Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
2. jún 2010

kivec, netusim, zadna data ohledne grantu mi nezminovala. Ja myslim, ze jim to jeste potrva, jako kazde vlade. Ja si delam kvalifikaci v accountancy, takze jen jeden subject, par zkousek a testu, ale i tak s nasi hyperaktivni slecinkou me to staci 😉

Ja porad nechapu, jak to chce Mr Cameron udelat, vezme nepracujicim davky (fajn), pracovni nabidky se jim jiste nepohrnou, mnozi v zivote nehli rukou. Co pak bude s tema lidma 😕 Jinak snizovani se podle me dotkne vsech, nejen cizincu 🙄 Nekompenzuje prasule z Sure start grantu ted prispevek v pregnancy? Za me (tehu) jeste tento prispevek nebyl. Jsem z toho jelen.

Elixia, ja bych ted do Cr radeji neutikala, s novou pravicovou vladou prisli hned zmeny, mamuska si stezovala 😒 Co se vam stalo, ze jste museli na A&E. Presne jak pises, za tech par hodin si to i clovek rozmysli a dokonce se mu prilepsi. NHS je moje nejvetsi nocni mura, hlavne co se budoucnosti tyka 😠

hathor1231
2. jún 2010

@peppapig mna najviac zaujima,kde ti ludia najdu pracu 😅 sak uz teraz je jobcentre full a teraz co? 😅

hathor1231
2. jún 2010

@peppapig ja som tych 190 takmer nedostala 😅 najpr mi v nemocke vypisali formu na sure start a nie na preg.grand. ku midwifes som sa dostala za dalsich 4-8t 😅 to mi ju len dala,ze mam prist s vypisanou, potom to ona zle vypisala,tak mi musela dat dalsi. konecne som sa k tomu dostala a nakoniec sa to vraj "stratilo" v poste 😅 ja naivka som to poslala normalne a nie special alebo recorded... takze zase odzova, moja midwife nebola ochotna mi to vypisat mimo app, gp tiez 0bodov,ze to je robota pre midwifes... nakoniec mi to vypisala 5dni pred porodom 😅 takze som to supla special delivery a peniaze nabahli az ked bola mala na svete 😅 som sa citila,akoby som si ich oddrela a nie dostala od statu 😀

peppapig
2. jún 2010

hath, ja si vzpominam, jak se tvoje zasilka prisla missing...des banda debilu. Kdyz jsem byla tehu, bylo pro me hrozne tezke se dostat k informacim okolo financi atd...o konikovi jsem nevedela, internet byl neprehledny a na uradech, aby se jich clovek prosil o info. Prijde mi, ze tady je pomoc a reseni v mnoha situacich dokonce co se NHS tyka, ale proste oni to info nechteji poskytovat a hlavne ho neposkytuji vsem, nevedomost je lepsi ne, stoji to stat mene penez, kdyz obcane nevedi na co maji narok grrrr.

Tak koukam po dlouhe dobe na zpravy, Micinka uz zarezava, a nechapu co se to deje s lidma re: strileni v Cumbria, hrozne

uankab
2. jún 2010

hat, to dostavate este pekne benefity 😉 .. my asi polovicu toho 😖

elixia, to je divne ze ste cakali 😕 ... nebolo to nahodou walking centre? ja som bola len raz na pohotovosti, dostala som presne termin kedy mam prist a cakala som tam 2minuty....

dnes sme boli na "drop-in feeding clinic", bola tam dietitian s ktorou sme sa rozpravali ohladom nasich alergii.. bola neuveritelne zlata, venovala sa nam skoro hodinu, presli sme s nou presne postup, odporucila co dalej, dala nam NEOCATE aby som ho zacala pridavat Magdalenke do stravy (je to uuplne hypo-alergenne mliecko urcene pre deticky s alergiou na mlieko a multiple allergies)... zapis posle k dietologovi, ku ktorej ideme v pondelok.. fakt ma dost pozitivne naladila...

hathor1231
2. jún 2010

@uankab jj,jasne,ze nemame najmenej... ale zase mara bol painter,ja qa. akurat,ze ja som makala 7dni v tyzdni... mne ide o to,ze niekto dostane preplateny cely dom,council,dieta im zobstara stat 😅 takze oproti takym dostavam ja fakt nic...

@peppapig viem si predstavit,ja ked som otehotnela,tak som hladala na nete gynekologov 😀 az potom mi kolegyna povedala,ze musim ist ku obvodnemu... nemala som predtym gpho lebo som ho nikdy nepotrebovala... marekovi som povedala,ze som tehu az skoro po mesiaci 😅 prosto som to chcela mat potvrdene aj od gynkaca,,, nakoniec som aj tak isla na sr lebo som dostala app u midwifes az po holiday...
co sa tyka financii,jasne,ze ti neporadia... ved su to sebci a tiez 75% z nich ani nevie,co vlastne potrebujes 😀 kukne na net a rapoce ako masina 😝 taka support je teda supeeer 😀

uankab
2. jún 2010

baby a skusali ste citizen advice bureau? s nimi mala kamoska velmi dobre skusenosti...

elixia
2. jún 2010

Hathor, praveze liecia...v pohode tam nechali cakat aj malinke deticky, hned vzali len jedneho chlapca s rozbitou hlavou...zabavit take neposedne deturence par hodin v dusnej cakarni...no sranda musi byt 🙂
Inak, to snad nezijes len z tych 250 mesacne,sak to sa ani neda zit z toho..ani housing benefit ti neschvalili? 😨

etuska
2. jún 2010

@uankab
tak super ze ste nadabili na odbornicku 😉 to sa malokedy stava 😕
aj my sme po prichode do UK casto chodili pre rady a infosky do "Citizens Advice Bureau"

etuska
2. jún 2010

@elixia
ty si ziadala o housing benefit?

etuska
2. jún 2010

@elixia
lebo kamoska co mali dost nizke prijmy ziadala-povedala mi,ze musela vypisovat kopec formularov a nakoniec im dali len par smiesnych libier 😒

elixia
2. jún 2010

@peppapig, manzel mal uraz, cele oko mu zalialo krvou a skoro nevidel, ma na nom glaukom, takze aj vysoky vnutroocny tlak,tak som sa bala a radsej sme utekali na pohotovost...
@uankab, neviem,mozno je to vsade ine, tu sme pohotovost absolvovali uz niekolkokrat a pod 3 hodiny sme sa ani raz nedostali 😀
Najviac sa mi paci ta assessment nurse, co vie vsetko a len ona moze posudit, ci mas taky vazny problem,ze s tym vobec treba obtazovat doktora...skoda reci..
@etuska, neziadali, zatial kym dostavam normalny plat,nemam sancu na ziadne benefity...som sa chystala o vsetko poziadat ked nastupim na matersku,no ale ako citam,uz mozno ani nebude o co ziadat 😀 Prave vcera manzel vravel, ze k nim do prace prisli nejaki cigani (ci romovia??) zo slovenska, a ti ze dostavaju uplne vsetko,aj ten housing im dali...robi pritom len on, jeho zena je doma s neviem kolkymi detmi...a maju 4 izbovy dom. Som nemala slov, my robime obaja a dovolit sme si mohli len maly byt, ktory ani neviem ako zaplatime z materskej...ja nechapem,ako to ini robia... 🙂

etuska
2. jún 2010

@elixia
beru rozumy od vajdov 😅

elixia
2. jún 2010

@etuska asi..a potom ten vajda berie vsetky benefity za nich, aj za celu osadu...a aj vdaka nim normalny clovek nedostane nic..

etuska
2. jún 2010

@elixia
no veru 😒
akurat som si citala temu o soc. systeme v UK -o zmenach v rodicovskom prispevku-tak som z toho jelen-ale budem tu temu priebezne sledovat-teraz mam narok na matersku tu v UK do zaciatku februara,kedy nastupujem do prace

hathor1231
2. jún 2010

@elixia tak momentalne som na neplatenej materskej,takze nic ine nedostavam,len toto a to su peniazky pre malu... kedze mam partnera,co zaraba nemam narok na nic ine. jedine ist na part time (co aj neskor pojdem) alebo ostat s malou ale to by som musela mat income support (co mi neschvalia) alebo nieco podobne aby som dostala housing... takze je to vse dost pomotane 😖
mne sa nepaci,ze nerobia rozdiel medzi tymi,co su za hranicou low income par stovak a tymi,co par tisic 😅 ...
zatim som este doma s malou,jdenak sa sama necitim dobre a chujom vsetko dlho trva a jednak este nechem ist od malej prec... do svojej povodnej prace sa nevratim,chceli by aby som robila full time a este aj na smeny 😖 aj ked teraz maju povolene "iba" 60h tyzdenne. ale to si pri babatku neviem predstavit... nemame tu ziadnych starkych a nursery,to isto nie... 😒 nechcem prist o to najkrajsie obdobie- krociky, blabotanie 😵

no,mame sa co ucit od nasich romov 😀 ked to tu spominali,ze ich viacej kontroluju,tak moj drahy,ze len nech ich odtialto nevyhadzuju lebo potom to vse pojde naspat na sr a cr 😀 😀 😀

ozaj,ja som bola u kardiologa, idem na speci testy,ale zase na ne cakam mesiac 🙄 kym sa rozhybu,mna trafi slak 😅

z_vesela
2. jún 2010

no teda..vidim ze ste prebrali vsetky benefity..no ja som si ista ze nedostaneme uplne nic...s materskou som to pokaslala kedze robim pre americku firmu tak dostanem len statutory - 90% z platu prvych 6 tyzdnov a potom tych 500, ci kolko to ako je...a to sa moja sefka rozimala ake fasa benefity tu mame, ze v USA dostanes 15 tyzdnov neplatenych a sa tesis ze na druhy den nemusis nastupit do roboty...tak som jej povedala ze v predchadzajucej firme baby dostali 6 mesiacov full pay az sa jej to nechcelo verit...tak asi je to s cim to provnavas.....

no ti nasi cigosi..ti fakt asi vedia vsetko..vidis -ale ked im sa da tak neni nic nazvys pre slusnych ludi...ved to je chore aby sa ludia na benefitoch mali lepsie ako pracujuci ludia...len tan cameronova reforma zasa utoci len na to malo co pracujuci, middle class dostava..no mam dost!...a takyto 'producenti' deti ktore budu len na benefitoch dostanu vsetko - housing, food....no naco by sa namahali vobec prstom pohnut..

hathor1231
2. jún 2010

a k tomu housing benefiu, ja si presne nepamatam ako sa to pocitalo. tusim je vsetko,co mas nad 100libier tyzdenne naviac mozes pouzit na byvanie. ale nepamatam si ako je minimum pre rodinku 😒

hathor1231
2. jún 2010

@z_vesela akych 500? sak po smp (tych 90%) je potom tych 130,ci kolko (uz si ani nepamatam,uz som ich na ucte nevidela par tyzdnov 😀 ). ci nie? myslis 500 sure start?

hathor1231
2. jún 2010

idem upratat kuchynu a hajat 😉

z_vesela
2. jún 2010

hat - takze statutory mat pay je 130 mesacne? ci tyzdenne?

etuska
2. jún 2010

@z_vesela
moja kolegyna (ucitelka) sa vratila do robotky uz po 6tich mesiacoch-ze z tej materskej sa neda vyzit-a vravela ze ked bola na materksej s prvym babom(vtedy zili v Irsku) tak tam dostavala tusim rok "full pay".

Ja to budem riesit podla toho,ci mi upravia prac. zmluvu a teda aj plat-lebo ak nie-tak sa mi neoplati ist do robotky skor ako po tych 9tich mesiacoch.Obaja s MM hladame ine joby-no nie je to tu ruzove-ani ked vies perfektne anglicky a mas skoncenu VŠ 😖
Ja si uz zistujem nejake veci a ak mi tu zmluvu neupravia,asi budem kontaktovat odbory 😒
No idem ja pekne do vane-nech uz konecne porodim(praca pocka 😀 )

adoracion
2. jún 2010

Nemyslim ze su tu nejake rozdieli medzi benefitmi, ktore dostanu anglicania romovia ci normalny pracujuci ludia. Vsetko je vypocitane na zaklade prijmu rodiny. Druha vec je uz o prijmoch a udajoch ktore tam ludia udaju a ci klamu. Co sa tyka income support a jobseker alowance tak ten dostanu len rodiny ktore nemaju vacsi prijem ako 150 libier dokopy a v tom su uz zapocitane aj vsetky benefity a mzdy. Housing benefit a Council tax benefit je asi pocitany v kazdom meste a oblasti councilu inak ale ak mate prijem mensi ako 200 libier na rodinu z prace tak tieto benefity bi vam mali vyjst aspon nejaky prijem na tyzden kazde drobne pomoze. Druha vec ze toto je vacsinou urcene na domy a byti ktore su z councilu ale da sa to vybavit aj pri sukromnych domov a bytov ale tam musi s tym suhlasit aj landlord.. Child tax credit a working tax credit su pocitane na zaklade prijmu z minuleho roka a ak bol vas prijem dost vysoky tak dostanete len nejaky child tax credit , working tax credit urcite nie. Berie sa prijem za obidvoch . Child benefit dostane kazde dieta. Takze ak muz zaraba dajme tomu 250 libier za tyzden+ vy mate matersku 120 plus 20 child benefit tak je to skoro 400 libier tak tam ziadne naroky akosi nevznikaju. ale ak zena prestane pracovat tak ten prijem sa urcite zmensi a na nieco by ste narok mali len to vsetko treba obtelefonovat, vybehat a popytat sa. Ak romovia dostavaju privelke davky tak je to len tim ze tam udavaju nepravdive udaje. Alebo anglicanky ktore sedia doma s troma detmi a nepracuju tak dostanu tiez kopu peniazi od statu ale z niecoho zit musia , Stat sa hlavne stara o deti. V anglicku su deti velmi dolezite a preto stat nanich prispieva vela penazi. Dufam ze som to napisala zrozumitelne a keby ste chceli neico ediet kludne sa spytajte.

hathor1231
3. jún 2010

@adoracion ale ak si raz za low income,tak uz nebudes mat take benefity ako ti pod nim... ja som mala teraz polovicu z toho,co minuly rok a aj tak mam vkuse len par supakov a pritom som nemala ani minimum! ono sa to pocita na zaklade nielen minuleho ale aj predpokladaneho buduceho a tak ti nezvysia hned ako podas,ze si zarobila menej...
a income supp dostanes len ak si sama, carer alebo postihnuta. takze ak mas partnera,tak ti income supp neuznaju. myslim to v tom zmysle,aby ti preplacali cely bejvak a cluncil...
pravdaze to zalezi od councilu,u nas ti ho ale nedaju ak nie si low income alebo nie si na income supp... 😒
inak,u nas na stranke nasho councilu je calculator,takze vam to vypocita,mozete skusit kuknut na ten vas 😉

@z_vesela http://www.direct.gov.uk/en/moneytaxandbenefits...
kukni 😉 a tuto si to daj vypocitat. neviem,ako to mate vo firme,ale ja si myslim,ze by si mala dostat normalne smp,ved tu platis insur a dane,nie 😀
http://www.direct.gov.uk/maternity.dsb

adoracion
3. jún 2010

Niektore firmy maju vlastnu maternity policy a platia svojich podla nej bez ohladu ci platia dane a insurence, vascina firm sa vsak stotoznuje s tym 90 percent z priemeru za posledne 6 tyzdne to platia 6 tyzdnov a potom nejakych 32 tyzdnov 124 libier.
No tak neviem ako to pocitaju tebe hathor ale mne child tax credit a working tax credit pocitaju vzdy po aprili podla prijmu za posledny rok a vobec sa ma nepytaju co mam v plane robit v buducnosti a kolko asi zarobim ale je tam povinnost ak sa tvoj prijem rapidne zvacsi nahlasit to lebo sa moze stat ze peniaze na konci dalsieho danoveho roka budes vraciat + penalty charge.
Mala som namysli skor jobseeker alowance , nie income support . a tu beru skoro vsetci co su nezamestnany, ale nesmie bit zamestnany ani partner lebo potom vam vypocitaju ze 150 libier na trojclennu rodinu na zivobitie staci. My council tax a benefit house mame a vobec neberieme ziadne peniaze z job centra. Takze asi je to fakt v kazdom meste ine ale treba skusit.

hathor1231
3. jún 2010

@adoracion ja som veru skusala. ked mi skoncila platena materska... ono je to tak,ze kym sa tu dopracujes na nejake benefity,tak to trva aj 3m a dovtedy tiez treba z niecoho zit 😅 a jobseeker je ak hladas pracu a chodis sa podpisovat,do knizky pises kde si hladala atd,ze jo. a ty si aj hladala ,ci to bolo len tak na oko,aby ste nieco dostali kym nastupis do prace? lebo uz som aj nad tym premyslala,kedze income supp mi nedaju...
s tymi taxami,som to vypisala ked mi prisla p60 a nic 😒 working som nemala,nemala som na to vek... snad mi nieco prihodia 😅 a mna sa vzdy pytaju aky bude predpokladany zarobok na buduci rok 😕 a to nemoze byt ine podla bydliska,si myslim, ved su to davky... mozno zalezi od operatora 😅
a este kojite? mala je uz riadne velka 😵

elixia
3. jún 2010

Hathot, adoration, myslim,ze pravdu mate obidve..my sice ziadne benefity nemame,ale manzel to pomahal vybavovat bratovi a viem, ze kazdy rok znova posielaju papier kde mas potvrdit jednakprijem za minuly rok ale chcu od neho aj nieco v zmysle ci planuje zostat pracovat na tom istom mieste ako doteraz a aj ci jeho prijem bude priblizne rovnaky..
Ja teraz nezarabam najhorsie, ale v nasej firme ziadne maternity policy neexistuje, teda nic extra, co by nebolo stanovene zakonom,takze tiez len 90% prvych 6 tyzdnov a potom tych 124 ci kolko tyzdenne..V takom pripade nevidim ziaden rozdiel medzi smp a maternity allowance, kedze suma je rovnaka a je uplne fuk,ze pre tu istu firmu robim uz 4 roky...

klapinka
3. jún 2010

baby budete ziadat aj na slovensku porodne?? a rodicovsky prispevok?
Co som sa docitala- porodne by mala dostat kazda baba za babatko so slovenskym obcianstvom aj ked je narodene v cudzine. Rodicovsky prispevok je to cca 165€ mesacne.
Mne tu nevyjde ziaden benifit, mozem len tak cakat ze troska zhnednem a volaco mi daju 😀 ale nie zartujem. Pracovala som iba na part time, kde som zarobila tak malicko, ze som neodvadzala zdravotne poistenie ani dane.

hathor1231
3. jún 2010

@elixia jediny rozidiel je v tom,ze smp ti plati zamestnavatel a allowance job centre. a tiez po smp su ta povinny vziat na tvoju povodnu funkciu...

@klapinka ja som mala porodne zo slovenska lebo tu mi nedali (nastastie 😀 ). rodicovsky neberiem,nemam slovensky rodny pre malu (tento mesiac bude) a mne sa zdlalo,ze to je cez 200e mesacne,ci nie? ani tvoj manzel nema narok?

uankab
3. jún 2010

elixia...
ak mas smp, tak mas narok na 6 tyzdnov 90% platu a potom zvysok tych 124 libier tyzdenne... toto sa ti zdanuje a odvadzas aj NI, ak nemas zruseny kontrakt, tak mas narok aj na dovolenku pocas doby co si bola na materskej...
maternity allowance vyplaca job centre, je to len tych 124 libier tyzdenne, netusim ci je to zdanene a ci platis z toho NI (cize v tomto pripade nemas narok na preplatenie dovolenky a tych 90% prvych 6 tyzdnov)

klapinka, ja som o rodicovsky prispevok doma ziadala... je to sice iba nejakych 256 EUR mesacne, ale ako sa hovori Every little helps 😉 ... nie sme taki bohati aby sme si to nechali ujst 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre