Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

klapinka
26. máj 2010

@hathor1231 baking powder najdes 🙂aspon ja mam- maju aj tesco aj sainsburacky, kde ake. Je to v takej dozicke. Mavaju to pri mukach alebo pri ozdobach na torty. A inak drozdie to kupujem v lidli, maju susene, po 2 kusy v sackoch ako na slovensku za 20p

klapinka
26. máj 2010

@etuska tak sa drzte- mas dobry status 😀 nenasli este jedno???

mihouk
26. máj 2010

@etuska s tym sexovanim ti nepomozem, ale s tymi oknami by si mohla pomoc ty mne 😀 Niekde som citala, ze ak si uz mala jedno dieta, tak si stale otvorena na 1cm. Kamoska mala tiez streptokoka a jedine co musela je, ze ked jej zacal porod musela ist do nemocky, aby jej stihli dat tusim infuzku, pred narodenim maleho.

etuska
26. máj 2010

@klapinka
😀 nie babo-je len jedno-ale predpokladam ze bude mat okolo 4kg 😝
idem ja "keep vertical" 😀 -hadam sa mu do zaciatku juna uraci 🙂

etuska
26. máj 2010

@mihouk
ja som sa na to pytala uz 3tieho lekara a vsetci tvrdili ze nic nedostanem 😖 ,jediny GP vravel ze ano-ATB pocas porodu-ale v nemocnici vsetci traja tvrdili ze nic-ale ze budu sledovat babo a konecne mi dnes vzali vyter-tak uvidime

hathor1231
26. máj 2010

@mihouk muffins. do tesca nechodime,uz nie. je daleko a vse kupime v asde... mozem pouzit normalny slovensky kypriaci? mas skusenosti ze si ich vymenila a v akom mnozstve? ak mam 2l BP,mozem dat 2l kypriaceho?

newyorkgirl
26. máj 2010

etuska, ved uz to dlho nebude neboj sa... ja spominam uz iba na brusko... pred dvoma dnami tak vecer si hovorim boze to je take divne uz sa mi tam nikto nehmyri, nikto nekopka... 😒 ale zas pozriem na maly batoztek do postielky 😵
a co sweep o tom ti nehovorili? mne spravili v sobotu sweep boli sme na prechadzke aj v nedelu a vecer uz som sla... a pritom na SK mi tie hamiltony nezabrali...
hathor ako vravia baby hladaj kelimok s tym baking powder, ja mam tiez sainsburys aj sodu bikarbonu... drozdie som videla tiez susene v obchodakoch pri tom...
slovakia, tak poslala si to naspat ci ako? ti vravim, ja by som to neposlala, ja by som poziadala paypal o vratenie penazi a kocik asi vyhodila 😀
rimmel zrusili? som ani nevedela ze to sa da teda.... ale neprekvapuje ma to... 😅

uankab
26. máj 2010

hat, hej, su cca rovnake... daj 2l, to bude stacit... jediny v rozdiel v tych praskoch je, ze slovenske su bezlepkove, anglicke nie nevyhnutne...

etuska
26. máj 2010

@newyorkgirl
nechcela som aby mi robili sweep.Este to nejako hadam vydrzim a ak nic-tak 6.6 to isti 😅

etuska
26. máj 2010

Idem s malou vonku lebo jej doma rastu rohy 😝

hathor1231
26. máj 2010

@uankab dik, to chcem pre nas. a ja nemusim strazit ako ty 😒 drzte palce. vcera ma self raising f zradila a moc nenapucila 😀

mihouk
26. máj 2010

Hat no vidis Uan ti poradi.Ja sladke velmi neviem robit, iba podla maminho presneho receptu, ked nieco nie je som v sachu 😅

kvietocek7
26. máj 2010

@etuska pocuj, pochutnavaj si na ananase teda ak mas rada, prijemne s uzitocnym mnam, teda okrem sexiku 😀 😀 .Tiez som bola pri druhom som bola tiez iba na 1cm ako spomina miho tak to byva zvycajne pri durhom baby.

@hathor1231 -ak chces poslem ti origos slovensky mame ho straaaasne vela a ked peciem tak mi treba iba trosku,vacsinou sa do pecenia dava pol saciku.

hathor1231
26. máj 2010

@klapinka dakujem, ale ja s kysnutym cestom uz radsej neexperimentujem lebo to naposledy dopadlo hrooozne 😀
@kvietocek7 dakujem aj tebe,ale ja mam tiez zo slovenska,tiez si dovazam taketo veci sama, tu nikdy nevies 😀

ideme sa ulozit. zatiiim a dobru noc,nech mimuska spinkaju celu noc 😉

elixia
26. máj 2010

Ahojte, isla som sem nieco o porode v Anglicku precitat a pozeram,ze vy tu prasok do peciva riesite 😀 😀 Ja ked uz nemam slovensky z domu, tak kupujem polsky vacsinou..ale maju aj anglani, v kazdom supermarkete urcite. Co dobre vypekate??

kvietocek7
26. máj 2010

@elixia sak sa pytaj 😀 😀 😀 ale tu od porodov cez pecenie a urady proste o vsetkom 😉

peppapig
26. máj 2010

Caute baby, jdu se tu rozveselit 😒 Dneska v college byl kantor tak nervozni, mame pred zaverecnyma zkouskama a on to proziva vic jak my studenti 😅 Proste den na nic...jeste jsem si vysla v novych botkam, mam 4 puchyre, ztratila jsem kartu a bylo mi zle z obeda, doufam, ze me neotravili 😅

@etuska, ze by dvojcatka 😉 Dej si spicy curry, nekdy zabira 🙂

@hathor, copak peces kucharinko? Ja peceni nenavidela a od doby, co jsem pekla dortu Micince, pekla bych kazdy den. Po zkouskach se vrhnu na metrovy kolac. Cz prasek do peceni se dava vetsinou pulka sacku, jinak ja pouzivam baking powder ci soda bikarbona ze Sainbury's a zatim vse vyslo i chutnalo dobre 🙂 Jaj rimmelka nas opustila, nase stredni vrstva, to nam bude smutnicko 😝 BTW jak dopadla mala u dr? Vse ok

@slovakia, jak dopadl kocarek, vratili ti penizky?

Natali, nam automaticky udelali app na vakcinu v nemocnici, kdyz mela M 4 tydny. Zadna reakce se diky bohu nekonala a zvladla to krasne. Myslim, ze se to ockuje neomezene na vek, treba se zeptat gp. Ted me napada, zda nemame stejneho gp

😉

hathor1231
26. máj 2010

http://uk.news.yahoo.com/5/20100526/tod-baby-in...
nezabite ma 😝 uz ked som videla to prve s pred par mesiacov som malu nikdy nenechala bez brzd a vzdy som ju drzala ako kliest 😝

@peppapig u pediatra nic noveho, o 4m znova, cakame na app u dietologa a potom aj u ortopeda. dala nam predpisat kalcium lebo je na bezmliecnej diete. a ma 8kg,70cm. uz sa skriabeme hore po grafe- priberame 😵
a piect som chcela mufky alebo palacinky, uvidim ako s casom az nebudim malu...

bru nocku

peppapig
26. máj 2010

@hathor, ja jsem nevedela, ze mala je na bezmlecne diete 😒 Dobre, ze pribira, jen tak dal. Ja asi vyrazim za HV, protoze M vazi uz rok stejne. Ja vim, ze uz po tom roce deti pribiraji pomalu, ale mam z toho divny pocit. Vcera mi rekla kamoska, ze M je podvyzivena, ikdyz jeji dvojcata maji ve 3 letech 21kg, coz mi prijde podle grafu uz nad standartni vaha 😉 . JInak mi M ji vsechno, nekdy je to teda bida myslim tim casove (lunch zabere i hodinu a pul), ovsem nikdy by nerekla, ze ma hlad.

elixia
26. máj 2010

@kvietocek,zatial nemam konkretne otazky,len som chcela pocitat,co riesite...porod je pre mna este straaaasne vzdialeny,zatial ho v myslienkach preskakujem 😀 😀 O uradoch som tiez uz co to pocitala,kedze som vobec nevedela co po porode s babatkom,ako riesit rodny list,pas a taketo veci... Mozno by ma zaujimalo, ziadali ste o porodne na SK alebo ste sa na to vykaslali? Lebo ak ho chcem, tak sa treba s rodnym listom poponahlat...a neviem zatial ako to poriesit, babo sa narodi koncom septembra, tri mesiace bude mat tak na Vianoce a ci sa mi prave v najvacsej zime chce trepat s babatkom na SK...ale zas, 800 eur len tak z neba nespadne..tak neviem zatial.

klapinka
26. máj 2010

@hathor1231 ani ja som si nikdy nemyslela ze sa dam na kysnute cesto. Ale mame robot, tak vsetko nahadzem za 10min vymiesene, uz len vyklopim na dosku pockam hodku a mozem robit dobrotky. Prinutila ma straaasna chut na langos, tak som skusila podarilo sa 😀
@peppapig ani nehovor o skuskach mna caka v polke juna z angliny- sice ja som iba taky slaby anglicky hovoriaci obcam s oooobrovskou zasobou chyb 🙂 cakam ma z pisania.
@elixia- pozeram ze mate paradnu vybavu pre babatko, aj kociarik... ja ani za to neviem aky si mame vybrat 😒 a s menom sme na tom tak isto 🙄

elixia
26. máj 2010

@klapinka, aky mas robot, ak sa smiem spytat? Ja by som chcela taky, co dokaze aj kysnute cesto urobit, ale nemam nic odskusane a nechcem len tak naslepo kupit.
No kocik...kupili sme na SK nakoniec,lebo tie pekace a barove stolicky co maju tu...akoze beriem,ze sa niekomu pacia,ale mne nie a nevedela som si tu nic vybrat. Hlavne za normalnu cenu, 8 stoviek za kocik som odmietla dat 🙂 Vybavicka..takmer vsetko ebay, nase dieta bude second-handove, chuda 😀 😀
Meno ani my nemame, manzel vsetko, co sa mne pacilo, zamietol 😀

klapinka
26. máj 2010

@elixia 😀 tak sme na tom rovnako. Akurat sondujem po ebay po postielke nejakej. Radsej usetrim korunky a pojdeme na dovcu 🙂 . S menom, sme presli celu knizku s menami a nic, snad este ked nas pritlaci cas tak sa na nejakom zhodneme.

Robot mame eta, kupili sme na slovensku melie mak, maso, slaha hnetie cesto, odstavuje..... ale nekupila by som ho znova, miska je plastova, a po par pouziti nam pukla prave v takej casti kde ma poistku. MM to opravil ze ide, ale aj tak ... nasi doma maju moulinex a nic mu nechyba, kupia by som druhy raz ten

peppapig
26. máj 2010

Jeje nove tehulky vitejte ve spolek. To je sranda, my teda planujeme zacit druhe mimco v lete, ale muj list potencionalnich jmen se stale rozsiruje a vy nic. Chcete slovenske nebo anglicke jmeno?

@klapinka, dej recept na langose pekne prosim, ja je miluju a uz jsem je nejedla sto let. Ja mela vyborny robot Philips (mamca mi darovala) a pri poslednim stehovani jsem nekde nechala (nebo taky vyhodila) jednu nasadu a uz nesel dat dohromady, taky navod je fuc, tak ani nevim, jaka soucastka to byla...robot tedy letel do kose ☹

To mas jedno jaka zkouska, college, univerzita, jazyk....zkouska je zkouska, clovek musi byt pripraveny. Tak drzim pesti. Ja uz padam, mala spi, jdu se zaborit do cisel, ale nechce se mi nechce

mona12071
26. máj 2010

caute babule moje no konecne sa hlasim dnes uz odleteli buduci svokrovci a aj sestra 😝 ako sa mi mate/bolo nadherne vsak?inak krstiny nam dopadli super 😀

klapinka
26. máj 2010

@peppapig mnam fakt su dobre:
1 Kg hladkej múky, 2 vajcia, 400ml mlieka, 250g kyslej smotany, 4 KL soli, 50g droždia, 1 kocka cukru, na dochutenie: cesnak, smotana, kečup, syr
ja iba s polky davky kedze sme iba dvaja 😀

Meno praveze take aby bolo dobre ja pre jednu aj pre druhu stranu 😀 , ale skor slovenke by som

lena13
26. máj 2010

Holky ja ani se nesnasim vas docitat...... 😕 😕 ja nemam nejak vubec cas,v praci toho mame na pos.ani nevim jak s polovicnim stavem udelame ☹ a dojedu domu a rovnou do nursery a pak doma zase prace,porad opravujeme nebo predelavame skriting boardy a arcsy a do toho jeste varit.......padnu vecer na hubu v 9.30 a js hotova..... 😅

uz mame fotky ze skolky hned jak bude cas tak je tady dam,to bude asi o vikendu 🙂

vendul ja js delala langose nedavno a v sobotu je budu delat taky tak vem Miusku a dojdete 😀 .ja je delavam s cesnekem a nebo syr a kecup,claudinka je ma moc rada.

jinak vam preji pekny vecer 😵

mona12071
26. máj 2010

a este niake fotecky

kvietocek7
26. máj 2010

@elixia no sak jasne,ze sa neponahlas ale aj tak mat informacie je vzdy plus. Ja som na tom pohorela pri prvom baby 😝
Ale ked pride baby tak si to za pochodu vybavis.Najskor formality tu na register office a potom cez slovensku ambasadu slovensky rodny list...
@klapinka jeejj sak vy ste tiez augustovi ako nas Adamko pred rokom 🙂 a pracujes?

elixia
26. máj 2010

Ja tiez este postielku zhanam,na ebay som zatial nemala stastie na nejaku v nasom okoli,kedze to je vsetko na pick up. Este chcem car boot skusit..
@peppapig tak daj nejaku inspiraciu 🙂 My chceme slovenske ...neplanujeme tu zostat zit, ani manzel nie je Anglican, takze slovenske urcite.
Baby a kde v UK zijete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre