Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
23. máj 2010

@newyorkgirl
chcela som sa ta opytat ci Riška v nemocke niecim dokrmovali 😕 -lebo netusim ako to tu chodi
Mne sa po 1.porode zacalo mliecko tvorit cca na treti den-a malu urcite ńiecim dokrmili,lebo od cca 1a.m-6a.m sme babatka pri sebe nemali.Potom som malu dojcila az do 9mes. tak verim,ze aj teraz sa to po porode pekne rozbehne 🙂

z_vesela
24. máj 2010

Happy Monday 😉

Dakujem moc pekne za odpovede..takze uvidim ako babo bude reagovat..nyg- a ja mam len tu klasicku s cipkami 🙂 - mama zachovala este po nas..tak skusime ze ci sa mu to bude pacit..

vcera som si dala parcetamol a citim sa omnoho lepsie...tak snad sa to dnes po pobyte v prehriatej kancelarii nevrati...uzite si dnesny slnecny den 🙂)

slovakia13
24. máj 2010

@etuska mne malu zobrali na prvu noc po porode a sa spytali ci ju mozu dokrmit flasou alebo hadickou,potom uz muselo stacit iba moje kolostrum.mlieko sa mi zacalo tvorit az na 3.den. kolostrum jej bohate stacilo 😉

ideme k gp koli tomu egzemu 😒 mame to aj na nozicke.....otras teplo ,uz mame aj my v dome 25 mala sa v noci milionkrat prevratila na brusko ,co ju nasledne zobudilo-chcem spat 😝

peppapig
24. máj 2010

Morning 🙂

dneska to vypada na record co se tyce pocasi 🙂 , uz ted se ovsem roztapim. Taky jdu dneska k GP, jsem zvedava kam me posle nebo spis neposle a pak cela rodinka hura k novemu zubari 😒

slovakia, drzim pesti s GP

zvesela, snad uz se ti virus neprojevi 🙂

kvietocek7
24. máj 2010

mihouk -tak ste teda mali zabavu, my sme mali metlove tance pri Evicke teda resp. najoblubenejsi bol mop. Tiez naj oblubenejsie hracky boli kuchynsky riad a co sa na okoli v kuchyni pritrafilo -takze nie ziadne drahe hracky 😵

vesela -tiez som pouzivala perinku s tymi krajkami ale uz sa po nas nezachovala tak sme mali este od dcerky 🙂 Je to fakt otazka ako bude chciet baby. Adamko sa stale hadzal a ked sme mu dali perinku bol spokojny akoby mu nic nechybalo 😅
a kedy sa chystas na maternity?

etus -uz sa ti to krati 😉 mozno uz pozajtra, ale drzim ti paste 🙂
tvoja bambulka tu uz chodi do skoly? si spokojna? paci sa jej?

Babenky, tak fakt ide dnes byt vrchol anglickeho majoveho leta 🙂 🙂 bbc pise na londyn ze 30C tak sa vytesujeeem lebo ja milujem teplo hoci bude asi dusno 😝 ale konecne si nemozme stazovat 🙂

rimmel
24. máj 2010

v skotsku v sobotu ze az 27! 😉

rimmel
24. máj 2010

bolo..

mirkarepka
24. máj 2010

ahojte,
ja som rodila v anglicku, teraz v juli to budu uz 2 roky. mam velmi dobre skusenosti, bola som spokojna. naozaj sa nemozem na nic stazovat. bola som 2 tyzdne po termine, babatko nie a nie von, nakoniec som rodila cisarskym rezom. velmi mi pomahali, manzel bol stale pri mne, o vsetkom ma stale informovali. dva dni po sekcii ma pustili domov, este ma sice vsetko bolelo, ale domace prostredie je domace prostredie.
drzim vam vsetkym palce, urcite sa nemate obavat. vo VB sa rodi dieta kazdu minutu, takze si myslim, ze tu maju velke skusenosti !!!
vsetko dobre vsetkym babam a najma mysliet pozitivne

etuska
24. máj 2010

@slovakia13
tak si ma potesila 😉 Budem teda pytat skor tu hadicku.Viem,ze po 1-2davkach si sice este na flasu nezvykne,ale aj tak 😉

hadam daju Bambulke na ten ekzem nieco ucinne-opytaj sa na aloe vera.Neskusala si repik?-lebo nam hned v prvom mesiaci co sa Miske nieco vyhodila dali kortikoidy 😖 -ja som to najskor liecila repikom a vsetko OK.Drzim palce

etuska
24. máj 2010

@kvietocek7
no veru krati-celu noc som sa prehadzovala co mi tvrdlo brusko-ale inac nic 😝 asi budem musiet opat zneuzit MM po nočnej 😀
V stredu idem na kontrolu do nemocky,tak uvidime co povedia.Inac sa citim fajn,dokonca lepsie ako pred 1-2 tyzdnami 😵
Ano,Miska chodi do P1-a velmi sa jej paci a ja som tiez spokojna,lebo vidim ze ona je "happy" a vela sa za tento rok naucila 😵

etuska
24. máj 2010

@mirkarepka
dik za povzbudenie 😉
aj vacsina mojich znamych,kt. tu rodili bola spokojna-tak hadam aj my budeme mat pekne spomienky 😵

newyorkgirl
24. máj 2010

etuska, mne maleho nikto nebral ani sme neprikrmovali... ja som sa velmi bala co bude po porode s papanim, lebo na sk mi malu dokrmili v porodnici... tuna som ho prikladala od zaciatku na prsnik, co sa narodil, bol prisaty skoro stale tych 5h kym nas prepustili, len som striedala prsniky casto... kolostrum mi nikdy nejako netieklo prudom teda ked som bola tehu, len som stlacila prsnik a som videla ze nejaka ta kvapka vysla, tak hadam si maly cosi vytiahol, mliecko sme mali uz v stredu 2 dni po porode... ked tu bol chlap midwife den po porode a povedal mi ze maly vyzera hladny, tak som sa zostresovala a urobila mu 60 UM do flasky, ze nech si da troska... potiahol 5x a vyplul to, takze hladny nebol a ja som bola rada s kludom v mysli, ze je OK a nic mu nechyba... staci prikladat... tak sa drzkaj mas to uz fakt za chvilku.... ja nemozem uverit ze nas uz ma TYZDEN dneska 😵 uz zacina mat bdele stavy, poobede byva pravidelne hore tak navecer a teraz uz bol aj 2 hodky rano...

monika.c
24. máj 2010

etuska,radsej sa opytaj v nemocnici na to prikrmovanie,lebo ja ked som chcela,aby mi malej dali aspon trosku mlieka v noci,ked revala o dusu,tak mi povedali,ze pokial nemam ja mlieko zo sebou,tak oni nedaju nic,lebo nemaju 😒 tak sme sa len prikladali a prezili sme to nakoniec 😉 ale objavila som take malinke mliecka v krabicke,tak radsej si kup zo dve a zober do nemocnice a ked bude najhorsie,ak to babu podas 😉 nas Luky chodi zatial len do reception class,ale teda naucil sa doct,celu abecedu uz pozna ,no sikulka je to moja 🙂
new,tak mamina uz ide domov?to nebola velmi dlho,moja ide 8.6.isla by aj skor,len tie letenky boli nejake predrazene,tak si aspon este uzije Lukyho,kedze maju na buduci tyzden zase holiday 😝
ja sa dnes beriem k osteopatovi,lebo ta kostrc nie a nie prestat boliet,tak uvidim,co mi povie 😉
prajem pekny slnieckovy den 😎

etuska
24. máj 2010

@newyorkgirl
@monika.c
dik kočky za rady 😉

slovakia13
24. máj 2010

tak my spat od gp .mame potvrdeny egzem.mia je vo veku kedy sa zacnu prejavovat s prikrmom mam pokracovat aj nadalej nic nemenit ,ze s tym to nema nic spolocne....mam to premastovat dali emulziu a nejaky hormonalny krem....mala spinka tak nemozem hodit nazov...ze je to skor geneticke 😢

slovakia13
24. máj 2010

dokonca tento vyzeral ,ze vie o com rozprava

newyorkgirl
24. máj 2010

foteny... kto nie ste na FB nahodou teda...

http://www.facebook.com/album.php?aid=2032683&i...

monika, moja mamina musi, lebo firma a robota nepockaju bohuzial... svagrina pride v juli na leto, tak musime prezit... 😅

kvietocek7
24. máj 2010

newy- jeeej jj ak rozkosne babyboy a ako pekne utulne ste si zariadili, super 😉 malinky je fakt krasny a dik ze myslis aj na nas nefeisaaakov 😀 ja to teda fakt nemusim 😝

etuska -niet sa coho bat, napospas ta vnemocke nenechaju a urcite budes spokojna a po case si povies ze si to este v UK porodniciach zopakujes 😀 🙂 Ja som tiez nevedela do coho idem a som max spokojna a nehovoriac ked tu babenky spominaju domace sposoby doktorov, ktory sa zakazdym sparaju tam dole hoci by nemuseli. Urcite to zvladnes. My sme si ziadne prikrmy do nemocky nebrali -to ma ani nenapadlo. Nam to nukali lebo malinka sa tazsie prisavala kedze ju midwife zacala najskor krmit striekackou s mojim odsatym MM 😝 lebo nemala ziadnu namahu mi ukazat ako spravne prikladat.Ale pri Adamkovi -teda druhy porod to uz bolo jasne,ze som si ho hned prilozila a potom stale kym sa dalo. Vsetko bolo v poho.Mne sa strasne paci,ze odkedy som deticky porodila ani raz nezostali bez mojho dozoru 🙂 teda nikam nesli bezomna kdezto na SK vraj baby zoberu a ktovie cim ho krmia 😝

Este som chcela ze sa asi chystaju zmeny s child trust found. Bolo to dnes na bbc web
....Chief secretary to the Treasury David Laws said Child Trust Fund payments would be axed by January.
He admitted there would be "disappointment to some parents" but said Child Trust Fund money which would have gone to disabled children would instead be used to provide respite care - amounting to 8,000 week-long breaks for severely disabled children.

hathor1231
24. máj 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/s-pupocnou-snuro...
😔 😔 😔
zabila by som ju 😠 esteze ja som schytala vsetko nestastie a mala to v zdravi prezila 😵

loki01
24. máj 2010

Ahoj holky, jenom chci zahlasit ze Misanek mel ted MRI a dostali jsme ALL CLEAR!🙂 juchuuuuuuuuuuuuu

mihouk
24. máj 2010

Tak to hej, asi by po svojich nemocnice neodisla. Chuda malinke ☹ ☹ ☹

mihouk
24. máj 2010

@loki01 to je super gratulujeme, minule som na vas myslela ako sa mate. 🙂 🙂 🙂

hathor1231
24. máj 2010

@loki01 😵 😵 😵

kvietocek7
24. máj 2010

@loki01 to je skveleeee 🙂 🙂 drzte sa!!!

etuska
24. máj 2010

@kvietocek7
tak veru.-aj mne tento system maximalne vyhovuje-teda zatial 😀

slovakia13
24. máj 2010

@loki01 drzte sa 🙂 mia posiela pusinku

newyorkgirl
24. máj 2010

kocky, my dneska buuuuvame, som zvedava aky bude v noci nas cucko maly, sice doobeda bol dlho hore, vacsinou to mava takto navecer, no dufam, ze pospim cosi 😅

peppapig
24. máj 2010

@loki01, super vysledky, opatrujte se

Holky, ja uz mam gulas v tech prezdivkach a jmenech, kdo posilal info o pojisteni u nas a kopii toho zatraceneho formulare? mzuzka, pokud nemylim (nejsem si fakt jista), muzu jeste posla email pro kopii formulare?

No dneska jsem se u gp dozvedela, ze mam Irritable bowel symdrome 😨 Ani me nevysetril, krev mi nevzal, usoudil to jen z toho, ze mi nenasli cistu. No nevim, zda krecovite bolesti okolo vajecnika a v leve casti podbrisku, maji neco spolecneho se syndromem. A vyfasovala jsem i tabletky (musim je vyzvednou a prostudovat nez se nadopuju) 😒

@kvitocek, taky jsem to dneska cetla v novinach

hath, to je hrozny pribeh. Clovek si mysli, ze kdyz se sveri doktorovi, muze si byt 100% jisty. Ale houby, nechapu jak se tohle muze vubec stat 😠

hathor1231
25. máj 2010

babeny, ideme ku pediatrovi chujovi, drzte palce,nech ma zase nevytoci a nestravime tam cely den ako vzdy 😝

potom dam vediet,co sa deje 😉

etuska
25. máj 2010

@hathor1231
tak sa drzte -a pevne nervy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre