Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
1. jún 2010

leni,odsavacku mam,len jej to s nou nejako nejde,tak vyberam stetockami,trochu navlhcim a potom lovim 😒
slovakia,tu odsavacku na vysavac si kupila na ebay?asi tam budem musiet mrknut.a pridavam aj zopar fotiek Laurinky

newyorkgirl
1. jún 2010

@monika.c akurat som dnes googlila cim cistit babenam nostek... nas maly dost chrapci pri kojeni a hlavne v noci... ked mu cistim vatovymi palickami, nic nevylovim, tak asi budem musiet ziskat lepsiu prax... my mame nasivin z SK pre babena, aj odsavacku mam z domu klasicku hadickovu, ako som hovorila, da sa na nu vrchnak z vyzivy a funguje ako ta klasicka na vysavac a stoji to vsehovsudy euro 😅 ale ani ta nam tiez nic nevytiahla, vcera sme skusali...

saza007
1. jún 2010

monika - mozes si v lekarni kupit saline drops pre malu. Zdvihni jej trosku matrac a do izbicky daj nieco odparovat (napr aj mokru latkovu plienku, len prevesit na postielku, samozrejme mimo dosahu 😀 )

saza007
1. jún 2010

a laurinka je kraaasna
😵
😵

saza007
1. jún 2010

jaaaaj a uplne naj je kvapnut do nosteka trosku materskeho mlieka! skoro som na to zabudla.

slovakia13
1. jún 2010

@monika.c mala je krasnucka 🙂 hej na ebay....pouzili sme ju iba raz .viac nebolo treba 🙂 @uankab o ten rodicovsky sa ziada na urade socialnych veci a rodiny? mne tiez v auguste konci materska
baby ako rychlo vam prislo porodne na ucet?myslim z sk

uankab
1. jún 2010

slovakia, ano ziada sa na USPVaRe... tlacivo si vies stiahnut z ich stranky, plus potrebujes list od zamestnavatela o vyplateni materskej, jej vysky, atd.. lepsie tam je zavolat a spytat sa co chću, mam pocit ze kazda tetuska chce nieco ine 😠

laurinka je zlatunka 😉

etuska
1. jún 2010

@newyorkgirl
podla velkosti babatka mam termin 28.5 a podla poslednej MS 6.6-ale tu sa uz orientuju len podla toho prveho terminu,takze prenasam.6.6 som objednana na "Prostaglandin gel" do nemocky-ak sa to nespusti same( a ver ze robim pre to vsetko mozne 😀 )

etuska
1. jún 2010

@uankab
inac mne prisiel papiet od zamestnavatela o priznani vyplacania MD tu v UK(kedze som tu pracovala od nov.2008)-ale je tam zakotvene ze ak sa po 9mes. navratim do prace-tak budem musiet cast materskej vratit 😠

etuska
1. jún 2010

@monika.c
veru Laura je nadherne babatko 🙂

elixia
2. jún 2010

Monika,krasne babo,aj ja uz chcem 😀

Baby, rodicovsky vam priznali ten zvyseny alebo iba ten zakladny? Viem,ze tam treba splnit nejake podmienky na ten zvyseny,ale zatial som to nestudovala...

@etuska, to mozu ti dat taku podmienku,ze sa vlastne musis vratit do prace??? 😨 Aj mas v plane sa vratit? Ja by som chcela zostat doma s malym, ale nemame nikoho kto by mohol prist sa postarat,takze jedine au pair alebo jasle, ci co to tu maju 😒

lena13
2. jún 2010

slovakia a budes se vracet do prace nebo budes jeste doma?ja teda nevim jak jt v sk ,ale u nas to trvalo 2 mesice nez mi prisly na ucet penize a to js musela mit cz ucet.tak js jim tam nechala tatkuv ucet.

monika laurinka je tak peknoucka 😵

etuska ja myslela,ze uz taky rodis a ty porad nic 😀

etuska
2. jún 2010

@elixia
no ak nechcem nemusim-ale budem musiet potom vratit tusim mzdu za 12tyzdnov 😖
Planujem sa vratit zaciatkom februara do prace teda-len vsetko zalezi od toho,ci mi zmenia zmluvu-lebo od toho sa odvija aj vyska platu.Ak mi plat nezvysia,tak sa pokusim dohodnut napr. na prac. dobu 10hod./tyzdenne a uz teraz si aj tak pozeram ine ponuky.

elixia
2. jún 2010

Fuuha, tak to je dost krute... A mas kam dat deticky?
Ja som tiez rozmyslala o skratenom uvazku,len zas, ci z toho vyzijeme..uz teraz mam obavy,ako vyjdeme z materskej,ked cela materska len na najomne pojde..

etuska
2. jún 2010

@elixia
Miska uz chodi do skoly-od septembra ide do P2-takze je od 9a.m-2p.m v skole(v tej istej kde ucim aj ja 😅 )-takze to mame "handy"-a druhy Pampusik bude asi s MM(zatial je na nocnych tak sa asi budeme striedat).

Kebyze dostanem uz ucitelsky plat,tak sa mi oplati zaplatit aj nursery,alebo childminderku-ale takto velmi nie 😒 -ale to budeme riesit za pochodu

kivec
2. jún 2010

Ahojte zienky,
Vidim, ze sa tu rozoberaju veci, ktore aj mna velmi zaujimaju, ako materska, rodicovsky a pod. 🙂
Elixia, neboj sa, urcite vyzijete, my s mm sme tiez boli v panike, ked sme cakali prve dietatko a nakoniec sme celkom dobre vyzili.
A potom som tiez isla na polovicny uvazok a platila opatrovatelku a tiez to nejak zazracne vyslo. Sice neusetris nic, ale hladom trpiet nebudete urcite. 😉

@etuska, to sa mi nejako nezda, ake podmienky ti dali v skole, so zakona sa nemusis do prace vratit vobec a nemusis nic vracat, ale iba ak dostavas len Statutory maternity pay. Ak ti tvoj zamestnavatel plati viac, tak vtedy si takto viazana. Aspon tak to bolo, ked som bola na materskej ja, co nie je tak davno.

kivec
2. jún 2010

Inak tiez mam dilemu, ci sa mi oplati chodit do prace po druhej materskej, ked za opatrovanie 2 deti by som platila minimalne 5£ na hodinu a zarobim mozno 7£? Ale neviem si predstavit napriklad robit nocne a potom byt cez den s detmi. Robi to niektora z vas? Ak ano, ako to zvladate?

elixia
2. jún 2010

Jeej, ahoj kivec 🙂 Stale 2v1?? 😀

Si ma potesila,ze sa to da 😀 My este pre istotu aj zhaname posledne peniaze na byt takze aj to,co by som si do materskej usetrila,nebude 🙂

peppapig
2. jún 2010

Kivec, myslim, ze s navratem do prace po materske je to ruzne a vetsinou podle smlouvy a company policy. Me vyprsela materska, dostala jsem vyplacenou dovcu a trada...kdo by se vracel do studentskeho jobu ze 😒

slovakia, na jednu stranu nechce zeleninu, ale je zas dobre, ze ji chutna to ovoce, co uz vsak chute se ji zmeni 🙂

monika.c krasna holcicka, jak panenka 🙂

Holky cetly jste ted nekdy o Sure start grant (porodne)? Mamca se z cz novin dozvedela, ze nova vlada ho zamitla a ze snad bude snizovat na £50 a £100 (zalezi na prijmu rodiny). Nejak se mi to nezda, nemuzu to tu nikde vycist a vecerni news jsem nekoukala uz peknou dobu, pac vecery cumim do knih a cisel, dva tydny do zkousek 😅 , rychle nam 2010 utika.

lena13
2. jún 2010

pepp ja js to cetla v daily mirror zpet 3 tydny

kivec
2. jún 2010

@lena13 , a pisali tam aj, od kedy to ma prist do platnosti?

kivec
2. jún 2010

@peppapig a co studujes?

lena13
2. jún 2010

cameron tam rikal,ze by to melo byt od ledna 2011,ale ,ze to muze byt drive .pry nebudou ani tax credity a child benefity...ale to se jeste nevi,budou se platit sure starty ,ktere jsou zadarmo a pry se to pak vrati jak to bylo az se neco vydela...

newyorkgirl
2. jún 2010

baby teda cim dalej tym lepsie s tymi cutmi na rozpocte... ale co si anglicky lud zvolil, to ma, ale divim sa teda, vsak z coho tu budu ti ludia zit 😅 😀

z_vesela
2. jún 2010

ahojte kocky...ja sa sem tam prihlasim a mam citania az az!.. 😀

No to some nevedela ze idu cut aj sure start aj child credits aj child benefits.....ja som sa dozvedla len o tom child trust fund, ktore plati do Augusta..ciza ak babo pride o tyzden skor ako ma vypocitany termin dostaneme o 200 libier viac ak nie dostaneme len 50..no aj tak si nemyslim ze to urobi az taky velky difference..

tak dufam ze im to vsetko neprejde..no neviem z coho budu tu zit ale kedze maju taku porodnost teraz aku tu maju asi im nevadi ze sa ju budu snazit trochu 'okresat'..podla mna je ta cela politika socialnych veci postavena na hlavu..ak si slusny clovek, platiaci dane tak nedostanes pomoc ziadnu..ak nerobis nic a nikdy si nic nerobil..dostanes vsetko..

ozaj kocky, tie co ste mali cisarsky - aka bola starostlivost v nemocke u vas..kedze mi ten cisarsky hrozi (dozviem sa na 100% az buduci tyzden)..tak som uz pocula aj take ze sa k tebe spravuje tak ako k ostatnym..kamaratka mi hovorila ze ako ked ona bola v spitali tak baby, ktore ocividne boli po cisarkom si museli nosit svoje tacky s jedlom a nikto po nich ani nekukol..takisto o babenka sa museli starat same..tusim by som mala prestat o tychto skusenostiach pocuvat lebo mi bude 'lepit' este viac!

lena13
2. jún 2010

new on chce naucit anglicany pracovat 😀

z vesela pry zalezi na tom jak jsou lidi moviti,pokud jsou hodne bude jim dano 50lib a pokud malo 100lib.....a pry se zvednou dane ,a budeme se jeste asi divit to tam psal komentar jakysi chlap
a z cisare strach nemej,ja js nemela zadne bolesti po nem,prvni den js si nechala dat pain killer,oni se o me tak starali,vymenovali mi vlozky (prvni den),nosily jidlo az do postele a potom si pro prisly 🙂 ,pomahali mi ve sprse sice jen jednou pak js musela sama,ale pomohli ,malou mi ukazaly jak koupat ......nemuzu si stezovat full service jak v hotelu 😀 jo a o malou se staralyi taky krasne,prebalovali ji ten prvni den......ja si teda nemuzu stezovat ,aspon,ze ta postnatal care byla super

hathor1231
2. jún 2010

@z_vesela co som mala ja vedla seba babu,co bola po cisarovi,tak ona viac menej len lezala, na wc jej davali taky ten disposable serblik, v jedalni som ju nevidela,tak to neviem,ale zase som ju ani nevidela jest na izbe... a maleho jej nepodavali,ked ho kojila,tak po leziacky a vzdy si ho brala sama... ale zase jej viackrat denne kontrolovali stehy (mne teda ani raz,robia to len ak zena moc krvaca),takze aspon toto 😉
neboj sa popytat o pomoc,prosto tie prve dni budu tazke,takze si o pomoc urcite popros 😉 nam sice buzzy zapinali az na noc ( 😅 ),ale ved zakricat vies 😀 a urco tam s tebou bude tvoj drahy,ten ti tiez pomoze 😉

o tych cutoch som pocula,ale boli skor namierene na non-english 😕 😅 takze v preklade,zi si tu,ale nedostanes ani fuka 😅 to sa mi zda ale blbe voci tym,co tu maju odmakane a odvadzaju dane 😝 uz mi znami spominali aj o ciganoch,vraj uz ich zacali kontrolovat... platit na jedno-dve deti je rozdiel ako na 10,ze jo 😀

my sme sa zobudili z revooom o 5rano 😔 chuda,dva dni poriadne nepila,strasne malo,ona je schopna vypit cez 500ml vody denne a posledne dva dni som mala problem do nej dostat 200ml 😕 tak som ju aspon viacej kojila... chuda mala podrazdenu prdelku z toho mocu 😔 v noci sa nebudi,tak ma plienku celu noc... ale uz je lepsie,vetrame,natierame... chudatko moje male... uz mame za sebou 3xkojo a 300ml,takze sa lepsi 😵 neviem,co jej bolo...ale dehydrovana isto nebola...
a zacina sa jej rucat rezim babuska do 1r 😅 asi budeme spinkavat len raz denne 😀 je to s nou hruuuza,vsade je,vse chce chytit a vkuse sa taha na nohy 😀 mam co robit 😀 ale som rada,ze konecne vladze 😉 kazdy jej uspech je pre mna len dokaz,ze jej je lepsie zo dna na den 😵

monika.c
2. jún 2010

baby dakujem za pochvaly na Laurinku 😉 ona je fakt ako taka babika a hlavne ked spinka,vtedy by som ju celu zjedla 😅 ked je hore,tak to je uz horsie,len by papala a papala 😵 ale zatial si to uzivam,lebo viem,ze to nepotrva dlho a kedze uz dalsie babo neplanujeme,tak si to vychutnavam 🙂
ja tiez neviem ako to bude z navratom do prace,na jednej strane by som aj chcela,no na druhej neviem,neviem,aspon ten rok a pol by som chcela zostat doma,no ved uvidime co buducnost prinesie 🙂
a dnes som v sainsbury objavila kvapky do nosa pre newborn,tak vyskusam 😉

elixia
2. jún 2010

No,tak to sa tesim na vsetky tie zmeny,aspon bude dobry dovod sa vratit domov 😀 Hlavne, ze teraz mesacne 500£ z mojej vyplaty ide statu,ale ked budem na materskej, tak si mam piskat...pekne. Som zvedava,ci lenivych anglanov naucia takto robit, lebo ved, nedotkne sa to len cudzincov....a zas, ked vsetkych odtialto vystvu, tak chcem vidiet ako pojdu lenivi Anglani manualne makat a robit vsetky pre nich podradne joby,ktore teraz robia cudzinci...

Neda mi zase raz nepochvalit system britskeho zdravotnictva... 😀 Prave sme stravili 4 hodiny na pohotovosti,aby sme sa nakoniec dozvedeli,ze to nic nie je...oni podla mna liecia hlavne tym cakanim...po takych 2 hodkach si povies,ze ved az tak zle mi nie je, az tak velmi ma to neboli.. 😀 😀 Zlati slovenski doktori...

hathor1231
2. jún 2010

babeny,ja si teda neviem predstavit,ze budem dostavat menej 😅 ja dostavam 250mesacne (child tax a benefit) ,ziadny support s byvanim,councilom a ziadne ine benefity ako working tax... takze menej sa asi ani neda... 😅 snad nejako bude,mna len hreje na dusi,ze nas "poslu" na sr ak to tu fakt padne 😝 😀

a vycistit sa im to tu nepodari ani keby cheli. ved je tu tooolko zivnostinkov,podnikatelov... jednoducho su pristahovalci vsade...

@elixia len ked takto liecia aj deti 😝 to uz je brutuuus 😝 a tiez som sa v nemocke "naliecila" 😀 par krat na teba zabudnu a je z toho pol dna straveneho v nemocke koli paralenu alebo dokonca nicomu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre