Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
13. máj 2010

peppa - zakazali ju nedavno v Belgicku.

mzuzka
13. máj 2010

peppa deti su vzdy automaticky poistene vsade tam kde zakonny rodic, v prvom rade matka. cize je to jedno. aj v tom formulary je napisane, ze ty a vsetci rodinny prislusnici zijuci s tebou....

co sa tyka toho pracujuci, predpoklada sa, ze odchadzas zo svojej krajiny za pracou, aspon teda ten clanok je skvor pre tych, ale informacia je vseobecna, to znamena, ze sa vztahuje i na teba, lebo tu zijes, si tu registrovana a mas ich NINo

newyorkgirl
13. máj 2010

baby, ja tu poistku mam len preto, ze moj muz vzdy ked bol na SK, mal aj papiere odtialto, cize ho mali osetrit a vsetci lekari ho poslali kade lahsie... oni su lenivi si to totiz vymahat z UK viete, takze vas radsej odmietnu osetrit, aby si ulahcili robotu, pripadne vam to daju zaplatit v hotovosti... co sa tyka europskeho zdr. preukazu tak ten vas opravnuje iba na NUTNE osetrenie, ci sa mylim? alebo ked ako vravite si vybavite ten formular, tak pridete odtialto na SK a mozte ist po hociakych vysetreniach... vravim, mojmu muzovi to nikdy nepreslo, ma alergie a tuna s tym nic nerobia iba tabletky mu kazu cely zivot brat, tak chodi doma, kde maju vakciny a plati si za to 😖 myslim, ze je to priblble, clovek by si aj dobrovolne to poistenie platil a oni mu to zakazuju 😔

hathor1231
13. máj 2010

pepp, preslo, tusim 150e pokuta 😕
ked ta niekto prpadne,to ani nebudes vediet ako vyzeral 😅

hathor1231
13. máj 2010

Francúzsko pošle do väzenia a prinúti zaplatiť vysokú pokutu každému, kto bude nútiť ženu nosiť moslimskú šatku zahaľujúci celú tvár (burku) alebo šatku odhaľujúcu len oči (nikáb), uvádza verzia pripravovaného zákona, ktorá unikla na verejnosť v piatok. Zatiaľ čo zahalená žena má podľa návrhu dostať pokutu vo výške 150 eur, tí, čo ju nútia sa zahaliť, pôjdu na rok do väzenia a budú musieť zaplatiť 15 000 eur.

kvietocek7
13. máj 2010

ahojte
no tak dnes sa toho tu naozaj vselico premlelo, asi ako aj u nas pocas dna...
Tak pridam co nam dnes den neviem ci sa da nazvat blbec pridal. Uz rano vyzeralo dost blbo kedze sme sa chceli dostat na spievacky zjavne sa nam nedarilo,lebo autobusy bud meskali alebo ak sa uz dotrepali tak sa v nich viezli 2 buggy 😠 .Ze snad pojde dalsi a dalsi no a stale sa to opakovalo 😠 tak sme preckali skoro hodinu na zastavke, no proste od veci.... Nakoniec sme spievanie zmeskali a skoncili v parku.Ale par exelance dnesneho dna bolo ked sme isli osobne zaregistrovat na DVLA nase 'akoze' nove rodinne auto (kupene v pondelok -inzerat z gumtree).Potrebovali sme tax road a este nejake detaili. Samo ze sme isli ako rodinka sa previest a tak... no a ked uz sme cakali na mazelika ze to vsetko v office vybavi tak akosi dlhsie nechodil.Bolo to dost blbe lebo dost ludi sa na parkovisku vystriedalo a mojho draheho nikde. Uz som ze idem volat, ale nezdvihal.Zacala som si mysliet vselico, ale kedze nam baby spinkalo v 'nasom novom aute' tak som sa nikam nemohla pohnut. Tak si predstavte, ze kratko potom co som zlozila kracal moj manzelik v sprievode policajtov.Brrr asi sa mi potvrdilo moje cudne tusenie,ze auto bude pravoplatne nie nase.. Policajti mi len dodatocne oznamili,ze auto ktore sme si kupili je ukradnute!!! No to vam poviem,ze som zostala ako nema. No tak si ho poobzerali a jasne ze nechali na presetrenie ci co.Som prastrasne zvedava ako to vsetko dopadne,ako vlastne dostaneme prachy spat?!
Tak sme mali rodinnu journey taxikom aby sme sa vobec dostali domov. What a lovely day we had? 😝
este ze sme nepredali nase verne auticko 😵
peppapig -ja som kupovala dres cez internet lebo ony tam nemaju predpisane styl uniformy,ze vsetky balerinky rovnako. A pritom su vsetky ladene do podobneho odtienu ruzovej farby. Tiez som rozmyslala,ze ci idem prisit tie gumicky ale zatial to vyzera byt ok 🙂
Ak este nemas prostiedky na sitie tak ti mozem zaslat alebo posli prisijeme aj ked tak strojom 😉 ak mas cas tak pridaj foto aki to u vas vyzaduju dres.Hodim sem do plena taku nasu amatersku co sme sa fotili doma....

newyorkgirl
13. máj 2010

teda kvietocek nechces film natocit? to by bolo na scenar, no nezavidim... 😒 ja by som sa odviezla k tomu kto mi ho predal a by som mu okna na baraku asi vytlkla...
fotecka chutna, veru nasa strasne rada tancuje, mala by som pohladat nejake classes pre nu, ale asi az na jesen... baby ako je to v lete vlastne so skolkami tuna? nemam paru vobec...
tatino uz siel na letisko po babku, tak snad to v pohode zvladnu, cakam do polnoci kym sa stretnu a idem spat lebo pridu az okolo 3tej rano domov...

mzuzka
13. máj 2010

jeeeezis,dalsia princezna,aspon jedno poztivum na zaver dna blbec 🙂

newyorkgirl
13. máj 2010

mzuzka, ja som otvarala temu akurat a tam je len posledny prispevok a ked som toto citala, tak ja ze kto porodil? 😀 😀 😀

peppapig
13. máj 2010

mzuzka, jasne, ja jsem vul, vsak mam NI a deti jsou podle matky. Drzim pesti, at ti to vyrizovani vyjde pozitivne. Poslu IP 😉 Baby, ja tak nenavidim tyhle opletacky s uradama, kdyby muj muzik umel cesky, asi to necham vse na nem...bohuzel umi jen 'dobre rano'. Ja bych byla vdecna za pojisteni v CR, minule me gynda a zubar vysly la 2000kc plus detska,ktera byla mila a vzala si jen symbolickou stovku.

Hath, tak to uz je pekna pokuta 😕

kvietocek, to je opravdu den blbec. Moc me to mrzi, musela ses pekne bat o muzika, jaj ukradnuty auto pres gumtree to by me ani za nic nenapadlo😨 , co uz snad vam penize nekdo vrati. Taky se pamatuju na preplnene autobusy kocarkama, mamka to nemohla pochopit 😉 , ted to mame do mesta pesky rychleji nez okruzni jizdu busem a kocarek uz je pres rok zaparkovany v chotbe a prasi se na nej 😒 Malinka je nadherna balerinka 🙂 krasna fotka !!! Ja jsem objevila obchudek, tak si zitra dojedu pro nit 😅 a pokusim se to prisit, ja jsem na rucni prace tele a musim ji to nasit nebo ji ty tapky jinak skacou 😒 Tos dosla bych k vam rada, ale urcite jste daleko daleko od nas. Kvietocek kde bydlite?

Jejda, ja mam dneska casu...uz mi to udira na mozek a M asi taky. Chuda, ale nechtela jsem ji jeste tahat ven, navic hodne fouka a ousko obcas jeste vzpomene a teplota on and off. Ale uz jsme jak vezni, malujeme, lepime, modelujeme, cteme, tancujeme, dokonce dneska jsme upekly dortu 😀, zelenou na prani a pak vysedavam tady snad pulku z celeho dne. Jo a uz jsem shledla vsechny dily Panelaku a Ordinace, a udelala par cviceni do skoly (za mesic mam zkousky, snad prolezu do konecneho roku na kvalifikaci). Takze sorry za dnesni romany, ale nudime se..... Foto posilam, taky amaterske domaci a podotykam, ze tmave fialove strample nejsou soucasti uniformy do baletu, ale bile jsou v pracce a M by mi nastydla jeste vic, tak chapete ne 😉

peppapig
13. máj 2010

new, pre school funguje na terms, to znamena stejne jako vetsina primary schools and colleges. Tento term je cca do pulky Jula (myslim), soukrome skolky bezi non stop. M muze pokracovat, ale protoze budu mit off z college nebudou mi to hradit, takze si taky do zari udela pauzu.

Tak a tady je to foto 😉

mzuzka
13. máj 2010

new no vsak aj to bolo raz miminko 😀 😀 😀

kvietocek7
13. máj 2010

new -tak to teda, natocit film z toho 😅 uz som to trochu predychala 😝 Ja sice na trinastky bolo 13.5 neverim,ale tato sa mi len tak z pamati nevymaze 😒
peppapig -jeeej jj no to je paraaada,nadherna holcickovska balerinka 🙂 😅 mnaaaam a ta torta,no idem sa z tohoto dna vyspat a budem snivat, ze som sa z nej ponuuukla 😀 😀 dobruu noc

mzuzka
13. máj 2010

kvietocek ja som sa vydavala v piatok 13teho a este aj aprila 😀 a na oznamku sme mali ..napriek vsetkemu ... 😀 😀 cist recesia

newyorkgirl
13. máj 2010

teda baby musime aj my balerinu poriesit 😀 ja akurat pozeram ordinaciu koniec a moji su uz na ceste z letiska domov tak si idem pospat kym pridu, bru nockuuuu 😔

newyorkgirl
14. máj 2010

dobre ranko... tak babku mame, uz len toho nasho bubika z bruska vyhnat... snad este dnes stihneme nejaky vylet a zajtra mame ten sweep 😖

monika.c
14. máj 2010

new,neboj,na vylet stihnete ist a dnes u nas aj slniecko vykuklo,tak mozno vam aj pocasie bude priat 🙂 skolky,tak ako pisala pepa,pokial su statne,tak tusim 20.jula koncia ako primary school a sukromne skolky idu nepretrzite 😉 my planujeme ist na sk okolo 12.jula,tak dufam ze do vtedy vsetky papiere vybavime potrebne na cestovanie pre Laurinku a ze nam Lukyho zo skoly skor pustia 😵
kvietocek,teda tomu sa hovori den smola 😖 verim,ze vsetko dobre dopadne a vy uvidite naspat svoje peniaze 😉

mihouk
14. máj 2010

Kvietocek, to je hrozne co sa stalo, no dufam ze sa to coskoro vysvetli a vy budete mat peniaze spat. Asi by som tomu predajcovi nieco urobila...

New, uzi si vyletik a zajtra sup sup tlacit von 😀 😀 😀

etuska
14. máj 2010

Nyg-ako vravi midwife "keep vertical"-takze dnes mas zakaz sediet,ci lezat 😅
Drzim palce-nech je vsetko OK 😉

newyorkgirl
14. máj 2010

jaaaj baby dakujem ze na mna tak myslite 😵 no veru ziadna zmena, tak neviem, dnes ideme do takeho obrovskeho parku prirodneho na vylet tak snad dlha prechadzka pomoze, ktovie... doobeda sme boli troska po nakupoch, lebo nebudem mat cez vikend autino... no dufam, ze ked tak aspon ten sweep pomoze, strasne nechcem infuzky ☹ som myslela ze ked som mala teraz uplne super tehu tak aj porod pride sam a bude lepsi, ale asi ma to babuso chce potrapit ako nikolka, no uvidime... krasny den vsetkym, veru slniecko nam svieti, nech len vydrzi 😵
monika, kolko si sa zdrzala po porode v nemocke vlastne? mne dnes mamina vyhadzala polku veci z porodnej tasky 😀

mona12071
14. máj 2010

new-a ja som cakala ze ked sem kliknem tak uz budes v porodnici alebo to mat za sebou pekne nas napinas holka jedna 🙂
myslime na Teba

monika.c
14. máj 2010

new,my sme zostali v nemocnici dlhsie,isli sme az na druhy den vecer domov,lebo malu museli sledovat 24 hod..po porode,kedze som mala streptokoka 😒 ale zatial je vsetko v poriadku a dufam,ze aj bude 🙂 vela veci si do nemocnice nenos,pokial tam budes dlhsie,manzel donesie,ako ten moj 😅
ozaj,dievcata,prisiel vas aj gp domov pozriet?ked som chodila na antenatal class,midwife vravela,ze ano,ale zatial sa neukazal,len midwife uz bola 2x a zajtra pride zase.

mona12071
14. máj 2010

holky neviem co je tomu mojmu malemu ale stale je hladny alebo umrncany a v noci sa mi budi ovela castejsie
podotikam ze nekojim bohuzial uz som skusala dat aj extra hungry ale po tom sa mi zda este hladnejsi ☹

mihouk
14. máj 2010

Mona, to moze byt vselico. Koliky, zubky, teplo, uska, chce byt s tebou...??? Chod na to vylucovacou metodou. Nas v tom obdobi nemal rad svoj basket a ked sme dali druhy (makksy) bola pohoda.No pokial nezacalo nieco ine, nechcem strasit, ale to nikdy nekonci.. 😀 😀 😀

mona12071
14. máj 2010

MIHOUK-KOLIKY TO NIESU TO HO UZ VELMI DOBRE POZNAM KED ICH CHYTIL KAPICKY NAM POMAHAJU sakra pisem s velkymi pismenami 😀
neviem no uvidime viem ze deticky maju aj take dni kedy rychlejsie rastu a o to viacej papaju a su mrzutejsie tak mozno sme to prave mi
ale viem ze ho nic neboli ten plac uz poznam 🙂

monika.c
14. máj 2010

moni,moze byt,ze teraz ma obdobie rastu,vacsinou to byva v 6 tyzdnoch a potom tusim v 3 a 6 mesiacoch 😉 ved uvidis,skus posledovat 😉

newyorkgirl
14. máj 2010

ahojte sme naspat z vyletika, tak uvidime ci bude nejaky efekt, prechadzka to bola poriadna 😀
mona presne ako monika pise to ma prve napadlo, ze v 6 tyzdnoch je prva taka rastova kriza alebo laktacna, ked babo zacina viac papat... ideme my varit na zajtra tatinovi do prace... este mrknem neskor, co mate kto nove, ked my nic 😅

z_vesela
14. máj 2010

Ahojte, tak dne som bola na krvi v spitali... a zistila som ze sa da privatna izba vybavit (ak ju maju volnu) za £71 a ak chces mat kupelku tak za £ 201...co je dost steep...su ale maximalne 4 baby na izbe tak neviem..asi ak budem mat cisrsky tak to asi zaplatim aby som si vydychla...uvidime ako to pojde..moni, ty si mala cisarky - da sa to vydrzat na tej spolocnej alebo sa vobec nevyspis? Tak snad sa ta moja nestastna placenta posnunie a nepojdem pod noz...

bola tam dnes super midwife..stale so mnou srandovala, tak dufam ze ked pride do tuheho tak taku budem mat...aj som zabudla ze sme museli 1.5 hodiny cakat kym nas zoberu..
ubezpecila ma ze ked si vypytam epidural, tak mi zavolaju anesteziologa a site za 'ziva' o tom bola soknuta ze tak nieco vobec niekde existuje..(to je asi len slovenska specialita...)

nyg - vela stastia, nech to vsetko dobre ide!!! a nech su na teba mili!...

zacinam rozmyslat ze pojdem na matersku skor..moj sef nema zlutovania..navalil mi tolko projektov ze budem teraz robit cely vikend a este mi vymyslel chodit z Birminghamu do Leeds..ako by to pre mna bolo len tak behat hore dole vlakom ...a to mu manzelka pred vcerom rodila...som si myslela ze bude mat zlutovania..neexistuje nejaky zakon ze maju na teba brat ohlady vo vyssom stadiu tehotenstva???

etuska
14. máj 2010

Nyg-ja som dnes behala ako diva-aj v zahradke som plela,vasavala,varila,upratovala-2x ma prehnalo,tvrdne mi brusko+poslickovia-ale kontrakcie nikde,aj plodova voda je tam kde ma byt 😅 😝

Tak sa zajtra drz.Ja asi pojdem niekam na nakupy ak sa malemu neuraci 😝 -lebo uz ma boli na bruchu cela koža.

Monika-aj ja mam urcite streptokoka-aj ked mi nerobili vyter-ale mam tu istu infekciu co v 1.tehu-zase problemy s Bartholiniho zlazou 😝 .davali tebe,alebo Laure aj ATB?Lebo mne najprv GP povedal,ze mi daju pred,alebo pocas porodu ATB-ale consultant povedal,ze mi nedaju nic-len budu pozorovat babo po porode 😕

Zvesela-a nemozes pracovat "z domu"?-ved ak sa necitis fit-nastup na MD skor.
Bru nocku 😵

newyorkgirl
14. máj 2010

ahojte, no ja som mala navecer uz vselijake pocity, aj ma 2x tak pichlo, ze som myslela, ze sa cosi pohne a odvtedy nic a maly si veselo kope dalej v brusku a pretaca sa zboku nabok, tvrdohlavec jeden 😀 tak zajtra cakam tu midwifku doma no medzi 13 a 21 ma prist niekedy... tak uvidime, mozno ten sweep pomoze, hoci ktovie, ked pri prvom nezabral a neviem aku oni v tom maju prax, ked vas cele tehu ani nepozru a nevysetria odspodu 😖 som skor zvedava, co mi da ake instrukcie ak ten sweep nezaberie, ze kolko dni este nas nechaju takto kinderko 😒 vsetci uz cakaju ako na trni a mne sa stale akosi nechce rodit 😀 😀 😀 bru nocku 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre