze kojene deti jednoducho tucne nebudu-ale pekne prospievala,nemali sme koliku,priberali sme sice pomalsie,ale predsa-normalne zdrave babatko-tak som vydrzala kojit do 9.mesiaca(od 6.mes. sme zacali davat prve prikrmy).

No ktovie ci uz fakt Monika nestiska babatko 😵

newyorkgirl
11. máj 2010

gaby dakujem ze na nas myslis 😵 ako hovoria baby nestresuj sa z mliecka, pokial mala pribera, tak je dobre,nezalezi ci kilo ci menej... nasa priberala kilo za mesiac, ale to som kojila kazdu hodku a pol, to bol des, stale bola na cicke... kvietocek to dobre napisala...

kvietocek, Nikolka chodi do druhej skolky, teraz treti tyzden hoci minuly bola iba raz, lebo bol bank holiday a v stredu mam skolu, takze som ju nedala minule na tu hodku sa trepat tam mi nechcelo... dnes nas to caka tak ze tatik nas odvezie a domov budeme mat dobru 30-40min. walk, lebo ma prehodenu smenu ked ide vo stvrtok po moju maminu na letisko a nechcem aby nikolka stale tu skolku vymeskavala ked si zvyka, tak dlha prechadzka, uvidime co urobi 😀

etuska, az teraz pozeram, ze vy cakate tiez chlapceka, mala sa tesi? nasa sa velmi tesi, ma tolko rozumu uz a to ma 3 roky, tak vasa sa musi este viac... co ty vies ci ma nepredbehnes, nas je lenivy 😎 to bude taka sranda, ked sa mi spusti porod, ked moj pojde stvrtok v noci na letisko a ja budem sama doma s malou a on 3 hodky odtialto 😅 dufam, ze taky extrem to zas nebude, budem cely den sediet s vylozenymi nohami potom pre istotu 😀

tak pekny dnik kocky, nam to slnko zas zaliezlo potvora, ideme uvarit gnochi na obedik a sup do tej skolky potom...

etuska
11. máj 2010

Nyg-prinajhorsom pojdes taxikom 😀
ja musim tiez este vymysliet Plan A a B-kam supnut malu ked to na mna pride,lebo moji rodicia pridu az v juli 😅 a MM chcem mat pri porode-ktory pevne verim nebude dlhy 😵
Tak len sa pekne prechadzaj-hadam sa Riško umudri.
Miška sa tesi-to ano-dokonca ani neprotestovala ze to bude bracek 😅 -lebo aj tak este chce potom sestricku 😅 -heh 😀

newyorkgirl
11. máj 2010

tak to nasa bola troska sklamana ze to neni baba ale teraz sa uz velmi tesi aj na chlapca, hovorim, ze aspon jej nebude brat barbinky a babiky 😀

hathor1231
11. máj 2010

drzte palce, pomalicky sa chystame k tomu chujovi do b'hamu. idem prvykrat p;hamskym metrom 😀 budem vyzerat ako sedlana 😀 mara ma poobednu,tak musime ist takto lebo busom by sme tam boli za vyse hodku (traffick) 😝
zatiiiim

rimmel
11. máj 2010

ze traffick 😀 😵

wild.horses
11. máj 2010

a to kam ides, veronika? akosi som to nepochopila.
my sa mame lepsie. pre istotu teraz ochorel tatino, hm
Mne dnes zomrel pacient po operacii. 3 hodiny som ho operovala a ona sa proste vzdala. je mi z toho totalne nanic.
idem si kuknut nejake latkove plienky, nech sa mi zlepsi nalada, ak to vobec dnes este bude mozne.
caute

saza007
11. máj 2010

wild - to mi je luto. Bol to psik, ci nejake ine zvieratko?

gaby0205
11. máj 2010

baby, zuzi-saza, slovakia, hat a ine...dostali ste uz niektora tych 800 Eur kocikove? no mne dnes dosiel papier o tej sure star ze mi to rejected tak som rada, co znamena ze mozem ziadat doma o tych 800 nie? babule poradte da sa to vsetko vybavyt odtialto? ako dlho to trva?

slovakia13
11. máj 2010

ahoj herecky ja vas vobec nestiham 😝 ale slubujem ,ze sa polepsim...gaby netusim musim kuknut na SK ucet 😉 ale uz by mohli byt 😅
wild
to mi je luto 😔

slovakia13
11. máj 2010

nyg
ja som tiez sla do porodky taxikom .to si mala vidiet tu rychlost akou sme sa tam dostali 😀 😀 😀

newyorkgirl
11. máj 2010

caute, hlasime sa naspat zo skolky, prechadzka 40min. ale asi to je malo na nasho drobka, ze by chcel ist von... strasne sa u nas zmraka, tak som rada, ze sme to stihli a nezmokli sme...
hathor tak sa drzkajte a potom das info co a ako...
wild, to je smutne, drzkaj sa, bude lepsie...
baby veru ako je to po porode, co doma treba vybavit, kym tu bude mamina, nech jej dam papiere, ma plnu moc, tak hadam doma pobeha urady potom, kocikove tusim az ked ma babo 28dni sa podava ci ako ze? 😕

newyorkgirl
11. máj 2010

slovakia, ked uz si dnes tu, moc sa nepamatam, kolko si prenasala? viem, ze ti robili ten sweep, aj zabral ten teda? lebo si pamatam ako si bola na tych infuzkach a tak len co bolo predtym uz mam akosi okno 😀
jaaaj baby zajtra nam pridu urobit electric fire, vyzera na foto naozaj pekne, tak budeme konecne mat komplet obyvku, lebo mame tam taku holu stenu a hore hodiny, to tak smiesne vyzera 😀

newyorkgirl
11. máj 2010

este k tomu taxiku baby, o to vobec nejde, si neviem predstavit ze moj pojde do birmu na letisko teda hej a mna to v noci chyti a ja este Nikolku doma v posteli, to je horsie.... 😖

slovakia13
11. máj 2010

nyg
na 7.den bol prvy pokus ,ale krcok uplne zatvoreny neurobili , o 2 dni dalsi tiez sa nedalo tak potom mi to urobil doktor v nemocke do uuuuplne zatvoreneho krcka 😠 a s velkym usmevom mi oznamil ,ze hned som na 2cm otvorena....alôe bol fesak a to ho zachranilo 😀 potom do 24hod mi odisla voda..... ty si mala tiez problem pri nikolke s krckom si spominala 😅 som zvedava ako to je pri druhom

z_vesela
11. máj 2010

juj..kocky ako rychle pisete ani nestiham citat..nyg takze aj ty si Bhame? A kdeze si?

Vsetci hovoria ze Birm WH je dobry tak snad to tak bude..ked tam idem teraz v piatok na krv tak zistim o tej izbe..asi to ma kazdy spital individualne..

gaby - ja ked som bola na SK tinformovat o kocikovom ak ten papier o zamietnuti ani nespomenuli..ale asi zavisi ze na ktory urad socialnych veci patris--ja som pod Blava IV...ked mi zenska vymenovavala veci co potrebujem tak hned povedala - aha vy ste v anglicku, takze tam porodne nedavaju, cize sa mozete uchadzat tu...tak dufam ze tam za 5 mesiacov bude aby som jej to mohla pripomenut ked pridem...

juj, este ze tu opateru druheho baba pri porode nemusim riesit 🙂...fakt, co robia ti ktori nemaju kam babo dat - ma hosptial 'nursery' on site?

tak dalsi tehotensky priznak..dnes som v robote zabudla v strede vety co som chcela povedat...no parada...to bude produktinvych 10 tyzdnov 😀 !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre